Sınırlı Erişim (Sorun) ||resimler eklendi||
12 Cevap17140 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2276 Mesaj
19 Eylül 2009; 17:26:28 

Herkese iyi günler...

1-2 gün önce Samsung R522 notebook aldım Vista Home Premium işletim sistemi yüklü. Fakat sorun şu ki daha önce XP yüklü bir bilgisayarla girebildiğim wireless ağına bu bilgisayarla giremiyorum. Sınırlı Erişimle Bağlı yazıyor sorun tanıla dediğimde oto IP almaya çalışıyor alamıyor. Tanımlanmayan ağ diyor. 1 kere şans eseri bağlandım bağlandıktan sonra ağ türünü seçmemi istedi seçtim yaklaşık 2 saat inetnette dolaştım daha sonra bilgisayarı kapattım. Ertesi gün açtığımda aynı sorunları almaya devam ettim yardım edebilir misiniz????

0

0

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Royal Archer -- 22 Eylül 2009; 15:53:57 >

2276 Mesaj
20 Eylül 2009; 14:07:00 

yok mu yardımcı olabilecek bir yiğit

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Eylül 2009; 14:47:45 

Sorun tam olarak nedir?Yani bağlanamıyorsun sınırlı erişim mi diyor?Bağlanıyorsun ip alamıyorsun sınırlı bağlantımı yazıyor açık yazarsan sanırım sorunu biliyorum.

2276 Mesaj
20 Eylül 2009; 14:53:46 

Modeme bağlanıyorum ama internete giremiyorum. "Bu bilgisayarda ..... bağlantısı var ancak internet bağlantısı yok" gibi bir şey yazıyor sağ alttaki ağ simgesinde sarı bir ünlem işareti var ve ağ yönetim merkezinde ağ için tanımlanmayan ağ yazıyor

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Eylül 2009; 15:49:23 

Mac adresi ile ilgili bir sorun olduğunu düşünmüştüm bağlanamıyorsan ama bağlandığına göre sorun mac adresiyle alakalı değil.Gerçi mac adresleri çakışıncada sınırlı bağlantı veriyor.Bence bak ama BENCE sorundan emin olmadığım için söylüyorum mac adresini değiştirmeyi dene.Ben onu denerdim.Sorunun ilginç gerçekten.Şimdi benim evin buralarda(çatıda :) )şifresiz 3 ağ var 2 ağa girdiğiğimde girebiliyorum ama net bağlantısı yok 1 inde hem net açık hem de ağa bağlanabiliyorum.Ama bağlanıpda nete giremediğim yerlerde mac filtrelemesi olduğunu öğrendim yani belli mac adreslerine yönetici izn veriyor diğerleri ağa bağlı olup dosya falan yollaybilir ama bloklu mac olduğundan giremez.Böyle bir şey ama benimkinde bu ağda net yok diye hata vermiyordu.Hem hatayı tam olarak yazabilirmisin ben yardımcı olamasam bile bilen arkadaşlar çıkacaktır.

2276 Mesaj
20 Eylül 2009; 16:02:53 

hatayı daha ne kadar açıklayabilirim bilmiyorum.

kablosuz ağ aratıyorum bağlantı çıkıyor oto bağlan olarak ayarladığım için direk ip alınıyor yazıyor sonra Sınırlı erişimle bağlı diyor bilgisayarı aldığım ilk günde böyle olmuştu 2.gün 2. deneyişimde girmiştim mac bloklama olduğunu düşünmüyorum o yüzden. aynı bağlantıya kuzenimin xp yüklü dell i ile rahatça giriyorduk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Royal Archer -- 20 Eylül 2009; 16:06:18 >

2549 Mesaj
20 Eylül 2009; 16:18:39 

bilgisayarı başka ağlarda denedin mi
mesela başka bağlantı olan yerlerde bağlanıyor mu?sadece kendi ağına mı bağlanmıyor
+ virüs vs kaynaklı bir problemin olabilir belkide
ilk seferde bağlandım diyorsan bilgisayarı o günkü tarihe getirmeyi denesen iyi olur.

TT topluluğuna (T.T.-Avea-TTnet-Tivibu-...) kazıklanmamanız için başınıza gelebilecek durumları önceden her tür ortamda araştırıp öğrenmeniz lazım çünkü personelleri yalan yanlış bilgilendiriyor, anlaşmazlık durumunda o şekil bilgi verilmemiştir ama eğer verildiyse bunu görüntü ve ses kaydı ile ispatlayın diyorlar, görüntü ve ses kaydı almadıysanız geçmiş olsun. Ayrıca işlem yapan personeli geriye dönük olarak izinli olarak gösterebiliyorlar ve nasıl yapıyorlarsa cinsiyetini de değiştiriyorlar, o kişi o gün çalışmıyordu.. işlem yapan kişinin sicil bilgisi şudur budur.. bu kişi falan departmanda görevlidir.. sizin belirttiğiniz konularla ilgili zaten bilgisi yok.... gibi bir savunma mekanizması geliştirmişler.
Bilgisayar Mühendisi[2004-2014] * DonanimHaber Forum'da 11. Yıl - [2003-2014]* Dos'ta Dir-Cd dir ... komutlarıyla işlem yapmaya başlayalı 23. Yıl :))) [1991-2014]
* HP Pavilion dv5-1041et & AVerTV HybridVolar HX + 3G VINN + Nokia 5800xm + S.Galaxy S3 + 15 yıllık Turkcell Hazırkart kullanıcısı.

2276 Mesaj
20 Eylül 2009; 16:25:43 

başka ağlara bağlana biliyorum. o günkü hale getirdim olmadı hatta ilk haline getirdim yine olmadı

2276 Mesaj
22 Eylül 2009; 15:55:23 

UP

2470 Mesaj
22 Eylül 2009; 16:09:20 

kardeş bende de bu sorun olmuştu.wireless adaptörünün driverini değiştirdim sorun çözülmüştü.ama öncelikli olarak modemin şifre yapısını wpa değilde wep yap bakalım sorunun çözülecek mi?

Intel I7 920-Gigabyte X58-UDR3-Zotac GTX 260^2-OCZ 2x2gb 1333 Platinium-2xSeagete 500 gb+1TB W.D Caviar Black-Samsung 2233 Monitor-Thermaltake M9D 4000bws-Ocz 600watt psu-Lg DVD Rewriter-Audigy2 ZS-MegaworksTHX 550-NAD 320BEE-Yamaha BWS100

2276 Mesaj
22 Eylül 2009; 16:13:17 

nasıl yapacağımı bilmiyorum ağda şifre yok

bi yerde vista nın bazı modemleri kabul etmediğini okumuştum sanırım o modemle ilgili bi problemi var vista nın

xp mi yüklesem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Royal Archer -- 22 Eylül 2009; 16:22:03 >

2276 Mesaj
22 Eylül 2009; 19:35:42 

Vista SP 2 yi yükledim arasıra sorun veriyor ama şimdi grebiliyorum

440 Mesaj
19 Nisan 2012; 2:33:53 

quote:

Orijinalden alıntı: atorbaci

kardeş bende de bu sorun olmuştu.wireless adaptörünün driverini değiştirdim sorun çözülmüştü.ama öncelikli olarak modemin şifre yapısını wpa değilde wep yap bakalım sorunun çözülecek mi?

"wireless adaptörünün driveri" ne demek, kendi laptopumuzda olan bişey mi bu?

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Network ve Güvenlik » Network » Sınırlı Erişim (Sorun) ||resimler eklendi||
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.281