Şimdi Ara

Toshiba Cell işlemcili Regza TV modellerini son çeyrekte duyuracak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
4.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • HD DVD ile yüksek tanımlı medya savaşını kaybeden ve IFA fuarında yaptığı açıklama ile ürün gamının ilk Blu-ray oynatıcısını duyuran Japon elektronik devi Toshiba, Regza LCD TV ailesine Cell işlemcili modeller eklemeye hazırlandığını açıkladı. Uzun süredir konuşulan ve kimi zaman firma tarafından da dile getirilen bu gelişmenin somutlaşması ve ilk modellerin son çeyrekte lanse edilmesi bekleniyor.

Sony ve IBM ile ortak geliştirdiği ve şu an yaygın olarak PlayStation 3 oyun konsolunda kullanılan Cell işlemcisiyle Toshiba, Regza serisi LCD TV modellerinde görüntü kalitesini ciddi şekilde arttırmayı hedefliyor. Firmadan yapılan açıklamaya göre Cell işlemcili TV'ler, standart çözünürlükteki görüntüleri eş zamanlı olarak HD yani yüksek tanımlı görüntü kalitesine ölçeklendirerek gelişmiş çoklu ortam deneyimi sunabilecek.

Cell işlemcili ilk Regza TV modelleri hakkında son çeyrekte lanse edilecekleri dışında henüz detaylı özellikler açıklanmış olmasa da Toshiba'dan Masaaki Oosumi, ilk modellerin epeyce pahalı olacağını açıkladı.

• güzel haber gerçekten acaba fiatlar ne olacak masa üstüne neden gelemedi cell işlemci bir türlü
  • cell işelmcili pc mi istiyorsun o zaman baya paraya kıyacaksın toshiba QOSMIO G50, G55 modellerinin bazılarında var onlardan 1 tanesini alacaksın.
  • Albani hocam tosh bu tv'de cell chipset'le beraber cell processor kullanacak galiba,yoksa sadece chipset ise çok da fark yaratmaz.örnek olarak 3500usd'lik x58 chipset'e 2ghz işlemci takmaktansa x48 chipset'e 3ghz'lik bir sistem daha performanslı olur FX57'nin bahsettiği cell chipsetle beraber cell processor büyük fark yaratabilir...
    -Şimdi kendimize şunu soralım:CELL processor'un ana geliştiricisi sony neden kendi işlemcisini kendi tv'sinde kullanmıyor???
  • cihazın şekli yukardaki görsel değil di mi?
  • Hocam Zf serisini bu kadar övüyorsunuz fakat yabancı teknoloji sitelerinde tosh'un esamesi okunmuyor.özellikle ben ABD kaynaklı sitelerden bahsediyorum. ZF serisi hiçbir zaman CNET'te dereceye girememiştir.AVS forumda sony ve sammy için söylediğiniz bütün sorunlar tosh içinde geçerlidir.orada ZF serisi CİNEMA REGZA diye geçer AVS forumda aratırsanız sony ve diğer tv lerdeki klasik panel ve processor sorunu ZF içinde geçerlidir...
    -Üstelik ZF zamanında SONY X3000/3500'ün rakibiyde bütün yabancı sitelerde tartışmasız sony daha yüksek notlar aldı.
    -Şu anda kullanılan en iyi tv işlemcisi (processor) SONY 'ye aittir(BRAVİA ENGİNE).100hz'i en iyi BE engine işlemektedir.Yani sizin tabirinizle 100hz'de gaza en iyi sony basmaktadır. kaynak olarak CNET,HDTV test uk'a bakabilirsiniz...
    -CELL işlemciyi neden mucidi kullanmıyor bunu bir düşünmek lazım .

• SN.hocam
    -Verdiğim bilgilerde yanlışlık yoktur.Zf'nin rakibi fiyat olarak X serisidir...
    -Ama yine incelediğim test sitesinde W4000 ile ZF tosh karşılaştırılmış,ZF 6.1 not alırken W4000 7.9 not almıştır.ben yalan söylemiyorum...Ya bu test sitelerinin hepsi mi satılmış ben bir türlü ZF'yi derecelere almamalarına bir anlam veremedim...
    -Beni kullanıcı yorumları pekde ilgilendirmez.çünkü herkesin tv'si kendine göre en iyi'dir...
    -Yine incelediğim uzman yorumlarında ZF serisi 1080 satır okumada sınıfta kalmıştır...1080 satırın 100hz kapalıyken 250-300'ünü okuyabilmiştir.100hz açıkken ise 450'ye çıkabilmiş.Pikselleri ekrana processor yerleştiriyor değil mi?...
    -Aynı testten sammy 9 serisi(USA modeli) 1080 pikselin tamamını okuyarak tam puan almıştır,aynı plazma gibi...Sony X serisi 650satır okumuş,SONY Z serisdi ise 1080 satırın tamamını doldurarak uzmanları şaşırtmıştır...
    -Sony Z serisi dünyanın en düşük İnput Lag değerleriyle şimdiden Efsane olmuştur.İnput lag'in düşük olması processor'un becerisi değil midir...?
    -Ayrıca testlerde Zf'nin 24P modu açıkken görüntüyü yeterince 'Smooth'laştıramadığından bahsediliyor.
    -Ve yine iyi SET edilmezse 'İnaccurate color' deniliyor...
    -Peki tosh neden size göre sıfır hatalı bu işlemciden vazgeçiyor,yada çıkardığı bir ton yeni model LED SV dahil hiç beğenilmedi...
    -Koskoca elektronik devi tosh'un herhalde bir bildiği var ki 'Pixel Processor' serisi işlemcilerini CELL ile değiştiriyor...

• Konudaki 4 adet mesajımıda sildim++
    Uzmanları cevap versin artık++
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.