Şimdi Ara

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\ (559. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.886
Cevap
140
Favori
988.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 557558559560561
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar haftasonu Hyundai i20 denedim.
    orta donanımlı, 1.2 motor(85 beygir), sunrooflu.
    48.000 civarı fiyat veriyorlar pazarlık yapmadan.
    İçi güzel göründü bana.
    İbiza ile karşılaştırma fırsatı olan arkadaşlar varsa, yorumlarınızı alabilir miyim?
    Teşekkürler, selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.unal03

quote:

Orijinalden alıntı: emin616

quote:

quote:

Geçici olarak 1 lt castrol al. Sonra yıllık bakımda servise giderken mobil 1 götür onu koymalarını iste. mobil 1 de yağ yakma olayı castrol göre çok fark ediyor castrol kadar eksilme yapmaz. Bende mobil 1 e geçeceğim yıllık bakımda.

Yağ bizden kabul ederler mi bakımda. Bu doğuş kadar şikayet alan servis yoktur. Herşey bunlarda boyalı aracı satmak vs. Herşeye manaa arıyorlar zaten.

Her servis aynı değil. İzmirde MBU seat kabul ediyormuş. Sonuçta diğer parçalar onlardan alınacak ustalık vs zaten para kazanıyorlar. Bu arada serviste sadece castrol var mobil 1 bulmanız imkansız. O yüzden önceden konuşup o şekilde yağ alman daha mantıklı olacak.

Servise hiç bulaşmamak lazım da işte mecburuz garantiden dolayı

Geçenlerde benim araçta yağ eksiltti 1 lt alıp tamamladım. Sağolsun sinan ile görüştüm. Oda yardımcı oldu sonra servise gittim kontrol edip gönderdiler.

Herhangi bir sıkıntı olmadı Aygüv de Ali bey var iyi birisi yardımcı oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: CAN264

quote:

quote:

quote:

quote:

Geçici olarak 1 lt castrol al. Sonra yıllık bakımda servise giderken mobil 1 götür onu koymalarını iste. mobil 1 de yağ yakma olayı castrol göre çok fark ediyor castrol kadar eksilme yapmaz. Bende mobil 1 e geçeceğim yıllık bakımda.

Yağ bizden kabul ederler mi bakımda. Bu doğuş kadar şikayet alan servis yoktur. Herşey bunlarda boyalı aracı satmak vs. Herşeye manaa arıyorlar zaten.

Her servis aynı değil. İzmirde MBU seat kabul ediyormuş. Sonuçta diğer parçalar onlardan alınacak ustalık vs zaten para kazanıyorlar. Bu arada serviste sadece castrol var mobil 1 bulmanız imkansız. O yüzden önceden konuşup o şekilde yağ alman daha mantıklı olacak.

Servise hiç bulaşmamak lazım da işte mecburuz garantiden dolayı

Geçenlerde benim araçta yağ eksiltti 1 lt alıp tamamladım. Sağolsun sinan ile görüştüm. Oda yardımcı oldu sonra servise gittim kontrol edip gönderdiler.

Herhangi bir sıkıntı olmadı Aygüv de Ali bey var iyi birisi yardımcı oluyor.

1 litre 5-30 edge aldım yarım litre koydum ölçüm çizgisi yarıda işlem tamam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sseker

Arkadaşlar haftasonu Hyundai i20 denedim.
    orta donanımlı, 1.2 motor(85 beygir), sunrooflu.
    48.000 civarı fiyat veriyorlar pazarlık yapmadan.
    İçi güzel göründü bana.
    İbiza ile karşılaştırma fırsatı olan arkadaşlar varsa, yorumlarınızı alabilir miyim?
    Teşekkürler, selamlar.

Arkası tas gibi arabanın ben bizim arabay rahatsız demiştim o bambaska rahatsız ha bide donanım dersen bizim donanım onun en fulu oluyor style ve ardaki fiyat farkını göz önunde bulundurmak lazım bide 1.2 den 85 beygir olayını ben mantıksız buluyorum araba 120den sonra gitmiyor ibiza bende denedim cunnku arkadasın arabada ama karar senin o araba daha tatlı duruyor tabi ama dolusu

• Silecek nozzelleri geldi. aracin uzerindeki ile beraber cektim. Iki cift istemistim arzu edene verebilirim.

• tuncerdem3 T kullanıcısına yanıt
    Tam anlayamadım, 120 den sonra gitmeyen araç 85 hp ibiza mı?

Katılıyorum hocam. Abartı fiyat farkı var arada.
    Ne hale geldi piyasaya bak. i20'ye 48 diyor adamlar.
    Pes!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: boraaaaa

Tam anlayamadım, 120 den sonra gitmeyen araç 85 hp ibiza mı?

1.2 85 beygir Hyundai i20 sormuştum.
    O aracı diyor arkadaş gitmiyor diye.
  • boraaaaa B kullanıcısına yanıt
    i 20 gitmiyor hocam ve bizim araçtan daha sert ve opsiyon olarak verdiğini bizim araçta nerdeyse standart style aldığınızda hele
    o racın fulunu almış oluyorsunuz tek eksiği gündüz farı şöyle düşünürsek ibiza suanda 39 900 tl üstüne bide teknik paket koyalım
    ben koymadığıma pişman oldum 1 150 tlde o o araçtan katbe kat daha çok özellik veriyor ve daha ucuza alıyorsunuz ve i 20 de arka frenlerde kapana ve teknik karsılastırmayı siz yapın resimlerden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuncerdem3 -- 21 Mayıs 2015; 10:27:55 >

Bende dedim ibiza mı gitmiyor diyorsunuz :) atağa geçecektim ki yanlış anlamışım sizi :)
    Lpg taktırdınız m aracınızaı ? :)
  • Merhaba arkadaşlar selamlar herkese, benim bir sorum var yine

Geçenlerde motor kaputunun keçesini kedi parçalamış demiştim, öncelikle onu daha yaptıramadım başka işler çıktı. Yaptırınca Sinan abiye vericem eskisini.

Ayrıca o gün benzincide kaputu açmamın sebebi yağ su kontrolü yapalım demişlerdi Shell'den benzin alırken onun içindi.

Araç 2000'de baktığımızda 1 litre yağ eksiltmişti Shell'in yağ kampanyası vardı. 1 litre yağ ve 1 litre silecek suyu 20 TL idi. Bende bu yağdan tamamlattım.

Şimdi iş yerinde bir arkadaşa sorunca bunun doğru olmadığını her seferinde aynı yağdan kullanılması gerektiğini söyledi. Bu durumda benim ilk yağıma katılan bu 1 litre yağdan dolayı sizce komple yağı değiştirtmem gerekir mi?
  • Bence arkadaşınız doğru demiş. Aynı yağdan dolum yaptırsaydınız iyidir.
    Hatta araç 2000 de imiş. Ben olsam servise giderdim. Onlara doldurturdum. Hiç gerek yok istasyonda doldurtmaya.
    Peki yağ olarak 5-30 mu doldurdunuz ?
  • boraaaaa B kullanıcısına yanıt
    Valla ben o sırada keçenin parçalandığını görünce ona odaklandım bakamadım ne olduğuna ama 5-30'dur herhalde bilemiyorum. Neyse ben en iyisi 4000 olunca servise gideyim değiştirteyim yağını içime sinmedi
  • falcon84 F kullanıcısına yanıt
    Bişe olur mu bilmiyorum ama dediğin gibi içine sinmiyorsa birşey diyemem.
    Olmadı yağını dışarıdan alıp da değiştirebilirsin. Servis komple yağ değişimine 150-200 lira istiyor. Sadece yağa.
    Misal :http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=otm85c057&categoryId=26005&sku=OTM85C057&wt_gl=cpc.nelk.oto.urun.pla&gclid=CNf6lpjC0sUCFafJtAodTTIAwA&site=old

• quote:

Orijinalden alıntı: boraaaaa

Bende dedim ibiza mı gitmiyor diyorsunuz :) atağa geçecektim ki yanlış anlamışım sizi :)
    Lpg taktırdınız m aracınızaı ? :)

lpg takılı degil taktırmakta dusunmuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: falcon84

Merhaba arkadaşlar selamlar herkese, benim bir sorum var yine

Geçenlerde motor kaputunun keçesini kedi parçalamış demiştim, öncelikle onu daha yaptıramadım başka işler çıktı. Yaptırınca Sinan abiye vericem eskisini.

Ayrıca o gün benzincide kaputu açmamın sebebi yağ su kontrolü yapalım demişlerdi Shell'den benzin alırken onun içindi.

Araç 2000'de baktığımızda 1 litre yağ eksiltmişti Shell'in yağ kampanyası vardı. 1 litre yağ ve 1 litre silecek suyu 20 TL idi. Bende bu yağdan tamamlattım.

Şimdi iş yerinde bir arkadaşa sorunca bunun doğru olmadığını her seferinde aynı yağdan kullanılması gerektiğini söyledi. Bu durumda benim ilk yağıma katılan bu 1 litre yağdan dolayı sizce komple yağı değiştirtmem gerekir mi?

Motor tagını baska bir yagla karıstırmada sıkıntı cıkmaz ancak hidrolik yagları sentetik esaslı oldugu için onlarda aynı yagı kullanın yada baska bir marka kullanacaksanız tum yagı bosaltıp oyle yg doldurun

• hundayi i20 ile ibiza arasında çok kişi tereddütte kalmıştır. Bende ibiza mı yoksa yeni i20 mi diye çok ikilemde kalmıştım.
    ilk ibizayla test sürüşümü yaptım dedim kesin ibizayı alıyorum. Sonra yolumun üstünde hundayi galeri vardı. Dedim birde yeni i20 ye bakayım. Açıkçası ilk başta götüntü olarak i20 daha hoşuma gitmişti. tek sıkıntIm motorun 1.2 olmasıydı. Dedim test sürüşü yapabilir miyiz . Ellerinde yeni i20 test aracı yoktu. yeni i20 çıkalı 1 hafta olmuştu o yüzden ellerine test aracı gelmemişti. Sadece bakmakla yetindim. Sonra 34.000 e ibiza reference aldım. Keşke style alsaymışım diyorum. İşte bütçe Max 34.000 di.

• quote:

hundayi i20 ile ibiza arasında çok kişi tereddütte kalmıştır. Bende ibiza mı yoksa yeni i20 mi diye çok ikilemde kalmıştım.
    ilk ibizayla test sürüşümü yaptım dedim kesin ibizayı alıyorum. Sonra yolumun üstünde hundayi galeri vardı. Dedim birde yeni i20 ye bakayım. Açıkçası ilk başta götüntü olarak i20 daha hoşuma gitmişti. tek sıkıntIm motorun 1.2 olmasıydı. Dedim test sürüşü yapabilir miyiz . Ellerinde yeni i20 test aracı yoktu. yeni i20 çıkalı 1 hafta olmuştu o yüzden ellerine test aracı gelmemişti. Sadece bakmakla yetindim. Sonra 34.000 e ibiza reference aldım. Keşke style alsaymışım diyorum. İşte bütçe Max 34.000 di.

Hocam zaten 1.2 nin test aracı yoktur 1.4 oyomatik elite paket koyuyorlar genelde

• quote:

Orijinalden alıntı: tuncerdem3

quote:

hundayi i20 ile ibiza arasında çok kişi tereddütte kalmıştır. Bende ibiza mı yoksa yeni i20 mi diye çok ikilemde kalmıştım.

Hocam zaten 1.2 nin test aracı yoktur 1.4 oyomatik elite paket koyuyorlar genelde

yeni i20 çıkalı 1 hafta olmuştu galeri deli gibi i20 satışı yapmış ama ellerimde test aracı yoktu. 1.2 değil hiç test aracı yoktu arabaya binmeden sırf şekil diye de araç alınmaz. Bana da 2-3 hafta sonraya araç verebilecekleri söylediler

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tuncerdem3

quote:

yeni i20 çıkalı 1 hafta olmuştu galeri deli gibi i20 satışı yapmış ama ellerimde test aracı yoktu. 1.2 değil hiç test aracı yoktu arabaya binmeden sırf şekil diye de araç alınmaz. Bana da 2-3 hafta sonraya araç verebilecekleri söylediler

ibizada sıra beklediniz mi hocam?

• 
Sayfa: önceki 557558559560561
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.