TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİM
5727 Cevap383300 Görüntüleme330 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     2 [4] 6 7 8 9 10 11      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

23917 Mesaj
13 Ocak 2011; 13:48:54 

Çinden, Türkiye'ye bir ürün UPS hızlı kargo ile kaç günde gelir ?

|| Intel Core i7 3770k @4.7GHz - 1.225v/günlük || Asrock Z77 OC Formula Anakart || Asus GTX 780 Direct CU II OC 3 GB (@1257 Mhz / 6804 Mhz) Ekran Kartı || OCZ Vertex 4 256 GB Solid State Drive || Gskill TridentX 16 GB 2133 MHZ @2200 MHZ / 9-10-11-30 CL9 Ram || 2x Seagate 2 TB Depolama || Corsair Enthusiast 850W PSU || Noctua NH-D14 CPU Cooler || Aerocool Xpredator Full Tower Kasa || Aerocool Touch 2000 Dokunmatik Fan Kontrolcüsü || Samsung S27A950D 27'' 3D 120 HZ Monitör || Logitech G930 Gaming Wireless Headset || Logitech Wireless Illuminated K800 Keyboard || Creative SoundBlaster X-FI PRO THX Harici Ses Kartı || Logitech Z5500 5+1 Sound System || Roccat Kone Gaming Mouse || Sony Playstation 4 || Sony KDL-55W905A 55'' Triluminos Display 800HZ 3D TV

1315 Mesaj
15 Ocak 2011; 2:53:25 

hollister ın sitesinden DHL easyshop la alışveriş yapan varmı hiç?? bı yerde yollanmadıgını soylemısler

-Engineer-

123 Mesaj
25 Ocak 2011; 18:34:09 

arkadaşlar ben 1 ay önce amerikadan 2 fotoğraf makinası aldım... kargo feedex ile gedi herhangi bir sorun yaşamadım 1 hafta içinde de feedx evime geldi teslimatı yaptı..
şimdiye kadar korkmuyordum kendimde 4.5 sene yurt dışında kaldım birçok eşyamı kendim getirdim ki böyle hiçbir sıkıntı olmuyor aracım için 7 Bin Tl'lik ses sistemi bile getirdim sorun olmadı fakat şimdi harici bir hdd alacaım Amazon.com'dan usps kargo ile göndermelerini rica etsem sıkıntı çıkar mı acaba diye endişe etmeye başladım tutarı tl olarak 180 ile 250 TL arasında kg olarak da fazla birşey gelmiyor max 10 kg bu konuda düşüncelerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

Acer Aspire 5940G i7 740QM işlemci 6mb cache Bellek..
4 Gbddr3 1333 MHZ Ram 1 Gb Ati HD readon 4650 VGA
64 Bit ultimate İngilizce Win 7
Özel üretim Multimedia Fonksiyonlu...

790 Mesaj
31 Ocak 2011; 21:32:15 

Benimde yurt dışından garantiden dolayı degişim olucak bir ürün gelicekti, ürün türkiyeye geldi ve gümrüge takıldı, şimdi ordina masraflarını ve diger tüm masrafları göndericei karşılıyor ama ups kargo benden vekalet istiyor, onların bana gönderigi vekalet örnegini noter'e götürdüm ve 83 tl tutugunu söylediler bende almadım, acaba ups'in istedigi bu vekaleti daha ucuz bir şekilde hallemenin yolu var mi yada bu olayı başka bir şekilde halletmenin yolu var midir sizce?

48 Mesaj
3 Şubat 2011; 14:53:56 

bugün fedex ile ingiltereye evrak gönderdim,şu an taşıma durumunda özüküyor,ne zaman teslim edilir aşağı yukarı?

100 Mesaj
3 Şubat 2011; 19:49:21 

Amazondan tripod almayı düşünüyorum gümrüğe takılır mı sizce ?

87.47 Euro
2,5 kg

0 Mesaj
19 Şubat 2011; 13:40:00 

Merhaba arkadaşlar. Konunun başındaki soru ve cevapları okudum ama hala kafamda soru işaretleri var, yardımcı olursanız sevinirim.
Öncelikle internet üzerinden Amerika'dan alışveriş yaptım. USPS ile gönderilecek. ALdığım ürünler: 2 adet yoyo, 1 paket yoyo ipi, 2 adet yoyonun ortasına koyulan yaklaşık 1cm çapında metal halka, ve 1 adet yoyo sıvısı... Anlayacağınız yoyo hastasıyım :) Ürünün toplam ağırlığı 2 kilogramı geçmiyor, fiyatı ise 137.82$... Şimdi sorularım şunlar:
1-Gümrüğe takılma olasılığı nedir sizce?
2-Ankara'da oturuyorum, gümrüğe takılırsa İstanbul'a gitmem gerekir mi?
3-Arkadaş da aldığını ve kapısına kadar geldiğiniz söyledi, böyle bir şey mümkün mü?
Şimdiden çok teşekkür ederim. :)

26 Mesaj
2 Mart 2011; 23:46:04 

öncelikle hepinize gümrüksüz günler dilerim
sizinle birkaç ithalat maceramı paylaşmak istiyorum
konu ne kadar eskisede mevzu hepimizin başından geçebilecek mevzu
önce sizlere deneyimlerim sonucu ulaştıgım birkaç bilgiyi aktarmak istiyorum
1-uzak dogu mallarından uzak durun
2-illaki alacaksanız saglam bi satıcı yada salam bi internet sitesi bulunuz
3-ödemelerinizi mutlaka paypal la yapın (site güvenligi için )
4-çinliler siz demeden ürünü 30 $ altı gösterir ve hediye yada garanti dönüşü die ibare atarlar (işi bilirler) yinede satıcıya bunu sölemekte fayda var
5-kesinlikle kargo şirketi kullanmayım EMS (Çin aps servisi) china mail yada honkong post kullanın
çünki bu saydıklarımın tr deki dagıtıcısı PTT yani kargonuzun gümrüge takılma şansı %40 a düşer diger firmalarla getirmeye kalkarsanız 150 tl ardiye giderini sizden almak için ürünü gümrüge takarlar
6-PTT kanalıyla gelen kargolar gümrükten geçer ancak kargonuz açıksa muhtemelen dagıtıcı side bi dekont uzatır buda kargonuzun degerinin %18 ini geçmez ödenmiştir siz o parayı dagıtıcıya yada PTT şubesine öder malınızı alırsınız
7- her alımda birden çok malzeme almamaya çalışın
8- tüm aldıklarınızı tek kargo yaptırmayın
9-Free Shiping (ücretsiz kargo) ürün alın
11- ürün boyutunun kargoda hiçbir önemi yoktur (kargo parası sizden çıkmıyorsa) önemli olan adet ve biçilen degerdir
10-bu gün itibariyle 65 inci çin malı malzemede elime geçmiş bulunmakta bunların içinde 1 dolarlık ürünlerde var 1000 dolarlık da
10 gr lıkta var 3 kg lıkta

umarım bu bilgiler sizinde işinize yarar bu kadar bilgiden sonra ben bu işi yapamıyorum dien olursada yardımcı olmaya çalışırım

776 Mesaj
30 Mart 2011; 15:38:54 

Arkadasım 1 yıl kadar Avustralya'da kaldıktan sonra 2 ay evvel istanbul a kesin dönüş yaptı..ordaki kitap eşya giysi vb gibi seylerini gemi yoluyla buraya getirtti..anlayacağınız ortada ne ticaret ne de yeni alınmış elektronik vb gibi seyler var..Haydarpaşa daki gümrük memuru arkadasıma mallarını gümrükten çekmesi için vergi ödemesi gerektiğini söyledi..saka gibi yani..arkadasım kendi kıyafetleri kitapları vs kişisel malzemeleri için vergi ödemek zorunda kaldı..böyle birsey olabilir mı? Ne yapılması gerektiğini bilen arkadaslar yardımcı olursa çok sevinirim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

4058 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
kaan_9292
30 Mart 2011; 15:47:21 

mesajim bulunsun

6 Mesaj
31 Mart 2011; 10:53:45 

28 EKİM AYINDA http://enhancexl.com/ sitesinden ürün aldım defalarca yazışmama rağmen ürünümü gönderdiklerini söylüyolar.. fakat gönderdiklerine dair takip numarası vermiyolar.. sizce dolandırılmışmıyımdır.. ne yapmam lazım .. bu arada istanbul avrupa yakasındayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TURGAY1000 -- 31 Mart 2011; 11:26:11 >

708 Mesaj
31 Mart 2011; 11:00:43 

Hocam bazı postalar takipsiz gelebiliyor. Gönderdik diyorlarsa göndermiş olabilirler

6 Mesaj
31 Mart 2011; 11:33:16 

28 ekim 2010 dan bu güne .. nerden nasıl soruştururummm..

0 Mesaj
26 Nisan 2011; 19:01:43 

arkadaşlar tüm mesajları okudum fakat giysi hakkında pek bir şey bulamadım.çinden ayakkabı ve çanta ısmarladım.kargoyla birlikte 217 euro tuttu.toplamda 9.5 kg.kargom ptt ile gelecek china postu seçtim.içindeki ayakkabılar tek numara ve her ayakkabıdan 1 tane var hepsinden tek.ticari amaçlı değil yani.gümrüğe takılır mı diye korkuyorum?elektronik hiçbirşey yok içinde.

389 Mesaj
1 Mayıs 2011; 3:50:51 

Tamda yurtdışında alışverıs yapma arifesinde yeni bir gumruk mevduatı çıktıgını öğrendım çok canımı sıktı bu olay çıkan yeni kanunun bir bölümü şöyle :

Posta ve hızlı kargo eşyası kapsamında muafiyet, mezkur Kararın 45 veya 62 nci maddesinde belirtilen eşya için söz konusudur. Kararın 61 inci maddesinde hüküm altına alınan yolcu beraberi 430 Avro'luk hediyelik eşya limiti, posta yolu ile getirilen eşya için söz konusu değildir. Türkiye Gümrük Bölgesindeki bir kişiye posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen, kıymeti önemli değeri olmayan eşya limitini (150 Avro'yu) aşan, ancak 1500 Avro'yu aşmayan eşya, Kararın 62 nci maddesi kapsamında değerlendirilecek ve geldiği ülkeye göre bu eşyaya tek ve maktu vergi oranı uygulanacaktır. Söz konusu eşyanın vergilendirilmesinde, eşya kıymetinden Kararın 45 inci maddesinde geçen 150 Avro mahsup edilmeyecektir.

Posta ve hızlı kargo yoluyla gelen eşyanın vergilendirilmesinde, kargo ücreti dikkate alınmayacak, ayrıca aynı gönderici tarafından Türkiye’deki bir alıcı adına gönderilen aynı konşimento muhteviyatı gönderiler bir bütün teşkil ederek tamamının kıymeti birlikte dikkate alınacaktır.

Kararın 45 inci maddesi kapsamında uygulanan muafiyet, iki ayda en fazla bir, yılda en fazla beş kere kullanılabilir. Bu limitlerin aşılması halinde eşyanın ticari mahiyette olduğu kabul edilip buna göre işlem yapılır.

Anılan Kararın 3 üncü maddesinin birinci fıkrasının (bb) bendinde "yolcu" deyimi, (cc) bendinde "yolcu beraberi eşya" deyimi tanımlanmıştır. Ancak, nakil vasıtaları sürücüleri ve hizmetlileri yolcu sayılmayacaktır. Bu tanımlar çerçevesinde, yolcuların beraberlerinde kişisel ve hediyelik eşyayı gümrük vergilerinden muaf olarak serbest dolaşıma sokmalarına izin verilir.

bu gelişmeyle ilgili detaylı bılgısı olan arkadaşlar varmı ?

PSN: aiip06

456 Mesaj
1 Mayıs 2011; 12:42:18 

bende merak ediyorum örneğin ayda 2 kez alışveriş yaptık 2. ürün verilendirilipmi teslim edilece yoksa teslim edilmeden gümrükde tutulacak yada germi gönderilecek?

1023 Mesaj
1 Mayıs 2011; 12:47:08 

şimdi ben bir şeyi merak ediyorum, şu ana kadar aldığım hiçbir şey gümrüğe takılmadı hepsi ptt ile geldi. ancak şimdi şansımı zorlayıp cep telefonu sokmayı deneyeceğim. ptt mi yoksa özel şirketle mi deneyeyim dersiniz şansımı?

çok olmadığımız kesin
çok olan tarafta değiliz
çok olan tarafta olmayacağız

1044 Mesaj
7 Mayıs 2011; 20:10:08 

Arkadaşlar 300 Euro tutarında 2 parça ürün getirmeyi planlıyorum. Düz egzos boruları..
Şimdi bunu DHL ile yollayacaklar.. Takıldı diyelim gümrüğe yüzde 18 vergi verip alabiliyormuyum yoksa DHL ile geldiği için daha mı fazla şeyler ödemem gerekecek? Lütfen yardım.

 13'' MacBook OS X Lion 10.7.4 | Core2Duo 2.2Ghz | 4 GB DDR2 RAM | 500 GB Seagate SSHD
 15.4" MacBook Pro OS X Mavericks 10.9.3 | 2.2GHz Intel i7 QuadCore
16GB DDR3 RAM | 240GB SanDisk Extreme SSD + 500GB Seagate SSHD
 iPhone 5 | 16 GB | iOS 7.1.1
 iPad Retina 16 GB | WiFi + 4G | iOS 7.1.1
 iPod Nano
PSN: MY86
SAMSUNG 46C8790 3D LED TV

6960 Mesaj
16 Mayıs 2011; 11:45:58 

Amerikadan takipsiz olarak yollanan ve bedeli 250$ olan bir ürün gümrüğe takılırmı ? gümrüğe keşke takılsa diyorum çünki takipsiz olduğu için kaybolma ihtimalinin yüksek olduğunu biliyorum , ama internette takipsiz kargoların gümrüğe takıldığınıda hiç görmedim ?

24 Mesaj
19 Mayıs 2011; 11:36:42 

İyi günler Arkadaşlar;
dhgate.com'dan toptan elbise satın almak istiyorum, ücretsiz nakliye hongkong post ile yazıyor , farklı bir firmayı seçince fiyat 2ye katlanıyor, hongkong post ile gelince benden hiçbir gümrük vergisi alınmadan, yani sitede yazan fiyatın dışında hiç bir ek masraf olmayıp kapıma kadar gelicek mi , mail atmama rağmen cevap gelmedi siteden sizden yardım istiyorum.

24 Mesaj
19 Mayıs 2011; 11:45:59 

İyi günler Arkadaşlar;
dhgate.com'dan toptan elbise satın almak istiyorum, ücretsiz nakliye hongkong post ile yazıyor , farklı bir firmayı seçince fiyat 2ye katlanıyor, hongkong post ile gelince benden hiçbir gümrük vergisi alınmadan, yani sitede yazan fiyatın dışında hiç bir ek masraf olmayıp kapıma kadar gelicek mi , mail atmama rağmen cevap gelmedi siteden sizden yardım istiyorum.

874 Mesaj
19 Mayıs 2011; 18:50:30 

Beyler Amazon.com'dan 130$ değerinde bi ürün getirteceğim,Sizce gümrükten geçer mi,Kargo ne kadar tutar. Ürüne Gift etiketi yapıştırtayım mı gerek var mıdır. http://www.amazon.com/Jim-Dunlop-KH95-Kirk-Hammett/dp/B0026XB9H2

Not Dead Yet...

211 Mesaj
19 Temmuz 2011; 17:02:49 

quote:

Orijinalden alıntı: fatihfx

ptt ile gelirse yapacağınız söyleyim.

1-) eğer paket takılırsa size eve yazı geliyor.
2-) ptt nin topkapıdaki ülkeri fabrikasının ordaki binasına gidiyorsunuz
3-) orda 1 den 9 a kadar numaralı camekanlı sağlı sollu küçük odalar var.sizinki hangi odada ise o odaya gidip sıra bekliyorsunuz.
4-) adınız söylenince içeriye geçiyorsunuz. paket geliyor yanınızda açılıyor.
5-) " bu ne ? " diye soruyorlar. Makul cevaplar veriyorsunuz. Ürünü kendinize aldığınızı zaten tek bir adet olduğunu fiyatının uygun olduğunu anlatıyorsunuz.
6-) Söyledikleriniz yeterli gelmesse odanın yetkilisine gönderiyor sizi. O amca bir bakışta çözüyor işi. Olmaz vermem derse çok dil dökeceksiniz almak için. Eğer bişey demeyip hesap yapmaya girişirse işine karışmayın, bırakın gerekli hesabı yapsın. Size "şu kadar vergisi var" diyecek. Söylenen rakam sizi aşıyorsa biraz alttan alarak dil dökmeye devam edin. Pazarlığa yanaşmıyorsa parayı ödeyip alın. Genelde çok makul vergi çıkarırlar.
7-) Siz verdiği ödeme kağıdıyla söylediği bankolara sırasıyla gidip ödemeleri yapın. Depo ödemeside ekstra 2 liradır.
8-) Tüm ödemeler bitince paketin beklediği odaya tekrar gidin paketi alıp sıvışın, fazla dolanmayın ortalıkta.

dostum konuyu belkı tekrar dıle getırmek gıbı oldu ama kusuru bakmayın .Hongkongtan 56 adet bıleklık getırdım kargo dahil 100$ ama gelmedı ptt kaldı ems ile gondermıslerdı.bugun gıttım sıkıntı yaratıp yok gumruk musavırlıgıne beyaneme doldurcaksın dedıler arastım netten ama pek acıklama bulamadım yada su anlık psıkolojık durumum anlamaya elverıslı degıl :S.orada bu konu ıle bılgı almak ıstedıgımde ıse sana 250-300 lıraya musavıre vermen gerekır dedıler musavırlıge okadar para verırsem bu ıs yatar .yorumlarınızı ve yardımlarınızı beklıyorum tesekkur ederım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kokoci35 -- 19 Temmuz 2011; 17:10:27 >

Sıcak fırsat Ps4 oyunları için lütfen haber verin..

3390 Mesaj
19 Temmuz 2011; 17:48:41 

yeni kanunla buralar oldukça hareketli olacak görünüşe göre.

Bir fanboydan alıntı: "Bence bu olay Playstation markasının da bitişini simgeliyor. Bu olayla birlikte Playstation da Dreamcast gibi tarihin tozlu raflarında yerini alacaktır. Microsoft ve Nintendo, Sony'yi piyasadan silerler diye düşünüyorum."

211 Mesaj
19 Temmuz 2011; 18:19:56 

quote:

Orijinalden alıntı: 355GTS

yeni kanunla buralar oldukça hareketli olacak görünüşe göre.

özel mesajın ve ilgin için teşekkürler vermiş oldugun lınklerden bı olaya ulasmadım maalesef cok ugrasmam gıbı gelıo alsınlar urunlerı gerı mı gonderırler ne yaparlarsa yapsınlar 3 kurusluk urun ıcın gırdıgım sıkıntıya bak ya beyanneme doldurcakmısım yok vergısı yok kdv yok kıra bedelı ben dıyorum vergımıde vereyım ısı zorlastırıp beyanname ıstıyorlar bende vermıom beyanname gondersınler gerı ben 100$ basımın gozumun sadakası olsun hayırlı aksamlar tum DH aılesı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kokoci35 -- 19 Temmuz 2011; 18:24:41 >

5623 Mesaj
19 Temmuz 2011; 20:13:01 

quote:

Orijinalden alıntı: kokoci35

dostum konuyu belkı tekrar dıle getırmek gıbı oldu ama kusuru bakmayın .Hongkongtan 56 adet bıleklık getırdım kargo dahil 100$ ama gelmedı ptt kaldı ems ile gondermıslerdı.bugun gıttım sıkıntı yaratıp yok gumruk musavırlıgıne beyaneme doldurcaksın dedıler arastım netten ama pek acıklama bulamadım yada su anlık psıkolojık durumum anlamaya elverıslı degıl :S.orada bu konu ıle bılgı almak ıstedıgımde ıse sana 250-300 lıraya musavıre vermen gerekır dedıler musavırlıge okadar para verırsem bu ıs yatar .yorumlarınızı ve yardımlarınızı beklıyorum tesekkur ederım

56 adet bilekligin gümrüğe takılması normal. Çünkü 4 adetten yüksek alımlarda mal ticari olarak değerlendirilir. Ve resmi gümrük işlemlerini yaparak ithal edebilirsiniz.

Bir üründen 4 taneden fazla alındığı anda ticari ithalata girer. Bunu unutmayın. 56 adet bilekligi kişisel kullanım için aldığınıza ikna etmeniz zor.

Gecmis olsun.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Temmuz 2011; 22:33:09 

Sevgili arkadaşlar ilk mesajımda ve sonraki bir kaç cevap mesajımda tüm bu kargo ve gümrük işlemleri adım adım detaylı şekilde anlatılmış.

Hala okumadan soru soranlar var. Falanca şey aldım takılırmı, kaç güne gelir , şu olurmu, bu olurmu. Bi zahmet ilk mesajları okuyun.

116 Mesaj
23 Temmuz 2011; 0:14:20 

bende bir gümrük gazisi olarak yazmak istedim uçaklara ilgim olduğundan tr de bulunmayan yüksek detaylı ve gerçekçilikte diecast model uçak şiparişi verdim 4 kez hemde her biride kargo masrafı dahil 60 euro yu geçmedi ve sorunsuz şekilde 3 günde elime ulaştılar ve bunun üzerine 5 ci siparişimi verdim onunda fiyatı kargo masrafı (shipping) dahil 96 euro ve gümrüğe takıldı UPS görevlisi beni aradı ve ürünün gümrükte kaldığını vekalet verirseniz 154 tl ye çıkartırız dedi bende izmirde olduğum için istanbul gümrüğü ile uğraşmamak için izmir havalimanına gönderin dedim onlarda kabul etti ve ürünü izmir gümrüğe yönlendirdiler bakalım şimdi beni neler bekliyor ve alınan ürünler de hobi ürünün oyuncak statüsünde nasıl gümrüğe takıldı? hemde limit 100 euro olmasına rağmen ? tamamen keyfi iş yapılıyor bence ve sırf ardiye parası almak için yapılan bir iş gibi geldi .neyse vergisi gider öderiz ama bu şekilde milleti sömürmek anlayışı içinde olmamalılar. izmir gümrüğe salı günü gelir dediler bakalım sabrımız ne kadar dayanacak bu işlere deneyimleri sizinle paylaşacağım

116 Mesaj
23 Temmuz 2011; 1:21:09 

anlattığım olay sanırsam ürünlerin ticari olara değerlendirilmesinden kaynaklı olabilir bakalım gidip göreceğiz çünkü aklıma başka bir şey gelmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi predator35 -- 23 Temmuz 2011; 1:22:18 >

116 Mesaj
26 Temmuz 2011; 16:53:41 

bugün gittim izmir havalimanına ve paketi aldım sadece 75 tl ardiye masrafı ödedim ordino masrafı talep etmedi ups ve işlerimi kendim hallettim vekaletsiz ayrıca 150 euro aşağısı olduğu içinde gümrük memurları vergiden muaf tuttu sonuç olarak 45 dk zaman kaybım ve 75 tl ardiye parası kaybım oldu:D adım adım anlatayım
1-ordino belgelerini gümrükteki ups kargodan aldım(masrafsız)
2-belgeler ile gümrük yazı işler kalemine gittim oradaki memur ordino belgelerine bakıp form doldurdu kaşeledi mühürledi.
3-yazı işlerindeki formu alıp müdürlere çıktım imza aldım.muayene bölümüne gittim.
4-muayene memurluğu bölümündeki memura gittim müdürden onaylı belgeyi verdim hesap yaptı 97 euroluk mal vergiden muaftır ibaresini yazdı imzaladı ve mühürledi.
5-tekar en baştaki yere yani yazı işler kalemine gitmem söylendi gittim en son bir imza aldım ve kimlik fotokopisi ile ordino fotokopisini benden aldı.ambara git dedi.elimde 1 adet form(form 3 nusha biri bizde kalıyor) ve ordino ile gittim.
6-ambara gittim oradaki memur ambar fişi doldurdu bilgisayar çıktısı verdi.karrgo bölümüne git dedi ardiye parası vereceksin dedi.
7-kargo bölümüne gittim Thy ye aitmiş kargo bölümü elimde ilk baştaki form,ordino ve ambar çıktısı ile gittim ve 75 tl lik ücreti ödedim.
8-75 tl lik ardiye masraf makbuzunu geri götürüp ambardaki memura verdim . memura ordaki görevliye benim ordinoyu verip şu ürünleri getir dedi bende görevli ile birlikte gittim kutuyu açtık kontrol ettik ve teslim aldım.

tüm bunlar 45 dk mı aldı . ama yinede tavsiye etmem en güzel yanı 75 tl ile işi kurtarmak oldu. iyi forumlar

211 Mesaj
29 Temmuz 2011; 14:12:49 

quote:

Orijinalden alıntı: bal974

56 adet bilekligin gümrüğe takılması normal. Çünkü 4 adetten yüksek alımlarda mal ticari olarak değerlendirilir. Ve resmi gümrük işlemlerini yaparak ithal edebilirsiniz.

Bir üründen 4 taneden fazla alındığı anda ticari ithalata girer. Bunu unutmayın. 56 adet bilekligi kişisel kullanım için aldığınıza ikna etmeniz zor.

Gecmis olsun.

ilginiz için tesekkur ederım bı oncekı sıparısım 15 adettı ama ems ıle gonderı yaptırmamıstım hongkong aır mı neyle geldı ucretsız kargo ıle tak dıye geldı ewe bu gelmedı neyse
ben sımdı bu urunlerı almayacagım yanı beyanname ıstıyorlar bu da bana buyuk bır malıyet olacak ben urunlerı almayacagımda bu urunler ne olacak gerı gonderırler mı ona gore sıtele gorusup belkı paramı kurtarırım yada nasıl bır yol ızlenır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kokoci35 -- 29 Temmuz 2011; 14:16:32 >

1 Mesaj
19 Ağustos 2011; 12:19:10 

merhabalar bir sorum olacak amazon.co.uk'den 2 Temmuzda verdiğim siparişin elime ulaşma zamanı 25 temmuz olmasına rağmen halen elime geçmedi. Amazon.co.uk'ye attığım mail sonucunda paramı gönderdiler ancak ürün eğer gelirse tekrar irtibata geçmemi istediler. Bu ürünün nerede olduğunu hangi numarayı arayarak öğrenebilirim?

116 Mesaj
21 Ağustos 2011; 17:28:26 

arkadaşlar gümrük mevzuatı değişmiş tekrar güncelleme 21/08/2011 yürürlüğe girmiş durumda 150 euroluk muafiyet 75 euro ya düşmüş detaylar linkte

http://ekonomi.milliyet...011/1429499/default.htm

281 Mesaj
21 Ağustos 2011; 23:14:50 

quote:

Orijinalden alıntı: predator35

arkadaşlar gümrük mevzuatı değişmiş tekrar güncelleme 21/08/2011 yürürlüğe girmiş durumda 150 euroluk muafiyet 75 euro ya düşmüş detaylar linkte

http://ekonomi.milliyet...011/1429499/default.htm

Hocam bu da posta gümrük mevzuatında yazan ibare. Hangisine inanıcaz bunların şimdi?

Muafiyet Ve İstisna
Madde 8 – Muafiyet ve istisna kapsamına giren eşyalar aşağıda belirtilmiştir.
I) Cumhurbaşkanının zat ve ikametgahı için gelen eşya
II) Yurtdışından Türkiye Gümrük Bölgesindeki bir kişiye posta yoluyla gönderilen ve gerçek kıymeti gönderim başına toplam 100 EURO’yu geçmeyen ticari miktar ve mahiyette olmayan her türlü eşya gümrük vergisinden muaftır.

"Everything is something happened." Büyük Türk Düşünürü Fatih Terim

281 Mesaj
22 Ağustos 2011; 14:12:46 

112 dolara aldigim SLR f.makinesi objektifi takildi gumruge bekliyo. Kendim ayni sehirde olmadigim icin 50 lira bayilip vekalet yazdirdim noterden. Bakalim bi de kac lira vergi odeyecem cok merak ediyorum.

3 Mesaj
25 Ağustos 2011; 3:44:20 

gümrüge gelen paketin icinde fatura olmazsa, sadece paket üzerindeki tutar görünse ve gift olarak gelse ürün ( usps ile ) sorun olur mu ?

ve ürün + kargo sınırımı 75 euro yoksa sadece ürün mü 75 euro sınırında.?

281 Mesaj
25 Ağustos 2011; 10:43:30 

quote:

Orijinalden alıntı: kojimu

gümrüge gelen paketin icinde fatura olmazsa, sadece paket üzerindeki tutar görünse ve gift olarak gelse ürün ( usps ile ) sorun olur mu ?

ve ürün + kargo sınırımı 75 euro yoksa sadece ürün mü 75 euro sınırında.?

Gumruk memurunun kredi karti ekstrenizi ve alisveris yaptiginiz sayfa da urunun fiyatini gosterir bolumu isteme hakki var, ki benden istediler.

1848 Mesaj
25 Ağustos 2011; 12:17:28 

teşekkürler güzel konu olmuş

F.C. INTERNAZIONALE MILANO 1908

●1 Handanoviç| ●2 Jonathan | ●4 Zanetti (c) |●5 Jesus | ●6 Andreolli | ●7 Belfodil | ●8 Palacio | ●9 Icardi | ●10 Kovaçiç | ●11 Ricky | ●12 Castellazi | ●13 Guarin | ●14 Campagnaro | ●16 Mudingayi | ●17 Kuzmanoviç | ●19 Cambiasso | ●20 Obi | ●22 Milito | ●23 Ranocchia | ●25 Samuel | ●26 Chivu | ●30 Carrizzo | ●31 Pereira | ●33 D'Ambrossio | ●55 Nagatomo |

●Forumdaki Inter'lilerin Buluşma Noktası -> Tıkla

301 Mesaj
25 Ağustos 2011; 12:27:05 

quote:

Orijinalden alıntı: fatihfx

ptt ile gelirse yapacağınız söyleyim.

1-) eğer paket takılırsa size eve yazı geliyor.
2-) ptt nin topkapıdaki ülkeri fabrikasının ordaki binasına gidiyorsunuz
3-) orda 1 den 9 a kadar numaralı camekanlı sağlı sollu küçük odalar var.sizinki hangi odada ise o odaya gidip sıra bekliyorsunuz.
4-) adınız söylenince içeriye geçiyorsunuz. paket geliyor yanınızda açılıyor.
5-) " bu ne ? "
diye soruyorlar. Makul cevaplar veriyorsunuz. Ürünü kendinize aldığınızı zaten tek bir adet olduğunu fiyatının uygun olduğunu anlatıyorsunuz.
6-) Söyledikleriniz yeterli gelmesse odanın yetkilisine gönderiyor sizi. O amca bir bakışta çözüyor işi. Olmaz vermem derse çok dil dökeceksiniz almak için. Eğer bişey demeyip hesap yapmaya girişirse işine karışmayın, bırakın gerekli hesabı yapsın. Size "şu kadar vergisi var" diyecek. Söylenen rakam sizi aşıyorsa biraz alttan alarak dil dökmeye devam edin. Pazarlığa yanaşmıyorsa parayı ödeyip alın. Genelde çok makul vergi çıkarırlar.
7-) Siz verdiği ödeme kağıdıyla söylediği bankolara sırasıyla gidip ödemeleri yapın. Depo ödemeside ekstra 2 liradır.
8-) Tüm ödemeler bitince paketin beklediği odaya tekrar gidin paketi alıp sıvışın, fazla dolanmayın ortalıkta.

Behzat Ç sanki

Galatasaray 2011-2012
1 Aykut Erçetin 3 Çağlar Birinci 5 Gökhan Zan 6 Ceyhun Gülselam 7 Aydın Yılmaz 8 Selçuk İnan 9 Johan Elmander 10 Felipe Melo 11 Albert Riera
15 Milan Baros 17 Tomas Ujfalusi 18 Ayhan Akman 22 Hakan Balta 25 Fernando Muslera 26 Semih Kaya 27 Emmanuel Eboue 35 Yekta Kurtuluş 50 Engin Baytar 52 Emre Çolak 55 Sabri Sarıoğlu 76 Servet Çetin
80 Kazım Kazım 86 Ufuk Ceylan 90 Sercan Yıldırım

281 Mesaj
25 Ağustos 2011; 13:19:49 

Evet gunruk maceram sonuclandi, kardesim gitti malzemeyi aldi. Konuyla ilgili pek cok merak edilen hususun da cevabini bulmus olduk.

Soyle ki, muafiyet siniri 75 euro. Bu rakam sadece malin fiyati, yani kargo ucretinin ne oldugu onemli degil, 1000 euro bile olabilir.

Gumruk memuru paketi actiginda icerisinde fiyat belirtir bir fatura yoksa, kendi belirledikleri rayic gecerli.

Gumruk memuru celiskili durumlarda kredi karti ekstrenizi ve malzemeyi aldiginiz sitenin ekran ciktisini isteyebilmekte.

Uygulanan vergi orani %20. Kargo ucreti dahil edilmeden, malin kendi yalin fiyati uzerinden.

Malin gumrukte bekleme suresi, acil gonderiler icin 1 hafta, normal gonderiler icin 1 ay.

Malzemeyi gumrukten bizzat gidip kendinizin almasi gerekiyor. Eger sizden farkli birisi alacaksa, noter onayli vekalet belgesi gerekli.

Aklima gelenler simdilik bunlar. Herkese iyi alisverisler.

3 Mesaj
26 Ağustos 2011; 3:25:16 

merhaba arkadaslar..
usps kargo ile yola cıkan ürünüm gümrüge takılırsa illa istanbula mi gitmem gerekiyor ? Ben adanada ikamet ediyorum ve kargo adresim adana ,buranın gümrük müdürlügü ile iletişime gecsem halledemez miyim ?..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kojimu -- 26 Ağustos 2011; 3:28:48 >

3 Mesaj
26 Ağustos 2011; 3:30:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Jeanne dArc

Gumruk memurunun kredi karti ekstrenizi ve alisveris yaptiginiz sayfa da urunun fiyatini gosterir bolumu isteme hakki var, ki benden istediler.

peki eşleşme olmazsa ,yaptirimi neler olur bilginiz varmi acaba ?

281 Mesaj
26 Ağustos 2011; 4:08:10 

Gumruk memuru internetten urunun fiyatina baktiginda ne derse o olur:)

281 Mesaj
26 Ağustos 2011; 4:10:14 

quote:

merhaba arkadaslar..
usps kargo ile yola cıkan ürünüm gümrüge takılırsa illa istanbula mi gitmem gerekiyor ? Ben adanada ikamet ediyorum ve kargo adresim adana ,buranın gümrük müdürlügü ile iletişime gecsem halledemez miyim ?..

Malzemeniz adana daki gumruge gelir ve size kucuk bi not kagidi iletilir ptt den, maliniz gumrukte gelin alin diye

3 Mesaj
26 Ağustos 2011; 4:13:58 

quote:

Gumruk memuru internetten urunun fiyatina baktiginda ne derse o olur:)

yani 3 kat para cezasi , vergi kacakciligi ,agir ceza mahk. yargilanma gibi durumlar olmaz degilmi?. memurun netten baktigi fiyatin yüzde 20 vergi ücretiyle adanadan istanbula gitmeme gerek kalmadan alabilirim degilmi.. alabilirsin de :)

tsk ederim cevaplar icin, saygilar..

3280 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ScAnMaN
26 Ağustos 2011; 4:23:15 

quote:

yani 3 kat para cezasi , vergi kacakciligi ,agir ceza mahk. yargilanma gibi durumlar olmaz degilmi?. memurun netten baktigi fiyatin yüzde 20 vergi ücretiyle adanadan istanbula gitmeme gerek kalmadan alabilirim degilmi.. alabilirsin de :)

tsk ederim cevaplar icin, saygilar..

Olmaz aylık gitti gidiyor gibi sitelerden 150-200 satış yapan arkadaşım var.

Efsane Pentel Smash ve diğer kalemleri satın almak için buraya tıkla

1 Mesaj
26 Ağustos 2011; 12:27:58 

quote:

Evet gunruk maceram sonuclandi, kardesim gitti malzemeyi aldi. Konuyla ilgili pek cok merak edilen hususun da cevabini bulmus olduk.

Soyle ki, muafiyet siniri 75 euro. Bu rakam sadece malin fiyati, yani kargo ucretinin ne oldugu onemli degil, 1000 euro bile olabilir.

Gumruk memuru paketi actiginda icerisinde fiyat belirtir bir fatura yoksa, kendi belirledikleri rayic gecerli.

Gumruk memuru celiskili durumlarda kredi karti ekstrenizi ve malzemeyi aldiginiz sitenin ekran ciktisini isteyebilmekte.

Uygulanan vergi orani %20. Kargo ucreti dahil edilmeden, malin kendi yalin fiyati uzerinden.

Malin gumrukte bekleme suresi, acil gonderiler icin 1 hafta, normal gonderiler icin 1 ay.

Malzemeyi gumrukten bizzat gidip kendinizin almasi gerekiyor. Eger sizden farkli birisi alacaksa, noter onayli vekalet belgesi gerekli.

Aklima gelenler simdilik bunlar. Herkese iyi alisverisler.

benim de bir ürünüm var hala elime geçmedi 2 temmuzda vermiştim siparişimi sanırım gümrüğe takıldı ama henüz elime hiç bir not gelmedi. Ne yapmam gerekir aramamı önerdiğiniz telefon nuamrası var mı?

281 Mesaj
26 Ağustos 2011; 12:54:15 

Elinizde takip numaraniz var mi?

1 Mesaj
27 Ağustos 2011; 10:36:48 

malesef amazon.co.uk'den normal gönderi ile almıştım. Elimde sadece sipariş No'su var, sağolsunlar paramı iade ettiler ve eğer elime geçerse iletişime geçmemi istediler.

0 Mesaj
28 Ağustos 2011; 17:29:39 

€75? Şaka mı ya bu?

281 Mesaj
28 Ağustos 2011; 22:36:26 

quote:

Orijinalden alıntı: robot_house42

€75? Şaka mı ya bu?

Ya aslında uğraşırım derseniz, Ptt yi mahkemeye bile verebilirsiniz. Çünkü Mevzuatlarında sınır halen 100 euro görünmekte.

0 Mesaj
29 Ağustos 2011; 17:44:50 

Heh, PTT'yle uğraşmayı bıraktım ben. Artık plak sokarken bile sorun yaşayacağım ona üzülüyorum. Kullanılmış plaklara vergi ödediğinizi düşünebiliyor musunuz?

211 Mesaj
7 Eylül 2011; 0:26:25 

umudu kesmiş olduğum ürünüme netten bakayım dedım ve bu tablo ıle karsılastım torbaya eklendı dıyor ama nereye gıdecek bu urun bana gelme ıhtımalı ne kadar arkadaslar yardımlarını beklıyrum

1.Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLAR
14/07/2011 09:11:05
2.PTT İşyerine Teslim Edildi - İZMİR(İZMİR KARGO İŞLEME
18/07/2011 15:30:08
3.Gümrükte Tutuluyor - İZMİR(İZMİR KARGO İŞLEME
18/07/2011 15:32:18
4.PTT İşyerine Teslim Edildi - İZMİR(İZMİR KARGO İŞLEME
09/08/2011 15:00:40
5.Teslim Edilemedi - İZMİR(İZMİR KARGO İŞLEME
09/08/2011 15:03:07
6.Torbaya Eklendi - İZMİR(İZMİR KARGO İŞLEME
09/08/2011 15:19:22

281 Mesaj
7 Eylül 2011; 14:56:14 

quote:

Orijinalden alıntı: kokoci35

umudu kesmiş olduğum ürünüme netten bakayım dedım ve bu tablo ıle karsılastım torbaya eklendı dıyor ama nereye gıdecek bu urun bana gelme ıhtımalı ne kadar arkadaslar yardımlarını beklıyrum

1.Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLAR
14/07/2011 09:11:05
2.PTT İşyerine Teslim Edildi - İZMİR(İZMİR KARGO İŞLEME
18/07/2011 15:30:08
3.Gümrükte Tutuluyor - İZMİR(İZMİR KARGO İŞLEME
18/07/2011 15:32:18
4.PTT İşyerine Teslim Edildi - İZMİR(İZMİR KARGO İŞLEME
09/08/2011 15:00:40
5.Teslim Edilemedi - İZMİR(İZMİR KARGO İŞLEME
09/08/2011 15:03:07
6.Torbaya Eklendi - İZMİR(İZMİR KARGO İŞLEME
09/08/2011 15:19:22

Hocam burada soracigina ptt ye sorsana. Sana en saglikli bilgiyi onlar verir

473 Mesaj
7 Eylül 2011; 17:02:26 

Bugün 10 adet bellek bıraktım DHL'de. Muayeneden geçemedi. İthalat rejimi dediler, 1000 TL tutar dediler, boşa uğraşma dediler. Git DHL'den belge ücretini (150 TL) geri al, malı da dilekçeyle iade ettir dediler.

DHL "olmaz, ne paranı veririm, ne iade edilebilir" dedi.

Malım halen orada. Bu malı çekmenin bir yolu yok mu artık? Şöyle 200-300 TL masrafla çekebileceğimi bilsem, alacağım ama bu işlerden de hiç anlamıyorum...

HTC EVO 3D

281 Mesaj
7 Eylül 2011; 17:44:19 

quote:

Orijinalden alıntı: MORATORYUM

Bugün 10 adet bellek bıraktım DHL'de. Muayeneden geçemedi. İthalat rejimi dediler, 1000 TL tutar dediler, boşa uğraşma dediler. Git DHL'den belge ücretini (150 TL) geri al, malı da dilekçeyle iade ettir dediler.

DHL "olmaz, ne paranı veririm, ne iade edilebilir" dedi.

Malım halen orada. Bu malı çekmenin bir yolu yok mu artık? Şöyle 200-300 TL masrafla çekebileceğimi bilsem, alacağım ama bu işlerden de hiç anlamıyorum...

Geçirmeme nedeni olarak ileri sürdükleri şey nedir?

4321 Mesaj
7 Eylül 2011; 17:47:31 

canım ülkemde herşey oluyor.... 3 tane paket kaybolur mu ? biri aldı işte..
kayıtlı kargodan bile ürün alınmış evde değildi...

nokta (.)

211 Mesaj