Şimdi Ara

Arctic Cooling'den yeni dizüstü bilgisayar soğutucusu; Arctic NC

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
3.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yüksek performanslı soğutma çözümleriyle tanınan Arctic Cooling, dizüstü bilgisayarlar için hazırladığı yeni soğutucusunu duyurdu. Firmanın Arctic NC olarak isimlendirdiği, 278 x 95.8 x 31 mm boyutlarında ve 250 gram ağırlığındaki yeni dizüstü bilgisayar soğutucusu, ekran boyutu 12-inç ile 19-inç arasındaki dizüstü bilgisayar modelleriyle kullanılabiliyor.

Yapısında Polikarbonat kullanılan Arctic NC, 800-1700 devir/dakika hızlarında çalışan 60mm'lik fanla geliyor. Gürültü oranı 0.3 sone olarak açıklanan dizüstü bilgisayar soğutucusunda ayrıca dört adet USB portu bulunuyor. Gümüş, Gri ve Siyah olmak üzere üç farklı renk seçeneği ve 2 yıllık garanti ile önümüzdeki ay satışa sunulacak soğutucunun fiyatı ise 31.50$.

• USB HUB özelliği iyi. Ama cihazın altına konulanlar daha etkili gibi bir his var içimde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertacaygun

USB HUB özelliği iyi. Ama cihazın altına konulanlar daha etkili gibi bir his var içimde.

Nedense aynı his benim içimde de var
  • İçeri hava mı üflüyor yoksa havayı çekiyor mu acaba ?
  • Hava çıkışlarına konulduğuna göre çekiyordur bence ama hava girişlerinin yerine soğuk hava üfleyen birşeyler yapmalrını tercih ederdim minik klima gibi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoNotClick

quote:

USB HUB özelliği iyi. Ama cihazın altına konulanlar daha etkili gibi bir his var içimde.

Nedense aynı his benim içimde de var

Benim içimde ise tam tersi bir his var. Alta konulan sözüm ona soğutuculardan kullanıyorum. (Coolermaster alüminyum çift fanlı olanından. Ayrıca daha ucuz- daha pahalı olan yine bu tür soğutuculardan çok fazla denemişliğim vardır. Hem de 2 ayrı laptopta -Acer 5920G,HP dv6-1115et-) Zerre memnun değilim. Kuru gürültüden başka hiç bir işe yaramıyorlar. Ama laptopun alt kapağını çok iyi soğutuyorlar. Ona lafım yok. Arctic Cooling'i, bu tür yeni arayışlara giripte kullanıcıyı mal yerine koymaya çalışmadığı için takdir ediyorum. Bakalım, eğer cidden soğutuyorsa alırız.

• Ne tarafe hava üflüyor?bana içeri üflüyor gibi geldi..

yalnız içeri üflüyorsa saçma çünkü işlemci soğutucusundan geçtikten sonra hava diger bileşenleri ısıtmazmı???
  • quote:

Cihazlar sıcaklığı genelde ya sağ taraftan yada arka taraftan verir alt tarafta anakart olduğu için işlemci veya ekran kartını soğutmak güç olu, yandan ve arkadan işlemci ve ekran kartını nasıl soğuturum diye bende böyle birşey arıyordum gayet güzelmiş
  • Valla, ben dizüstü bilgisayar üreticilerinden daha etkili soğutma çözümleri bekliyorum. Fansız çözümler bekliyorum, artık nasıl yaparlar bilmem su soğutmamı yaparlar ne yaparlarsa. Düşünsenize, laptop ın tıpası oluyormuş oradan su koyuyormuşsun... Abi benim laptop hararet yaptı...
  • Laptopun altına üflüyor.. fanların hemen altında laptopun arkasıı oraya oturtmak için yer var.. yani laptopun arkası havada kalıyor soğutucuda oraya hava üflüyor...
  • isimbulamadim

Vallaha tepsi gibi olan soğutucular hiç bi işe yaramıyor bence. Önemli olan laptopun altında bir boşluk kalması. Arctic cooling bunu düşünmüş ve güzel bir tasarım yapmış, laptop arkasıı havaya kaldırarak hem altında boşluk yaratıyor hemde altına temiz hava üflüyor hatta bu durumda fanları açmasanız bile güzel bir soğutma sağlar.

Ben bunu kullanıyorum, ve doğutucunun fanını bile açmıyorum, mersin gibi bir yerde yazın 38 derece sıcaklıkta habire oyun oynadım. Alttan temiz hava emdiği sürece bir sorun yok. Hem ergonomik olarak güzel bir kullanım sunuyor masada hemde aynı zamanda güzel bir soğutma sağlıyor yani o soğutmuyor aslında laptopun kendini daha iyi soğutmasına yardımcı oluyor.

Müzik dinlerken ve office dökümanı ile uğraşırken sıcaklıklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 23 Eylül 2009; 15:52:28 >

• çok ses yapar bu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.