Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (370. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.117
Cevap
685
Favori
1.816.542
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 368369370371372
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arada böyle çok hızlı gelenler oluyor (isviçre postası ) (23 mart -28 mart ) 5 günde geldi. Ancak 40 gundur çinden çıkamayan paketlerim de var .

aldığım link http://www.aliexpress.com/item/18650-Battery-5200mAh-3-7v-Rechargeable-Lithium-Battery-With-Charger-For-Flashlights-Lasers-Free-Shipping/32240282082.html

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desert@eagle -- 28 Mart 2015; 15:47:26 >
  • Yahu bu china posta ne oldu.. 18 şubatta paket yurtdışına sevkedildi öyle kaldı hala hareket yok..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • buyrun 5$ aliexpress linkihttp://activities.aliexpress.com/5th_anniversary/sharecake.php?spm=2114.11010108.15.7

• cinpostasi en az 40 gun beklemeyin cok acele ediyorsunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RJ371891649CN

Arkadaşlar yorum yapacak olan var mı ? 10$'lık gözlük almıştım. Önceki kargolarım hep PİM'den sonra Ankaraya geliyordu ama bu nedense 2 kere PİM'e gitmiş. Gümrüğe mi takılmış oluyor ne oluyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dik Otur -- 28 Mart 2015; 0:02:07 >
  • Benim gümrükle ilgili değil ama kargo ile ilgili bir sorum olacak.

Bir kaç hafta önce EVGA şirketine UPS kargo ile ürün gönderdim. Anakart gönderilmişti. Ürünün ölçüleri filan alındı, toplamda 583 TL ücret çıktı. Ve ödemesini yaptım. Bugün UPS'den aradılar. 120 TL daha ücret çıkmış. Gönderi yapıldıktan bir kaç hafta sonra nasıl böyle bir şey olabilir? Var mıdır böyle bir hakları? Benim izleyeceğim yol ne olmalıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı:

beyler yeri değil belki ama motorsiklet için ekipman getirtebileceğim sağlam site varmı fcmoto - revzilla gibi siteler var ama türkiyeye gönderim yapıyolarmı hiç bilmiyorum
    Tavsiye edebilceğiniz siteler varsa çok sevinirim.

motoin.de var. Ben kask siparişi verdim gelmesini bekliyorum.
    @ErsinBoz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C9CA1DA90 -- 28 Mart 2015; 0:32:16 >
  • 15 inde sevk edildi yazıyor.

hala hareket yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 78erhan78

arkadaslar gumruge sevk edildinin yani bos ise 1. pim yazisini gordukten sonra ikinci pim yazisinda iptal edildi yazmiyorsa sorunsuz geliyor ama ilk zamanda gumruge sevk edildinin yaninda ukim yaziyorsa veya 2.pim yazisinda iptal edildi diyorsa gumruge yonlendiriliyor ukime girecek demektir kisa bir not olarak ekleyeyim dedim son zamanki durumlardan sonuc bu cikiyor

yurtici merkeze gonderildi diyorsada sorun yok demektir bu daha sonraki islem tabiki

Yani bu durumda benim paket gümrükte mi kaldı?
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
  • redkid1907 kullanıcısına yanıt
    büyük ihtimalle ukime sevk olacak ne vardı içinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: All Is Well

Bu kadar zamandir herhangi bir hareket olmamasi normal mi ?

Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • China post battımı yav, gönderi şubat 18 den beri yurtdışına sevkedildi başka hareket yok..

• Bu süreler iyice uzamaya başladı , iyice tadı tuzu kaçtı bu durumun. Sanki başka galaksiden geliyor ürün. Ne biçim iş yapıyor insanlar resmen aldıkları paranın hakkını vermemek bu.
  • ssregitoss S kullanıcısına yanıt
    Mahsup edilmeyecektir demek 100euroluk bir ürün aldığınızda, muafiyet sınırı olan 75 euro, 100euroluk bedelden düşülmeyecektir. Yani 100 euroluk bir ürün alırsanız 100euro üzerinden yüzde20 olarak 20 euro vergi ödersiniz, 76 euro luk bir ürün alırsanız 76 euro üzerinden yüzde20 15.2 euro vergi ödersiniz.

74.99 euroluk bir ürün alırsanız hiç vergi ödemezsiniz.Ancak ürün gümrük incelemesine girmişse sadece 3.6TL gümrük inceleme ücreti alırlar.

Ayrıca önemli bir detay daha, ürün 70euro, kargo ücreti 30euro ise vergilendirme yapılmaması gerekiyor. Çünkü son genelgeye göre kargo bedeli üzerinden gümrük vergisi alınamaz.

Ancak satıcı faturada kargo ücretini ürün ücretine ekleyip direkt 100euro yazmışsa, yada free shipping li bir ürün almışsanız (toplam ücret 75 euroyu geçerse)tüm bedel üzerinden vergi keserler.

Bu yüzden paypal çıktısında ürün ücreti ve kargo ücreti ayrı ayrı gösterilir. Eğer otomatik vergi kesilmemişse gidip gümrükten alacaksanız paypal belgesini beyanım doğrudur diye imzalar ürününüzü alırsınız. Ancak otomatik vergi kesilmişse yapacağınız hiçbirşey yok.

Paypal belgesinde oynama yaparsanız, gümrük müfettişleri tarafından inceleme sırasında ortaya çıkar. Bu işin zaman aşımı 8yıldır.Yani 8 yıl içinde yapılacak incelemelerde heran ortaya çıkabilir. Cezası ise çok ağırdır, belgede oynama yapma, gümrük kaçakçılığı derken 3 ila 10yıl hapis cezası ile yargılanırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilerici -- 28 Mart 2015; 17:01:19 >
  •  TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

arkadaşlar merhaba,
    yukarıdaki ekran görüntüsünde de göreceğiniz üzere açıklama kısmında yazan "iptal edildi" ne demek oluyor ? paketin gelmesinde bir sorun oluşur mu ? tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum. paket içinde SJ4000 Aksiyon Kamera vardı. 50 $ ve Gift olarak gönderilmişti. Paketi Manisa'ya bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ashwood -- 28 Mart 2015; 17:10:53 >
  • Arkadaşlar çinde 1 ay önce 4-5 parça ürün aldım ama transit felan yazıyo bu ürünler hakkında bilgi verebilcek olan var mı

CNI150307IVB110934
    RE109641602EN
    RT104639960FI
    RS225101062NL

Takipli olmasına rağmen doğru düzgün takip edemiyorum. Daha önceki alışverişimde 21günde gelmişti ürün bunda 1 ay oldu hala Türkiyeye bile gelmedi.
  • @QuasH
    quote:

Orijinalden alıntı: QuasH

quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Orijinalden alıntı: QuasH

Gümrüğe sevk edildi sanırım. Yasaklı olduğu içinde hiç umudum yok açıkcası :)

Henüz değil hocam. Umarım da olmaz.
    Gümrüğe sevk olduğunda UKİM yazar PİM değil.

zimmet edildi diyor hocam son baktığım

Önemli değil. Ukim yazmasın yeter.

@ashwood

quote:

Orijinalden alıntı: ashwood

arkadaşlar merhaba,
    yukarıdaki ekran görüntüsünde de göreceğiniz üzere açıklama kısmında yazan "iptal edildi" ne demek oluyor ? paketin gelmesinde bir sorun oluşur mu ? tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum. paket içinde SJ4000 Aksiyon Kamera vardı. 50 $ ve Gift olarak gönderilmişti. Paketi Manisa'ya bekliyorum.

Böyle durumlarda yukarda bir arkadaşımızın da yazdığı gibi ürün büyük ihtimalle UKİM'e sevkedilecek. Yani gümrüğe. O kameranın 50 olmadığını anlarlarsa sizden ödeme ekstresini, sipariş ekranının çıktısını falan isteyecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 28 Mart 2015; 18:41:55 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • chatin_62 kullanıcısına yanıt
    son durum bu şekilde;

Ürünü aliexpresten 95.39$ a aldım, kargo ücretsiz olarak. doların artışıyla 87 euroya denk geliyor yani 75 euroluk sınırı aştım. tahmini ne kadar vergi gelir ? peki daha sonra nasıl bir yol izlemem gerekiyor ? belgeleri nereye nasıl göndereceğim ? yardımlarınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ashwood -- 29 Mart 2015; 13:35:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ashwood

son durum bu şekilde;

Ürünü aliexpresten 95.39$ a aldım, kargo ücretsiz olarak. doların artışıyla 87 euroya denk geliyor yani 75 euroluk sınırı aştım. tahmini ne kadar vergi gelir ? peki daha sonra nasıl bir yol izlemem gerekiyor ? belgeleri nereye nasıl göndereceğim ? yardımlarınız için teşekkürler.

AB üyesi bir ülkeden geliyorsa ürün bedelinin % 18'i AB dışından bir ülkeden geliyorsa da %20 vergi ödersiniz. Sıkıntılı bir durum yoksa ürün kapınıza gelir vergiyi kapıda ödersiniz. Yada duruma göre İkitelli UKİM'e gelerek ödeme belgelerinizi (kredi kartı ekstrası, ürünün sipariş sayfası ekran görüntüsü gibi) getirmenizi isteyebilirler. Durumu takipte kalın...

Not: Burası Türkiye. Şansınıza gözden kaçabilir ve hiç vergi de ödemeyebilirsiniz. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulluk -- 29 Mart 2015; 15:09:19 >
  • Galiba artık tüm ürünler gümrüğe sevkediliyor ne olursa olsun. Bakalım bizim paket geçicekmi.
  • 
Sayfa: önceki 368369370371372
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.