Şimdi Ara

Hayatınızda hiç metafizik bir varlık(mesela cin) gördünüz mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
366
Cevap
4
Favori
67.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Başlıktada belirttiğim gibi, hayatınızda hiç metafizik varlık gördünüz mü? Mesela cin gördünüzmü? (tövbe tövbe bu saattede adını zikrediyorum :) Onlarla bi olay yaşadınızmı? Duyduğunuz veya yaşadığınız olayları yazabilirsiniz.

(arkadaşlar lütfen dalga geçmeyelim, (''evet gördüm- Ne gördün?- ETİ CİN ) sakın böyle esprilerde yapmayn)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -murti- -- 23 Eylül 2009; 1:58:27 >

• küçükkken yattıgım odadaki koltugun ustunde yeşil bi kafa görmüştüm cok korkmustum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ylpc -- 22 Eylül 2009; 2:25:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ylpc

küçükkken yattıgım odadaki koltugun ustunde yeşil bi kafa görmüştüm cok korkmustum

• bende çatı arasındaki eski eşyalarla uğraşırken yaklaşık 1.5 metre yakınımda bana bakan siyah bi kedi gördüm ama çok kısa bir an. sonra doğrudan aşağı koştum ve hala o eşyalara(uğraştığım eski bir kanepeydi) yaklaşamıyorum. bu varlıkların eski eşyaları sahiplenmek gibi bi olayı var diye duydum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ylpc

küçükkken yattıgım odadaki koltugun ustunde yeşil bi kafa görmüştüm cok korkmustum

• metafizik varlık demişsin

5 tane örnek ver
  • ben anlatim. Yakın bir abim anlatıyor(kendisi ateisttir) Birgün bu üniversiteden servisle eve dönüyor.(2.öğretim, gecenin bi yarısı) Serviste 18 kişi var. Minübüs 100le felan gidiyomuş. Yol bomboş. Yolun ortasında siyah pardesulu, kavanoz dibi gözlüklü, şapkalı biri duruyomuş. Neyse bunlar adama delidir deyip geçmişler. Aradan 30sn ( 500 metre felan) geçer. Adamın koşarak yanlarından geçip önlerinde durduğunu görürler.
    Servisin en önünde oturan kişi(yüzü bembeyaz) arkaya dönüp ''-sadece ben mi gördüm?'' der. Ve herkez tip tip korku dolu gözlerle birbirine bakmaya başlar. Bu varlığın ne olduğu hakkında kimsenin bi bilgisi yok.

Abiye söyledim, bak sen ateistsin hadi bunuda maddeye bağlayarak açıkla, HADİ !!! dedim.
    Oda '' buna fizikte bilinmeyen'' bişeymi ne varmış, onu söyledi. Başladı yok beyinlerimiz, şöle böyle, aynı anda aynı şeye odaklanmış olabilriz, işte yok şöyle böyle dedi.
    Bende ''-abi sen akıllanmazsın ! '' dedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muchiro

bende çatı arasındaki eski eşyalarla uğraşırken yaklaşık 1.5 metre yakınımda bana bakan siyah bi kedi gördüm ama çok kısa bir an. sonra doğrudan aşağı koştum ve hala o eşyalara(uğraştığım eski bir kanepeydi) yaklaşamıyorum. bu varlıkların eski eşyaları sahiplenmek gibi bi olayı var diye duydum.

arkadaşım sakın kedi olmasın o?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _AristokraT_

metafizik varlık demişsin

5 tane örnek ver

ruh, melek, şeytan, cin, dabbe, semum, yecüc ve mecüc. 7 oldu aklımda şimdilik bunlar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -murti-

quote:

5 tane örnek ver

ruh, melek, şeytan, cin, dabbe, semum, yecüc ve mecüc. 7 oldu aklımda şimdilik bunlar var.

ben peri gördüm o sayılmaz mı?
  • quote:

quote:

5 tane örnek ver

yecüc mecüc, kıyamete yakın zamanda gelecek 2 kabile, semum ise canımızın yaratıldığı ateşin adıdır (islama göre)
    dabbe, kıyamete yakın zamanda yerden çıkacak yaratıktır.

3ü de fizik ötesi değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismetdai

arkadaşım sakın kedi olmasın o?

konu b.ka saracak gibi ama ben genede cevabımı yazayım. bizim ev müstakil ve 2 katlı bu anlattığım yere yani çatıkatına evin içinden geçiliyor yani kedinin bizim aşağı kapıdan yada bi pencereden sessizce girip 2 katı geçip oraya kadar girmesi bana mantıklı gelmiyor ki kediler böyle yerlerde kaldıklarında tuhaf bi şekilde miyavlarlar. görme meselesine gelirsek belki anlattığım eski eşyaları sahiplenme meselesini kafama taktığım için görmedim de bana öyle geldi ama genede paylaşmakta bi sakınca görmedim nihayetinde burası konu dışı forumu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şebboy -- 22 Eylül 2009; 2:49:33 >
  • Ben küçükken nenemlerin köyünde gece tek başıma kaldığımda görmüştüm, kara kuru birşeydi, dişleri beyaz beyaz parlıyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: musandia

Ben küçükken nenemlerin köyünde gece tek başıma kaldığımda görmüştüm, kara kuru birşeydi, dişleri beyaz beyaz parlıyordu

• daha fazla alıntı ve ya ihtiyac var
    yeşil kafa gel kolbastı oynayalım len demıstı sonra bırden herşey karardı gozumu actıgımda kendımı yatakta buldum
  • Öyle birşey olmadığındnan göremedim tabiki.Göremeyeceğim de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: w0lky

Öyle birşey olmadığındnan göremedim tabiki.Göremeyeceğim de.

çok emin konuşuyorsun
  • quote:

ben anlatim. Yakın bir abim anlatıyor(kendisi ateisttir) Birgün bu üniversiteden servisle eve dönüyor.(2.öğretim, gecenin bi yarısı) Serviste 18 kişi var. Minübüs 100le felan gidiyomuş. Yol bomboş. Yolun ortasında siyah pardesulu, kavanoz dibi gözlüklü, şapkalı biri duruyomuş. Neyse bunlar adama delidir deyip geçmişler. Aradan 30sn ( 500 metre felan) geçer. Adamın koşarak yanlarından geçip önlerinde durduğunu görürler.
    Servisin en önünde oturan kişi(yüzü bembeyaz) arkaya dönüp ''-sadece ben mi gördüm?'' der. Ve herkez tip tip korku dolu gözlerle birbirine bakmaya başlar. Bu varlığın ne olduğu hakkında kimsenin bi bilgisi yok.

Abiye söyledim, bak sen ateistsin hadi bunuda maddeye bağlayarak açıkla, HADİ !!! dedim.
    Oda '' buna fizikte bilinmeyen'' bişeymi ne varmış, onu söyledi. Başladı yok beyinlerimiz, şöle böyle, aynı anda aynı şeye odaklanmış olabilriz, işte yok şöyle böyle dedi.
    Bende ''-abi sen akıllanmazsın ! '' dedim.

Etkilendim

• quote:

Orijinalden alıntı: Vaio

quote:

çok emin konuşuyorsun

Realist adam ellaham.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-776EA6B8C -- 22 Eylül 2009; 3:14:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vaio

quote:

çok emin konuşuyorsun

Evet farkındayım dostum.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.