Şimdi Ara

Cescesor, Etacolor, Goprint, KartuşMatik kıyaslama (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
557
Cevap
8
Favori
48.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erhanemappe

evet brother modellerle ilgili sorun var herzaman söylerim eski ve her işi ilk yapanlardan alın ne alacaksanız. canon dan vazgeçmedim 3. yazıcım daha bir kere bu ve buna benzer bir sorunla karşılaşmadım orjinalden daha iyi diyebileceğim baskılar alıyorum çok çok da ucuza mal oluyor. Şu muadil mürekkeplerin yasak olduğu zamanlardan beridir de muadil kullanıyorum. Geçmiş olsun sana kardeşim bir daha yaşamazsın inşallah.

sağol

birimizin para ödeyerek kazandığı tecrübeler diğerlerinin işine yarasın

milli servetler çöpe gitmesin.
  • canon mp 980 yazıcım var altı kartuşlu cescesör hariç hiç bir kolay dolum kartuşu satan yerde altı kartuşlu pgi 520 bk/cli 521 m-c-y-bk-gy...serisi kartuş yok,hepsi 5 katuş seti satıyor o yüzden diger firmalardan alamıyorum,kartuş web tr de cli 521 gy mürekkep var kartuş yok,ama ben kartuş web tr den altılı mürekkep aldım bi süre önce bir sefer kullandım fena degildi,go print'den denemek için 5 li mürekkep aldım yeni,ultraviyole dediklerinden,ama gy mürekkep onlarda yok aldığım mürekkepleri henüz daha kullanmadım kartuşlardaki mürekkep bitince kullanacağım,birde bursa kartuşu aradım onlarda belki altılı set getirirler diye ama pek niyetleri yok ocp mürekkepleri o yüzden deneyemiyorum,birde ocp de 4 çeşit mürekkep var siyah pgi yok sanırım,dye siyah satıyorlar...

birde il dışında oldugum için yazıcımı 3 ay kullanmadım geçen hafta kullanayım dedim ama siyah pgi 520 bk kartuş tıkalıydı siyah beyaz baskılarda sayfa boş çıkıyordu,bende yazıcı kafasını çıkardım kartuş yuvasına tıkanıklık açıcı losyon döktüm 1 bir saate yakın bekledim açılmadı,bende kaynar suyu şırıngaya çektim ve kartuş yuvasına önce biraz losyon döküp üzerine kaynar su döktüm bu işlemi ilk seferin de alttan biaz mürekkep çıktı kartuş kafasının altına beyaz peçete koydum kalınca üç kere aynı uygulamayı yaptım tamamen açıldı...

• Bende geçen hafta Epson PX820 aldım. CISS için kartuş seti ve mürekkep bakıyorum. En iyisi hangisi halen anlayabilmiş değilim. Ne alacağıma karar veremedim halen.
  • bence hem go print den al,hemde cescesör den,ikisinide ayrı ayrı kullan karar ver.
    makinen hayırlı olsun.
  • Sağolasın. Ancak iki set 300 liraya mâl olur bana.
  • sonuçta iki üründe işini görür
    go print de 6 lı kartuş seti ve mürekkebi olsaydı kartuşda alıp ayrı ayrı deneyecektim ama maalesef gy kartuşu yok,o yüzden mevcut kartuşlardaki mürekkepler bitince go print mürekkeplerinden doldurup deneyecem ama gy yine cescesör mürekkebi olacak,bakalım bugün yarın biter mürekkep,denerim foto koyarım buraya.
  • http://www.goprint.com.tr/urun/epson-t0801-t0806-dmbs-surekli-murekkep-besleme-sistemi.aspx

Linkteki set fena durmuyor. Diğer markaların kulladığı kartuş seti ile bunun arasında teknik ve malzeme olarak pek bir kalite farkı var mıdır?

Ayrıca birbirlerinin mürekkepleriyle uyumlu mudur? Epson, durabrite mürekkep kullanıyor sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExECaLiBuR

http://www.goprint.com.tr/urun/epson-t0801-t0806-dmbs-surekli-murekkep-besleme-sistemi.aspx

Linkteki set fena durmuyor. Diğer markaların kulladığı kartuş seti ile bunun arasında teknik ve malzeme olarak pek bir kalite farkı var mıdır?

Ayrıca birbirlerinin mürekkepleriyle uyumlu mudur? Epson, durabrite mürekkep kullanıyor sanırım.

Epson durabrite(pigment bazlı) mürekkepleri kullanmaz.Claria serisi(dye-su bazlı) mürekkep kullanır...

4 renkli epson yazıcılarda tavsiyem; kartuşmatik 4 renk sistemli dye bazlı epson mürekkeplerini kullanmanız veya Cescesor Economy serisi mürekkepleri kullanmanız olacak...
    6 renkli Epson yazıcılarda tavsiye edeceğim mürekkep henüz tam kesinleşmedi :) Hafta sonuna kadar yaptığım bazı denemeler neticesinde tavsiyem netleşecektir. Aciliyetiniz yok ise beklemenizi tavsiye ederim...

• http://www.cescesor.com/Epson-PX700-T0801-T0806-Uyumlu-CESCESOR-Surekli-Murekkep-Besleme-Sistemi-Butonlu-Chip-Ciss-Devamli,PR-289.html

buradan bak mürekkep olarak da claria kullan. kalitesine her zaman güvendiğim bir markadır. Tavsiye ederim.

Edit: Kesinlikle marka fanlığı yapmıyorum 4-5 tane mürekkep firması değiştirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mappeshow -- 13 Ekim 2011; 18:55:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: falcon1977

quote:

Orijinalden alıntı: ExECaLiBuR

http://www.goprint.com.tr/urun/epson-t0801-t0806-dmbs-surekli-murekkep-besleme-sistemi.aspx

Epson durabrite(pigment bazlı) mürekkepleri kullanmaz.Claria serisi(dye-su bazlı) mürekkep kullanır...

4 renkli epson yazıcılarda tavsiyem; kartuşmatik 4 renk sistemli dye bazlı epson mürekkeplerini kullanmanız veya Cescesor Economy serisi mürekkepleri kullanmanız olacak...
    6 renkli Epson yazıcılarda tavsiye edeceğim mürekkep henüz tam kesinleşmedi :) Hafta sonuna kadar yaptığım bazı denemeler neticesinde tavsiyem netleşecektir. Aciliyetiniz yok ise beklemenizi tavsiye ederim...

Şimdilik pek bir aciliyeti yok.

Kartuş setinin besleme tankları birbirinden ayrık mı duruyor acaba? Bazı setlerde bitişik bir şekilde siyah renkte plastik bir kutuda duranlarını görmüştüm. Daha derli toplu ve şık duruyor. T801-806'a var mı acaba?

• epson yazicilarin 6 renk kullanan px660 , px720 modellerinde fotograf baskisi icin bircok marka murekkep kullandim. ocp de istedigim renkleri alamadim. bir fotografci arkadas px720 de cescessor murekkebi kullaniyordu her fotograf icin ayri renk ayari yapiyordu. artik makinadan mi murekkepten mi bilmiyorum, fakat kendi makinalarimda kullandigim epson dye bazli goprint murekkepten cok memnun kaldim. siyahta, kirmizida mavide cok ideal bir renk dogrulugu yakaladim. onceki kullandigim murekkeplere gore pahali olmasina ragmen baska murekkeplerle macera yasamamak icin goprintle devam ediyorum.
  • @ civalı sokak lambası

Dolabilen kartuş olarak ne kullanıyorsunuz? Yarın 720wd almayı düşünüyorum da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hacidayi

@ civalı sokak lambası

bu yazıcılarda kolay dolan kartuş anlamsız olur, az biraz daha masrafla sürekli besleme sistemi kullanmak çok daha kolaylık saglar.

besleme sistemi olarak

mürekkep olarak Epson Claria serisi mürekkep alacaksınız (toplam 6 renk)
    http://www.goprint.com.tr/urun/epson-claria-sari-magenta-kartus-murekkebi---250ml.aspx

• quote:

Orijinalden alıntı: civalı sokak lambası

quote:

@ civalı sokak lambası

bu yazıcılarda kolay dolan kartuş anlamsız olur, az biraz daha masrafla sürekli besleme sistemi kullanmak çok daha kolaylık saglar.

besleme sistemi olarak

http://www.goprint.com.tr/urun/epson-claria-sari-magenta-kartus-murekkebi---250ml.aspx

Teşekkür ederim. Ofise gelecek B1100 için ise pigment bazlı mürekkep gerekiyor sanırım. Onun için hangi kolay dolum kartuşu/sürekli mürekkep besleme/mürekkep önerirsiniz? Başlamışken hepsini birarada halledeyim isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hacidayi -- 16 Ekim 2011; 3:11:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: erhanemappe

http://www.cescesor.com/Epson-PX700-T0801-T0806-Uyumlu-CESCESOR-Surekli-Murekkep-Besleme-Sistemi-Butonlu-Chip-Ciss-Devamli,PR-289.html

buradan bak mürekkep olarak da claria kullan. kalitesine her zaman güvendiğim bir markadır. Tavsiye ederim.

Edit: Kesinlikle marka fanlığı yapmıyorum 4-5 tane mürekkep firması değiştirdim.

marka fanlığı yapmadığınızı söylüyorsunuz ama şu konulara dikkatinizi çekerim.

cescesorun brother siyah mürekkep için ürün açıklamasında şöyle diyor.

1- siyah pigment mürekkep, orijinalindeki gibi. ( sanki hiç dye bazlı siyah mürekkep kullanan brother modeli yokmuş gibi gösteriliyor.)

2- 2 ayı geçen beklemelerde dahi katılaşmaz. ( bunu denemeye cesaret edenin vay haline.)

bunlar ciddi yanıltıcı bilgiler.

belki siz yazıcı kafasında az kullandığım renkli bölüm dimdik ayaktayken çok kullandığım siyah bölümün neden çöktüğünü açıklayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ynahit -- 17 Ekim 2011; 22:38:20 >

• quote:

epson yazicilarin 6 renk kullanan px660 , px720 modellerinde fotograf baskisi icin bircok marka murekkep kullandim. ocp de istedigim renkleri alamadim. bir fotografci arkadas px720 de cescessor murekkebi kullaniyordu her fotograf icin ayri renk ayari yapiyordu. artik makinadan mi murekkepten mi bilmiyorum, fakat kendi makinalarimda kullandigim epson dye bazli goprint murekkepten cok memnun kaldim. siyahta, kirmizida mavide cok ideal bir renk dogrulugu yakaladim. onceki kullandigim murekkeplere gore pahali olmasina ragmen baska murekkeplerle macera yasamamak icin goprintle devam ediyorum.

6 renkli yazıcım için bende mürekkep arayışındayım.Kartuşmatik ve Cescesor'un mürekkeplerini test ettim.Lakin her 2 markanın mürekkebinden de tam olarak tatmin olamadım Renk uyumluluğu olarak.Cescesor'un renk uyumluluğu daha iyi ama yinede tatmin etmedi beni...
    OCP nin renk uyumluluğu olarak çokda iyi olmadığını biliyordum, sizden de teyidini almış oldum.
    Goprint marka mürekkeplerin Cescesor'dan daha iyi renk uyumluluğuna sahip olduğunu söyleyebilirseniz; Goprint mürekkepden alacağım(pahalı-mahalı yapacak bir şey yok.renk uyumluluğu lazım bana )...

• quote:

quote:

quote:

@ civalı sokak lambası

besleme sistemi olarak

Teşekkür ederim. Ofise gelecek B1100 için ise pigment bazlı mürekkep gerekiyor sanırım. Onun için hangi kolay dolum kartuşu/sürekli mürekkep besleme/mürekkep önerirsiniz? Başlamışken hepsini birarada halledeyim isterim.

B1100 için T01001x2-T01004 serisi Sürekli Besleme Sistemi sistemi alacaksınız. stokta görünmüyorsa bile telefonla ulaşırsanız temin edebilirsiniz sanırım.
    mürekkep olarak da durabrite veya claria kullanabilirsiniz bir sorun olmaz. epson yazıcılarda pigment mürekkep kullanan yazıcılarda dye bazlı mürekkep kullanmak bir sorun çıkartmıyor. açıkcası epson un pigment mürekkep kullanılması gereken 4 renkli yazıcıların hepsinde dye bazlı mürekkep kullandım bir sorun yok.

• quote:

quote:

epson yazicilarin 6 renk kullanan px660 , px720 modellerinde fotograf baskisi icin bircok marka murekkep kullandim. ocp de istedigim renkleri alamadim. bir fotografci arkadas px720 de cescessor murekkebi kullaniyordu her fotograf icin ayri renk ayari yapiyordu. artik makinadan mi murekkepten mi bilmiyorum, fakat kendi makinalarimda kullandigim epson dye bazli goprint murekkepten cok memnun kaldim. siyahta, kirmizida mavide cok ideal bir renk dogrulugu yakaladim. onceki kullandigim murekkeplere gore pahali olmasina ragmen baska murekkeplerle macera yasamamak icin goprintle devam ediyorum.

6 renkli yazıcım için bende mürekkep arayışındayım.Kartuşmatik ve Cescesor'un mürekkeplerini test ettim.Lakin her 2 markanın mürekkebinden de tam olarak tatmin olamadım Renk uyumluluğu olarak.Cescesor'un renk uyumluluğu daha iyi ama yinede tatmin etmedi beni...
    OCP nin renk uyumluluğu olarak çokda iyi olmadığını biliyordum, sizden de teyidini almış oldum.
    Goprint marka mürekkeplerin Cescesor'dan daha iyi renk uyumluluğuna sahip olduğunu söyleyebilirseniz; Goprint mürekkepden alacağım(pahalı-mahalı yapacak bir şey yok.renk uyumluluğu lazım bana )...

açıkcası cescesor un bütün renklerini kullanmadım. goprint kullanmadan önce siyah renkte istedigim siyahlıgı elde edememiştim, siyahlar maviye, laciverte çalıyordu siyah rengi tutturmak için yaptıgım denemelrim sırasında cescesorun epson için 60 ml lik dye bazlı siyahından aldım, 801 serisi kolay dolum kartuşuyla sadece 1 kere doldurup denedim bir daha kullanmadım. istedigim siyahı cescesordede bulamadım... ama bütün renkleriyle 6 renk olarak cescesor kullamadım.. cescessor hakkında kesin bir şey söyleyemem... mürekkep arama maceram goprint mürekkeple tanışmamla biraz duruldu. şuanda hem istedigim rengi tutturmak hem de kafa tıkanıklıgı gibi sorunlar minumuma indi.. özellikle fotograf kagıdına baskı işi biraz karışık bir iş, baskı ayarı, mürekkep, fotograf kagıdı bunlar birbirene çok baglı ve değişken.. örnegin aynı mürekkeple aynı ayarla sınıf olarak kalitesi düşük fotograf kagıdı, pahalı ve yüksek kalite diye geçen fotograf kagıdan daha güzel sonuçlar verebiliyor... fotograf kagıdı olarak da agfanın inkjet fotograf kagıdından çok memnun kaldım.

• quote:

quote:

quote:

açıkcası cescesor un bütün renklerini kullanmadım. goprint kullanmadan önce siyah renkte istedigim siyahlıgı elde edememiştim, siyahlar maviye, laciverte çalıyordu siyah rengi tutturmak için yaptıgım denemelrim sırasında cescesorun epson için 60 ml lik dye bazlı siyahından aldım, 801 serisi kolay dolum kartuşuyla sadece 1 kere doldurup denedim bir daha kullanmadım. istedigim siyahı cescesordede bulamadım... ama bütün renkleriyle 6 renk olarak cescesor kullamadım.. cescessor hakkında kesin bir şey söyleyemem... mürekkep arama maceram goprint mürekkeple tanışmamla biraz duruldu. şuanda hem istedigim rengi tutturmak hem de kafa tıkanıklıgı gibi sorunlar minumuma indi.. özellikle fotograf kagıdına baskı işi biraz karışık bir iş, baskı ayarı, mürekkep, fotograf kagıdı bunlar birbirene çok baglı ve değişken.. örnegin aynı mürekkeple aynı ayarla sınıf olarak kalitesi düşük fotograf kagıdı, pahalı ve yüksek kalite diye geçen fotograf kagıdan daha güzel sonuçlar verebiliyor... fotograf kagıdı olarak da agfanın inkjet fotograf kagıdından çok memnun kaldım.

hımm... Goprint 6 renk mürekkeplerle aldığınız çıktıdaki renkler orjinalin(monitörde gördüğünüz renklerin) aynısı mı? Bana aynısı lazım...

4 renkli Epson yazıcılarda Orjinalin aynısını veren mürekkepler; pigment bazlı durabrite mürekkeplerde Cescesor ile Kartuşmatik'in mürekkepleri, dye(su) bazlı mürekkeplerde de yine Kartuşmatik ile Cescesorun Economy serisi mürekkepleri...
    6 renkli Epson yazıcılarda ise en yakın renk uyumluluğu Cescesor'un mürekkepleri veriyor ama ben hemen hemen aynısını verecek mürekkep arayışındayım...

• @falcon1977

Anlaşılan GoPrint kartuş seti ve mürekkepi kullanacağız. Yaklaşık 250 tl'lik bir masraf sözkonusu. Umarım aldığımıza değer.

Birde DVD coverı basmak için 160gr/m2 kağıt kullanacağım. Baskına herhangi bir sorunla karşılaşmam inşallah.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.