Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (325. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.163
Cevap
686
Favori
1.819.428
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 323324325326327
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kargonun son drumu nedir sizce geçmiş midir bilgi verirseniz sevinirim arkadaşlar iyi günler
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
  • İyi Günler

3g Modem usb dongle'ına ihtiyacım vardı, sanşımı denemek adına 20usd'ye bir adet aldım.

Forumlarda araştırdığım büyük ihtimal gümrükte sorun çıkacak, fakat aramızda nadirde olsa sorun yaşamayan var mıdır?
  • İyi Günler

acil olarak türkiyede modelini bulamadığım bir 3G USB DONGLE'a ihtiyazım vardı ve DHL ile sipariş verdim.

forumlarda araştırdığım bu ürünlerin hep gümrükte sorun yaşadığı ile ilgiliydi ve büyük ihtimal buda takılacak.

Aramızda hiç nadir de olsa sorun yaşamayan biri var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ealp

İyi Günler

acil olarak türkiyede modelini bulamadığım bir 3G USB DONGLE'a ihtiyazım vardı ve DHL ile sipariş verdim.

forumlarda araştırdığım bu ürünlerin hep gümrükte sorun yaşadığı ile ilgiliydi ve büyük ihtimal buda takılacak.

takılmadan geçse bile imei kaydı yaptırmanız gerekecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vedatkosem V kullanıcısına yanıt
    bugün yarın eline ulaşır
  • quote:

Orijinalden alıntı: apespecter

quote:

Orijinalden alıntı: ealp

İyi Günler

takılmadan geçse bile imei kaydı yaptırmanız gerekecek.

cevabınız için teşekkürler. Internette "imei repair" adı altında bir kaç tane imei kırma programına ratladım, sizce kayıt olmadan bu programlardan flash atarak işimi görebilir miyim? Hiç bir bilginiz var mı?

• RC011084117MY bu kargomda bir sorun oldu galiba ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım transit öncesi uyarı diyor ne olmuş sizce sorun ne
  • Merhaba,

Bir sey sormak istiyorum. Almanya dan PTT kargo ile gelen 74 Euro + 10 Euro gonderi ucreti bir paketim var. Bu paket dun geldi fakat 48 lira gumruk bedeline itiraz ettigim icin almadim. Kurye arkadas, abi ben bunu geri gonderirim sen de merkezden gumruge itiraz edersin istersen dedi ve barkodunu verdi. Su anda paket ikitelli aykosan KIM de duruyor. Daha once gumruk vergisine itiraz eden odemeyen oldu mu? Ne tavsiye edersiniz.

Normalde urun bedeli 75 euro alti oldugu icin gumrukten muaf olmasi lazim. Bilgi verirseniz sevinirim. Telefonla ulasmaya calistim ama ulasamadim henuz. bilgisi olan var midir?

Teşekkürler

Sinan
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinannasirli

Merhaba,

Bir sey sormak istiyorum. Almanya dan PTT kargo ile gelen 74 Euro + 10 Euro gonderi ucreti bir paketim var. Bu paket dun geldi fakat 48 lira gumruk bedeline itiraz ettigim icin almadim. Kurye arkadas, abi ben bunu geri gonderirim sen de merkezden gumruge itiraz edersin istersen dedi ve barkodunu verdi. Su anda paket ikitelli aykosan KIM de duruyor. Daha once gumruk vergisine itiraz eden odemeyen oldu mu? Ne tavsiye edersiniz.

Normalde urun bedeli 75 euro alti oldugu icin gumrukten muaf olmasi lazim. Bilgi verirseniz sevinirim. Telefonla ulasmaya calistim ama ulasamadim henuz. bilgisi olan var midir?

Teşekkürler

Sinan

75 Euro sınırına kargo ücreti dahil değil ama sevgili gümrük memurları Almanca bilmedikleri için direkt faturada en altta yer alan toplama bakıyorlar ve 75 Euro'nun üzerinde görürlerse hemen vergiyi yapıştırıyorlar. 2 kere benim de başıma geldi ama Küçükyalı'da oturduğum için İkitelli'ye gitmeyi gözüm yemedi. Açıkçası sizin sorununuzun sonucunu ben de çok merak ediyorum.

• Arkadaşlar merhaba,Hollandadan bir dövme makinesi aldım ayın 4 ünde bana yollandı post nl. ile ptt sitesinden takip numaramı girdiğimde sadece yurtdışına sevk edildi yazıyor ancak sonrası yok 20 gün oldu,kargo hala yolda görünüyor bunun sebebi ne olabilir?aynı malzemeyi benden sonra alan arkadaşa gelmiş ürünü ki onunki ayın 10 unda yollanmış,kargom kayıp mı?
  • kargo firması Special Line-YW
    2014-11-24 Parcel has been packed, waiting for acceptance
    2014-11-26 Parcel is Preparing Shipment
    2014-11-28 Handed to customs
    2014-11-30 Released by customs
    2014-12-05 Arrived in Turkey
    2014-12-10 Customs clearance completed
    2014-12-14 Processing buyukcekmece
    2014-12-19 Arrival at Unit buyukcekmece 34500

yazıyor ancak 1 haftadır ürün elime ulaşmadı ne yapmam gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Orijinalden alıntı: colombian

quote:

Orijinalden alıntı: colombian

arkadaslar gumruk sinirini gecen, iparcel ile gelen siparisim icin benden sadece tc istendi. forumda okudugum kadariyla iparcel ve dhl yetki belgesi istiyormus. benden boyle bir belge istenmemesine ragmen siparisim geldi.

benim sorum sudur, benden yetki belgesi istenmemesi, gumrukten gectigi anlamina mi geliyor? veya siparisimin gumruge takilip takilmadigini nasil ogrenebilirim?

amazondan siparis etmistim. gumruk ucretini otomatik cekiyor bildiginiz gibi.

hocam bakar misin

Gördüm. Bilgim olmadığı ve mantık ile cevap verilebilecek birşey de olmadığı için cevap yazmadım.

tesekkur ederim hocam

• Yardım edermisiniz RC011084117MY bu numrayı sorgulatıyorum In Transit, Dispatch Pre-Alert yazıyor kaç gündür sorun nedir
  • Sizce durum nedir ?

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 32huseyin32 -- 26 Aralık 2014; 21:58:28 >
  • 32huseyin32 kullanıcısına yanıt
    Kargon dağıtıcıya zimmetlenmiş, teslimata çıkıyor işte.. 1-2 güne elinde olur.. 5 kere aynı şeyi sormuşsun, yazıyor orda ne olduğu..

Şu başlık belki de insanların yardım alabilecekleri en kritik başlıklardan biri ama o kadar gereksiz ve tekrarlanan sorular oluyor ki, mesaj kalabalığının arasında gerçekten yardıma ihtiyacı olan kullanıcıların mesajları arada kaynıyor...

Biraz saygı lütfen!...

Tecrübeli arkadaşlara da bir sorum var, Chine Post Air Mail'le gelen ürün 10 gündür Türkiye'ye giriş yapmamış görünüyor. Sizce bu normal mi? Teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baturall -- 27 Aralık 2014; 10:26:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baturall

Kargon dağıtıcıya zimmetlenmiş, teslimata çıkıyor işte.. 1-2 güne elinde olur.. 5 kere aynı şeyi sormuşsun, yazıyor orda ne olduğu..

Şu başlık belki de insanların yardım alabilecekleri en kritik başlıklardan biri ama o kadar gereksiz ve tekrarlanan sorular oluyor ki, mesaj kalabalığının arasında gerçekten yardıma ihtiyacı olan kullanıcıların mesajları arada kaynıyor...

Biraz saygı lütfen!...

Tecrübeli arkadaşlara da bir sorum var, Chine Post Air Mail'le gelen ürün 10 gündür Türkiye'ye giriş yapmamış görünüyor. Sizce bu normal mi? Teşekkürler..

Çin postası özellikle yeni yılda çok sorunlu oluyor. Ülkemize girişi 20 günden bile fazla sūrebiliyor. Ayrıca küçük bir düzeltme... UKİM'de zimmete alındı yazması dağıtıma çıktığı anlamına gelmez.Benim de geçmişte başıma geldi. Bunun anlamı paketin oradaki görevlilere zimmet edilmesidir. Paket gümrükten geçse dahi daha (istanbul için konuşuyor) duruma göre Anadolu yada Avrupa yakası posta müdürlüğüne, oradan da alıcıya en yakın PTT şubesine gönderildikten sonra dağıtıma çıkacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulluk -- 27 Aralık 2014; 10:54:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Baturall

Biraz saygı lütfen!...

Saygıyı senden öğrenecek değilim. Önceki sayfalara bak millet yüz kere sormuş .Forum senin mi de karışıyosun ? İstemiyorsan şikayet edersin. Gerekli kişilere soruyorum sana değil zaten. Ayrıca bu postacıya zimmetli değil. Kargo takılmış telefonla bilgi aldık. Bilip bilmeden konuşma. Kargonun içeriği yasaklı o yüzden soruyoruz. Neyse zaten bu foruma girilmez .. Bunlarda senin diğer kullanıcılara saygın  TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 32huseyin32 -- 27 Aralık 2014; 16:12:04 >

• Arkadaslar cinden 10 adet forma siparisi verdim. Ems kargo ile 150 dolara. Bisey anlamadim kargo durumundan. Gumrugemi takildi acaba. Ne oldu. Bilgilendirirseniz sevinirim.
    Barkod no:EA063272787CN

CHINA (Yurt Disi)/- - 20/12/2014 20:11:00 Receive item from customer (Otb)
    CHINA (Yurt Disi)/- - 21/12/2014 02:24:00 The item was forwarded to the destination country (Otb)
    İSTANBUL(AVR)/ZEYTİNBURNU İSTANBUL UKİM 24/12/2014 17:58:27 Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
    İSTANBUL(AVR)/ZEYTİNBURNU İSTANBUL UKİM 27/12/2014 10:19:51 Posta Teslim Bordrosuna Kaydedildi.
    İSTANBUL(AVR)/ZEYTİNBURNU İSTANBUL UKİM 27/12/2014 10:32:33 İSTANBUL KİM Merkezine Sevk İşlemi Gerçekleşti.
    İSTANBUL(AVR)/ZEYTİNBURNU İSTANBUL KİM 27/12/2014 11:47:48 Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi
    İSTANBUL(AVR)/ZEYTİNBURNU İSTANBUL KİM 27/12/2014 17:29:35 Posta Teslim Bordrosuna Kaydedildi.

Buda ptt deki:

NO TARIH (Date) EVENT YAPILAN ISLEM ISLEM YERI (Process Place) OFIS (Event office)
    20/12/14 20:11 2014-12-20 20:11:00 Receive item from customer (Otb) Gonderi musteriden alinmistir CHINA (Yurt Disi)
    21/12/14 02:24 2014-12-21 02:24:00 The item was forwarded to the destination country (Otb) Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) CHINA (Yurt Disi)
    24/12/14 15:55 2014-12-24 15:55:18 Receive item at office of exchange (Inb) Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi TÜRKIYE
    24/12/14 17:58 2014-12-24 17:58:27 Send item to customs (Inb) Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen) TÜRKIYE
    26/12/14 16:03 2014-12-26 16:03:40 Send item to domestic location (Inb) Gönderi Yurt Içi Merkezine Sevk Edildi TÜRKIYE
    26/12/14 16:05 2014-12-26 16:05:11 Send item to domestic location (Inb) Gönderi Yurt Içi Merkezine Sevk Edildi TÜRKIYE

• Muhtemelen kapıda sizden %20 gümrük vergisi + 3,60TL ücret talep edilecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulluk -- 27 Aralık 2014; 22:20:59 >
  • 29 kasımda yurt dışına sevk edilen kargom hala ülkeye girmedi. Ondan sonra aldığım ürünlerden elime ulaşan bile oldu. Acaba arada kaynayıp kayboldu mu diye düşünmeye başladım? Biraz daha beklemeli miyim yoksa?
  • 
Sayfa: önceki 323324325326327
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.