Şimdi Ara

Cescesor, Etacolor, Goprint, KartuşMatik kıyaslama (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
556
Cevap
8
Favori
48.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sg888

quote:

Orijinalden alıntı: sensei111

http://www.cescesor.com/Kartus-Dolum-Seti,LA_152-2.html/Epson-Uyumlu-CESCESOR-Kartus-Dolum-Seti,LA_177-2.html/epson-stylus-t1281-t1284-uyumlu-cescesor-kartus-dolum-seti.html

http://www.bitmeyenkartus.com.tr/EPSON-1291-1294-UYUMLU-BUTONLU-Kolay-Dolan-Kartus-SETI-DOLU-OTO-RESET-CIPSETLI-Durabrite-MUREKKEPLI%2cPR-1101.html

epson sx435w yazıcıma bunlardan birini alacağım,genellikle metin belgesi ve bazanda foto alınacak,hangisini önerirsiniz?
    (yazıcıma zarar vermeyen,kaliteli mürekkebi olan,kafa tıkamayan)
    yada diğer önerilerede açığım.

epson sx 525 de ben buradan kullanıyorum 1 yılı geçti , bir sorun yaşamadım ... diğerlerinden hiç denemedim...

http://www.dolankartuscu.com/Epson-Uyumlu-Dolan-Kartus-Dolum-Setleri,LA_231-2.html#labels=231-2

cevabınız için teşekkür ederim,konunun uzmanları bu üç firmayı kıyaslayabilirmisiniz? hangisinden set olarak alınır?
    geçmiş zamanlarda bu firmalar hakkıında forumda epeyce tartışmalar olmuştu,önerilerinizi bekliyorum...

• 1 Seneden fazladır Bursa Kartuşun sattığı mürekkepleri kullanıyorum. Epson Px720WD marka model yazım vardı.

2 ay önce falan ağır bi kafa tıkanması yaşadım.. Ve Şimdi yine yaşadım.. Şu an yazıcım iptal..

Işıkları yanıp sönüyor hiç bir türlü müdahele edemiyorum. Ben Fotograf kağıdı hiç kullanmadım ama Yazıcıdan sürekli Cover bastım.

Yazıcı 1.5 sene anca dayanabildi.. 1.5 seneden beri bastığım coverların kalitesinden memnun olduğumu söleyebilirim. Yazıcının iptal olması dışında..

Şimdi yeni yazıcı alıcam heralde. Daha yeni 300 tl lik mürekkep almıştım Bursa kartuşdan.

Ben Bu mürekkepleri Canon da veya Epsonun başka modelinde kullanabilirmiyim. Bu konu hakkında bilgisi olan varmı.

Bursa kartuşdan gelen mürekkeplerin üzerinde OCP mi OPC mi ne yazıyor. Siteden Claria diye sipariş etmiştim.

Bana bu mürekkepleri kullanabileceğim sorunsuz bi yazıcı tavsiye edebilcekde varmı acaba.?

• Benimde en çok merak ettiğim konu epsonun kendi l200 mürekkepleride tıkanma yapıyormu acaba
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sg888

quote:

http://www.cescesor.com/Kartus-Dolum-Seti,LA_152-2.html/Epson-Uyumlu-CESCESOR-Kartus-Dolum-Seti,LA_177-2.html/epson-stylus-t1281-t1284-uyumlu-cescesor-kartus-dolum-seti.html

http://www.bitmeyenkartus.com.tr/EPSON-1291-1294-UYUMLU-BUTONLU-Kolay-Dolan-Kartus-SETI-DOLU-OTO-RESET-CIPSETLI-Durabrite-MUREKKEPLI%2cPR-1101.html

epson sx435w yazıcıma bunlardan birini alacağım,genellikle metin belgesi ve bazanda foto alınacak,hangisini önerirsiniz?
    (yazıcıma zarar vermeyen,kaliteli mürekkebi olan,kafa tıkamayan)
    yada diğer önerilerede açığım.

epson sx 525 de ben buradan kullanıyorum 1 yılı geçti , bir sorun yaşamadım ... diğerlerinden hiç denemedim...

http://www.dolankartuscu.com/Epson-Uyumlu-Dolan-Kartus-Dolum-Setleri,LA_231-2.html#labels=231-2

cevabınız için teşekkür ederim,konunun uzmanları bu üç firmayı kıyaslayabilirmisiniz? hangisinden set olarak alınır?
    geçmiş zamanlarda bu firmalar hakkıında forumda epeyce tartışmalar olmuştu,önerilerinizi bekliyorum...

arkadaşlar konuya bir el atın lütfen acilen almam lazım

• çinden getirdikleri kartuşlar aşağı yukarı aynı problem çıkaran nokta mürekkepler ama ben misal epson için kendi L200 serisi mürekkeplerin daha iyi sonuç vereceğini düşünüyorum
  • forumda ses yok,herkes dut yemiş bülbüle dönmüş

• quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

çinden getirdikleri kartuşlar aşağı yukarı aynı problem çıkaran nokta mürekkepler ama ben misal epson için kendi L200 serisi mürekkeplerin daha iyi sonuç vereceğini düşünüyorum

kartuşların hepsi aynı değil bir sürü firma hala eski tip kartuşlardan satıyor yeni nesiller daha problemsiz onlardan almak en mantıklısı L100 ve L200 mürekkeplerini L800'le karıştırma L800 hakikaten güzel mürekkep ama epson L100 L200'ü ucuz yapıyoruz diye baya dandik yapmış sanırım. sözüne güvendiğim bir kaç deneyenin yorumları hep bu yönde
  • sonunda cescesordan sipariş geçildi,inşallah bir sorun yaşamam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chungkingexpress

quote:

çinden getirdikleri kartuşlar aşağı yukarı aynı problem çıkaran nokta mürekkepler ama ben misal epson için kendi L200 serisi mürekkeplerin daha iyi sonuç vereceğini düşünüyorum

kartuşların hepsi aynı değil bir sürü firma hala eski tip kartuşlardan satıyor yeni nesiller daha problemsiz onlardan almak en mantıklısı L100 ve L200 mürekkeplerini L800'le karıştırma L800 hakikaten güzel mürekkep ama epson L100 L200'ü ucuz yapıyoruz diye baya dandik yapmış sanırım. sözüne güvendiğim bir kaç deneyenin yorumları hep bu yönde

peki sizce epson xp 202 ye L800 ün ana 4 renk mürekkebi uyarmı birde yeni nesil kartuşlar nerede satılıyor ve farkı nedir

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: chungkingexpress

quote:

peki sizce epson xp 202 ye L800 ün ana 4 renk mürekkebi uyarmı birde yeni nesil kartuşlar nerede satılıyor ve farkı nedir

uyar tabi niye uymasın ama lüzum varmı sahiden L800 mürekkebi öyle ucuz bir mürekkep değil fotoğrafçılar falan kullanıyor genelde. aşağıdaki linkte bolca L100-L200 ve aradada L800 mürekkeplerinin muhabbeti dönmüş rastlamadıysan işine yarayabilir

http://forum.donanimhaber.com/m_62516495/tm.htm

yeni nesil kartuşlar yakın zamana kadar sadece cescesorda vardı şimdi bir iki firma daha getirtmiş sanırım emin değilim ama etacolor ve goprintin kartuşlarına bir bak cescesor uzun zamandır yeni nesillerden satıyor zaten.

• hocam dolankartuscu.com dan bahsediyorsunuz sanırım orda etacolor mürekkep te satılıyor epson L200 mürekkebinimi kullanmalı yoksa eta color mu çünkü tıkanmama konusunda çok iddialılar ,son olarak biliyorsanız söyleyin bursakartuş taki kartuşlar eski tipmi yeni ile arasında ne gibi farklar var
  • quote:

hocam dolankartuscu.com dan bahsediyorsunuz sanırım orda etacolor mürekkep te satılıyor epson L200 mürekkebinimi kullanmalı yoksa eta color mu çünkü tıkanmama konusunda çok iddialılar ,son olarak biliyorsanız söyleyin bursakartuş taki kartuşlar eski tipmi yeni ile arasında ne gibi farklar var

evet dolankartuşçu ve eta aynı zaten valla kimse tıkanmama konusunda iddiasız değildir ancak işin aslı uzun süre kullanmamazlık yaparsan orjinaller bile tıkar işin sırrı makineyi yatırmamakta ne L200 nede eta color mürekkebini kullanmadım ne desem yalan olur etanın baskılarını gördüm idare eder ama daha iyi baskı veren mürekkepler var. tıkamama mevzusunda hiç biri için bir şey demem bu tamamen senin kararın

eski tiplerde 2 tane tıpa var dolum ve hava delikleri için makineye takarken hava tıpasını çıkarıp öyle takmak icap ediyor yeni ve eski tiplerin iç yapıları farklı yeniler daha yüksek kapasitede mürekkep alıyor (15ml'ye kadar) eski tipler problemli diye bir şey söz konusu değil ama yeni tipler bence daha stabil çalışıyor en azından ben ve çevremde kullananlardan edindiğim intiba bu. Bursa eski tiplerden satıyor diye biliyorum incele gene belkide değiştirmişerdir adamların hakkını yemiyeyim. eskilerin bir tarafında mavi üzerine beyaz yazıyla eşşek gibi İNKJET CARTRİDGE yazıyor yenilerde ise firmalar etiket yapıştırmazsa 2 tarafta şeffaf hava deliğini örten sarı bantlar var bu şekilde ayırt edebilirsin.

• şimdi orj kartuşlar var ve tıkanmaması için her hafta bir çıktı alacam ,muadil mürekkeplerlede bu şekil devam edecem tıkanma olasılığı en düşük mürekkep hangisi çok merak ediyorum ,tekrar doğrulamak için soruyorum daha stabil dediğiniz kartuşlar cescesor damı satılıyor,yani çıkarıp takınca resetlenmiş olan tanıma sorunu olmayan kartuşlar
  • quote:

şimdi orj kartuşlar var ve tıkanmaması için her hafta bir çıktı alacam ,muadil mürekkeplerlede bu şekil devam edecem tıkanma olasılığı en düşük mürekkep hangisi çok merak ediyorum ,tekrar doğrulamak için soruyorum daha stabil dediğiniz kartuşlar cescesor damı satılıyor,yani çıkarıp takınca resetlenmiş olan tanıma sorunu olmayan kartuşlar

evet sık aralıklarla çıktı almaya özen gösterin inkjet'lerde bu mühim tıkanma olasılığı en düşük mürekkep hangisi bende merak ediyorum doğrusu ben cescesorda yaşamadım ancak işim gereği sık baskı alıyorum bunun etkisi olduğu muhakkak . eskilerde çıkarıp takınca resetlenir yanlış anlaşılmasın sen bütün kartuşlar aynı dediğin için ben sana hepsi değil manasında eskiler var yeniler var dedim ama evet yeniler bence daha iyi ve evet cescesor uzun süredir bunlardan satıyor resimlerden anladığım kadarıyla etacolor ve goprintte yenilerden satmaya başlamış. bende yanlış anlaşılmasın diye tekrar ediyorum eski tip dediklerim problem çıkartacaktır yada yeniler %100 problem çıkartmaz demiyorum demem.

• Arkadaşlar elimde 4 set kolay dolum kartuşu mevcut. Kendim için almıştım, şimdiye kadar da bir sıkıntı yaşamadan kullandım ve kullanmaya da devam ediyorum 1 setini. İhtiyacı olan arkadaşlar ulaşırlarsa yardımcı olmak isterim.

Mürekkep konusunda cescesorun eko serisinden numune istedim ve kullandım. Tıkanma ile ilgili bir şikayetim yok. 3 hafta yazıcıyı hiç kullanmadım ardından sorunsuz çıktı alabildim. Yalnız renk tonları konusunda sarı zayıf kalıyor onu belirtmem gerek. Gelen numunelerin üzerindeki etiketlerde "Eko HP" yazıyordu bu arada.

Cescesor, Etacolor, Goprint, KartuşMatik kıyaslama  Cescesor, Etacolor, Goprint, KartuşMatik kıyaslama  Cescesor, Etacolor, Goprint, KartuşMatik kıyaslama

Edit: Fotograflar eklendi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tsunami41 -- 8 Şubat 2013; 11:58:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tsunami41

Arkadaşlar elimde 4 set kolay dolum kartuşu mevcut. Kendim için almıştım, şimdiye kadar da bir sıkıntı yaşamadan kullandım ve kullanmaya da devam ediyorum 1 setini. Akşam fotograflarını ekleyeceğim. İhtiyacı olan arkadaşlar ulaşırlarsa yardımcı olmak isterim.

Mürekkep konusunda cescesorun eko serisinden numune istedim ve kullandım. Tıkanma ile ilgili bir şikayetim yok. 3 hafta yazıcıyı hiç kullanmadım ardından sorunsuz çıktı alabildim. Yalnız renk tonları konusunda sarı zayıf kalıyor onu belirtmem gerek. Gelen numunelerin üzerindeki etiketlerde "Eko HP" yazıyordu bu arada.

elinizdeki dolan kartuşlar hangi yazıcı için
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmitcarsi

1 Seneden fazladır Bursa Kartuşun sattığı mürekkepleri kullanıyorum. Epson Px720WD marka model yazım vardı.

2 ay önce falan ağır bi kafa tıkanması yaşadım.. Ve Şimdi yine yaşadım.. Şu an yazıcım iptal..

Işıkları yanıp sönüyor hiç bir türlü müdahele edemiyorum. Ben Fotograf kağıdı hiç kullanmadım ama Yazıcıdan sürekli Cover bastım.

Yazıcı 1.5 sene anca dayanabildi.. 1.5 seneden beri bastığım coverların kalitesinden memnun olduğumu söleyebilirim. Yazıcının iptal olması dışında..

Şimdi yeni yazıcı alıcam heralde. Daha yeni 300 tl lik mürekkep almıştım Bursa kartuşdan.

Ben Bu mürekkepleri Canon da veya Epsonun başka modelinde kullanabilirmiyim. Bu konu hakkında bilgisi olan varmı.

Bursa kartuşdan gelen mürekkeplerin üzerinde OCP mi OPC mi ne yazıyor. Siteden Claria diye sipariş etmiştim.

Bana bu mürekkepleri kullanabileceğim sorunsuz bi yazıcı tavsiye edebilcekde varmı acaba.?

hocam cescesor kullanın.... bende OCP kullandım o kadar reklam filan ama hikaye.... sende olduğu gibi bende de siyah mürekkep kesik kesik yazmaya başladığından khemen mürekkebin adiliği aklıma geldi ve kartuju ile birlikte mürekkebi attım.... cescesor kullanıyorum... sıkıntı yok tıkanma yok

• quote:

Orijinalden alıntı: qedo

cescesorden clara set aldım ama renkler cabuk soluyor resim basılmaz bence ama kagıt da onemli tabi

bende bitsin diye robinson & cuma yı bide kunteper i basıyorum

clara bitsin durablite denicem

2 defa doldurdum

dolumlarda kalite orjinal gibimi baskı kalitesi düşüyormu
  • quote:

Orijinalden alıntı: a_cansiz91

quote:

Orijinalden alıntı: qedo

cescesorden clara set aldım ama renkler cabuk soluyor resim basılmaz bence ama kagıt da onemli tabi

bende bitsin diye robinson & cuma yı bide kunteper i basıyorum

clara bitsin durablite denicem

2 defa doldurdum

dolumlarda kalite orjinal gibimi baskı kalitesi düşüyormu

tabıkı biraz dusuk olur...resım cıktısı almıcaksan problem yok..bana aslan gibi yetıyor.....

hatta yenı serı aldım sx215 icin bu sefer 150ml.. clara aldım hemde kargo ya falan vermedıler direk cescesorde calısan kurye getırıyor

fatıh tekı bayıden aldım gercı bende beyazıt taydım yakın dıye getırmıs olabilirler ama bu hareketleri gercekten guzel oldu

• merhabalar şu anda yurt dışından ithal özel olarak ithal ettiğim epson mürekkeplerinde orjinale çok yakın renklerde çıktı alabilirsiniz. renklerde solma ve yazıcının kafasında renk solması gibi kesinlikle bir sıkıntı olmamaktadır. ayrıca pigmentli yani durabrite mürekkeplerimiz orjinale çok yakın ve kesinlikle renk kalitesi mükemmel ve kafa tıkanmasında sorunsuz bir mürekkeptir.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.