Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (292. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.145
Cevap
686
Favori
1.819.067
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dear my friend
    I can help you declare mp4 player on the parcel before shipping,and when the parce left out china ,i will not afrod any duty for it
    So if you have any other news,welcome to ask me freely
    Regards
  • Yurt dışına sevk edilen ürün ne kadar sürede karşı ülkeye giriyor ? Taahhütlü mektup gönderdim geçen cuma ptt ile. Pazartesi günü yurtdışına sevk edildi. Hala ses soluk yok normalde uçak ile 1 günde oraya ulaşması gerekmiyor mu gümrüğe en azından ? Varış yeri Polonya bu arada.

18/08/14 15:35 2014-08-18 15:35:23 The item was forwarded to the destination country (Otb) Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) TÜRKIYE

Bu arada, 2-3 sayfa dökümanı oraya 3 iş gününde hangi kargo ile kaç liraya gönderebilirim ? Var mı bir bilgisi olan ?
  • Merhaba arkadaşlar, benim gönderimin takibiyle ilgili de yorum yapabilir misiniz? Daha öncekilerde hiç bundaki ibareler yoktu. Ne anlama geldiğini anlamak için forumlara çok baktım ama kesin bilgiye ulaşamadım. İçinde güneş gözlüğü var. Satıcı 100 dolar olarak göstermiş değerini. Halbuki 80 falan göster demiştim. Gözlük çelik üstüne platin kaplı, o yüzden mi x-rayden geçerken şüphe uyandırdı, nedir bilmiyorum. Postanın hareketleri şu şekilde:

1 İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 15/08/2014 Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
    2 İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 15/08/2014 Gümrüğe Sevk Edildi
    3 İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 15/08/2014 Torbaya Eklendi
    4 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 20/08/2014 Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı
    5 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 20/08/2014 Zimmet Edildi (492130)
    6 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 20/08/2014 Zimmet Alındı (492157)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trallesli -- 20 Ağustos 2014; 16:40:40 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: trallesli

Merhaba arkadaşlar, benim gönderimin takibiyle ilgili de yorum yapabilir misiniz? Daha öncekilerde hiç bundaki ibareler yoktu. Ne anlama geldiğini anlamak için forumlara çok baktım ama kesin bilgiye ulaşamadım. İçinde güneş gözlüğü var. Satıcı 100 dolar olarak göstermiş değerini. Halbuki 80 falan göster demiştim. Gözlük çelik üstüne platin kaplı, o yüzden mi x-rayden geçerken şüphe uyandırdı, nedir bilmiyorum. Postanın hareketleri şu şekilde:

1 İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 15/08/2014 Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
    2 İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 15/08/2014 Gümrüğe Sevk Edildi
    3 İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 15/08/2014 Torbaya Eklendi
    4 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 20/08/2014 Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı
    5 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 20/08/2014 Zimmet Edildi (492130)
    6 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 20/08/2014 Zimmet Alındı (492157)

Gümrük kontrolüne girmiş. Ama sanırım yasak bi ürün değil. En sonda yazan kod geçtiğini gösteren bir kodmuş forumda daha önce yazılmıştı.

• RS128466965NL arkadaşlar bir de mümkünse şu gönderinin durumuna bakar mısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kicgine

RS128466965NL arkadaşlar bir de mümkünse şu gönderinin durumuna bakar mısınız?

Gümrük kontrolüne girmiş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC DC

Yurt dışına sevk edilen ürün ne kadar sürede karşı ülkeye giriyor ? Taahhütlü mektup gönderdim geçen cuma ptt ile. Pazartesi günü yurtdışına sevk edildi. Hala ses soluk yok normalde uçak ile 1 günde oraya ulaşması gerekmiyor mu gümrüğe en azından ? Varış yeri Polonya bu arada.

18/08/14 15:35 2014-08-18 15:35:23 The item was forwarded to the destination country (Otb) Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) TÜRKIYE

Bu arada, 2-3 sayfa dökümanı oraya 3 iş gününde hangi kargo ile kaç liraya gönderebilirim ? Var mı bir bilgisi olan ?

• quote:

Orijinalden alıntı: VirtualWorld

quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Orijinalden alıntı: VirtualWorld

Arkadaşlar bilgisi olanlara bir soru sormak istiyorum ; abd deki bir datacenterdan sunucu kullanıyordum 12 ay kullandıgım için sahibi ben oldum bunu bana göndermeleri durumunda gümrüğe takılır mı ?

Ürün benim bir fatura fiyat vs yazmayacak sanırım kolide, gift olarak kargoyla kendime yollatsam gümrüğe takılmadan alabilirmiyim ve kargo ücreti ne olur fedex ve ups ile yollayabiliyorlar sanırım sadece.

FedEx, DHL, UPS gibi uluslarası firmalar zaten bırakın koskoca Server'ı, en ufak paketi bile, ardiye v.b. ücretler almak için gümrüğe özellikle sokarlarken, koca Server'ın girmeme ihtimalini düşünmek bile yersiz.
    Mantık olarak bakılırsa da, cihaz ile ilgili herhangi bir ödeme belgesi sunamazsanız, gümrüğün belirleyeceği ücret üzerinden vergi ödersiniz. Yoksa herkes paketlerin üzerlerine ücretsizdir hediye diye yazdırır, beş kuruş vergi ödemezdi.

Hocam peki en uygun nasıl almalıyız gümrüğe illaki takılır diyorsunuz gümrükte az ödemek için ne yapmalıyız en azından ne yapmayı denemeliyiz ? çünkü bu sunucunun bedeli ne kadar bilmiyorum oem ürümlerle kurulu bir sunucu , firma paketleme ve kargoya vermek için bir bedel fatura ödemeniz gerekir ardından yollarız dedi diğer ücretler size ait gibisinden birşey yazdı.

temsili resim, bunu kolileyip yollayabileceklerini ilettiler;

Gümrüğe geldi yüksek bir mebla istediler ben onu almazsam geri iade için ne kadara mal olur ?

Daha önce böyle bir ürün getirtmedim. Bu konu beni aşar.

• trallesli T kullanıcısına yanıt
    Kontrole girmis avpim e gecer daha sonra dagitima cikar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: u.f.u.k_XVI

Arkadaşlar Antalyadayım postalarım gelmiyor benim gibi sorun yaşayan var mı?

Bende Antalya'dayim.2010dan beri aliexpress vs sitelerden aldigim 7-8 farkli takip numarasi olmayanlardan sadece 1 tanesi geldi. Artik cinde mi ic ediyorlar yoksa burdami bilemiyorum.

Takipli kargolarsa gecte olsa geliyor. Bir suredir takipli harici urun siparis vermiyorum.
  • 60 $' lık güvenlik kamerası PTT gümrüğe takıldı

Lütfen gönderinizin muayeneye alınıp adresinize sevk edilmesi için ödeme belgeniz ile kimlik fotokopinizi her belgenin üzerine barkod numarasını ve irtibat telefonunuzu yazarak 0212 5449141 nolu faks numaramıza fakslayınız.
  • aliexpress üzerinden 2 paket halinde ürün aldım ama yaklaşık 1 ay oldu halen gelmedi nedendir sizce takip numaraları

WD014401520CN

WD014469289CN

http://www.wedoexpress.com/
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytark

aliexpress üzerinden 2 paket halinde ürün aldım ama yaklaşık 1 ay oldu halen gelmedi nedendir sizce takip numaraları

WD014401520CN

WD014469289CN

http://www.wedoexpress.com/

Sıkıntı yok, paket ufaksa 3 haftada gelir ama büyükçe paketse gelmesi 4-5 haftayı bulur. Bir de satıcı ne kadar garanti vermiş 39 ya da 60 gün olur genelde. Gün sayısı dolmasına yakın dispute açarsın gün dolar dolmaz da escalate dispute yapıp alırsın parayı geriye.

Hong kong posttan 2,5 ayda paketim geldi, daha önce dispute açıp parasını geri almıştım ama gelen ürünler acayip dandik. Muhtemelen onları görüp yine dispute açacaktım; neyse uğraşmadan aldım parayı. Çakal çinliler adam kazıklayacaklar. Gerçi bikaç iyi satıcı var, onlarla arayı iyi tutuyorum.

• " Gonderi yurt disina sevk edildi " dedi kaldı, merak ettiğim acaba bunlar haftalık mı indiriyorlar kargoyu 5 gündür alıp verme merkezine gelmedi ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkan_apache -- 22 Ağustos 2014; 0:50:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: galata80

Allah aşkına bu ptt'yi kim yönetiyor resmen paketlere istanbul turu attırılıyor,bu ptt zarar etmesinde ne yapsın,paketler Atatürk Havalimanına geliyor,oradan %90'ı ukim'e gidiyor ikitelli,oradan gümrük sorunu olmayan paketler hadımköy'e gidiyor oradan kişinin adresine göre dağıtımı yapılıyor halbuki ikitelli bakırköy'e 1 saat uzaklıkta hadımköy 2-3 saat trafiye göre yani bu yerkeri açıyorsun biri hadımköy gibi dağın başı,biri ikitelli şunları birbirine yakın yapsanıza yurtdışı alışveriş ızdırap oldu 3 günde yurtdışından gelen paketler 10 gün memlekette şehir turu atıyor,torbadan alınıp konulmasının haddi hesabı yok..önüne gelen torbadan paketi alıp yerine koyuyor nasıl sistemdir anlamadım...

1 İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 09/06/2014 Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı
    2 İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 09/06/2014 Torbaya Eklendi
    3 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 12/06/2014 Torbadan Alìndì
    4 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 14/06/2014 Zimmet Edildi (492144)
    5 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 14/06/2014 Zimmet Alındı (492112)
    6 İSTANBUL AVPİM/İSTANBUL AVPİM 16/06/2014 Torbadan Alìndì
    7 İSTANBUL AVPİM/İSTANBUL AVPİM 16/06/2014 Torbaya Eklendi
    8 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 16/06/2014 Torbaya Eklendi

sizin bu pakete ne oldu geçti mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Phantom II kullanıcısına yanıt
    Bence UKİM'i bul yerine git ve elden teslim al. Ben PIM'e gidip bir kaç kere teslim almıştım, çok daha kolay oluyor.
  • 1.
    Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
    13/08/2014 17:23:08
    2.
    Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
    13/08/2014 19:01:54
    3.
    DAGITICIYA VERiLEREK DAGITIMA ÇIKARILDI(Handed over to the postmen in order to be delivered) - İSTANBUL(AVR) İSTANBUL UKİM
    22/08/2014 09:35:55

sizce geçti mi? görüştüğümde takılmış olabilir dedi yogunluktan bilgi verilmemiş dedi ayrıca ihbar bilgisi yazması gerekiyordu normalde ama o yok onun yerine dağıtım demiş :/ daha önce böyle bir durumla karşılaşan var mı?
  • zeytark Z kullanıcısına yanıt
    kardeş daha kargoya verilmemiş ürünlerin
  • quote:

Orijinalden alıntı: GalPal

1.
    Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
    01/08/2014 16:15:12

2.
    Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
    01/08/2014 16:54:40

3.
    DAGITICIYA VERiLEREK DAGITIMA ÇIKARILDI(Handed over to the postmen in order to be delivered) - İSTANBUL(AVR) İSTANBUL UKİM
    08/08/2014 14:10:05

4.
    YENi CiHETE KAYIT(new to distribution area register) C(340039001),S(848),08/08/2014 - İSTANBUL(AVR) İSTANBUL UKİM
    11/08/2014 10:42:03

Dün ihbar kağıdı ulaştı, gümrük muayenesi yapılacak 7 gün içinde gelin diyor. İçinde numaralı kontakt lens vardı. Ayrıca Geekbuying'den Android TV box almıştım onda da bugün aynı ibare belirdi. Halbuki pek çok arkadaş bu ürünü gümrüksüz almış. Geçen ay UKİM'e giren 2 pakedim adresime gelmişti. Bu ay patır kütür takılıyoruz. Bir de anlamadığım insanlardan ürün faturasının fakslanmasını isterlerken beni neden kontrol için ayaklarına çağırıyorlar? İstanbul'un öbür ucunda oturuyorum, Başakşehir'e gidip gelmem için 3-3,5 saatimi yolda geçirmem gerekiyor. Taktılarsa zaten açıp kontrol etmiş olmaları gerekir ama ne UKİMden geçip gelen paketlerim açılıp kontrol edilmişti, ne de daha önce UKİM'e gittiğimde paketlerim açılmıştı. Neye göre taktıklarını çok merak ediyorum.

benim posta durumumda benzeri gözüküyor görüştüm gümrükte dedi sonra bir baktım bu şekilde ihbar geldi mi diye sordu yok dedim muhtemelen normalde ihbar gönderilmesi gerekirken takıldı o sebeple bu iletiyi geçtiler diye düşünüyorum :( ürün elinize ulaşmadı değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anifly -- 22 Ağustos 2014; 15:54:37 >

• Selamlar arkadaşlar.
    Bir kaç gün önce kargoya verildi ürünüm fakat şöyle bir sıkıntım var. Takip kısmında 4-5 gündür sadece gönderi alıcıdan alındı ibaresi var. Başka gelişme yok. Bu durumla karşılaşan oldu mu ?
    RK037413155CN kargo numarası da bu.

• 
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.