Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (316. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
30.134
Cevap
686
Favori
1.818.503
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 314315316317318
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar dhl ile 79 dolar değerinde sipariş etsem gümrüğe takılma olasılığı varmı alacağım ürün normalde 99 dolar black friday indiriminden dolayı 79 adüştü
  • quote:

Orijinalden alıntı: adiyge

İstanbulda yürüyor işler sanırım dhl ile çok hızlı geldi ama gümrüğe takıldı.

Detaylı Bilgi:
    Gümrük çekimi için ek bilgiler gerektiğinden gümrük çekim süreci devam etmektedir.
    Sonraki Adım:
    Gümrük çekimi için ek bilgiler sağlandığında gümrük çekimi devam edecektir.

bugün gün içinde yazdı bu arayanda olmadı yarına bakalım arıyacaklar mı ne isteyecekler.

Siz bekledikçe süreç işliyor. Paket burada gümrüğe girdikten sonra belirli bir süre içinde içinde çekilmez ise 150TL'den başlayan yüklü miktarlarda ücretler kesiyorlar haberiniz olsun. Ben olsam beklemez ben onları arardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 3 Aralık 2014; 8:28:14 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar takipli olmayan kargoların akibetini nasıl öğreniyoruz. mesela bir ay önce verdiğim sipariş hala gelmedi. ptt şubesini aradım barkod numarası istediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haydar.

arkadaşlar takipli olmayan kargoların akibetini nasıl öğreniyoruz. mesela bir ay önce verdiğim sipariş hala gelmedi. ptt şubesini aradım barkod numarası istediler.

Oturup beklemeniz gerekiyor. Zaten takip edilebiliyor olsaydı takip numarası olmuş olurdu. Nereden aldıysanız dispute süresini geçirmemeye dikkat edin. 1 gün öncesinde dispute açarak ürünün gelmediğini söyleyin. Daha önce herhangi bişey yapamazsınız.
  • Arkadaşlar burda yazan TRIST ne demek? 24'ünden beri TR'ye gelmedi kargo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umfa -- 3 Aralık 2014; 17:24:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Detaylı Bilgi:
    Gümrük çekimi için ek bilgiler gerektiğinden gümrük çekim süreci devam etmektedir.
    Sonraki Adım:

bugün gün içinde yazdı bu arayanda olmadı yarına bakalım arıyacaklar mı ne isteyecekler.

Siz bekledikçe süreç işliyor. Paket burada gümrüğe girdikten sonra belirli bir süre içinde içinde çekilmez ise 150TL'den başlayan yüklü miktarlarda ücretler kesiyorlar haberiniz olsun. Ben olsam beklemez ben onları arardım.

aradım kendim teşekkür ederim, yalnız şunu anladım 75 euro yu geçti mi standart herkese aynı belgeleri istiyorlar yüksek faturalarının geçme şansı hiç yok dhl 'de 3 gün içinde istedikleri evrakları tamamlayınca %20 gümrük vergisi harici başka masraf yok dedi müşteri temsilcisi.

• quote:

quote:

quote:

Detaylı Bilgi:
    Sonraki Adım:

aradım kendim teşekkür ederim, yalnız şunu anladım 75 euro yu geçti mi standart herkese aynı belgeleri istiyorlar yüksek faturalarının geçme şansı hiç yok dhl 'de 3 gün içinde istedikleri evrakları tamamlayınca %20 gümrük vergisi harici başka masraf yok dedi müşteri temsilcisi.

Kolay gelsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar banggood'dan aynı gün, aynı saat ürün siparişi verdim birinin takip numarası var, diğerinin yok. Ürünler ayrı ayrı mı gelecek yoksa aynı paket içerisinde mi gelir? O yüzden mi acaba tek takip kodu verdiler?

Ürünün biri 95 dolar iken diğeri 14 dolar civarı takipsiz kargo gelmez ise paramızı geri alabilir miyiz? gelir mi ki acaba ledli ışık siparişi verdim kablolu + ve - yani işe yarayacak şey değil bisiklete-motosiklete montaj için
  • Merhaba arkadaşlar. Amerikadan kolim geliyor, son durum bu.

Origin Country - Cache Time:2014-12-04 09:27 - Go to official website
    2014-11-29 07:10
    TURKEY, Istanbul, Departed, Your item departed a transfer airport in Ataturk, Istanbul, TURKEY on November 29, 2014 at 7:10 am. The item is currently in transit to the destination.
    2014-11-28 23:55
    UNITED STATES, New York, Departed
    2014-11-28 22:42
    UNITED STATES, New York, Arrived
    2014-11-23 16:00
    UNITED STATES, Chicago, Departed
    2014-11-23 10:48
    UNITED STATES, Chicago, Arrived
    2014-11-22 20:03
    ISC CHICAGO IL (USPS), Arrived at Sort Facility
    ISC CHICAGO IL (USPS), Processed Through Sort Facility
    2014-11-22 13:08
    CHICAGO, IL 60666, Arrived at USPS Facility
    2014-11-21 00:00
    Pre-Shipment Info Sent to USPS

Takıldığımi acaba? Yardımci olurmusunuz lütfen. Teşekkürlar.
  • Merhaba arkadaşlar. Amerikadan bir koli bekliyorum, son durum bu

Destination Country - Cache Time:2014-12-04 11:23 - Go to official website
    2014-12-04 08:04
    TÜRKIYE, Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi, Receive item at office of exchange (Inb)
    UNITED STATES (THE), Gonderi yurtdisina sevk edildi, Send item abroad (EDI-received)
    UNITED STATES (THE), Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden), The item was forwarded to the destination country (Otb)
    UNITED STATES (THE), Gonderi (Cikis) alip verme merkezinde alindi, Receive item at office of exchange (Otb)
    UNITED STATES (THE), Gonderi musteriden alinmistir, Receive item from customer (Otb)
    Origin Country - Cache Time:2014-12-04 09:27 - Go to official website
    2014-11-29 07:10
    TURKEY, Istanbul, Departed, Your item departed a transfer airport in Ataturk, Istanbul, TURKEY on November 29, 2014 at 7:10 am. The item is currently in transit to the destination.
    2014-11-28 23:55
    UNITED STATES, New York, Departed
    2014-11-28 22:42
    UNITED STATES, New York, Arrived
    UNITED STATES, Chicago, Departed
    2014-11-23 10:48
    UNITED STATES, Chicago, Arrived
    ISC CHICAGO IL (USPS), Arrived at Sort Facility
    ISC CHICAGO IL (USPS), Processed Through Sort Facility
    CHICAGO, IL 60666, Arrived at USPS Facility
    2014-11-21 00:00
    Pre-Shipment Info Sent to USPS

Takıldığımı acaba? Bilen varmı, yardımci olurmusuniz? Teşekkürlar.

• Arkadaslar durumum cok acil lutfen yardim edin.

Dayim almanyadan bana kucuk kutuda arac cila gonderdi.ebayden almistim tr gonderimj olmadigi icin almanyada ki adresine yollattirdim ve dayim teslim aldi

dayim aldiktan sonra dhl ile bilmeden takipsiz yollamis kargoyu ve 1 ayi gecti gelmedi.maddi degeri 45 ya da 55 dolar.dayim orada.form doldururken 7 euro mu ne yazmis degerne ve ebay faturasini da koymus kutu icine.

Acaba gumrukte mi takildi ? Kayip mi oldu ? Geri yollasalar coktaan dayima ulasirdi.Simdi konustuk dayimla dhl dekiler demis bizden cikti.

Ne yapacagim nasil bir yol izlemeyilim ? Dayimda sadece posta kasa fisi var ve fotosunu atti bana.Oradan bisey takip etmek mumkun degil.

Lutfen yardimci olun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: !sTaNbLuE

Arkadaslar durumum cok acil lutfen yardim edin.

Dayim almanyadan bana kucuk kutuda arac cila gonderdi.ebayden almistim tr gonderimj olmadigi icin almanyada ki adresine yollattirdim ve dayim teslim aldi

dayim aldiktan sonra dhl ile bilmeden takipsiz yollamis kargoyu ve 1 ayi gecti gelmedi.maddi degeri 45 ya da 55 dolar.dayim orada.form doldururken 7 euro mu ne yazmis degerne ve ebay faturasini da koymus kutu icine.

Acaba gumrukte mi takildi ? Kayip mi oldu ? Geri yollasalar coktaan dayima ulasirdi.Simdi konustuk dayimla dhl dekiler demis bizden cikti.

Ne yapacagim nasil bir yol izlemeyilim ? Dayimda sadece posta kasa fisi var ve fotosunu atti bana.Oradan bisey takip etmek mumkun degil.

Lutfen yardimci olun

Buradaki DHL'yi arayıp durumu anlatın. Nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini onlardan öğrenebilirsiniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: !sTaNbLuE

Arkadaslar durumum cok acil lutfen yardim edin.

Lutfen yardimci olun

Buradaki DHL'yi arayıp durumu anlatın. Nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini onlardan öğrenebilirsiniz.

Aradim dhl yi ticari kargo deilse expresle geliyodur orayi arayin dediler.Aradim express olsa ertesi gun size gelirdi ptt yi aramaniz lazim dediler.

Ptt yi aradim takip no lazim dediler.Bende dedim takip nosuz yollamis bakamiyouz dedim , adam bana hala takip noyu ogrenin oyle bakalim diyorlar.

30 gunu fazlasiyla gecti ve ne arayan var ne soran.Gumrukte takilacak bir mal degil ve fiyatida sinirdan asagida.Nerede bu kargo insan hayret ediyor.

• Arkadaşlar bireysel işlemlerde eskiden bayram ve yılbaşında muafiyet sınırı yükseliyordu. Hala böyle bir uygulama varmı? Yoksa her zaman muafiyet sınırı 75 euro'mu ?

• dESiLVer kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz uygulama kalktı sınır her zaman 75 euro
  • !sTaNbLuE ! kullanıcısına yanıt
    Almanya da özel dhl devlet postasını işletiyor aynı zamanda yani Almanya da da devlet postası dhl diye geçiyor. Sizinki %90 devlet postası olandır ve 12 haneli kodu olması lazım takip numarası olmayan kargo hiç almadım bu zamana kadar Almanyadan. Fotoğraf ekleyin isterseniz bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: _SC

Almanya da özel dhl devlet postasını işletiyor aynı zamanda yani Almanya da da devlet postası dhl diye geçiyor. Sizinki %90 devlet postası olandır ve 12 haneli kodu olması lazım takip numarası olmayan kargo hiç almadım bu zamana kadar Almanyadan. Fotoğraf ekleyin isterseniz bakalım

Elinde ki tek fis buymus hocam.Gitmis sormus postaya kargo takipsiz yollâmis bilmeden.

http://img499.yukle.tc/image.php?id=9986IMG-20141204-WA0014.jpg

• Arkadaşlar UPIM'e giren kargolarınızı 1 hafta daha beklemeyin. 1 Aralık'tan beri bilgisayar sistemleri çöktüğünden dolayı sevk işlemi gerçekleştiremiyorlarmış. Telefonla görüştüğüm bayan daha 1 hafta daha sürer çok fazla beklenti içinde olmayın dedi...
  • arkadaşlar hollisterdan 99 dolarlık mont sipariş etsem gümrük sorunu yaşarım dimi?
    not:montun kendi marka sitesinden sipariş edicem / hollisterco.com

• Yurt dışına en ucuz hangi firma taşıma yapıyor?
  • 
Sayfa: önceki 314315316317318
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.