Şimdi Ara

Bir zamanlar moda olan aksesuarlar.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
0
Favori
36.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar yine garip bir konuda beraberiz.Bir zamanlar çok moda olmuş herkes (toplumun büyük bir kısmı) tarafından yapılan veya yapılmak istenen.Araç aksesuarları nereden çıkmıştır.Amaç nedir?Mesela benim merak ettiklerim;
    1)Depo kapağı üzerine konulan işeyen çocuk.
    2)Arka cama pioneer sticker'ı yapıştırmak.
    3)Arka farları karartmak yerine daha ucuz olan kadın çorabıyla kaplamak.
    4)Ön çamurluğa "benetton formula 1" sticker'ı yapıştırmak.
    5)Vitese tespih takmak.
    6)Arka cama kafası bir sağa bir sola giden transa geçmiş köpek maketi koymak.

Sizce nereden çıkmıştır?Bunun gibi aklınıza takılan diğer sorular varsa paylaşalım...

• Vitese tespit takmak hala devam etmektedir.
    Kafa sallayan köpek bir tanıdığımızın Cherokee'sinde vardı.

O zamanlar Focus Megane bilinmezmiş fazla. Doğanlar Şahinler modaydı. Onlarda ucuz yollu böyle modifiye ediliyordu.
  • kafa sallayan köpek güzeldi ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: punkypunisher

Evet arkadaşlar yine garip bir konuda beraberiz.Bir zamanlar çok moda olmuş herkes (toplumun büyük bir kısmı) tarafından yapılan veya yapılmak istenen.Araç aksesuarları nereden çıkmıştır.Amaç nedir?Mesela benim merak ettiklerim;
    1)Depo kapağı üzerine konulan işeyen çocuk.
    2)Arka cama pioneer sticker'ı yapıştırmak.

bu 2sini oturduğum yerde çok popülerdi.Ama şimdi de başımıza led ve dandik xenonlar çıktı.
  • bende vitese tesbih takarım
  • Kadın çorabı
  • Yanlız Pioneer'ın bu yeni logosu değil eski logosu vardı o zamanlar.O zamanlar dediğim de 90'lı yıllar.Hatta bizim arabanın arkasında da vardı.Pioneer kasetçalar almıştık içinden çıkmıştı ama ne hikmetse herkesin Pioneer yapıştırması büyük boydu bizimki ise küçücüktü ve çok kibar duruyordu arka camın alt ortasında.Herkes de sorardı nerden aldınız bu yapıştırmayı diye..
  • 1 - Arka camda "Yokohama" yazısı
    2 - Radyo teyp + ekolayzer (özellikle Doğanların torpidosunun alt kısmına takılırdı)
    3 - Kaderimse çekerim yazısı
    4 - Ön camlara sonradan takılan rüzgarlık (Yine en çok Doğan ve Şahinlerde olurdu)
    5 - Pıoneer teyp modası
    6 - Koltuk kılıfı modası ve özellikle GLX yazılı ve parlak fosforumsu tip
    8 - İç dikiz aynasında CD asmak
    9 - Hella yazılı sis farları takmak
    10 - Dikiz aynalarının alt tarafına kan grubu veya isim baş harflerini yazmak
  • quote:

Orijinalden alıntı: bucakli

Yanlız Pioneer'ın bu yeni logosu değil eski logosu vardı o zamanlar.O zamanlar dediğim de 90'lı yıllar.Hatta bizim arabanın arkasında da vardı.Pioneer kasetçalar almıştık içinden çıkmıştı ama ne hikmetse herkesin Pioneer yapıştırması büyük boydu bizimki ise küçücüktü ve çok kibar duruyordu arka camın alt ortasında.Herkes de sorardı nerden aldınız bu yapıştırmayı diye..

iyi bilirim.

Resmi logosuda OHM sembolu idi 90 larda.

DECK Amplifikatörü vardi bende 100wattx2 Stereo. İki tanede kabinim vardi gumbur gumbur inletirdik mahalleyi

Hey gidi gunler hey....

/>

• quote:

Yanlız Pioneer'ın bu yeni logosu değil eski logosu vardı o zamanlar.O zamanlar dediğim de 90'lı yıllar.Hatta bizim arabanın arkasında da vardı.Pioneer kasetçalar almıştık içinden çıkmıştı ama ne hikmetse herkesin Pioneer yapıştırması büyük boydu bizimki ise küçücüktü ve çok kibar duruyordu arka camın alt ortasında.Herkes de sorardı nerden aldınız bu yapıştırmayı diye..

İste budur hala hatırlıyorum bu çıkartmaları...

• Ön konsol ve arka camın önüne koyun postu gibi beyaz yünümsü bişey serilirdi. Bazı araçlarda da çalışmayan vantilatör ve telsiz kablolarına benzeyen iç dikiz aynasından açağıya doğru uzayan kablolar vardı 80 lerde.
  • Unutmadan genellikle Tofaş grubu araçlarda görürdüm hep.Bir de torpidonun altına takılan EKO'lar vardı.
  • O koyun postu gibi beyazımsı şey peluştu sanırım
  • birde şu zımbırtılar modaydı 90 larda, çamurluk diyesim geliyor fakat adından emin olamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: suicide

birde şu zımbırtılar modaydı 90 larda, çamurluk diyesim geliyor fakat adından emin olamadım

Paçalık evet, bir ara modaydı onlarda.
  • Tozluk.
    +
    Mercedes Benz otobüs ve kamyonların çoğunda krom jant kapakları takılır;ortadaki yıldızın da içi sarı-mavi-kırmızı fosforla kaplanırdı 3'lü bölme hâlinde olduğu için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bucakli -- 19 Eylül 2009; 17:53:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lacano

quote:

İste budur hala hatırlıyorum bu çıkartmaları...

Arabanın arkasına bizim okulun stickerini yapıştırmıştım (ktü) , herkes pioneer sanıyordu

• Aynalara asılan ve bazen insanların kendi isimleri,tuttuğu takımları ya da araçlarının adı ya da plakası yazan boncuktan yapılan kuş motifleri.

• Port bagaj takılırdı mesela. Özellikle 80'li yıllarda sepet şeklindeydi. Mesela ön camın üstüne şöyle 20 cm gibi bir gölge atılırdı. Genelde bunu da Şahin ve Doğanlarda görürdüm. Vallahi bu kuş serisi olmasa modifiye ve aksesuar olmazdı galiba.
  • Sonra 90'ların ortasına doğru piyasaya bomba gibi düşen Tipo'ların vazgeçilmezi Poliset/Meliset ön tampon eki-arka tampon eki-etekler-spoileri ya da komple tampona giydirilen bodyleri.

Not:Resimdeki araç yine 96-97 yıllarında yapılan bir organizasyon olan Tipo Cup aracıdır.O yarışlar da güzel olurdu;tv verirdi hep.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.