Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (442. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.491
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 440441442443444
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GOLDFALCON

sağolsunlar ben muaf tutuldum paypal çıktısı yeterli oldu çok uğraştırmadılar darısı hepnizin başına ma çok stresli çook

Onu anladık kardeşim birşeyi neden iki kere tekrar ediyorsun. Sen 75euro yu gecmedigin halde sana ne kadar vergi kesildi ? onu merak ediyorum. Çünkü bazı arkadaşlara daha az bir vergi kesiyorlar onu neye göre kesiyorlar onu anlamış değilim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bixsi

quote:

sağolsunlar ben muaf tutuldum paypal çıktısı yeterli oldu çok uğraştırmadılar darısı hepnizin başına ma çok stresli çook

Onu anladık kardeşim birşeyi neden iki kere tekrar ediyorsun. Sen 75euro yu gecmedigin halde sana ne kadar vergi kesildi ? onu merak ediyorum. Çünkü bazı arkadaşlara daha az bir vergi kesiyorlar onu neye göre kesiyorlar onu anlamış değilim.

hocam ikinci mesajın benle alakası yok sistem kaynaklı sanırım niye oluşmuş anlamış değilim 10 dk sonra aynı mesaj tekrar etmiş.... bana bir vergi kesilmedi fakat bendende paypal istmişlerdi ben hem ürünü gönderen öğrencimin aldığı paypalı hemde onun bur ya gelmesi için yaptığı alış verişin paypalını fiyatlar açık net yazılı goturdum az vergi olayı ürününüzün maliyetiyle ilgili avrupa ülkelerine %18 avrupa dışı %20 vergilendirme yapıyorlar malum az vergi diye bişi yok yoksa herşey aldığınız şeyin maliyeti ve internetteki fiyatlarıyla ilgili çünkü onlarda girip internette fiyat belirliyor bana denilen bir belge giremezseniz biz internetten girer bir fiyat bedeli belirler onun üstündende gerekirse vergilendirme yaparız oldu he kutum defalarca açıldı kapandı umarım içinden bişiler yürümemiştir çünkü gene teslim etmediler benimkini belgeleri aldı muaf tuttu ve dağıtıma göndereceğiz dediler yada ben muaf olduğumu sanıyorum şuan....

• quote:

quote:

quote:

hocam ikinci mesajın benle alakası yok sistem kaynaklı sanırım niye oluşmuş anlamış değilim 10 dk sonra aynı mesaj tekrar etmiş.... bana bir vergi kesilmedi fakat bendende paypal istmişlerdi ben hem ürünü gönderen öğrencimin aldığı paypalı hemde onun bur ya gelmesi için yaptığı alış verişin paypalını fiyatlar açık net yazılı goturdum az vergi olayı ürününüzün maliyetiyle ilgili avrupa ülkelerine %18 avrupa dışı %20 vergilendirme yapıyorlar malum az vergi diye bişi yok yoksa herşey aldığınız şeyin maliyeti ve internetteki fiyatlarıyla ilgili çünkü onlarda girip internette fiyat belirliyor bana denilen bir belge giremezseniz biz internetten girer bir fiyat bedeli belirler onun üstündende gerekirse vergilendirme yaparız oldu he kutum defalarca açıldı kapandı umarım içinden bişiler yürümemiştir çünkü gene teslim etmediler benimkini belgeleri aldı muaf tuttu ve dağıtıma göndereceğiz dediler yada ben muaf olduğumu sanıyorum şuan....

Anladım hocam bilgilendirdiginiz için teşekkür ederim. Evet dediğiniz İnşAllah kutudan birşey almamislardir.Birde dediğiniz gibi örneğin bir ayakkabı getiriyorsunuz Türkiye fiyatına bakarak onu vergilendiriyorlar hoş cinden gelen ayakkabıların çoğu orjinal değil. 150tl ye getirilen ayakkabıya adamlar birde 77 Tl vergi koyunca hiç yurtdisiyla uğraşma git orjinal al daha iyi... Lakin hakkimizi yedirtmememiz lazım sonuçta 75euro limiti var bu gecilmediyse hiç bir turlu vergi ödemek zorunda değiliz. Neymiş efendim bu yıl yurtdışından çok ayakkabı getiren olduğu için böyle önlem aliyorlarmis buradaki ayakkabıcılar bu yurtdışı ayakkabı getirtme işinden muzdariplermis bunlarin da isine geliyor tanı atiyorum 30usd bir ayakkabı alıyorsunuz 75euro geçmiyor haliyle adam buna 77tl vergi çakıyor hop cebe ALLAH ıslah etsin sadece şunu söylüyorum 75euro dan düşük bir ücret ise yasaklı bir ürün değilse sakin a sakin vergi odemeyiniz sadece aldığınız ürünün 75euro dan düşük bir ücret olduğunu kanitlayin urununuzu vergisiz alin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bixsi -- 5 Haziran 2015; 21:30:59 >

• Merhaba arkadaslar
    Hollandadan bir urun gelecek, saticidan uluslararasi posta yoluyla gondermesini istedim hollandanin postasi bizim ptt ile calisiyormu bilginiz varmi? Farkli kurye sirketleri ile gelmesin sonra o açıdan sormak istedim yardimci olursaniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur1907 -- 6 Haziran 2015; 7:28:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur1907

Merhaba arkadaslar
    Hollandadan bir urun gelecek, saticidan uluslararasi posta yoluyla gondermesini istedim hollandanin postasi bizim ptt ile calisiyormu bilginiz varmi? Farkli kurye sirketleri ile gelmesin sonra o açıdan sormak istedim yardimci olursaniz sevinirim.

:) ilk alıveriş mi :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terminator28

quote:

Merhaba arkadaslar

Evet ilk alisveris , satici tnt ile gonderebilirim diyor ben uluslararsi posta yoluyla gonder dedim farketmez gonderirim diyor. Aldigim urun kullanılmıs 2. El ürün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur1907 -- 6 Haziran 2015; 9:36:36 >

• quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaslar

Evet ilk alisveris , satici tnt ile gonderebilirim diyor ben uluslararsi posta yoluyla gonder dedim farketmez gonderirim diyor. Aldigim urun kullanılmıs 2. El ürün.

posta ile gönderirse 15-30 gün civarında gelir. bi sorun olursa adrese ptt bilgi yollar. takip no ile ürünü takip edersin. yurtdışı alışverişin , yurtiçi alışverişten tek farkı geç gelmesi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaslar

posta ile gönderirse 15-30 gün civarında gelir. bi sorun olursa adrese ptt bilgi yollar. takip no ile ürünü takip edersin. yurtdışı alışverişin , yurtiçi alışverişten tek farkı geç gelmesi.

Anladim bilginiz icin tesekkur ederim, sizce kurye sirketi ile gelse takılırmı dersiniz? 3-4 kiloluk ufak araba teyibi.hızlı gelmesi icin kurye ilede gönderebilirim diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur1907 -- 6 Haziran 2015; 10:34:48 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaslar

Anladim bilginiz icin tesekkur ederim, sizce kurye sirketi ile gelse takılırmı dersiniz? 3-4 kiloluk ufak araba teyibi.hızlı gelmesi icin kurye ilede gönderebilirim diyor.

posta ile 3-5 dolar ise gönderme maliyeti . özel posta ile en az 15euro vardır tahminimce

• Merhaba arkadaşlar geri dönen paket için dispute açtım ve yükseltildi. Sonrasında satıcı geri gönderdi. Tekrar 40 gün geri sayım başladı. Sıkıntım hem dispute sayfasında geri sayım var (2) gün hemde sipariş sayfasında 40 gün. Bu durumda Dispute iptal etsem sorun olurmu.

• Arkadaslar merhaba ben de ebayden gözlük siparis ettim yaklasık bi ay önce ingiltereden gelcekti royal mailin sitesinde track yapınca ikinci günden sonra missing dun ibaresiyle kaldı iki hafta hareket olmayınca ptt sitesinde de sonuc cıkmayınca satıcıyla konusup bilgi almasını istedim.sürecin normal oldugunu missing dun yani evraklarla ilgili kendi aralarında bi problem oldugunu bu yüzden biraz gecikebilecegini soyledi.üçüncü hafta dolunca ben satıcıya daha fazla beklemeyecegimi ve iade etmek istedigimi soyledim.özür dileyip sizi magdur ettigimiz icin tekrar bi sans verir misiniz dedi.kabul ettim tabi ürünü baska satıcıyı geçtim baska sitede bile bulamamıstım.ikinci kez gönderide de aynı ibarelerle karsılastım yine missing dun hikayesi oldu ama bugün 5.gün (salı verildi kargoya)ve az önce elime gecti.55 sterlin gibi bi fiyatı vardı fiyatla ilgili bi istegim olmadı yani nerdeyse 75 euro ama problem olmamıs neyse ki.alısveris yapmayı düsünen arkadaslar icin yazdım ikinci alısverisim ingiltereden ve bi hafta icinde ulasıyo ve satıcılar gercekten nazik ve ilgili bu arada hic ukime ugramadan geldi pimler su sıra hızlı calısıyomus diyebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Orijinalden alıntı: hardmantr

arkadaşlar şimdı bazı urunlere 85 dolar yada 75 euro gecmese vergı alnıyor bunu ogrendık peki bır sahıs yılda ne kadar adet yada euro dolar urun getırebılır bılen varmı ?

Öyle birşey yok. Ne kadar istenirse o kadar getirilebilir. Önemli olan şey, gümrükte aynı anda bulunan tüm ürünlerinizin toplamının 1500€ ve 30kg'ı geçmemesi. Birisini geçerse ticari ithalata girer, çıkarmanız mümkün olmaz. Binlerce lira verip müşavir, muhasebeci v.s. bulmanız gerekir. Eğer sınırın altında kalır ve 75€ üzerinde olursa da vergisini ödersiniz.
    Tabi bunlar yasaklı olmayan ürünler için gerekli. Yasaksa isterse 1$'dan almış olun el konur.

Merhaba...
    El konulmaz geri gonderilir, eger abonden olarak gonderilmemisse..

• quote:

Beyler bu konuda yeni öğrendiğim bir bilgiyi daha paylaşmak isterim. Ben daha önceki yazımda vergi sorunumu halletmistim. Bugün bir arkadasim aynı dertten muzdaripti ona yapmış olduğun alışverişin bir hesap dökümünü al ve gümrüğe git hallet dedim. Ben hiç gumruk le ugrasamam ukimi arar söylerim dedi her neyse ukimi aramış bir hanımla görüşmüş anlatmis olayı, aldığım ürün 75avro yu geçmiyor nasıl olurda 76 tl vergi çıkıyor? kadin bir yanlışlık oldgunu 75avro yu geçmediği için vergi alınmayacağını kendileri de söylemiş bunun üzerine arkadaş ne yapmam lazım size aldığım ürünün ücret bilgisinin dökümünü yollayayim demiş kadın buna gerek yok postahanenize geldiğinde dökümü ordaki ptt memuruna gösterin oradan halledebilirsin demiş. Bende boşuna kalkıp gümrüğe gittim demek boyle de halledilebiliyormus beyler kimse boşuna kalkıp gümrük gümrük gezmesin diye bilgilendirmek istedim. Cumamiz mübarek ola.

Merhaba.
    Tahakkuk ve vergi hesaplama yetkisi gumruk muayene memurunun yetkisi dahilindedir. Ve hesaplanmis bir vergiyi gumruk memuru iptal eder ptt de sistemden duser, vergisiz gonderir. BIr ptt gorevlisinin 75 eurodan az, vergiyi iptal edelim diye bir yetkisi yok. Ya vergiyi oder alirsiniz yada odemeyip iade edersiniz ptt subesinde yada dagiticisinda yapabileceginiz budur
    .
    Bir yanlis yonlendirme soz konusu..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Anladım hocam bilgilendirdiginiz için teşekkür ederim. Evet dediğiniz İnşAllah kutudan birşey almamislardir.Birde dediğiniz gibi örneğin bir ayakkabı getiriyorsunuz Türkiye fiyatına bakarak onu vergilendiriyorlar hoş cinden gelen ayakkabıların çoğu orjinal değil. 150tl ye getirilen ayakkabıya adamlar birde 77 Tl vergi koyunca hiç yurtdisiyla uğraşma git orjinal al daha iyi... Lakin hakkimizi yedirtmememiz lazım sonuçta 75euro limiti var bu gecilmediyse hiç bir turlu vergi ödemek zorunda değiliz. Neymiş efendim bu yıl yurtdışından çok ayakkabı getiren olduğu için böyle önlem aliyorlarmis buradaki ayakkabıcılar bu yurtdışı ayakkabı getirtme işinden muzdariplermis bunlarin da isine geliyor tanı atiyorum 30usd bir ayakkabı alıyorsunuz 75euro geçmiyor haliyle adam buna 77tl vergi çakıyor hop cebe ALLAH ıslah etsin sadece şunu söylüyorum 75euro dan düşük bir ücret ise yasaklı bir ürün değilse sakin a sakin vergi odemeyiniz sadece aldığınız ürünün 75euro dan düşük bir ücret olduğunu kanitlayin urununuzu vergisiz alin.

benim posta cumartesi geldi ve kutusu yırtılmış bunun haricinde içindekiler sağlam....

• Rayban'ın kendi resmi sitesinden gözlük aldım özel sipariş 18 in de italyadan ülkeye giriş yaptı ama hala gümrükte adamlar gümrükten ürünü çıkarmaktan aciz lanet olsun. sakın ola resmi siteden bir şey almayın uzak durun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gumrukkkkk

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hardmantr

arkadaşlar şimdı bazı urunlere 85 dolar yada 75 euro gecmese vergı alnıyor bunu ogrendık peki bır sahıs yılda ne kadar adet yada euro dolar urun getırebılır bılen varmı ?

Öyle birşey yok. Ne kadar istenirse o kadar getirilebilir. Önemli olan şey, gümrükte aynı anda bulunan tüm ürünlerinizin toplamının 1500€ ve 30kg'ı geçmemesi. Birisini geçerse ticari ithalata girer, çıkarmanız mümkün olmaz. Binlerce lira verip müşavir, muhasebeci v.s. bulmanız gerekir. Eğer sınırın altında kalır ve 75€ üzerinde olursa da vergisini ödersiniz.
    Tabi bunlar yasaklı olmayan ürünler için gerekli. Yasaksa isterse 1$'dan almış olun el konur.

Merhaba...
    El konulmaz geri gonderilir, eger abonden olarak gonderilmemisse..

Benim gümrükte takılan herhangi bir paketim olmadı. Forumlarda okuduğum mesajlara istinaden yazıyorum. Burada onlarca kişi gümrüğe takılan telefonlarının geri gönderilmesi için neler çektiklerini yazdılar. 30$ ila 150$ arasında masraf ödemek zorunda kaldıklarını daha doğrusu paralarını geri alırken bu kadar eksik aldıklarını yazdılar.
    Kısaca gümrüğe takılan yasaklı bir ürünün geri gönderilmesi için satıcı ile irtibata geçilip geri çekme işleminin yaptırılması gerektiğini, bunun için oluşacak olan masrafların da alıcından kesildikten sonra ücret iadesi yapıldığını yazdılar.
    Bu işlem her üründe oluyormu olmuyormu bilmiyorum. Ben okuduklarımdan öğrendiğim bilgileri yazıyorum.

• FEDEX ile gelen Singapur doları olarak $350 tutarında 90x60x100 cm boyutunda 18kg ağırlığında olan kolim kesin gümrüğe takılacak.

Ne kadar gümrük öderim arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi budu77 -- 8 Haziran 2015; 9:56:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: budu77

FEDEX ile gelen Singapur doları olarak $350 tutarında 90x60x100 cm boyutunda 18kg ağırlığında olan kolim kesin gümrüğe takılacak.

Gümrükte ağırlığın bir önemi yok. İster 1gr olsun ister 29,9kg, vergi için birşey ifade etmiyor. Tabi bireysel ithalat sınırı olan 30Kg'ı aştığınız an ticari ithalata girdiği için ürünü almanız mümkün olmayacaktır.
    Alınacak vergi de bellidir. Avrupa Birliği ülkelerinden geliyorsa %18, diğer ülkelerden geliyorsa %20. Bu fiyat ta paket içerisinde fatura varsa ve makul bir fiyat yazılmışsa onun üzerinden belirlenebiliyor. Eğer bu fiyat inandırıcı değilse gümrük memurları kendi kafalarına göre fiyatlar belirleyebiliyorlar. Bunun için internete bakıp oradaki fiyatları baz alabiliyorlar. Tabi bu fiyatlar her zaman için sizin satın aldığınız fiyattan yüksek olacaktır. Böyle durumlarda, göstereceğiniz kredi kart ekstresi, Paypal dekontu v.b. belgeler üzerinden vergi yeniden belirlenebiliyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: budu77

FEDEX ile gelen Singapur doları olarak $350 tutarında 90x60x100 cm boyutunda 18kg ağırlığında olan kolim kesin gümrüğe takılacak.

Gümrükte ağırlığın bir önemi yok. İster 1gr olsun ister 29,9kg, vergi için birşey ifade etmiyor. Tabi bireysel ithalat sınırı olan 30Kg'ı aştığınız an ticari ithalata girdiği için ürünü almanız mümkün olmayacaktır.
    Alınacak vergi de bellidir. Avrupa Birliği ülkelerinden geliyorsa %18, diğer ülkelerden geliyorsa %20. Bu fiyat ta paket içerisinde fatura varsa ve makul bir fiyat yazılmışsa onun üzerinden belirlenebiliyor. Eğer bu fiyat inandırıcı değilse gümrük memurları kendi kafalarına göre fiyatlar belirleyebiliyorlar. Bunun için internete bakıp oradaki fiyatları baz alabiliyorlar. Tabi bu fiyatlar her zaman için sizin satın aldığınız fiyattan yüksek olacaktır. Böyle durumlarda, göstereceğiniz kredi kart ekstresi, Paypal dekontu v.b. belgeler üzerinden vergi yeniden belirlenebiliyor.

Peki Fedex, DHL gibi firmalarla geldiği zaman gümrük işlemlerini nasıl hallediyoruz? Bu gerekli evrakları bizzat mı teslim etmemiz gerekiyor yoksa faks/mail ile işlemleri yürütebiliyormuyuz? Çünkü PTT ile geldiği zaman bizzat kendimiz gidip halletmemiz gerekiyor.

• ems aracılığıyla shangai den istanbula posta kaç günde geliyor? 2 gün önce çinden çıkış yaptı posta....
  • 
Sayfa: önceki 440441442443444
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.