Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (337. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.562
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 335336337338339
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu iki ayrı ürün bir kargoda gelme durumlarında paket toplamını hesaplamaları çok sinir bozucu
  • Arkadaşlar, bir sorum olacak, yaklaşık 4 hafta önce Abd'ye ulaştırılması için ptt kargoya teslim ettiğim gönderim hala adrese ulaşmamış görünüyor, en son bilgi yurtdışına sevkedildi şeklinde, anladığım kadarıyla gümrükte takılı kaldı, yanılıyorsam uyarabilirsiniz, USPS sisteminde de abd'ye giriş yapmamış görünüyor. Bu gibi sorunlar çoktur eminim, telefon açıp sorduğumda ptt yetkilisi uluslararası kargo taşıma vbsine yönlendirdi, ne kadar sürede geçer bir bilginiz var mı? gidip geri alma şansı da yoktur sanıyorum, ptt'nin sistemi ve usps sisteminin her ikisinde de görünmeyip daha doğru veren bir sistem var mı, baktım ama göremedim. hiç ulaşmama gibi bir durum söz konusu oluyor mu ptt'de? iki ay önce bir kargo daha gönderdiğimde 10 günde adrese varmıştı, yoksa güvenmezdim :s süreye dair bir fikri olup da benle paylaşan olursa, oldukça memnun olurum :)

• Beyler yakın tarihli telefon getirten varsa bana kısadan bir yol gösterebilir mi?

PM bekliyorum yöntemim burada afişe olmasın diyorsanız.
  • realsabry R kullanıcısına yanıt
    Pm.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Please pay your order in 5 minutes if you have bought our limited deal(s), or the stock reserved for you will be released for others.

ne demek arkadaşlar
  • tufan erkul T kullanıcısına yanıt
    Size Ayrılan siparişi 5 dakika içinde vermenizi eğer sipariş vermezseniz size Ayrılan Siparişler iptal olup Başkasına yönlendirileceği şeklinde birey ifade ediliyor.

•  TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Benimde paketim izmire 30ocakta geldi.Kaç gündür dağıtıma çıkmasını bekliyordum şimdi Ptt işyerinde bekliyor diyor gidip almam mı gerekli ?Ayrıca İZMİR KARGO İŞL.MRK adresi Karşıyaka yazıyor daha önce bornovadaki adliyenin bitişiğindeydi yerimi değişti?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dc106 -- 3 Şubat 2015; 11:09:32 >
  • Amerikadan 48 dolar tutarında kargom var arkadaşlar satıcı 28. de kargolamıştı tracking yaptığımda şu durum yazıyor umarım bir sıkıntı yoktur

Destination Country - Tracking Consuming: 2964 ms - Go to official website
    2015-02-02 16:46
    UNITED STATES (THE) (Yurt Disi), Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi, Receive item at office of exchange (Inb)
    Origin Country - Tracking Consuming: 1029 ms - Go to official website
    2015-01-31 01:42
    LOS ANGELES, CA 90009, Departed USPS Facility, Your item departed our USPS facility in LOS ANGELES, CA 90009 on January 31, 2015 at 1:42 am. The item is currently in transit to the destination.
    2015-01-31 01:14
    LOS ANGELES, CA 90009, Arrived at USPS Facility
    2015-01-28 20:14
    FAIRFIELD, CA 94534, Shipping Label Created
    2015-01-28 00:00
    Pre-Shipment Info Sent to USPS
  • Maul* kullanıcısına yanıt
    Paketiniz yeni giriş yapmış. Şuan için birşey söylemek mümkün değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: 170turgut

Size Ayrılan siparişi 5 dakika içinde vermenizi eğer sipariş vermezseniz size Ayrılan Siparişler iptal olup Başkasına yönlendirileceği şeklinde birey ifade ediliyor.

Siparişi verdim para kesildi ama yazı hala duruyo bakalım nasıl olucak :)
    yardımın içinde teşekkür ederim hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Paket ne olur sizce arkadaşlar

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkhndinc -- 3 Şubat 2015; 15:24:22 >
  • gkhndinc G kullanıcısına yanıt
    Size doğru gelir büyük olasılıkla zaten gümrük aşamasına gitseydi ilk giriş anındaki PIM sen sonra UKiM e düşseydi sorun olurdu. Avpim düşmüş. Sorun yok.

• 170turgut kullanıcısına yanıt
    Ağzın bal yesin hocam :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: 170turgut

Paketiniz yeni giriş yapmış. Şuan için birşey söylemek mümkün değil.

Teşekkürler.Şuan izmir posta iletim merkezine sevki gerçekleştirilmiş sorun yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maul* -- 3 Şubat 2015; 17:02:06 >
  • Maul* kullanıcısına yanıt
    Gözünüz aydın.

• 92 dolarlık alış-verişim var acaba takılır mı gümrüğe, sınır 75 euro dolar fırladığından dolayı yaklaşık 80 euroya tekabül ediyor.
  • SIRA TARİH SAAT İŞLEM TÜRÜ AÇIKLAMA İŞLEMİ YAPAN
    PTT İŞYERİ/ŞUBE İLÇE İL
    1 26/01/2015 16:35:00 Gonderi musteriden alinmistir / Receive item from customer (Otb) - HONG KONG (Yurt Disi)
    2 27/01/2015 15:35:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi / Send item abroad (EDI-received) - - HONG KONG (Yurt Disi)
    3 28/01/2015 09:46:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) / The item was forwarded to the destination country (Otb) HONG KONG (Yurt Disi)
    4 02/02/2015 14:51:47 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi / Receive item at office of exchange (Inb) - - HONG KONG (Yurt Disi)
    5 02/02/2015 15:22:23 PTT İşyerine Girdi / Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM ZEYTİNBURNU İSTANBUL(AVR)
    6 02/02/2015 17:22:23 Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen) / Send item to customs (Inb) - - HONG KONG (Yurt Disi)
    7 03/02/2015 08:54:29 PTT İşyerine Girdi / Zimmet Edildi İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM ZEYTİNBURNU İSTANBUL(AVR)
    8 03/02/2015 13:21:10 Gönderi Yurt Içi Merkezine Sevk Edildi / Send item to domestic location (Inb) - - HONG KONG (Yurt Disi)

Gümrük Verigisi : 0.0 TL
    Damga Vergisi : 0.6 TL
    Gümrüğe Sunma Ücreti : 3.0 TL
    Yurtdışı İade Ücreti : 0.0 TL
    TOPLAM : 3.6 TL

Sizce durum nedir? Oto Dvd almıştım 300 usd sanırım 80 usd faturası var. teslim adresi izmir..
    Yardımcı olursanız sevinirim.

• ksk27 K kullanıcısına yanıt
    Buradaki paylaşıma göre gelen ürün Şüphe uyandırdığı yada paketin boyutunun belli bir boyuttan yada gramajdan ağır olmasından dolayı gümrüğe sevki sağlanmış. Gümrük memurlarında ürün kontrol edilir. Eğer aldığınız ürün yasaklı statüsüne girmiyor ise fatura varsa şayet fatura Üzerindeki tutar üzerinden %20 gümrük vergisi, damga vergisi ve muayene ücreti eklenerek bölgenize sevk edilir. Fatura yoksa gümrük memurunun belirleyeceği fiyat üzerinden %20 gümrük vergisi, damga vergisi ve muayene ücreti eklenerek sevki sağlana bilir. 3. Alternatif olarakta vergi ödemez ve sadece muayene ve damga vergisi ödemek koşulu ile sevki yapılır PTT ücreti kapıda peşin olarak sizden tahsil eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 170turgut -- 4 Şubat 2015; 0:55:51 >
  • 170turgut kullanıcısına yanıt
    İşlem türüne bakınca ürün izmir gümrüğe gönderiliyor diye düşünüyorum ama il kısmında niye Hong-Kong yazıyor onu anlamadım.. yasaklı ürün değil gümrüğe tabi ürün olduğu için geri göndermemeleri gerekiyor, hareket olursa tekrar paylaşırım, ilgine teşekkür.
  • ksk27 K kullanıcısına yanıt
    Cevabımı düzelttim. Gözden kaçırmışım orada Hongkong yazmasındaki sebep muhtemelen karşı tarafta bulunan posta Şirketi'nin sisteminde de bu bilginin görünmesi olabilir. Izmirde tekrar muayene olmaz. İstanbul'da işlem biter. Fiyat vs. Belirlenir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 170turgut -- 4 Şubat 2015; 1:01:11 >
  • 
Sayfa: önceki 335336337338339
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.