- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
AE
56 Cevap3575 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2480 Mesaj
22 Eylül 2009; 9:08:21 

Arkadaşlar Ekim 15'nde arkadaşim evlenmeyi düşünüyorlar onun için başvuru filan yapacaklar her neyse işte arkadaşimin eşi olacak insan arkadaşimim annesinin ablasnin kızının kızı yani;

teyzesinin torunu oluyor

şeklinde sizce bu akraba evliligin kacinci derecesi oluyor ?

ve cocuklari olursa eger sakat dogma şanslari var mi?

bence torun oldugu için birşley olmaz diye düşünüyorum bugunlerde doktora gidecekler ama DH kullancilarinin hepsi birer doktor oldugu işçin sorayim dedim

Yukaridaki mesaji 2009 yılında yazmıştım.. ve 2 Yıl Sonra günceliyorum:

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#51234163

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi johonwayni -- 6 Haziran 2012; 12:31:22 >

Kişisel Site
External@Site, Sansüre Son! (Güncellendi: v2.5)
| Harita Tabanlı Yolcu Uçak Radari Live@Radar

Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklâlden mahrum bir millet, medenî insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye lâyık sayılamaz. M.K.Atatürk

However rich or prosperous it may be, a nation deprived of independence can deserve no better treatment than being the servant of civilized humanity. M.K.Atatürk

249 Mesaj
22 Eylül 2009; 9:15:50 

Arkadaşının teyze kızının kızı yani.Teyze kızı olsa sorun çıkardı da teyze kızının kızı uzak bir ihtimal.

2480 Mesaj
22 Eylül 2009; 9:17:16 

quote:

Orijinalden alıntı: javocu

Arkadaşının teyze kızının kızı yani.Teyze kızı olsa sorun çıkardı da teyze kızının kızı uzak bir ihtimal.

Yine etkisi var ama değil mi ?

Kişisel Site

Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklâlden mahrum bir millet, medenî insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye lâyık sayılamaz. M.K.Atatürk

However rich or prosperous it may be, a nation deprived of independence can deserve no better treatment than being the servant of civilized humanity. M.K.Atatürk

8581 Mesaj
22 Eylül 2009; 9:18:20 

Aynı kanı taşıdığı için risk her zaman vardır.

Hp G62-B01ET
Huawei Ascend G7

113 Mesaj
22 Eylül 2009; 9:18:26 

Sakatlık olmaz heralde ta bilmem kiminin bilmem nesi, akraba felan acımam diyosa evlensin

1703 Mesaj
22 Eylül 2009; 9:18:49 

Arkadaşım kan uyuşmazlığı akraba evliliklerinde amca-teyze-dayı-hala hızı oğlu olma durumlarında gerçekleşme riski arttığı için akraba evliliği risklidir.
Zaten evlendirmek için gerekli testleri yapıyorlar. Teferruatlı bilgim yok ama erkeğin + kadının - rh proteini olunca kan uyuşmazlığı oluyor.
Yine de gerekli testler yapılınca ortaya çıkar.
Evlenme daireleri zaten o belgeleri sitiyor diye biliyorum.

2480 Mesaj
22 Eylül 2009; 9:28:01 

quote:

Orijinalden alıntı: Taha Yasin Erol

Arkadaşım kan uyuşmazlığı akraba evliliklerinde amca-teyze-dayı-hala hızı oğlu olma durumlarında gerçekleşme riski arttığı için akraba evliliği risklidir.
Zaten evlendirmek için gerekli testleri yapıyorlar. Teferruatlı bilgim yok ama erkeğin + kadının - rh proteini olunca kan uyuşmazlığı oluyor.
Yine de gerekli testler yapılınca ortaya çıkar.
Evlenme daireleri zaten o belgeleri sitiyor diye biliyorum.

Ama burda teyzenin kızı değil, teyzenin kızının kızı yinede gecerli mi ?

Kişisel Site

249 Mesaj
22 Eylül 2009; 9:30:29 

Bak şöyle düşün.Teyzesine eniştesinin kanı bulaşmış aile dışından teyze kızına yine eniştesinin kanı bulaşmış şimdi teyze kızının kızına kendi kanı bulaşacak kan man kalmamış yani 2 kuşaktır başkasıyla evli bunlar birşey olmaz.

2454 Mesaj
22 Eylül 2009; 9:30:54 

quote:

Orijinalden alıntı: johonwayni

Ama burda teyzenin kızı değil, teyzenin kızının kızı yinede gecerli mi ?

Geçerlidir. Zaten kontrol yapılmak zorunda Kontrol belgesini istiyorlar evlenme daireleri.

8581 Mesaj
22 Eylül 2009; 9:31:56 

quote:

Bak şöyle düşün.Teyzesine eniştesinin kanı bulaşmış aile dışından teyze kızına yine eniştesinin kanı bulaşmış şimdi teyze kızının kızına kendi kanı bulaşacak kan man kalmamış yani 2 kuşaktır başkasıyla evli bunlar birşey olmaz.

2 kuşak geçsede teyzesinin genleri hala aktarılıyor.

Hp G62-B01ET
Huawei Ascend G7

3132 Mesaj
22 Eylül 2009; 9:39:05 

Kılıçdaroğlu, teyze kızıyla evli. Onlarda sorun yok diye biliyorum. Akraba evliliklerinde %100 sakat diye bir olay yok. Ya kaderdir, ya kısmet.

2480 Mesaj
22 Eylül 2009; 9:47:33 

quote:

Banada öyle geliyor aslinda teyzenin kızı olsa anlarim zaten olmaz gibi ama teyzenin kızının kızı 3. dereceye düşüyor..

2 kuşak geçsede teyzesinin genleri hala aktarılıyor.

Tüm teyze kızlari ve torunlari ile evlenmek kalkiyor ortadan (?)

Kişisel Site

8581 Mesaj
22 Eylül 2009; 9:50:17 

quote:

Tüm teyze kızlari ve torunlari ile evlenmek kalkiyor ortadan (?)

Hiçbirşey anlamadım en son dediğinizden.

Hp G62-B01ET
Huawei Ascend G7

2480 Mesaj
22 Eylül 2009; 9:50:25 

quote:

Orijinalden alıntı: BX4TC

Kılıçdaroğlu, teyze kızıyla evli. Onlarda sorun yok diye biliyorum. Akraba evliliklerinde %100 sakat diye bir olay yok. Ya kaderdir, ya kısmet.

Zaten kaderi kendimiz yapariz bi şekilde.. Klıçdaroğlu'na nasil izin vermişler evlenme dairesinden onu bir türlü anlayamadim.

Kişisel Site

2480 Mesaj
22 Eylül 2009; 9:53:09 

quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

Hiçbirşey anlamadım en son dediğinizden.

Teyze kızlari ile ve kızlarinin kızlari ile evlenmek tamamen kalkiyor. Yani teyzenin kızı ve torunlari ile evlenmek tamamen riskli birşey oluyor. Genler her kuşakta aktarma yaptigi için..

Kişisel Site

4159 Mesaj
22 Eylül 2009; 10:03:05 

3. kuşak olabiliyor bir nebze sanırım.

DONANIM HABER PLAYSTATION 3
ORİJİNAL OYUN DESTEKÇİLERİ KULÜBÜ

2585 Mesaj
22 Eylül 2009; 10:08:09 

quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

ayıp lan

Hahahshahshsa

2480 Mesaj
22 Eylül 2009; 10:11:09 

quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

ayıp lan

ticket.asp?rid=335207

Edit : Şikayet ile arkadaşin sacma ve kendisi gibi gereksiz olan mesaji şikayetim tarafindan kaldirilmiştir.

quote:

Orijinalden alıntı: Esasiyun

3. kuşak olabiliyor bir nebze sanırım.

Evet 3. kuşak oluyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi johonwayni -- 22 Eylül 2009; 10:15:42 >

Kişisel Site

8581 Mesaj
22 Eylül 2009; 10:13:02 

quote:

Teyze kızlari ile ve kızlarinin kızlari ile evlenmek tamamen kalkiyor. Yani teyzenin kızı ve torunlari ile evlenmek tamamen riskli birşey oluyor. Genler her kuşakta aktarma yaptigi için..

Dediğim gibi işte. Kaçıncı kuşak olsada genler aktarıldığından risk her zaman vardır. Ama kuşak atladıkça riskte azalır.

Hp G62-B01ET
Huawei Ascend G7

8186 Mesaj
22 Eylül 2009; 10:18:44 

Akraba evliliklerinde sakat çocuk doğmasının nedeni, ailedeki kalıtsal bir hastalığın bastırılmış olsa bile iki bireyde de bulunmasından dolayı oluyor. Anne tarafında şeker, kanser gibi hastalıklar varsa, uzun zamandır görülmemiş de olsa çocuğun hasta olma ihtimali her zaman vardır.

Akraba evliliğine bu nedenle değil de genellikle kardeş gibi büyümüş iki kişinin evlenmesini doğru bulmadığımdan karşıyımdır.

...

2480 Mesaj
22 Eylül 2009; 10:21:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Tech. Türk

Akraba evliliklerinde sakat çocuk doğmasının nedeni, ailedeki kalıtsal bir hastalığın bastırılmış olsa bile iki bireyde de bulunmasından dolayı oluyor. Anne tarafında şeker, kanser gibi hastalıklar varsa, uzun zamandır görülmemiş de olsa çocuğun hasta olma ihtimali her zaman vardır.

Akraba evliliğine bu nedenle değil de genellikle kardeş gibi büyümüş iki kişinin evlenmesini doğru bulmadığımdan karşıyımdır.

evet dedikleriniz cok dogru.. ve kardeş gibi büyümüş olan kişilerin evlenmesi bencede dogru degil ama arkadaşim görevi yurtdişinda oldugu için ve gecen yaz birbirlerini gördüler.. Yani gördügüm kadari ile pek aileden gibi sayilmaz bizimki hep uzakta oldugu için..

Kişisel Site

1233 Mesaj
22 Eylül 2009; 10:22:22 

quote:

Zaten kaderi kendimiz yapariz bi şekilde.. Klıçdaroğlu'na nasil izin vermişler evlenme dairesinden onu bir türlü anlayamadim.

eskiden böyle bir kriter yoktu evlenmek için. bu kan olayı falan çok yeni. tam bi bilgimde yok ama zorunlu olmayabilir bile hala çünkü yakın zamanda evlenmiş teyze çocukları tanıyorum hatta çocuklarının problemli doğma riski varmış falan uzun hikaye. bu arada kesin diye birşey yok bir arkadaşın dediği gibi %100 değil sakatlık oranı artık anne karnında da anlayabiliyorlar çocuğun ilk haftaları içinde.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Eylül 2009; 10:22:23 

quote:

Orijinalden alıntı: BX4TC

Ne kaderi ne kısmeti. 21. yy'dayız. Bu kadar olmaz ya. Yuh.

1181 Mesaj
22 Eylül 2009; 10:25:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Tech. Türk

hayvandan ne farki kaliyor insanin !

bunu bana savunanlar vardi

isin ozunde ekonomik kaynakli faktorler vari . Bunu dinede uydurmuslar bir sekilde .

bilmem ne diyorlardi buna , sen onlardan kiz alicaksan , seninde onlara kiz vermen gerekirmis bilmem ne . Sacmaliga bak , beraber calistigim arkadaslar anlatiyordu , anadolunun bagrindan kopma derler ya ...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2480 Mesaj
22 Eylül 2009; 10:34:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Bluedevil86

hayvandan ne farki kaliyor insanin !

bunu bana savunanlar vardi

isin ozunde ekonomik kaynakli faktorler vari . Bunu dinede uydurmuslar bir sekilde .

bilmem ne diyorlardi buna , sen onlardan kiz alicaksan , seninde onlara kiz vermen gerekirmis bilmem ne . Sacmaliga bak , beraber calistigim arkadaslar anlatiyordu , anadolunun bagrindan kopma derler ya ...

Kişisel Site

3132 Mesaj
22 Eylül 2009; 13:21:23 

quote:

Orijinalden alıntı: James Hetfield

Ne kaderi ne kısmeti. 21. yy'dayız. Bu kadar olmaz ya. Yuh.

Hocam yalan söylemek istemem ama gönlün olsun. Sakat doğma oranı %100.

5678 Mesaj
22 Eylül 2009; 13:25:02 

Dünyada başka kız mı kalmamış??

3714 Mesaj
22 Eylül 2009; 13:32:08 

İzin vermeme gibi bir durum yok. Bu yaz köye gittim Dayı oğlu ile teyze kızı evlendiler.

Köy zaten 500 nüfuslu evlenenler öyle yada böyle bir şekilde akrabalar.

%100 sakat diye bir olay yoktur.

"Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..."
Mustafa Kemal ATATÜRK

686 Mesaj
22 Eylül 2009; 14:01:31 

kuzeninin kızıylamı evleniyor
düşünemiyorum bile

2716 Mesaj
22 Eylül 2009; 14:13:11 

O degilde arkadasim annesinin ablasinin kizinin kizi ne oluyor ya?

Teyzesinin torunu desene sen suna.

390 Mesaj
22 Eylül 2009; 14:16:59 

İnsan yiğeniyle evlenir mi yav.Bence de kötü bir seçim.

3070 Mesaj
22 Eylül 2009; 14:21:02 

Ajdarı Hiç İzlemediniz Herhalde?

Yinede Seçimlere Laf etmek bize düşmez.

PSN: armaganbozkurt

2480 Mesaj
22 Eylül 2009; 15:00:17 

Teyzesinin torunu ile evlenecek ama sakat olma ihtimali var mi o kısmını hep birlikte bilmiyoruz ki doktor kontrollerine kadar..

ama teyzesinin kızı olsa olabilir ama torunu sonucta

Kişisel Site

4280 Mesaj
22 Eylül 2009; 15:05:43 

Sakat doğma riski olmasa da bir insanın teyze kızıyla yatağa girecek olması bana mide bulandırıcı geliyor.
Benim fikrim bu, insanın midesi bunu kabul etmemeli

Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin, bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır. Dünya sükûnunu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk'ün varlığı bu köhne âleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek.
Bu millet istiklalsiz yaşamamıştır. Yaşayamaz ve yaşamayacaktır. (Mustafa Kemal Atatürk)

2480 Mesaj
22 Eylül 2009; 15:13:58 

quote:

Orijinalden alıntı: 1881

Sakat doğma riski olmasa da bir insanın teyze kızıyla yatağa girecek olması bana mide bulandırıcı geliyor.
Benim fikrim bu, insanın midesi bunu kabul etmemeli

teyze kızı değil teyze torunu yani teyzesinin kızının kızı

Kişisel Site

1981 Mesaj
22 Eylül 2009; 15:18:53 

Bizde 7 sülale aranır kan bağı.Eğer yoksa tamam evlenebilirsin.Ayıp la,teyzemin kızıyla evlencem şimdi olur iş değil.En azından bize aykırı bir şey.

love comes again,rahat olun..

4280 Mesaj
22 Eylül 2009; 15:20:58 

quote:

teyze kızı değil teyze torunu yani teyzesinin kızının kızı

Bir şekilde kan bağı var sonuçta.

Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin, bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır. Dünya sükûnunu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk'ün varlığı bu köhne âleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek.
Bu millet istiklalsiz yaşamamıştır. Yaşayamaz ve yaşamayacaktır. (Mustafa Kemal Atatürk)

2015 Mesaj
22 Eylül 2009; 15:24:43 

ilk cocukta olmaz 2.cocukta olabilir bu isler oyle atıp ktutmakla olmaz doktora gidip onay almak gerekir

36 Mesaj
22 Eylül 2009; 15:26:44 

Çocuk %100 sakat doğacak diye birşey yok akraba evliliklerinde.

3084 Mesaj
22 Eylül 2009; 15:29:24 

Benzer olan genler olacağı için sorun var tabi.Akılları varsa doğacak günahsız çocuğu düşünüp vazgeçerler.

HP PAVILION DV6-1125et KULLANANLAR KULÜBÜ
CPU:T6600 2.20ghz 2Mb |RAM:3gb DDR2 |HDD:320gb Seagate 5400rpm 8mb | İntel Wifi Link 5100 Ağ Bağlantısı a/g/n ve Realtek ethernet kartı | ATI GDDR3 1GB HD4650 Ekran kartı | 5/1 Kart okuyucu | Parmak izi okuyucu | HP Web Kamerası | 3 USB, 1 e-sata, 1 HDMI ve 1 VGA bağlantısı | 15,6" 16:9 Ekran | Çift katman destekli LightScrible özellikli DVD+/-R | 6 Hücreli Lityum İyon pil | HP mobil uzaktan kumandası |

Uzaklaştırılmış
22 Eylül 2009; 15:36:58 

Büyük kuzen oluyor kuzen arası kan bağı oluyor kardes cocukları oldukları icin , kuzeninin kızıyla evlenicek anlasılan büyük ihtimal kan bağı olabilir doktora gitmekte fayda var..

@VipLimE

Katılıyorum sana cocuğa yazık olur evlatlık edinirler cok seviyorlarsa birbirlerini.

1236 Mesaj
22 Eylül 2009; 15:39:37 

kesinlikle zararı vardır ben hiç önermem sabancı bunun en iyi örneği

1043 Mesaj
22 Eylül 2009; 15:47:17 

insanlığın kökeni zaten ensest ilişkilere dayanmıyor mu

4865 Mesaj
22 Eylül 2009; 15:47:29 

Arkadaşlar çok yanlış bilgilendirici mesajlar var.Lütfen bilginiz yoksa konuya mesaj atmayın.Teyze torunu da en az kızı kadar tehlikelidir.(resesif genlerde ikisi arasında fark yoktur)Kalıtım bilgilerinizi aklınıza getirin.Akraba evliliklerinde %100 sakat doğacak gibi bir durum yok elbette.Ama bu şekilde hasta doğanların çoğunun akraba evliliği yaptığı gerçek.

MESELA ŞU AN GÖREVLİ OLDUĞUM ÇOCUK KARDİYOLOJİSİ BÖLÜMÜNDE DOĞUŞTAN KALBİNDE DEFEKT BULUNAN ÇOCUKLARIN ANNE BABASI %60'DEN FAZLASI AKRABA EVLİLİĞİ YAPMIŞTIR.DAHA ÖNCE GÖREVLİ OLDUĞUM ÇOCUK GENETİK BÖLÜMÜNDE BU %100'e YAKLAŞMAKTADIR.

Forumda bunu savunanlar var bir de.Üstüne Kur'an'ı karıştırıp anlamak istediği şekle sokuyorlar.

Yatağa her girerken aslında akraba olduğunuzu düşünmek üstüne çocuk yapmaya karar verirken emin olamamak hamileyken 9 ay boyunca uyumamak her testten sonra strese girmek en önemlisi bunları yaşarken ruh sağlığınızı bozarak doğan sakat çocuğa ilk başta öz veriyle bakıp sonra annesiyle birlikte kaderine terk etmek bu şekilde aileler arası musibete sebep olmak ve son olarak biz doktorlara iş çıkarmak istiyorsanız buyrun evlenin.Ayrıca

***Akraba evliliği yapanlar yok mu iğrençsiniz hepiniz gerçekten iğreniyorum ve benimle aynı görüşü paylaşan milyonların olduğunu da biliyorum***

2013 VW CC & 2011 AUDI A3 Sportback & ASUS G75VX
ZOWIE EC 2 & SteelSeries QCK Heavy

*"Seizures are fun to watch , boring to diagnose"House M.D.
**Sammy FARHA & Tony G. the table dominators!!! "Do you feel my pawa?!"

291 Mesaj
22 Eylül 2009; 15:49:43 

Etkisi olur.Evlenmese daha iyi.Yinede seviyorsa evlensin.Herşeye rağmen

İnsanın elde ettiği kadını asla düşünmemesi komiktir aslında. Unutamadığın kişi daima senden uzakta olandır.

4865 Mesaj
22 Eylül 2009; 15:52:36 

http://forum.donanimhab...akraba//tm.htm#32151684

İsteyen buradan devam edebilir.Her türlü sorunun cevabı var orada.

786 Mesaj
22 Eylül 2009; 15:54:28 

quote:

Orijinalden alıntı: AnotheRDie
İzin vermeme gibi bir durum yok. Bu yaz köye gittim Dayı oğlu ile teyze kızı evlendiler.

Köy zaten 500 nüfuslu evlenenler öyle yada böyle bir şekilde akrabalar.

%100 sakat diye bir olay yoktur.

Eniştem diyor bizim koyde 3 farklı soyadı vardı sadece

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2480 Mesaj
22 Eylül 2009; 19:05:31 

quote:

Orijinalden alıntı: VipLimE

Benzer olan genler olacağı için sorun var tabi.Akılları varsa doğacak günahsız çocuğu düşünüp vazgeçerler.

Testlere göre bakacaklar işte eger olumusz olursa bi yurttan alip buyutebilirler diye düşünüyorum ama son karar onlarin tabi

Kişisel Site

Uzaklaştırılmış
22 Eylül 2009; 19:15:59 

Hocam uzaktan akrabaysa bişi olmaz ama şuda varki hiç tanımadığın insanla evleniyosun sonra çocuğun sakat oluyo.Yani insan genleri çakışıyo bi yerde.Genleri araştırsalar dahi yinede risk vardır

Uzaklaştırılmış
22 Eylül 2009; 19:20:16 

bende akrabama aşığım ama benim akraba annemin amcasını oğlunun kızı yani 2.derece diyorlar heralde kendimden utanıyorum kızı bu yaşıma kadar ilk defa gördüm

817 Mesaj
22 Eylül 2009; 19:22:35 

evlenirken kan uyuşmazlığı olan herkesde sakat çocuk doğma riski var örneğin benim arkadaşım ailesi tam hatırlamıyorum ya akraba evlliği yani çok yakın bir derece değil ya da kan uyuşmazlığı vardı gerekli işlemler yapılmış evlenmeden bir iğne olmuşlar sanırım sorun ortadan kalkmış ama tam oalrak emin değilim akraba evliliğimi kan uyuşmazlığımı...

1958 Mesaj
22 Eylül 2009; 22:48:00 

kan uyuşmazlıgı bir iğne ile ortadan kaldırabilir ama genetik değil. yani iğne olduk akrabayla evlenelim yok.

zaten kan uyuşmazlıgı probleminin akrabalıkla alakası yok. afrikadan biri ile bile kanınız uyuşmayabilir. çok çok çok normal ve sık bir durum

insan akrabasına kötü gözle bakar mı?

4865 Mesaj
22 Eylül 2009; 22:59:30 

quote:

Bunu duymam cok iyi oldu şimdi sevincten ucacak bizim ki kesin bir igne ortadan kaldiriyor ise harika birşey

284 Mesaj
22 Eylül 2009; 23:13:29 

Bu derece durumunu nasıl anlıyoruz ya
1. derece,2. derece nasıl anlaşılıyor? Mesele hala kızı kaçıncı derece, amca kızı-oğlu vs. kaçıncı derece oluyor?