Şimdi Ara

VIA'dan Full HD video desteği sunan Pico-ITX anakart; VX855

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ION 2 platformundaki iş birliği görüşmelerini sonuca taşımak için Nvidia'nın kapısını çalmaya hazırlandığı VIA, Pico-ITX serisi anakartlarında geliştirme çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma düşük güç tüketimli ve ultra-kompakt tasarımlı EPIA serisi Pico-ITX anakartlarına yüksek tanımlı video oynatım yeteneğine sahip olan EPIA-P720 kod adlı yeni bir model daha ekliyor.

VIA'nın yeni anakartında yine VIA tarafından tasaralanan VX855 yonga setine yer veriliyor. DirectX 9 uyumlu Chrome 9 entegre grafik birimine sahip olan anakartın, H.264, WMV, VC1 ve MPEG 2/4 formatındaki yüksek tanımlı (1080p) videolar için donanımsal hızlandırma desteği sunduğu dolayısıyla düşük mini medya-bilgisayarlarının hazırlanmasına olanak tanıyacağı bildiriliyor.

VIA'nin 1GHz'de çalışan düşük güç tüketimli Eden ULV işlemcisiyle gelen anakart 2GB'a kadar DDR2 bellek desteği sunuyor ve yüksek tanımlı içeriğin yeni nesil monitörlere veya HDTV'lere aktarımı için HDMI bağlantısına da olanak tanıyor. Ayrıca D-Sub konnektörü, SATA portu,Gigabit Lan ve çift USB 2.0 konnektörü gibi detaylara sahip olan anakartın fiyatı ise henüz açıklanmadı.

• Uzun zamandır bir PicoITX anakart almak istiyorum ancak fiyatları 500-600$'dan aşağı olmadığı için vazgeçiyorum. HTPC'lerde şimdilik MiniITX anakartlar kullanıyoruz, ileride fiyatları daha uygun hale geldiğinde PicoITX de kullanılabilir.
  • yakında bu kartları LED tvlere takıp satıcaklar .. bilgisayarlar Lcd ve Led tvlerin içinede giricek :D
  • quote:

EPIA serisi Pico-ITX

bu boyda bir ürünü bilgisayara bile benzetmek zorken 1080p de tam destek vermesi takdir edilmesi gereken bir durum
  • hd oynatmasa bile net tv için almak isterdim. Divx ve net için iyi olurdu valla.
  • Full HD özelliğinin VIA için getirisi de, büyük olan VGA slotu yerine HDMI kullanılacak olmasıdır heralde. :)
  • şu via intelle amd ye rakip olacak bişeyler yapsa süper olacak
  • via nano işlmecisi kullanılsa daha mantıklı olurdu bence
  • tebrikler VIA...
    İntel-AMD piyasaya hakimken kendi çapında yeni ürün geliştiriyor tutunmaya çalışıyor....
    inşallah gerçekten rekabetçi modeller üretirler de tekelleşme kırılır...
  • Tr ye gelir mi gelirse fiyatı ne olur ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.