Şimdi Ara

Toyota mı Volkswagen mi? Neden? (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
423
Cevap
3
Favori
81.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende 2004 model vw transporter var. bugüne kadar hiçbir parçasını değiştirmedim hiçbir arıza vermedi. hiç yarıyolda bırakmadı. bir depoyla 1050 km yaptım. gerisi size kalmış anla yani.
  • Bacanakta şirket aracı olarak D4D 2007 Corolla vardı geçen haftaya kadar. 160.000 km olunca aracı değiştirdiler. Bu süre ve km zarfında ki gerçekten şirket aracı gibi kullanıldı anlayın yani, ne turbo değişimi yapıldı ne de enjektör. Zaten triger kayış derdi yok zira zincir tahrikli. Yakıt devamlı olarak BP den alındı. Sıfır sorun. Şimdi ise yeni kasa dizel VW Polo verdiler, 5 gündür onu kullanıyor. Belirli sürelerle bilgilendirmeye çalışacağım sizleri ve şayet benzer bir sorunsuzluğa Polo da imza atarsa gerçekten çok takdir edeceğim VW yi.
  • insanlar araba alacakları zaman tipine bakıyorlar yok şu var yok bu var ama bir tatil yolunda yolda kaldımı işte o zaman ne markanın önemi kalır ne de başka bir şeyin... bazıları zamanında Volkswagen almış yiğitliğe laf söyletmemek için boyna Volkswageni övmeye çalışıyor hayretle izliyorum... sadece benim bildiğim 3-4 tane tanıdığım insanın bırakın burnundan gelmesi bu Volkswagen yüzünden dünyaya geldiklerine lanet ediyorlar... işyeri komşumuz Volkswagen caddy aldı aracı aldığından beri korkmadan kullandığı gün yok sıfır almıştı ve ben sadece arada bir işyerine uğrarım 3 defa kurtarıcı ile servise çekildiğine şahidim... bu başka markalarda olmayacak diye bişey yok ama Volkswagen garantisi bitmiş ise ve ciddi bir arıza çıkardı ise işte o zaman ocağınıza incir ağacı dikiyor... deli paralar veriliyor ve servisleri yedek parçası çok pahalı... herkes önceleri bir heves alıyor sonra bin pişman oluyor benim yegenimde 2007 passat var dod dan aldı 38000 TL ikinci el 30 binler de km yaptığı masraf 8 bini geçti sadece tamir masrafı bu, dodla mahkemelik oluyorlardı sorunu dod kabullendi en azından yarı parasını kabullendi ya ben araba alıcam dod dan ve 8 bin üzerine masraf edeceğim bu ne yaa... bu duruma benzer bir sürü örnek var safaların başında neden kabul edilmiyor bu Volkswagen in saçma işler yaptığı hala anlayabilmiş değilim... benim en çok sinir olduğum Volkswagen in bu ilkedeki insanları yeterince kazıkladığı bunu kabullenmekte enayilikten başka bişey değil sokağa atılacak çok parası olan varsa buyursun Volkswagen e versin ama sonrada ağlamasın...özet olarak bende bi Volkswagen kurbanıyım sıfır aldım 3 sene kullandım ve sattım alana Allah sabır versin işallah kendini vurmaz bir daha mı asla asla asla Volkswagen in yanından geçmem...

• Bir yerlerde karşılaştırmalı bir değerlendirme yok mudur acaba? Yani servis ücretlerini, yedek parça fiyatlarını karşılaştıran bir internet sitesi....
  • VW Alman sonuçta.ve dızayn var
  • Toyota Corolla kullanıyoruz.Vw bana göre biraz daha ağırbaşlı araçlar yapıyor.Daha sempatik görünüyor gözüme.Toyotanın bence sorun çıkarma ihtimali vw den daha az.2. Elde Toyota daha az değer kaybettiriyor.Benim tercihim Volkswagen olurdu.
  • ben vw grup u sevmiyorum nedenlerine geleyim ;
    1-) vw hep kendini bir ise atıyor ve elinde patlıyor toyotaya herkez aptal saptal sürekli laf söylüyor ancak vw 1.4 170 ph lık araç cıkardı kullanıcıları aldıgına bin pisman wankel motordan farkı yoktu bunun üzerine 1.4 140 lık motorunu 1.4 122ph a cekti sorunları azatman için
    2-) bu olay aynı sekilde dsg şanzımandada olucak herkezden önce çiftte kavramalı ama kullanıcaları asırı sikeyetci daha dün bi arkadasımla konustum 5 ay oldu aracını alalı 7 kez sorunlardan sevisteymiş kimse o araçtaymıs sorun demesin en az 5 6 kişi ile konustum hepsi aynı sikayette ve hatasını kabul etmicek vw yeni aracında bi değişikleye gidip üstünü kapatıcak
    3-)bizde bir alman hastalıgı var ülkemizde ama nedense dünyada en iyi satışları yapan araçlar japon araçları...ki japonlar bunu bildigi için bir cok modelini türkiyeye göndermiyor bazı markalarının satısı bile yok lüxs sınıfta
    4-) wt-i motor bu yıl gene ödül almıs gazeteden okudum ve kimilerine göre dünyanın en iyi motoru sayılıyor..
    5-) alman araçları hep konforlu diyolar ancak ben böyle bi konfor göremedim acıkcası arkadasımda a3(2008) var bende mazda 3(2010) o dahi sunu söylüyor kullanısına hastayım bu aracın bindikce binesim geliyor diye
    6-)bu 120 ph lık audi a4 ü ph testine sokmusar bulundugum yerde araç 109 ph lık güç göstermiş opel 1.6 180 ph da 149 ph gösterdigini söylüyor arkadasım
    7-)toyotayı seviyorum 1998 model corollamız vardı 322 binde sattık arabayı tık yoktu hala araçtan
    8-son olarakta sunu ilave edeyim benim gözümde ne golf nede corolla 52 ,53 bin tl etmez yani 2 firmada olması gerekenden fazla fiyat biçiyor araçlarına...

• okudugum gördügüm duydugum bildigim kadarıyla toyota
    nedeni fazla masraf açmaz.yoksa ikiside hoş arabalar
  • İkisi arasında VW
    Çünkü Toyota nın çeşitli modellerindeki hataları hemen her hafta basında yer alıyor. Bozulan imajı ve marka değerini toparlaması zor görünüyor.
  • Volkswagen ! Polo, Passat, Jetta ve Beetle (nam-ı diğer vos-vos). Her zaman tasarım, konfor gibi şeylerden içimde bir alev yakar. Kısacası; Das Auto!
  • quote:

Orijinalden alıntı: duayen09
    İkisi arasında VW
    Çünkü Toyota nın çeşitli modellerindeki hataları hemen her hafta basında yer alıyor. Bozulan imajı ve marka değerini toparlaması zor görünüyor.

O kadar da değil haksızlık etmeyin.
    En son gaz pedalı sıkışması problemi oldu.
    Diğerlerini nelerdi?

Her markanın aracında problem olabilir.
    Mühim olan bu problemi kabul edip hatasını düzeltmesidir.
    Bkz : MMT şanzıman.
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkaymen -- 11 Ağustos 2010; 15:53:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: duayen09

İkisi arasında VW

gerkcekten haksızlık etmeyin bugune kadar en büyük ödülleri alan firma toyotadır, ki bir firmanın araçlarına sahip cıkması harika bir seydir bence sana örnek vereyim
    bir albeamız vardı yolda giderken araç istop etti bunu 3 4 defa tekrarladı sonra bunu aldık servise götürdük yaptırdık dedik ki hani bu hata bizden baska yerde oldumu dediler albea ve doblo serisinin yarısı bu sikayetten geldi fiat böyle bir hatayı hiç gündemine almadı

yada vw daha öncede verdigim örnek gibi 1.4 lt motora 170 ph yükledi akıl almaz arzalar cıkardı araç gözümle tanık oldum yada .14 140 ph lıgında güzel bir işti ama basarılı olmadı bu yüzde 1.4 122ph a düşürdü sorunları azatmak için ama hiç bir zaman sahip cıkmadı araçlarına

ve DSG mütiş bir şanzıman ama 10 kullacıdan 9 u sikayetci su anda ve vw bir sonraki kasada bu hatayı yok etmeye calısıcak ama eskilere sahip cıkmıcak

• VW tabikide
    konfor
    dizayn
    sürüş keyfi
  • toyota derım sorunsuzlugu cok cezbedıyor benı wv den daha sorunsuz bence
  • sağlamlık ve sorunsuzluk olarak toyota derim görünüş olarak wolksvagen. 93 toyota corolla gl kullanıyorum 3 yıldır 240.000km de arabanın motor yağı bujileri ve hava filtresi değişiminden başka masrafı olmadı hiç sorunsuz 60.000 km yol yaptı ve bu arabayı toz toprak taş her yerde kullandık 17 yaşında bir araba için bence mükemmel araba lpg de 170 i çok rahat görüyor. Arabanın olumsuz yönü ise lastik sesi alması ve 130 dan sonra motor sesini alması onun haricinde bu modelde bir araç için olabileceğinin en iyisi. gelelim wolksvagene kardeşimde 99 golf 1.8 highline modeli var 2 yıldır kullanıyor araç şuanda 140.000 de geçen gün ayna ayar düğmesi elimde kaldı 2 ay önce ön sağ cam kriko halatı makaradan attı. 1 hafta önce de sol ön cam krikosu plastik dişliyi sıyırdı. Servise gittik servis komple değişmesi gerektiğini söyledi. Bende değiştirmek yerine iki arızanın da tamirini kendim yaptım. Toyotanın cam krikosunu da sökmüştüm ama arızalandığı için değil sadece gıcırtı geldiği için yağlayıp geri tamıştım .ikisinin sistemlerini karşılaştırdığımda toyotanın çok daha sağlam bir sisteme sahip olduğunu söyleyebilirim. yine toyotanın ayna ayar düğmesinin arızalanması yada kırılması gibi bir durum söz konusu değil çok akıllıca yapılmış bir sistem bence. Wolksvagenin servis ücretleri çok pahalı ayrıca plaka lambasının söküp takmasına 14 lira işçilik yazmışlar . triger değişimi için sadece triger kayışı ve gergi bilgası var bir de klima kayışının gergi bilyası 830 lira alındı. bence yapılan iş için bu fiyat çok yüksek. sorunsuz uzun yıllar binmek istiyorsanız toyota imajınız olsun diyorsanız wolksvagen....

• oraya yazmanız hata tabikide vw
  • satış rakamlarına bakmayın. toyota'nın vw'den en az ik kat daha fazla modeli var.
    ayrıca toyota'lar vw'lerden daha ucuz.
    bunlar toyota'nın sayısal olarak satış üstünlüğünün önemli sebepleri.
    hangisi derseniz tabiki vw. ;)
    toyota sorun çıkarmayan araçlar yapıyo doğrudur ama vw gerçekten mühendislik örneği otomobiller ve teknolojiler üretiyo.
    sırf arıza çıkarma ihtimali daha az diye ruhsuz araçlarını kabullenemem toyata'nın.
    sonuçta vw'ler ayda bir servise uğramıyorlar, o kadar da sorunlu değiller.
    toyota tasarımları gerçekten çok sıradan, hatta bazıları iğrenç ötesi...
    kalite, konfor, teknoloji, performans, tasarım, ergonomi, sürüş özellikleri, güvenlik, ikinci el primi ve prestij: VW. ;)
    sorunsuzluk, müşteri memnuniyeti: toyota.

SONUÇ
    vw:10
    toyota: 2
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtxpp

aynı fiyat baz model için....

jetta toyota karşılaştırmasında ayunı fiyat olunca kim corolla der ki.??

yada esp li jetta 43 milyara fulll verken kim 42 milyara esp siz bir korolla derki..??
    yada espli coroolla olsun 42 ooo e ki genedede kimse corolla demez sanırım.

,
    enede gcorolla diyen varsada % 5 i geçmez. sanırım.

vay be, geçen sene atılmış bir mesaj bu, full jetta 43 bin denmiş, şimdi 68 bin seneye bu zamanlarda jetta 80 olur muhtemelen.

• quote:

Orijinalden alıntı: Harun

quote:

Orijinalden alıntı: Kaan Aras

quote:

Orijinalden alıntı: _:KajmeraN:_

Türkiyeyi sorarsan tabiki toyota çünkü türkiyede doğuş oto denilen bir kuruluş var ve insanları sömürüyor

toyota az sömürüyor sanki 1.0 motor ortadan konsollu arabamsı makine yarisin fiyatına bir bak istersen

+1
    doğuşun adı çıkmış bir kere

doğuşun adı çıkacağına .... çıksaydı ya..........

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.