Şimdi Ara

LG 27' M2794D KULLANICI İNCELEMESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
446
Cevap
1
Favori
51.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aldığım monitörün incelemesini yapayım dedim.Aslında Samsung marka 26" monitorünü alacaktım T260 HD modelini fakat bu model Vatan bilgisayar plazma bölümünde duruyordu hoşuma gitti.Monitörü çok amaçlı olarak aldım XBOX,PS3,1080p film ve monitör birde TV olarak.Nakit 815.00 TL aldım normalde taksitli 900 TL civarındaydı.Neyse fazla uzatmıyorum şimdilik XBOX dan oyun fotoğrafı koyuyorum yarın 1080p film ile fotoğraf ekliyeceğim.Bana soracak olursanız düşeş geldi bana orda bu monitör özellik olarak.Sormak istediğiniz sorular olursa sorabilirsiniz.
    LG sitesinden detaylı incelemek isterseniz ;
    http://www.lge.com/products/model/detail/m2794d.jhtml
    Ekran
    Ekran Boyutu: 27" Wide
    Parlaklık: 400㏅/㎡
    Kontrast Oranı: 20000:1 DFC(Original 1000:1)
    Çözünürlük: 1920 x 1080
    Tepki Süresi: 2ms
    Görüntüleme Açısı 170˚/160˚(CR≥10
    Desteklenen Renk: 16.7M

2xHDMI
    Component girişleri
    D-Sub DVI , VGA
    SRS WOW, DOLBY SURROUND
    Dijital ve Anlog TV ikisi bir arada
    Yarın detaylı yazıcam uykum geldi
    Hayırlı sahurlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GunslingerofMoon -- 19 Eylül 2009; 3:49:59 >

• öncelikle hayırlı olsun bende de M237WD var
    tn panel icin o kadar buykluk sorun olmuyor mu?
    ekranın sagında solunda renk kayıbları var mı

bu arada iyi ki t260hd almamıssın.cunku 16:10 alttan ustten siyah seritler olurdu
    konsol kullanımında sıkntı yaratırdı
  • Teşekkür ederim obiwan
    tn panel icin o kadar buykluk sorun olmuyor mu?
    valla monitörü masaüstü modda iken gözlerin yorulmuyor tabi biraz uzaktan bakman lazım.Açıkçası bütün işlerim artık laptopta hallediyorum masaüstü bilgisayarda çalışmıyorum.Monitörü oyun , TV ve masaüstü PC açıkkan 1080p film izlemek için kullanıcam zannedersem.Tabi bunları yaparken uzaktan seyredicem.
    ekranın sagında solunda renk kayıbları var mı ?
    Valla her konumda baktım film,tv,oyun,monitor renk kaybı göremedim sağında solunda.Buna rağmen alacak olan kişi varsa inceleyerek alsın.
    bu arada iyi ki t260hd almamıssın.cunku 16:10 alttan ustten siyah seritler olurdu
    konsol kullanımında sıkntı yaratırdı

iyikide almamışım bunu bilimiyordum.Zira bu aldığım monitörde oyun perfonmansından aşırı derecede memnunum.Gözlerim bayram etti diyebilirim.
  • tn panelde gorus acısı sıkıntılı oluyor.o yuzden yazdım
    herhalde karsısına gecip kullanıyorsun.o zaman fazla sıkıntı olmaz
    ben kendi monitorumde sole bı uzanıp ps3 keyfi yasayayım dedım
    hevesi kursagımda kaldı.gozlerim lcd tv ye alısınca tn panel dogal olarak aynı performansı veremedi
  • Anladım onu ben bir denerim yatarak bakalım nasıl olucakBencede tam net gözükmez yandan görüş açısı olarak.Açıkçası benim bir huyum var oturarak karşısında ve ayaklarım mutlaka yere basıcak oyun oynarkenUzanarak konsantre olamıyorum.
  • Hayırlı olsun, güzel monitör...
  • Hayırlı olsun arkadaşım iyi günlerde kullan....
  • o ebatta renk değişimleri hassas adamı hasta eder.Ne diyelim hayırlı olsun güle güle kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DemirAtlı

o ebatta renk değişimleri hassas adamı hasta eder.Ne diyelim hayırlı olsun güle güle kullanın.

Bu monitöre zaten uzaktan bakmak lazım yakından bakılmıyor.Şuan içinde herhangi bir problem yok renk değişimi ile ilgili.Teşekkürler bu arada herkese.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan87x

Merhaba,
    Öncelikle hayırlı olsun. Güle güle kullanın.
    Mesajınızda monitörün hem dijital hem de analog TV özelliği olduğunu belirtmişsiniz. Monitöredeki bu dijital TV özelliği Dijital karasal yayını alma mı yoksa Dijital uydu yayınını alma özelliği mi?
    Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazanyalcin

quote:

Merhaba,
    Öncelikle hayırlı olsun. Güle güle kullanın.
    Mesajınızda monitörün hem dijital hem de analog TV özelliği olduğunu belirtmişsiniz. Monitöredeki bu dijital TV özelliği Dijital karasal yayını alma mı yoksa Dijital uydu yayınını alma özelliği mi?
    Teşekkürler...

Geç cevap için özür dilerim.Zannedersem Djital karasal yayın odamda uydu kablosu olmadığı için deneyemedim şuan analogdan izliyorum.Monitörün üzerinde DVB yazıyor bu dijital karasal mı oluyor.Ülkemizde dijital karasal daha hayata geçmediği için bilmiyorum.

• Ya bu monitör TN panel diyorlar. Ama vatanda inceledim hayran kaldım. Neresinden bakarsam bakayım bir problem olmuyor tvde? Bu arada kaan pm attım size.
  • quote:

Geç cevap için özür dilerim.Zannedersem Djital karasal yayın odamda uydu kablosu olmadığı için deneyemedim şuan analogdan izliyorum.Monitörün üzerinde DVB yazıyor bu dijital karasal mı oluyor.Ülkemizde dijital karasal daha hayata geçmediği için bilmiyorum.

Cevap için teşekkürler.
    DVB: Digital Video Broadcasting. Bu ibare sadece dijital girişi alabildiğini belirtir. Bunun yanında S, T, C ibaresin bakmak gerek. Yani DVB-S, DVB-T, DVB-C gibi. Burada S, T, C ilave harfleri sırası ile Uydu, Karasal, Kablo yayınını ifede eder. T ile ifade edilen karasal dijital yayın şu an sadece deneme yayını aşamasında bildiğim kadarı ile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazanyalcin

quote:

Cevap için teşekkürler.
    DVB: Digital Video Broadcasting. Bu ibare sadece dijital girişi alabildiğini belirtir. Bunun yanında S, T, C ibaresin bakmak gerek. Yani DVB-S, DVB-T, DVB-C gibi. Burada S, T, C ilave harfleri sırası ile Uydu, Karasal, Kablo yayınını ifede eder. T ile ifade edilen karasal dijital yayın şu an sadece deneme yayını aşamasında bildiğim kadarı ile.

Abi bu soruduğun soru üzerine benimde kafam karışmıştı ama karasal mı yoksa normal uydu bağlantısımı?Bu normal receiver yani uydu bağlantısı.Monitörün yanında aynı zamanda şifre çözücü kart girişi bile var.Buda demek oluyorki bildiğimiz receiver yani uydu.Ayrıca resmi web siteisinde ingilizce olarak şu yazıyor "No external HDTV receiver box is required.
    The high-performance built-in Digital TV tuner will deliver
    vivid digital images "
    Yani harici receiver'a ihtiyacınız yok yüksek kalitede dijital TV tuneri ile seyerdebilirsiniz.

• HAyırlı olsun masanın ustunde cok guzel duruyor
  • Monitörün arkaplan resimlerini internetten bir inceledim.
    http://skylovepc.net/dealer_shop/upload/mall/m2794.jpg
    Resimde görüldüğü üzere anten soketi karasal analog anten girişine benziyor sanki. Sendeki model farklı mı acaba? Arka plan resmini gönderebilir misin?
  • Bunda uydu özelliği yok.
    DVB=Digital video brodcasting.
    Ama arkadaşın dediği gibi her harfin bir anlamı var.
    Digiturk D-smart ve normal uydu DVB-S'e göre
    Analog Kablo Tv'nin dijital hali DVB-C ile çalışır.
    Ülkemizde DVB-T deneme aşamasında olup 2014Te tamamen hazır hale gelmiş olacaktır.(HD yayın dahil.)
    Şu an normal bir anten ile dijital yayında aram yapın TRT1'i bulması gerekir.(Analogta değil.)TRT 1 2 3 ve iki tane radyo DV-T üzerinde test aşamasındadır.
    Kablo tv varsa Kablo tv kablosunu takıp tarama yapın.Eğer dijital yayında teledünya info SD Teledünya HD gibi kanallar bulursanız DVB-C tuneri de var demektir.
    Teledünya HD kanalını gösteriyorsa TV tuneri HD'dir.
    (Ama resmi sitede HDready 1080p demiş.Heralde SD tuner var.)
    Yandaki CI slotu Kablo tv için şu an kesinlikle gerekir.
    Bendeki LCD Tvde DVB-C tuner var.O CI girişine Conax modül takılı modüle de Teledünya kartı takılı.
    CI bu işe yarıyor.
    İleride DVB-T yaygınlaşınca lazım olacaktır.

Hoparlörü basit kalmıyordur inşallah.
    Olmazsa 5.1 bağlanır heralde buna?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Speedy9355 -- 22 Eylül 2009; 19:19:12 >

• Arkadaşlar bu ürün asya'da HDTV tunere sahip(Bölgesel farktan dolayı scart girişi yok tabi ki.)
    Ama Avrupa'da SD tuner var sanırım.(HDready1080P ifadesinden anlıyoruz.)
    Videosuhttp://www.youtube.com/watch?v=YwSgU1IY6OU
  • Türkiye'ye gelen modellerde scart girişi mevcut mu acaba?
  • Öncelikle hayırlı olsun,CS:Source gibi fps oyunlarında ekranda köşeden köşeye kafa kımıldatmadan gözle tam hakimiyet var mı?

Büyük ekran almayı düşünüyorum,satın almadan önce max ölçüleri tesbit etmek istiyorum.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.