Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (496. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.565
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 494495496497498
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1-) Ben de 3 hafta kadar önce yaklaşık 110$'a telefon için Çerçevesi ile birlikte LCD ekran ve arka kapak aldım.Satıcı 15 gün önce kargoya verdi ve HK Post takip nosu verdi, RT012345678HK şeklinde.Zaten ilk başta RT'yi görünce kıllandım.Onlarca takipli alışveriş ettim ilk defa "T" harfi görüyordum.Neyse 2 hafta sabrettim,hiçbir hareket yok.Dün satıcıya msj attım,ürünü gönderdin mi,göndermedin mi,yoksa takipsiz mi gönderdin?Dürüstçe cevap ver dedim.Bizim çekik gözlü çakal ne dese beğenirsiniz;arka kapak tedarik edememiş de,zor bulmuş da;göndereli 2 gün olmuşmuş. Numara değişti mi , değişmedi mi diye sordum ; şimdi onun cevabını bekliyorum.Bu satıcıya hiç acımayacağım,ürün gelse de gelmese de direkt dispute açacağım.Zaten 3 haftası kaldı.Sizde de böyle bir durum olabilir,ürününüzde hareket gözükmüyor.Bence satıcıyı biraz sıkıştırın.

2-) Normalde 75€ sınırını geçmedikçe ve yasaklı ürün olmadıkça geri gitme ve vergi alma olayı olmamalı.Ama burası Türkiye.Kafasına göre yönetenlerin ve yönetilenlerin olduğu bir ülke.Herşeyin yasal,herşeyin de yasak ve suç olması ihtimaller dahilinde.

• f@tih kullanıcısına yanıt
    Hocam galiba bu konulardan anliyorsunuz cinden bir alisveris yaptim takipli olarak en son 24 unde guanzudan ayrilis diyor ve ptt sitesinde de yurtdisina sevk edildi diyor sizce ne zaman turkiye giris yapar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aldigim urunden ayin 18 inden beri haber yok. En son 18 inde yurtdisina sevkedildi yaziyor. Acaba urunu ptt kargo takibine girmeden teslim alan oldumu.

Esenlikler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hkinali52 -- 31 Ağustos 2015; 23:31:36 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam merak etme gelir. Ben ayın 6 sından beri bekliyorum . Hala hareket yok
    dostum bence için rahat olsun bende şimdi baktım Aliexpressten aldığım HK post takipli son 4 kargom RT ile başlıyor ancak daha 1 tanesi 10 günde elime ulaştı bir tanesi de daha bugün sistemde gözüküyor ,diğerlerinden daha ses yok ama onlarda gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dc106 -- 31 Ağustos 2015; 23:53:36 >
  • dc106 kullanıcısına yanıt
    brabber B kullanıcısına yanıt
    @dc106 Hocam,elbet bir şekilde gelecek;mesele o değil.Mal satmak için insanları kandırmalarına sinir oluyorum ben.Neredeyse 2 hafta mal temini ile geçti.Dürüst olup bu ürün benim elimde yok demektense alıcıyı bekletmeyi tercih ediyorlar.

@brabber Sadece biraz tecrübe ve sabır sahibiyim o kadar.Size de sabırlı olmanızı tavsiye ederim Kayıtlı posta olup sevkedildi diyorsa muhakkak elinize geçecektir.Bunun belli bir zamanı yok.10 gün de olur 40 gün de olabilir.Yeter ki dispute sürenizi kaçırmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f@tih -- 1 Eylül 2015; 1:11:12 >
    Hocam benimde ikinci alisverim 21 gun kaldi alici korumasinin bitmesine bu dispute olaylari hic bilmiyorum nasil yapildigini aciklarsaniz sevinirim

• brabber B kullanıcısına yanıt
    2 Hafta daha bekleyin gelmezse bana özel mesaj atın.
  • RF058178262CN

RI565087971CN

20-30 gün oldu alalı ve halen Türkiye'ye giriş yapmadı.
  • UF415079192SE
    yaklaşık 35 gün önce almıştım ilk aldığımda takip edebiliyordum hatta 3-4 gün önce baktığımdada takip ediliyordu şimdi baktığımda bir şey bulunamıyor nedeni nedir dispute mi açmalıyım.

Tamam hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: AnannZaa

UF415079192SE
    yaklaşık 35 gün önce almıştım ilk aldığımda takip edebiliyordum hatta 3-4 gün önce baktığımdada takip ediliyordu şimdi baktığımda bir şey bulunamıyor nedeni nedir dispute mi açmalıyım.

bos yere dispute acmayin sakin olun sure bitene kadar gelmezse acin dispute u alin paranizi geri
    benim saglam saticilarim var adam yolladi 60.gun gecti sure bitti acmadm ben mesela guveniyordum cunku 72. gun geldi urun
    ama ilk defa aldigm bir saticidan da sure bitti dispute actim parami aldim ondan 1 ay sonra urun yine bana ulasti :)

• maxidooz M kullanıcısına yanıt
    Bu aralar cok yavasladilar sanki haziran ayinda aldigim 6 dolarlik bir urun takipsiz olmasina karsin 17 gunde geldi.bu seger takipli aliyim dedim bekliyorum sizin gibi ama benimki yurdisina sevk edilmesi 8 gun oldu.

• wildcats kullanıcısına yanıt
    Dispute actiktan sonra paramizi aldik diyelim hocam urun gelirse parayi vermemiz gerekiyor mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: brabber

Bu aralar cok yavasladilar sanki haziran ayinda aldigim 6 dolarlik bir urun takipsiz olmasina karsin 17 gunde geldi.bu seger takipli aliyim dedim bekliyorum sizin gibi ama benimki yurdisina sevk edilmesi 8 gun oldu.

haklısın hocam benim genelde en az 20 30 tane siparişim olur şuanda öyle.
    ama bu ikisi en eskiler kaldı halen gelmeyen diğerleri çatır çatır geldi
  • maxidooz M kullanıcısına yanıt
    Gelenler arasinda RF ile baslayan bir kod varmi hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: brabber

Dispute actiktan sonra paramizi aldik diyelim hocam urun gelirse parayi vermemiz gerekiyor mu ?

resmi olarak hayir ama insani ve vicdani olarak evet :)

• wildcats kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam yardımlarınız için artık ürünün gelmesini beklicem 2 hfta gelmezse dispute süresi dolmadan dispute açıcam
  • Son haftalarda ayakkabı getiren oldu mu ? Ekstra 77 TL gibi bir rakam ödeniyordu 1 ay öncesine kadar
  • İngiltereden kılıf siparişi verdim ve PTT den bir haftadır ürünü getirmesini bekliyorum.

Gelmeyince bugün aradım PTT yi .Bana çağrı merkezi çalışanı " Teslim girisiminde bulunuldu veya Teslim edilemedi" dedi

Fakat ben PTTden sorguladığımda kodu sadece"Teslim edilemedi" yazıyor.

Ben bütün gün evdeydim kimse gelmedi PTTden.Zaten evde olmayınca kapıya not bırakıyorlarmış.Not filan da yok

Kesin bir aksilik çıktı yada kaybettiler kargoyu.Artık yarın kendim şubeye gidip alıcam kargoyu.
  • 
Sayfa: önceki 494495496497498
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.