Şimdi Ara

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\ (328. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.886
Cevap
140
Favori
988.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: memin05_06

quote:

Orijinalden alıntı: boraaaaa

Eğer telefonunuz akıllı telefon ise ve telefonda yeterli hafızanız da varsa bir aux kablosu alın 3-5 liraya bulabilirsiniz. Böylece istediğiniz şarkıyı dinleyebilirsiniz. Cd yazma derdinden de kurtulmuş olursunuz. En azından bu da bir fikir :)

Çok teşekkür ederim güzel fikirleriniz için :) O da telefonda şarj problemi çıkaracak. :) En iyisi ben Nero yazılımı ile mp3 cdsi oluşturup denedim, gayette güzel çalıştı, şimdilik cd ye devam :)

Aux kablosu ile yanina mp3 calar alirsaniz oda guzel oluyor,sarj sorunu icin usb li arac sarjlari var,hem telefon hemde mp3 sarj edebilirsiniz. Bende fazladan olmasi gerek bulabilirsem size hediye edebilirim. Usb cikisli oldugu icin istediniz her seyi sarj edebilirsiniz.
    Bu tarj sarj kullanan arkadaslarada bir dip not eklemek istiyorum araci calistirirken hic bir aygit takili bulunmasin sarjda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sinan3405

quote:

quote:

Eğer telefonunuz akıllı telefon ise ve telefonda yeterli hafızanız da varsa bir aux kablosu alın 3-5 liraya bulabilirsiniz. Böylece istediğiniz şarkıyı dinleyebilirsiniz. Cd yazma derdinden de kurtulmuş olursunuz. En azından bu da bir fikir :)

Çok teşekkür ederim güzel fikirleriniz için :) O da telefonda şarj problemi çıkaracak. :) En iyisi ben Nero yazılımı ile mp3 cdsi oluşturup denedim, gayette güzel çalıştı, şimdilik cd ye devam :)

Aux kablosu ile yanina mp3 calar alirsaniz oda guzel oluyor,sarj sorunu icin usb li arac sarjlari var,hem telefon hemde mp3 sarj edebilirsiniz. Bende fazladan olmasi gerek bulabilirsem size hediye edebilirim. Usb cikisli oldugu icin istediniz her seyi sarj edebilirsiniz.
    Bu tarj sarj kullanan arkadaslarada bir dip not eklemek istiyorum araci calistirirken hic bir aygit takili bulunmasin sarjda.

Teşekkür ederim, bende de 2 adet var ondan. :) Aygıt takılı olmaması gerektiğini bilmiyordum. Paylaşımınız için teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim, bende de 2 adet var ondan. :) Aygıt takılı olmaması gerektiğini bilmiyordum. Paylaşımınız için teşekkürler.

Arac marsa basarken akudeki en yuksek gucu ceker herhangibir aygit takili bulunmasi halde voltaj eksilmesi,dalgalanmasi olur bu yuzden telefon,mp3,farlariniz acik ise patlama,teyip acik ice yanma meydana geldigi gorulmustur. Onemli degil kardesim bilgilendirmek istedim.

• sinan3405 kullanıcısına yanıt
    Menülere geçiyorum ama örneğin yakıt 0/100 km yazıyor.ama ana menüde kalan yakıtla kaç km yol gidebileceğini gösteriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: halilsoa

Menülere geçiyorum ama örneğin yakıt 0/100 km yazıyor.ama ana menüde kalan yakıtla kaç km yol gidebileceğini gösteriyor.

Ben bu sorunla ilgili bildigimi soyleyim.
    Depo şamandira takili kalmis olabilir ariza yapmis olabilir.
    Ecu yada maf sensoru arizasi olabilir.

Bazi araclarda depoda benzin calkalanmasindan sisme olur isterseniz bir depo kapagini acip yeniden kapatin.

Hava filitresi ve vakum arasinda kacak yada oradaki maf sensorunun fisi cikmis olabilir yada kablosu.
    Kendiniz bir bakiniz eger sorun devam ederse servisten baska care yok malesef.

• Merhaba Arkadaşlar,

Uzun zamandır Polo ve İbiza arasında git gel yaşıyordum. Polonun iç dizaynı hoşuma gidiyor , 2. eli daha iyi ve bulunduğum şehirde servisinin olması beni ona iterken. İbizanın ise fiyatı , hem güvenlik hemde konfor olarak daha dolu olması beni ibizaya itiyor. Kasımın ilk haftası seat ibiza için niyetliyim bu hafta içinde bütçeyi netleştireceğim yalnız aklımda kalan birkaç soru var. Madde madde yazacağım bilen ve ilgilenen biri madde madde cevaplarsa sevinirim.

1- Bulunduğum şehirde seat servisi yok en yakın servise gidiş geliş 400-450 Km civarı tutacağı için bir sıkıntı yaşar mıyım?

2- Ev ile iş mesafem çok yakın o yüzden çok fazla KM yapmam muhtemelen yıllık 4 bin km'i geçemem. Servise gitmek için km doldurmam mecbur mu yoksa belli bir zaman zarfı sonrası gitmem gerekiyor mu?

3- Aracı 5 sene kadar kullanmayı düşünüyorum aklımda olan İbiza ST 1.2 DSG style paketi yalnız ST olanı düz olana göre satışta zorlanır mıyım?

4- Koyu Karartılmış arka camlar 550 TL bunu dışarıdan film ile halletsem daha uygun olur mu? Ruhsata işlem yapmak yapmazsan trafikte ceza vs. durumları var mı dışarıdan yapınca?

5- Müzik sisteminde usb yada SD kart girişi mevcut mu?

6- Dizayn Paketi: Saklama Gözleri + Ön Kol Dayama 800 TL dışarıda satılan kol dayamalar daha uygun sizce dışarıdan mı almak mantıklı? Bu kol dayamalar sabit mi yoksa jetta da olduğu gibi ileri geri kademeli midir?

7- Koltukların yumuşaklığı ve kumaşın kalitesi nasıl?

8- Bayiler arka park sensörünü hediye ediyorlar diye okudum forumda ama ben hem arka hem önü opsiyonda alıyorum. Bunun yerine farklı bir şey için yada fiyatta indirim için bastırmalı mıyım?

9- Araç kredisi yada ihtiyaç kredisi ile elimdeki tutarı tamamlayacağım. VDF de bir faiz indirim opsiyonu var kullanan var mı ne kadar mantıklı dışarıya göre?

Kasımının ilk haftası aracı incelemek için farklı bir şehirde bayiye gideceğim şu anda opsiyonlar ile fiyat şudur;

1.2 TSI 105 HP DSG STYLE

Dış renk Ücretsiz Emocion Kırmızı
    İç döşeme Ücretsiz F56 BT

Opsiyonel Ekipmanlar
    1,150 TL
    Teknik Paket : Yağmur Sensörü + Kendiliğinden Kararan İç Dikiz Aynası + Otomatik Yanan Farlar + Coming Home-Leaving Home özelliği + Katlanabilir Yan Aynalar

1,350 TL
    Ön-Arka Park Sensörü

Tavsiye Edilen 49,000 TL

Cevaplarınızı bekliyorum.

Paylaşımlarınız için çok teşekkürler.

• Merhaba dostlar,

Bugün ani bi kararla gezmek maksatlı gittiğimiz erya bayinden 1.4 referance paket + 4 cam otomatik+park sensörü 34.600 tl fiyata almış bulunduk.(bu seri esc,basınç sensörü ve kalkış destek olanlardan)

Hiç hesapta yoktu ama ikinci ellerin pisliği, şu aralar gelmesi gündemde olan ötv zammı derken bi ani kararla el sıkıştık. Bu salı teslim alacağım

Yorumlarınızı rica ederim( fiyat vs)

• csknfrt kullanıcısına yanıt
    Selamlar. Bende aynı ikilemde kalıp poloda karar kıldım. Poloya da sürüş konfor paketi (ön + arka park sensörü + hız sabitleme) eklediğimizde 50000 e bırakabiliyorlar. Polonun yakıt tasarrufunu da düşünürsek 1000 tl fark makul sayılır. Siz teknik paketle daha özellikli bir araç elde ediyorsunuz ama daha kafa karıştırıcı bir fiyata geliyor.

• tmac61 kullanıcısına yanıt
    kardeş araban hayırlı uğurlu olsun...pişman olmazsın..bende almadan önce çok 2. el baktım ama temiz ve kafama göre bulamadım...2007-2008 model bitik arabalardansa ibiza on numara...performansı yeterli tatmin eder...diğer özellikleride güzel..Allah kaza bela vermesin
  • ersin334 E kullanıcısına yanıt
    Yani ibiza mı tercih edilmeli polo mu? Ki bu fiyatta da sanırım bir pazarlık payı olacaktır.
  • quote:

quote:

o kablo ile aynı zamanda telefon görüşmesi de yapabilirsiniz :) akıl vermek için değil sadece bilgi amaçlı paylaşıyorum , aklınızın köşesinde dursun ne olur olmaz diye...

• csknfrt kullanıcısına yanıt
    Yakıt tasarrufu ve iç mekan kalitesi için ben poloyu tercih ettim. Aslında ibiza niyetiyle gitmiştim ama ibiza için hiç iindirm yapmadılar. Bende farkı göze aldım.

2 araç ta benzer sayılır zaten. Şimdiden hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: murrix

quote:

Orijinalden alıntı: Why me???

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: anilyilmaz123

Sinan bey merhaba,
    1.2 benzinli DSG otomatik ST modeli
    Arabamızı İstanbul kartalda ilk sahibinden aldık. 15500 km deydi hiçbir değişeni yok Trammer kaydı da bulunmuyordu. Sıfırdan farksızdı yani.
    biz biraz daha dolu zannediyorduk ama çok boş araba
    40000 LT peşin aldık.
    Biz de İstanbul istinye de oturuyoruz.
    Bizim bir önceki aracımız Citroen C3 exculisve dizeldi.
    bu araba gerçekten benzinli araçlara göre otomatık olmasına ragmen çok az yakıyor
    Fakat donanım ya kendimiz ekletelim dedik. forum da ki arkadaşlardan yardımcı olacaklar var mı acaba dedik yok sa aldığımız fiyata satmayı düşünüyoruz
    saygılarımla,
    Anıl

Referans modelini style paketimi. Style en dolusudur ibizanin kol dayama filan ekletebilirsiniz biz boyle yaptikk geri kalininda arac dolulugu yeterli duzeyde. Referans paketi icin bisey diyemem.

Tsi Dsg de Reference paket bulunmuyor. Hepsi Style.

Modeli yazmamışsınız. Benimki 2012 1.2 tsi dsg referans . Aldıgımda geri vites sensörü ekletmiştim. Başka hiçbir aksesuarı yok.Sizin değiminizle BOŞ. Ama hiçbir ilave gereksinimi de duymadım. Araba gayet iyi. Yokuş çıkarken 1600 cc yi bile gerilerde bırakıyor. daha ne istiyim.Gayet memnunum. Arabanın çok lüksü iyi diil. Dreksiyonda otururken kendini evdeki koltukta oturuyorum sanmamak lazım Allah korusun :D

2014 benimki hocam. Bilmiyordum valla sonradan kaldırdılar demekki Reference paketi tsi Dsg den.

• ersin334 E kullanıcısına yanıt
    referance artık 4 cam mı?

• referance görme fırsatım olmadı. style 1.2 4 cam evet
  • arkadaş yazmış ya referance 4 cam otomatik + park sensörü 34,600 demiş..

• quote:

Orijinalden alıntı: kartalca60

kardeş araban hayırlı uğurlu olsun...pişman olmazsın..bende almadan önce çok 2. el baktım ama temiz ve kafama göre bulamadım...2007-2008 model bitik arabalardansa ibiza on numara...performansı yeterli tatmin eder...diğer özellikleride güzel..Allah kaza bela vermesin

Saolun teşekkürler,

Hayırlısı salı günü teslim alacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tmac61 -- 20 Ekim 2014; 18:21:03 >
  • Sayın ibiza kullanıcıları, bende ibiza 1.2 tsi dsg düşünüyorum ama dsg hakkında çok kötü duyumlar aldım.Aracı en az 5-6 yıl kullanıcaz bu süre içinde bize çok büyük sıkıntılar çıkarır mı ? Ekstradan masraf yolsun istemem her sene bi sorun çıksın istemem.İbiza kullanıcısı olarak bu konuda görüşleri belliyorum saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.unal03

arkadaş yazmış ya referance 4 cam otomatik + park sensörü 34,600 demiş..

34.200 + arka cam otomatiği sonradan eklettim 400 tl daha ücret ödedim.referance da standart değil maalesef.

Yeni araçlarda esc+yokuş kalkış+lastik basınç ekli geliyor

• hiç düşmediler mi fiyattan?

• 
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.