- x
Kırtasiye ve fotokopi dükkanı açmak istiyorum. Yardım
18 Cevap22196 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

38 Mesaj
22 Eylül 2009; 14:46:20 

Merhaba arkadaşlar üniversite yakınlarında dükkanaçacağım. Özellikle kırtasiye konusunda yardıma ve belkide toptancıya ihtiyacım var. tavsiyelerinizi bekliyorum.

\\\...Ben Ekabirim...///

913 Mesaj
22 Eylül 2009; 15:05:40 

Arkadaşım stajerligimi bilgisayar-kırtasiye dükkanında yapıyorum.Bilgisayar parçalarını ve kırtasiye elemanlarını http://www.bilgisayarim.com.tr/login.asp dan alıyoruz.

Bence kırtasiye işine girme biz sanayideyiz yoksa dükkan batar .

Açacaksan kırtasiye,bilgisayar,kartuş dolum,kaşe,baskı,fotokobi kesin gereklidir.Bazen kırtasiye iş yapmasa bile bilgisayar kurtarıyor.Format 30 ytl den atıyoruz Sanayi adamıda format atmayı bilmiyor salla geç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi linksiz -- 22 Eylül 2009; 15:06:05 >

Yalınayaklar koleji ' Önce seni inkar ederler, sonra sana gülerler, sonra seninle savaşırlar, sonunda sen kazanırsın.[br]-Asla geçmişinle yaşama, ama daima geçmişinden ders al-

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri / Kafkas Üniversitesi('14)

20692 Mesaj
22 Eylül 2009; 15:07:55 

Kırtasiye değil de fotokopi üzerine yoğunlaş. Üniversitede fotokopi çok olur. Ayrıca ozalit işine de bir bak. Ciltleme ozalit A0 A1 A2 plan kopya çıktı biraz daha para getirir.

Ama makineleri pahalıdır. Ben zamanında Oce makine kullandım. Tanesi 50.000 civarındaydı.

Çıktı almak için şöyle bir cihaz alman lazım.
0

0

Fotokopiye bunun gibi birşey alman lazım.
0

0

Çok maliyetli bir iş. Sermayenin yüklü olması lazım.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

38 Mesaj
22 Eylül 2009; 22:33:25 

Yok ozalit düşünmüyorum sadeece fotokopi ve ufak tefek kırtasiye malzemeleri. Üniversitenin bi çok bölümünde arkadaşlarım var.

\\\...Ben Ekabirim...///

532 Mesaj
22 Eylül 2009; 22:35:31 

Rizede belediye yakınlarında copy center var 7tane makina görmüştüm 1 tanesi çok büyük kağıtlar içindi inanılmaz iş yapıyordu.

38 Mesaj
22 Eylül 2009; 22:36:40 

Otalama ne kadardır fiyatlar fotokopi makinalarının. yani içinizde bu işle ilgilenenler varmıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezcumle -- 22 Eylül 2009; 22:36:17 >

\\\...Ben Ekabirim...///

38 Mesaj
23 Eylül 2009; 1:26:36 

Arkadaşlar forumda hiç mi yok bu işlerle ilgilenen birileri.

\\\...Ben Ekabirim...///

20692 Mesaj
23 Eylül 2009; 12:12:09 

0

Şu makineyi kullandım. OCE idi markası. Sıfırlarının çok pahalı olduğunu patronum söylemişti.

0

Şu makineden de olması lazım. Çıktıyı diğeriyle fotokopiyi bununla yapman lazım.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3472 Mesaj
23 Eylül 2009; 12:15:53 

Ben dijital baskı merkezinde çalışıyorum. Aynı zamanda tasarım yapıyorum. Eğer büyük düşünüyorsan ve maddi gücün yeterliyse Xerox IGen 2 veya 3 al. 4 var fakat 1.000.000 $ civarında bir fiyatı var. Sadece fotokopi istiyorsan da Xerox'un kaliteli makineleri var. Fakat kopya başına aylık fatura kesiyor. Bunun karşılığında sana servis ve yedek parça hizmeti veriyor.

DH 2oo6 Üyesi

3472 Mesaj
23 Eylül 2009; 12:19:10 

0

Şuanda çalıştığım makine bu. Xerox DC 5252. CMYK renkleri basıyor. Maksimum ebat 32x48.8 cm.

Igen4 35.52 Pantone renk basıyor.

DH 2oo6 Üyesi

20692 Mesaj
23 Eylül 2009; 15:34:55 

quote:

Orijinalden alıntı: Yasin Köse

Ben dijital baskı merkezinde çalışıyorum. Aynı zamanda tasarım yapıyorum. Eğer büyük düşünüyorsan ve maddi gücün yeterliyse Xerox IGen 2 veya 3 al. 4 var fakat 1.000.000 $ civarında bir fiyatı var. Sadece fotokopi istiyorsan da Xerox'un kaliteli makineleri var. Fakat kopya başına aylık fatura kesiyor. Bunun karşılığında sana servis ve yedek parça hizmeti veriyor.

Oha hocam ne diyosun sen Bugatti mi alıyoruz ya. 1.000.000 dolar bir makine için çok değil mi?

1 Mesaj
9 Şubat 2010; 15:59:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

Oha hocam ne diyosun sen Bugatti mi alıyoruz ya. 1.000.000 dolar bir makine için çok değil mi?

Arkadas bir fiyat yazmis ama ne marka ne de kucuk bir resmini koymus. Bu yuzden kusura bakmasin ama dusuncelerine itibar etmem.Ya birkac sifir fazla yazmis ya da afedersin ama sallamis.

Konuyu acan arkadas kirtasiye acmak icin fikir istiyor.Neredeyse herkes binlerce dolarlik fotokopi makinelerinden bahsediyor. Ne de yardimci oluyorsunuz! Holding degil kirtasiye acmak istiyor arkadas. Benim de aklimda var bu is. Abartmayan arkadaslardan fikir beklerim. sevgiler

932 Mesaj
9 Şubat 2010; 16:10:40 

quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

Harbiden o kadar parası olan adam kırtasiyemi açıcak

85 Mesaj
28 Haziran 2010; 1:09:58 

Arkadaşım ne yaptın kırsatiye açtın mı? ben de düşünüyorum ama dediğin gibi bilgi ve deneyimi olanların görüşlerine ihtiyacım var.

8 Mesaj
30 Ekim 2010; 12:35:50 

yasin köse sen 1,000.000 dolardan bahsediyosun işin gücün yok sıkıyon boyuna sağa sola.
kırtasiye açacak dostum sadece 10-15 bin gibi bir rakamla iki makine koyup bu işe başlayabilirsin. ben ankaradayım eğer nakit paran varsa ucuz kırtasişye malzemesini spottan alabileceğin yerlerde var burda. hala düşünüyorsan yada açmadıysan benimle irtibata geçebilirsin. ben halihazırda bu işi eksiksiz tüm makinelerle copy center olarak yapıyorum. mail atarsan yardımcı olmaya çalışırım. baracuda06@gmail.com

62 Mesaj
10 Aralık 2010; 18:19:37 

14 cevap yazılmış ama bir tane bile net cevap verilememiş , forumlarda bakıyorum genel olarak artık bu sıkıntılar olmaya başladı,Bir şekilde buna dur demek lazım gibi geliyor:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haytahayat -- 18 Eylül 2011; 23:16:21 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Aralık 2010; 18:47:15 

geçenlerde sınav döneminde fotokopi çektirirken ustayla muhabbet ettik;
içeri çok sıcaktı
-abi kışın hiç üşümezsin mubarek içerde soba yanıyor aslında eve alacan şundan bi tane üşüdükçe fotokopi çekecen dedim
oda
-he he beni de kurtar bu dertten ben sana gönderirirm fotokopi çektirecekleri dedi
-ee abi ne kadarki bunlar diye sordum
-şu 15 milyar dedi (inş. yanlış hatırlamıyorumdur)

bikaç bölümden de samimi olacam elemanlarla onlar getirecek notları ve sınav sorularını felan biriktirecen sınav zamanı dosyaladığın sınav kağıtlarını ortaya çıkaracan ve gelen ders notlarını hafızaya aldın mı tamamdır tabii fiyatıda biraz makul tutarsan öğrenci için gayet güel olur.

kırtasiye ürünü olarakda pek bişey koymana gerek olmadığını düşünüyorum bikaç çeşit kalem uç silgi A4 dosya kağıdı bikaç çeşit defter yani sınav öncesi veya okula giderken gereken malzemeyi alıp gidilebilecek malzemeler.

not: bu bir öğrenci gözünden yorumdur

458 Mesaj
21 Eylül 2013; 19:34:10 

kırtasiye dükkanı işletmek özellikle bu zamanda iyi olsa gerek tam okulların açıldığı bir vakitte iyi para kazanıyordur.

1597 Mesaj
21 Eylül 2013; 19:34:59 

17 bin kişi bakmış

Leonard Cohen Hayranları
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Kırtasiye ve fotokopi dükkanı açmak istiyorum. Yardım
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.393