Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (700. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.160
Cevap
686
Favori
1.819.383
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 698699700701702
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Aranel Ciryatan

120 dolarlık bir ürünüm UKIM'e gitmiş gözüküyor. Benim bir şey yapmama gerek var mı? Yoksa vergi için kendileri irtibat kuracaklar mı?

değer tespiti yapılamazsa size ulaşırlar.
  • SoSeriouS kullanıcısına yanıt
    Ürün 26 Nisan'da aldım. 5 Mayıs'da TR'ye geldi ama işte bekliyoruz. Bakalım ne kadar bekletecekler.

GÖNDERİNİN HAREKETLERİ
    SIRA TARİH SAAT İŞLEM TÜRÜ AÇIKLAMA İŞLEMİ YAPAN
    PTT İŞYERİ/ŞUBE iLÇE İL
    1 28/04/2016 22:02:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb) - - Singapore (Yurt Disi)
    2 30/04/2016 23:15:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received) - - Singapore (Yurt Disi)
    3 05/05/2016 08:25:30 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb) - - Turkey
    4 05/05/2016 14:37:37 Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen) Send item to customs (Inb) - - Turkey
    5 05/05/2016 14:37:37 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    6 06/05/2016 08:05:31 PTT İşyerinden Çıktı PTT İşyerine Sevk Edildi İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    7 06/05/2016 08:56:37 PTT İşyerine Girdi Alıcı Merkez Torbayı Açtı İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    8 06/05/2016 09:03:48 PTT İşyerine Geldi İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)

• Arkadaşlar kargom gümrüğe mi takılmış bilgi verebilirmisiniz torba kapandi diyor TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
  • yns41 Y kullanıcısına yanıt
    UKİM'e girene kadar belli olmaz. Aynı şekilde Torba kapandı deyip te UKİM'e hiç girmeden paketlerim oldu çünkü.
    ilk cikan gonderi gelis kabul kaydi yapildi ve gumruge sevk edildi standart bir yazi.ikinci kez gumruge sevk edildi gelis kabul kaydi yapildi derse ve isim soyisim ve adres bilgilerin ciktiysa gumruge sevk edilms demektir.Bilgiler cikmadiysa keyfine bak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    pardon tekrar baktim hareketlere su anda isim soyisim ve adres gorunuyorsa gumruge gidecek demektir. ama isim adres gorunmuyorsa su asamada bi sikinti yoktur. eger gumruge gitmeyecekse bir sonraki asama ptt is yerine sevk edildi der. ptt mobilden bakinca gonderi yurt icine sevk edildi diyorsa rahat bi nefes alabilirsin. ama adres bilgilerin ciktiysa bir sonraki asama ptt is yerine sevk edildi der ve ukim de solugu alir.

• quote:

Orijinalden alıntı: tzckn

pardon tekrar baktim hareketlere su anda isim soyisim ve adres gorunuyorsa gumruge gidecek demektir. ama isim adres gorunmuyorsa su asamada bi sikinti yoktur. eger gumruge gitmeyecekse bir sonraki asama ptt is yerine sevk edildi der. ptt mobilden bakinca gonderi yurt icine sevk edildi diyorsa rahat bi nefes alabilirsin. ama adres bilgilerin ciktiysa bir sonraki asama ptt is yerine sevk edildi der ve ukim de solugu alir.

hocam bilgiler kısmında isim adres felan çıkıyor ne demek oluyor gumruge takilmis mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yns41

quote:

hocam bilgiler kısmında isim adres felan çıkıyor ne demek oluyor gumruge takilmis mi
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

mobilden bu sekilde görünüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yns41 -- 8 Mayıs 2016; 21:13:07 >

eger isim adres bilgileri cikiyorsa gumruge takilmistir. hareketlere gore takilmis gibi duruyor. hollanda postasi ilemi geldi.

• evet takilmis ozaman gumruge.

• quote:

evet takilmis ozaman gumruge.

evet hollanda postası ile geldi aldığım ürün 46 dolardı bu durumda ne yapmam gerekiyor

yasakli urunse geri iade olur. degilse gumruk memuru ne zaman isleme alirsa paket acilip kkontrol edildikten sonra 0.60 kurus bir ucret odersin. Su anda yapabilcegin birsey yok sadece beklemek. icerik neydi.

• quote:

yasakli urunse geri iade olur. degilse gumruk memuru ne zaman isleme alirsa paket acilip kkontrol edildikten sonra 0.60 kurus bir ucret odersin. Su anda yapabilcegin birsey yok sadece beklemek. icerik neydi.

aksiyon kamerasi hocam bu ücreti nereye ödüyoruz acaba

• kargoyu getiren ptt ci aliyor olabilir.

• Bende 14 nisanda gearbest üzerinden akıllı saat aldım. netherland post ile gönderildi. ürün 30 mayıstan beridir gümrükte bekliyor. aradım taradım takip numarası olmadığı için kontrol edemediler. ürün de yok nerde çıkmıyor şaka gibi bi durum ya. paypal üzerinden almıştım para mı iade alcam bu ne saçmalıktır ya!
  • Arkadaşlar AliExpress üzerinden bir tvbox bir de işlemci aldım. Tvbox 9 nisanda gönderildi 25 nisanda çıkış yaptı ama bir türlü gelemedi. Bimer şikayet ettim işlemci bugün geldi ama tvbox hala yok. Tekrar şikayet mi edeyim dispute mu açayım yoksa beklemeye devam mı edeyim.
    Bu mesaja eklenen görseller:

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• Torba kapandı ne oluyor? Gümrüğe takılma falan değildir inşallah.Daha önce yaşamadım.Tedirginim
  • adres bilgilerin yaziyor mu.yaziyorsa gumruk yolcusu. ptt mobilden yurt icine sevk edildi yaziyorsa sorun yoktur

• gargamel11 kullanıcısına yanıt
    Ben de 26 Nisan'dan beri aynı şekilde shenzhen departure yazıyor hiç değişmedi. Belki uçak yada gemi bekliyordur.

• tzckn kullanıcısına yanıt
    Adres bilgileri yok pc sürümde. Ptt mobilde torbaya eklendi yazıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 698699700701702
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.