- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
* Maket Yapmak İstiyorum (Gemi, Uçak Vb..) Nereden Satın Alabilirim ? *
32 Cevap21006 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

3724 Mesaj
20 Eylül 2009; 22:17:55 

Selamlar ;

Arkadaşlar Maket Gemi (Denizaltı, Savaş gemisi, vb..), Uçak (F-16, Yolcu uçakları vb..), Tren, vb.. maketler yapmak istiyorum. İnternet'ten çok araştırdım ama nerede satıldığını bir türlü bulamadım. Plastik ve bitince boyamalı kısacası Profesyonel maket alıp yapmak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. İstanbul Anadolu yakasında oturuyorum ama yol problemi olmaz İstanbul içi neresi olursa olsun. Veya internet'ten sipariş verebileceğim bir sitede olabilir.

Saygılar iyi forumlar . . .

Bu tarz birşeyler arıyorum, temsili resimler ;

0

0

0

İnşaat Teknisyeni - Yapı Ressamı
AutoCAD Çizimi Yapılır (Her Türlü Proje, Plan, Kesit vb.. Çizilir)
Not : Üniversiteli ve Meslek Yüksek Okullu Arkadaşlar AutoCAD ile Plan, Proje, Kesit ve Diğerleri Makul Bir Ücret Karşılığında Çizilir. İletişim İçin Pm veya E-Mail atmanız Yeterlidir
E-Mail : m.mucahidkarakus@gmail.com

454 Mesaj
20 Eylül 2009; 22:22:15 

forumda bu işle uğraşan bi arkadaş vardı.nicki aklımda değil ama görsem hatırlarım.bi bakayım online kullanıcılara

3724 Mesaj
20 Eylül 2009; 22:25:11 

quote:

Orijinalden alıntı: MeM-Tr

forumda bu işle uğraşan bi arkadaş vardı.nicki aklımda değil ama görsem hatırlarım.bi bakayım online kullanıcılara

Hocam çok makbule geçer. Bildiğiniz satan bir yer yada sipariş verebileceğim bir site varsa oda olur . . .

Not : Üniversiteli ve Meslek Yüksek Okullu Arkadaşlar AutoCAD ile Plan, Proje, Kesit ve Diğerleri Makul Bir Ücret Karşılığında Çizilir. İletişim İçin Pm veya E-Mail atmanız Yeterlidir

454 Mesaj
20 Eylül 2009; 22:29:11 

yanlış hatırlamıyorsam bu üyeydi
http://forum.donanimhab...rofile.asp?memid=337530

3724 Mesaj
20 Eylül 2009; 22:41:35 

quote:

Orijinalden alıntı: MeM-Tr

yanlış hatırlamıyorsam bu üyeydi
http://forum.donanimhab...rofile.asp?memid=337530

Tamam hocam çok teşekkür ederim. Arkadaşa pm attım . . .

356 Mesaj
20 Eylül 2009; 22:55:02 

Google da ''Diorama'' diye bir arat derim.

Satılık 2.el Line 6 Pocket Pod,ilgilenenler pm atsın...

2927 Mesaj
21 Eylül 2009; 9:07:03 

Bu tip plastik kitler büyük kitapçılarda, bazı oyuncakçılarda bulunabilir. Kit işiyle uğraşmıyorum fakat Revell, Tamiya gibi markaların kitleri piyasada rahatça bulunabilir.

Benim gibi hazır yapılmış maketlerden(diecast adlı özel bir metalden yapılırlar) ararsanız elimden geldiği kadar yardımcı olabilirim.

232 Mesaj
21 Eylül 2009; 10:47:36 

D&R

1280 Mesaj
21 Eylül 2009; 10:55:22 

Türk Hava Kururmu

Tavsiye || Kore dizileri

8186 Mesaj
21 Eylül 2009; 10:55:28 

Oyuncakçılarda bulabilirsin, plastikle başla, tavsiyem helikopter modeli yapman. Tekne falan sıkıyor. :D

...

204 Mesaj
21 Eylül 2009; 11:23:08 

Eminönünde vardı baya

Hemde eminönünde fazla pahalı olacağını sanmam

586 Mesaj
21 Eylül 2009; 11:59:29 

Doğarken NEDEN Ağladığımı Yaşadıkça Anlıyorum

12217 Mesaj
21 Eylül 2009; 12:01:45 

Toyzzshop

.:: İzmir Ekonomi Üniversitesi ~ Logistics Management ::.

.:: 2012 Opel Astra J 1.3 95 hp & Olimpik Beyaz & Navi 600 & Cosmo ::.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Eylül 2009; 15:26:09 

quote:

Orijinalden alıntı: İchimaru

Eminönünde vardı baya

Hemde eminönünde fazla pahalı olacağını sanmam

Eminönündeki oyuncakçılarda mı?

434 Mesaj
21 Eylül 2009; 21:25:15 

pm atmışın yeni gördüm
istanbulda cok rahat bulabileceğin hobi marketler vardır ama izmirde oldugum için bilmiyorum ama istanbulda olan bir internet sitesi var bayağı büyük ordan sipariş verebilirsin

www.modelizmo.com dan alabilirsin
başka sorun varsa cevaplayabilirim

Ama tabi toyzshop yada toyiki gibi büyük oyuncakçılardada bulabilirsin ama internetten almanı tavsiye ederim eğer imkanın varsa çünkü isteklerini bulursun

ayrıca pmden msn adresini atarsan yardımcı olurum nasıl yapılacağı konusunda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MC.ARSONIST.JR -- 21 Eylül 2009; 21:35:19 >

24057 Mesaj
21 Eylül 2009; 22:01:32 

Tamiya 2009 kataloğunun download linkleri verebilecek varmı acaba ??

Gövde: Nikon D5000 - Canon 60D Lens: Canon MP-E 65mm f/2.8 1-5X Makro - Canon 100mm F/2.8 L IS Makro - Nikon 18-55mm f/3.5-5.6G VR - RMC Tokina 28mm F/2.8 Aydınlatma: Yongnuo YN560-III - Yongnuo RF-603 - Nissin Di 622 Mark 2 (Yandı) - RimeLite Midi ve 23cm Flaş Yumuşatıcı Diğer Ekipmanlar: Lowepro CompuTrekker AW - Vanguard Peking 21 - Manfrotto MM294A4 - Slik 700DX Pro - Slik Mini III Pro - Hakuba LH-1 - Manfrotto 454 Micro Positioning Sliding Plate Fotoğraflar: 500px - Flickr - DHSergi - Trakel - Fotoğraf Konuları - http://www.cantunçer.com

3724 Mesaj
21 Eylül 2009; 23:02:50 

@MC.ARSONIST.JR

Eyvallah hocam, verdiğin linklere şimdi bakıyorum. İlgilendiğin için çok teşekkür ederim. Profilimde msn adresim yazıyor. Benim evimde araba koleksiyonum var arabalara ilgim vardır ama bu sıralar bu maketlere merak saldım ve kalıcı bir hobi olmasını istiyorum. Maket yapımı konusunda yardımcı olabilirsen çok makbule geçer . . .

Yardımcı olan bütün arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler :) Sağolun . . .

9 Mesaj
21 Eylül 2009; 23:13:06 

arkadaşım benim yaptıgım üç tane (en küçüğü 50 cm) uçak ,4 tane gemi (birtanesini fosforla boyadım geceleri parlıyor) çeşitli helikopter ve tanklar var hepsi plastik hepsi D&R dan alınma
bir tüyo eğer D&R dan alırım dersen kendine bi cardbyD&r çıkar (D&R ın kartı) puan toplayıp bedavadan boya falan alabilirsin

Eğer bir gün sizden sokakları süpürmeniz istenirse, o kadar güzel süpürün ki sokakları, herkes burada işini çok iyi yapan büyük bir çöpçü yaşıyormuş desin...

3724 Mesaj
21 Eylül 2009; 23:27:21 

quote:

Orijinalden alıntı: mstfaydn

arkadaşım benim yaptıgım üç tane (en küçüğü 50 cm) uçak ,4 tane gemi (birtanesini fosforla boyadım geceleri parlıyor) çeşitli helikopter ve tanklar var hepsi plastik hepsi D&R dan alınma
bir tüyo eğer D&R dan alırım dersen kendine bi cardbyD&r çıkar (D&R ın kartı) puan toplayıp bedavadan boya falan alabilirsin

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim . . .

3724 Mesaj
23 Eylül 2009; 13:28:41 

Arkadaşlar selamlar ;

- Dün bir tane maket aldım. 1:144 ölçeğinde U-BOT denizaltı aldım. yanılmıyorsam 150 parça idi. Bu akşam başlayacam. Yalnız kafama takılan birşey var. Bu maketlerin özel yapıştırıcıları var mı ? Yoksa normal ince uçlu Japon yapıştırıcısı kullanabilirmiyiz ?

2927 Mesaj
23 Eylül 2009; 13:50:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Auto CAD

Arkadaşlar selamlar ;

- Dün bir tane maket aldım. 1:144 ölçeğinde U-BOT denizaltı aldım. yanılmıyorsam 150 parça idi. Bu akşam başlayacam. Yalnız kafama takılan birşey var. Bu maketlerin özel yapıştırıcıları var mı ? Yoksa normal ince uçlu Japon yapıştırıcısı kullanabilirmiyiz ?

Plastik yapıştırıcıları yine aynı mağazalardan veya büyük kitapçı, oyuncakçı gibi yerlerde bulunabilir. Japon yapıştırıcısı plastiği eritiyor. Revell maket yapıştırıcısı vardır. Ufak tüple satılır. Metal, ince ucu vardır ve ince işlerde çok kullanışlıdır.

3724 Mesaj
23 Eylül 2009; 13:52:41 

quote:

Orijinalden alıntı: BX4TC

Plastik yapıştırıcıları yine aynı mağazalardan veya büyük kitapçı, oyuncakçı gibi yerlerde bulunabilir. Japon yapıştırıcısı plastiği eritiyor. Revell maket yapıştırıcısı vardır. Ufak tüple satılır. Metal, ince ucu vardır ve ince işlerde çok kullanışlıdır.

Eyvallah hocam, bugün iş çıkışı kadıköye gideceğim. Bu Revell marka dediğiniz yapıştırıcı tahminen ne kadardır ? Maket'de Revell zaten . . .

2927 Mesaj
23 Eylül 2009; 14:04:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Auto CAD

Eyvallah hocam, bugün iş çıkışı kadıköye gideceğim. Bu Revell marka dediğiniz yapıştırıcı tahminen ne kadardır ? Maket'de Revell zaten . . .

Bu görünümde bir yapıştırıcı. Büyük tüpünü 10liraya almıştım sanırım. Uzun zaman geçtiği için fiyatını unuttum.
0

3724 Mesaj
23 Eylül 2009; 14:12:12 

quote:

Orijinalden alıntı: BX4TC

Bu görünümde bir yapıştırıcı. Büyük tüpünü 10liraya almıştım sanırım. Uzun zaman geçtiği için fiyatını unuttum.
0

Hocam teşekkür ederim, bilgilendirdiğin için . . .

Uzaklaştırılmış
23 Eylül 2009; 14:39:19 

ben de gemi maketi yapmayı çok istiyorum ama pahalı uğraş ya:S

Uzaklaştırılmış
23 Eylül 2009; 15:10:50 

mücahit abi aldın ya bursadan

2820 Mesaj
23 Eylül 2009; 15:24:03 

3724 Mesaj
23 Eylül 2009; 15:40:38 

quote:

Orijinalden alıntı: firatayrilik

mücahit abi aldın ya bursadan

Maketi aldık, sıra yapıştırı ve diğer ufak tefek malzemelerde . . .

228 Mesaj
23 Eylül 2009; 15:49:35 

Yapması cok zor mu ? El yeteneğim pek iyi değildir de yapmak isterim.

60 Mesaj
1 Ekim 2009; 16:26:31 

Arkadaşlar bu modelizmo sitesinde satılan maketlerin nasıl yapılacağına dair bir açıklamaları var değil mi? Bir de yapıştırıcı olarak revell'i önermişsiniz. Peki boyama için ne önerirsiniz?

555 Mesaj
1 Ekim 2009; 16:38:23 

Merhaba :)
Ben de Mc.Arsonist ile birlikte maket yapıyorum. 3-4 çalışmamı paylaşmıştım burada istediğin soruyu sorabilirsin
http://forum.donanimhab..._maket//tm.htm#34334784
http://forum.donanimhab...page_1/key_maket/tm.htm
http://forum.donanimhab..._maket//tm.htm#34125997
http://forum.donanimhab...1/key_//tm.htm#34803361

deviantART

414 Mesaj
1 Ekim 2009; 18:13:56 

Modelizmo'dan sipariş verebilirsin veya buradan; http://www.mmyhobby.com/iletisim.asp alabilisin. Ben genelde mmyhobby'den alıyorum, hem fiyatları uygun hemde kargo parası, bekleme filan derdi olmuyor. Birde kadiköyde özonur hobby market var; http://www.ozonurhobbymarket.com/main.htm ama burası bayaa bi pahalı onu söyleyeyim.

19 Mesaj
12 Şubat 2010; 13:58:51 

benim bir sorum olacak. ben hepsiburda dan bir gemi kiti aldım. iskeleti yaptım. alt kısmın kaplamasını yapacam 0.5mm kalınlığında 5mm genişliğinde 30cm uzunluğunda maun çıtalarla kaplıcam bunları yapıştırmakta problem yaşıyorum. ahşap tutkalı ile oluyor ama çok zahmetli. aktivatörlü yapıştırıcı buldum o da çok hızlı yapıştırıyor. acaba bally kullansam olur mu diye düşünüyorum. fikri olan arkadaşlar yardımcı olursa teşekkür ederim. iyi çalışmalar

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » * Maket Yapmak İstiyorum (Gemi, Uçak Vb..) Nereden Satın Alabilirim ? *
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.449