Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (313. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.524
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CATBALCA

quote:

Orijinalden alıntı: CorpseParty

quote:

Orijinalden alıntı: CATBALCA

Arkadaşlar Almanyadan aldığım ürün için ayın 14 ünden beri bir değişim olmadı .
    Bu normal bir durummu ? Acaba DHL uçağı ayda belli günlerdemi kalkıyor yoksa Türkiyede bir sorunmu var ?

Mağazadan verilen takip no : CL927360228DE

ptt sitesinden baktığımda :

10/11/14 17:59 2014-11-10 17:59:00 Receive item from customer (Otb) Gonderi musteriden alinmistir GERMANY (Yurt Disi)
    12/11/14 00:34 2014-11-12 00:34:00 Receive item at office of exchange (Otb) Gonderi (Cikis) alip verme merkezinde alindi GERMANY (Yurt Disi)
    12/11/14 01:00 2014-11-12 01:00:00 The item was forwarded to the destination country (Otb) Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) GERMANY (Yurt Disi)
    14/11/14 08:00 2014-11-14 08:00:00 Send item abroad (EDI-received) Gonderi yurtdisina sevk edildi GERMANY (Yurt Disi)

1-2 hafta daha bekleyin. Keske DHL secmeseydiniz, express kargo sectiginizde cogu zaman gumruge takiliyor ve sizden ayri ardiye, vergi vs. ucretleri aliyorlar. Paranizi cope atmak gibi birsey oluyor bu da..

DHL i ben seçmedim Almanyanın PTT si DHL : ) . DHL normal kargoyu gönderiyor , kargo Türkiyeye verilirken PTT takip kodu veriyor . Daha sonra ptt den izliyoruz.
    DHL takip

Kargo dahil 65 euroluk ürün. Bunun 31 eurosu kargo . Daha öncede aynı mağazadan alışveriş yaptım bir problem olmamıştı . Ürürn gümrüğe girmiş olsa burada yazmazmıydı ? Türkiyeye giremedi ürün :)
    Elektronik falan da değil yani bildiğiniz akvaryum için 1 kilo toz Gh plus , bir de kepçe...

Express kargo ile sorun yasayanlar o kadar fazla ki kafa mafa kalmadi bizdede valla..
    Dediginiz urun yasakli madde degil aynen, dedigim gibi biraz daha bekleyin. Hala sonuc alamazsaniz saticiya mesaj atar paranizi geri alirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: umfa

Doğru yer mi bilmiyorum ama kargonun durumu nedir acaba?
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Ulkemize sevk edilmis kargonuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naega- -- 25 Kasım 2014; 14:54:33 >
  • Tamamdır . Çok teşekkür ederim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: umfa

Doğru yer mi bilmiyorum ama kargonun durumu nedir acaba?
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Ulkemize sevk edilmis kargonuz.

Teşekkür ederim değerli yorumunuz için.

• Ben yurtdışından fujifilm instax mini filmi getirtiyorum 10 adet kredi kartı boyutundaki kutu içinde gelicek. Fiyatı da 50€ gibi biseydi. Sınırı aşmıyo, kutu boyutu da kücük bisey olur muhtemelen. Gümrüğe takılır mı sizce? Sonuçta fotograf filmi yani cek cek cabuk bitiyor toplam 100 adet film aldim. Ya evet cok gibi gözüküyo ama cekeceğim 100 filmden en az 20 si ışık hatasından çöp olcak ben de uğraşmamak adına toptan aldim su an paketim alma verme noktasına gelmis :/

• Iyi Akşamlar arkadaşlar. Aliexpressden TAG Heuer Mercedes saat aldım 18 gün önce.http://www.aliexpress.com/snapshot/6321669008.html
    17 track sitesinden kontrol ettiğimde ayın 22 sinde ülkeye giriş yapmış görünüyor ondan sonra hareket yok. E devlet kontrol ettiğimde 24 Kasım İstanbul uluslararasi Pim Zimmet edildi yazıyor. Bu ne demek acaba. Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi. Takip NO : RT245068272HK

Bu arada daha sonra sipariş verdiğim ve saatten 2 gün sonra ülkeye giriş yapan card Phone bulunduğum ile hareket etmekte. Yoğunluk olsa bu siparişimde gecikirdi diye düşünüyorum.

Ürünlerim gelince incelememi yapacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: Yilmazovic

Iyi Akşamlar arkadaşlar. Aliexpressden TAG Heuer Mercedes saat aldım 18 gün önce.http://www.aliexpress.com/snapshot/6321669008.html
    17 track sitesinden kontrol ettiğimde ayın 22 sinde ülkeye giriş yapmış görünüyor ondan sonra hareket yok. E devlet kontrol ettiğimde 24 Kasım İstanbul uluslararasi Pim Zimmet edildi yazıyor. Bu ne demek acaba. Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi. Takip NO : RT245068272HK

Bu arada daha sonra sipariş verdiğim ve saatten 2 gün sonra ülkeye giriş yapan card Phone bulunduğum ile hareket etmekte. Yoğunluk olsa bu siparişimde gecikirdi diye düşünüyorum.

Ürünlerim gelince incelememi yapacağım

2 güne gelir size yolda

• teknologs T kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

• merhaba arkadaşlar bende aliexpress den alışveriş yaptım ve gönderici yeni bir takip sistemi ile gönderiyorum dedi
    verdigi takip numarası 306795389266

17postservice.com adresinden takip edebilirsin dedi

bugün postaneye gittim oradaki hiçbir görevli anlamadı biz böyle bir takip kodu ile çalışmıyoruz dediler

konu içinde arattım fakat bulamadım yardımcı olabilecek arkadaş varmı

şimdiden teşekkürler

2014-11-03 Parcel has been packed, waiting for acceptance
    2014-11-05 Parcel is Preparing Shipmen
    t2014-11-07 Handed to customs
    2014-11-10 Released by customs
    2014-11-15 Arrived in Turkey
    2014-11-20 Customs clearance completed
    2014-11-23 Processing Yalova
  • Arkadaşlar 1 ay 13 gün önce 2 ürün aldım aliexpress den

bi tanesinin kodu bu
    S2078283

İphone Şarjı 1.40 Dolar

Date Location Activity
    2014-10-15 CN Acceptance, CHINA
    2014-10-21 CN Processed Through Sort Facility, CHINA , Origin Post is Preparing Shipment
    2014-10-29 CN Departure from outward office of exchange
    2014-11-04 CN PVG Ready to depart
    2014-11-14 Arrival at inward office of exchange, held by import Customs, TR

12 gündür gümrükte gözüküyor, ptt yurtdışı takip kısmında kodu girince kayıtlı bişi bulamıyor bu koda.Normal mi 12 gündür gümrükte gözükmesi.Diğeri ise aynı gün alındı daha yeni ülkeden çıkmış gözüküyor.

buda ağırlık eldiveni
    Success find: 4 items!
    item No. Year Status Location Destination Country Date
    RJ106840828CN 2014 Collection 32109903 TR 20141018 1920
    RJ106840828CN 2014 Dispatching 32104600 TR 20141019 1504
    RJ106840828CN 2014 Dispatching 31002400 TR 20141020 1221
    RJ106840828CN 2014 Departure from outward office of exchange 20110600 TR 20141123 2018

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tadanyz -- 26 Kasım 2014; 2:12:54 >

• Arkadaşlar eBay'den aldığım bir ürünü PTT kapıya getirmiş, ancak evde olmadığımız için şubeye götürmüşler. Sorularım:

* Hangi şube olduğu yazmıyor, eve en yakın postaneye mi götürmüşlerdir?

** Tekrar dağıtıma çıkarırlar mı, yoksa gidip benim mi almam gerekir?

*** Ne kadar süre şubede tutarlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkness

Arkadaşlar eBay'den aldığım bir ürünü PTT kapıya getirmiş, ancak evde olmadığımız için şubeye götürmüşler. Sorularım:

* Hangi şube olduğu yazmıyor, eve en yakın postaneye mi götürmüşlerdir?

** Tekrar dağıtıma çıkarırlar mı, yoksa gidip benim mi almam gerekir?

*** Ne kadar süre şubede tutarlar?

Takip kodu varsa hangi subeye biraktiklari sorguladiginizda yazar. Yoksa ptt'yi arayip ilcenizdeki gorevliyle itibara gecmeniz istenir.

Tekrar dagitima cikarmazlar, gidip kendiniz almalisiniz.

Max. 1 hafta subede tutarlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: barbar_77

merhaba arkadaşlar bende aliexpress den alışveriş yaptım ve gönderici yeni bir takip sistemi ile gönderiyorum dedi
    verdigi takip numarası 306795389266

17postservice.com adresinden takip edebilirsin dedi

bugün postaneye gittim oradaki hiçbir görevli anlamadı biz böyle bir takip kodu ile çalışmıyoruz dediler

konu içinde arattım fakat bulamadım yardımcı olabilecek arkadaş varmı

şimdiden teşekkürler

2014-11-03 Parcel has been packed, waiting for acceptance
    2014-11-05 Parcel is Preparing Shipmen
    t2014-11-07 Handed to customs
    2014-11-10 Released by customs
    2014-11-15 Arrived in Turkey
    2014-11-20 Customs clearance completed
    2014-11-23 Processing Yalova

Yalova'ya sevk edilmis. Yakinda elinizde olur.

• gruba beklerük

https://m.facebook.com/groups/345277025593706?view=permalink&id=655964937858245&comment_id=656081007846638&notif_t=group_comment_reply&ref=m_notif&refid=48

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi servetxy -- 26 Kasım 2014; 10:17:24 >
  • quote:

Takip kodu varsa hangi subeye biraktiklari sorguladiginizda yazar. Yoksa ptt'yi arayip ilcenizdeki gorevliyle itibara gecmeniz istenir.

Tekrar dagitima cikarmazlar, gidip kendiniz almalisiniz.

Max. 1 hafta subede tutarlar.

@CorpseParty, teşekkürler. Gittim şubeden aldım kargomu
  • Arkadaslar,

bu aralar kargo bekleyenler icin süre hesaplamada yardimci olabilir.
    Kara yoluyla Almanyadan Izmire 10kg luk ürün yolladim.
    Fatura ve detaylari kutunun icine degil üzerine seffaf zarfin icine koydum.

Gümrük muayenesine girmesiyle cikmasi arasinda 6saat vardi. Zarfin icindeki bilgiler
    kontrol edilmis. CN 71 ve CN 23 belgelerim de isleme sokulmus.

Ürün aliciya kadar (apartmandaki daire kapisina kadar)
    PTT Kargo araciyla teslim edilmis. Ben agir diye postahaneye cagiracaklrini tahmin etmistim.
    Sadece 3,60 TL lik gümrük muayene ücreti alinmis.Ancak paket acilmamis.

O kadar kücük paket (1-2kg ve hava yolu ile) yolladim hic biri bu kadar gümrükten hizli gecmemisti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sailor404 -- 27 Kasım 2014; 8:41:46 >

• Dslr boyutunda fotoğraf makinesi alıp da takılmadan geçiren oldu mu

• hocam birkac tane sorum olacakti.

1- simdi ben amazonda adresimin sonuna ilce / il - ulke seklinde yazdim, ayrica ordaki bolmelerden il ve ulkemi de sectim ve adresim su sekilde gorunuyor:

****** ilce / il - ulke
    il, zip
    ulke

bu sekilde bir sikinti cikar mi acaba?

2- benim shipment standard olarak secili ve en ucuzu bu sanirim, bir ustundekiyle arasindaki fark nedir ve sen hangisini onerirsin?

3- amazondan siparis verirken gift olarak isaretlemek bir ise yarar mi?

4- forumda cokca gordum yok ordino ucreti yok vekalet falan o yuzden bu dhl ups gibi firmalardan cekinir oldum. simdi benim cihaz standard ship oldugu icin turkiyeye gectiginde ptt ile mi gelir acaba? ayrica kargo geldiginde ben subeden alabiliyorum degil mi? cunku ptt subesi bana 50mt falan, gidip alsam daha kisa surede ulasirim muhtemelen.

tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: colombian

hocam birkac tane sorum olacakti.

1- simdi ben amazonda adresimin sonuna ilce / il - ulke seklinde yazdim, ayrica ordaki bolmelerden il ve ulkemi de sectim ve adresim su sekilde gorunuyor:

****** ilce / il - ulke
    il, zip
    ulke

bu sekilde bir sikinti cikar mi acaba?

2- benim shipment standard olarak secili ve en ucuzu bu sanirim, bir ustundekiyle arasindaki fark nedir ve sen hangisini onerirsin?

3- amazondan siparis verirken gift olarak isaretlemek bir ise yarar mi?

4- forumda cokca gordum yok ordino ucreti yok vekalet falan o yuzden bu dhl ups gibi firmalardan cekinir oldum. simdi benim cihaz standard ship oldugu icin turkiyeye gectiginde ptt ile mi gelir acaba? ayrica kargo geldiginde ben subeden alabiliyorum degil mi? cunku ptt subesi bana 50mt falan, gidip alsam daha kisa surede ulasirim muhtemelen.

tesekkurler.

1- Adresinizi eksiksiz sekilde yazdiysaniz problem cikmaz, merak etmeyin.

2- Standard secin. Amazondan bircok kez alisveris yaptim standard'i secmeme ragmen hizli ulasti.

3- Yarar.

4- ptt ile gelir, express kargo secerseniz ups, yurtici getirir. Urununuz TR'ye ulastiginda İstanbul PİM'den direkt olarak dagitima cikarilir. Gidip almaniz gerekmiyor. PİM ist bakirkoy de zaten.

• JAPAN (Yurt Disi)/- - 18/11/2014 19:25:00 Receive item from customer (Otb)
    JAPAN (Yurt Disi)/- - 18/11/2014 22:39:00 Receive item at office of exchange (Otb)
    JAPAN (Yurt Disi)/- - 19/11/2014 17:56:00 The item was forwarded to the destination country (Otb)
    JAPAN (Yurt Disi)/- - 20/11/2014 10:25:00 Send item abroad (EDI-received)
    İSTANBUL(AVR)/BAKIRKÖY İST.ULUSLARARASI PİM 22/11/2014 11:15:31 Gümrüğe Sevk Edildi
    İSTANBUL(AVR)/BAKIRKÖY İST.ULUSLARARASI PİM 24/11/2014 14:32:42 İSTANBUL UKİM Merkezine Sevk İşlemi Gerçekleşti.
    İSTANBUL(AVR)/ZEYTİNBURNU İSTANBUL UKİM 24/11/2014 16:13:21 Alıcı Merkez Torbayı Açtı
    İSTANBUL(AVR)/ZEYTİNBURNU İSTANBUL UKİM 27/11/2014 10:53:11 Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı

Pakette fotoğraf makinesi lensi var paketin üzerinde 50 dolar yazıyor ama ben 150 dolar verdim istanbulda oturuyorum sizce paket gümrükten çıkarmı yoksa ukime gidip gümrük ödememimi isterler

• 
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.