Şimdi Ara

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\ (316. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.886
Cevap
140
Favori
988.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 314315316317318
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar merhaba, aracımın ayna ayar düğmesi kopuk ve kayıp. İnternette en ucuz kargo dahil burada buldum. Fiyat 27 lira civarı. Türkiyede internet ve servislerde 100 lira civarı. Şuraya bak diyeceğiniz başka yer varmı?http://www.aliexpress.com/item/New-Auto-part-Chrome-Mirror-Adjust-Knob-Switch-for-VW-Seat-6J1-959-565-6J1959565/2042355438.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinan3405

quote:

Orijinalden alıntı: boraaaaa

quote:

quote:

quote:

quote:

Konuşma yapmadım. Sadece çağrı yaptım , araçta ki hoparlörden Dııııt dııııt sesini duyuyordum...

Ben konusma yapiyorum rahatlikla. Sesi istedigim gibi kisip acabiliyorum sende olmuyormu bora,

Henüz denemedim konuşmayı :D sadece bir hevesle çağrı attım... Çağrı da sorun olmadığını görünce konuşmayı denemedim. Konuşma kısmında da sorun olacağını sanmıyorum çünkü telefona bağladığımız aux kablosunu telefon kulaklık olarak algılıyor. Rahatlıkla konuşma yapılır...

Aynen kardesim kulaklik algiliyor bluetooth cihazi alacaktim baktim boyle sikinti yok vaz gectim.

bluetooth'a gerek yok bencede... Karşı tarafa sesimizin daha güzel gitmesi için konuşma esnasında telefonu konsolun üstüne koysak bence yeterli olacaktır...

Bardakliga ters koyuyorum telefonu mikrofon uste gelecek sekilde yetiyor.
    Bayram donusu araca bagaj cita krom,cam citasi krom,cam ruzgarligi,en acik renkte cam filmi yaptiracam birde buji anahtari lazim kendim degistirecem bujileri kaç mm 17 mi 19 mu 21 mi acaba bunu ogrenmem gerek.

Buji anahtarı 16 mm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: cotyora666

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Konuşma yapmadım. Sadece çağrı yaptım , araçta ki hoparlörden Dııııt dııııt sesini duyuyordum...

Ben konusma yapiyorum rahatlikla. Sesi istedigim gibi kisip acabiliyorum sende olmuyormu bora,

Henüz denemedim konuşmayı :D sadece bir hevesle çağrı attım... Çağrı da sorun olmadığını görünce konuşmayı denemedim. Konuşma kısmında da sorun olacağını sanmıyorum çünkü telefona bağladığımız aux kablosunu telefon kulaklık olarak algılıyor. Rahatlıkla konuşma yapılır...

Aynen kardesim kulaklik algiliyor bluetooth cihazi alacaktim baktim boyle sikinti yok vaz gectim.

bluetooth'a gerek yok bencede... Karşı tarafa sesimizin daha güzel gitmesi için konuşma esnasında telefonu konsolun üstüne koysak bence yeterli olacaktır...

Bardakliga ters koyuyorum telefonu mikrofon uste gelecek sekilde yetiyor.
    Bayram donusu araca bagaj cita krom,cam citasi krom,cam ruzgarligi,en acik renkte cam filmi yaptiracam birde buji anahtari lazim kendim degistirecem bujileri kaç mm 17 mi 19 mu 21 mi acaba bunu ogrenmem gerek.

Buji anahtarı 16 mm.

Cok tesekurler kardesim simdi ustaya gitsem 20 lira degistirme parasi alir 15 liraya anahtari alip uzun vadede kullanmak daha mantikli geliyor takim sandiginda dursun.

• Tabi herkesin kendi aracı kendi kararı bişey diyemem ben sadece başıma gelen bir olayda mağdur olmadım onu anlatmaya çalışıyorum.Aracım yandığında Doğuş Oto yetkilisinin ilk sorduğu soru araçta lpg varmı oldu.sonra teyp zenon v.s gibi elektrik aksamda bi değişiklik varmı gibi sorular sordular.çok şükür orjinaldi ve sıkıntı yaşamadım.Tabi karar sizin.

• quote:

Orijinalden alıntı: kocak04

Tabi herkesin kendi aracı kendi kararı bişey diyemem ben sadece başıma gelen bir olayda mağdur olmadım onu anlatmaya çalışıyorum.Aracım yandığında Doğuş Oto yetkilisinin ilk sorduğu soru araçta lpg varmı oldu.sonra teyp zenon v.s gibi elektrik aksamda bi değişiklik varmı gibi sorular sordular.çok şükür orjinaldi ve sıkıntı yaşamadım.Tabi karar sizin.

Olaylarin aksesuarla alakasi olmadigi belirtmek istedim kardesim. Bugun servisler uygun olsa kimse disarida aracina bakim yaptirmaz.

Ben aracin lpg haricinde hicbir elektrik,elektronik aksamina dokunmam zaten lpg den dolayi boyle bir durumda montaj yapan firma ve arac markasi yetkilileri bilir kisi gondererek olaya mudahale ederler uzun surecegi kesin olsada nihayi bir karara varilir.

• sinan3405 kullanıcısına yanıt
    Lpg bujisi bakarken öğrendim bende. İridyum buji aldım ama değiştirmeye gözüm almadı. Kendin değiştirirsen bir video çeker misin? Birde tork değeri var. Zannedersem 28N/m ile sıkmak gerekiyor. Ayrıca motor soğukken buji değiştirilmeli. Bunlara dikkat etmek gerekli. Saygılarımla.

• quote:

Lpg bujisi bakarken öğrendim bende. İridyum buji aldım ama değiştirmeye gözüm almadı. Kendin değiştirirsen bir video çeker misin? Birde tork değeri var. Zannedersem 28N/m ile sıkmak gerekiyor. Ayrıca motor soğukken buji değiştirilmeli. Bunlara dikkat etmek gerekli. Saygılarımla.

Cekerim kardesim buji degisimi dedigin gibi soguk motorda yapilir elin cok iyi olmali esit sıkılmali ne fazla ne az olmali tatli yapar gibi bisey bu, cok sıkılirsa fincan kirilir is zorlasir.

Ne yaparsam video cekecem onceki aracimada cok sey yapardim hic video cekmedim cok pismanim

• Uygun tork metre ayarlamak lazım. İşi şansa burakırsam kesin bir sıkıntı yaratırım. Ondan korkuyorum.

• quote:

Uygun tork metre ayarlamak lazım. İşi şansa burakırsam kesin bir sıkıntı yaratırım. Ondan korkuyorum.

Cesaret 1 defa yaptinmi gerisi kolay herzaman yaparsin fazla zorlamamak gerek hem sokerken hem takarken. Olaki fincan kirildi saglam bir elektrikli supurge ile bujiyi yerinden oynatmadan o bolgeyi temizlemek. Birde guclu bir sekilde hava tutmak.

• quote:

quote:

Dün denedim aux'tan konuşmayı. Gayet güzel konuşuluyor. Dediğin gibi mikrofon üstte olacak şekilde telefonu bardaklığa koyduğumda herşey yolunda gidiyor ve konuşmayı gerçekleştirebiliyorsun.
    3 liralık aux kablosu için bence performansı gayet yeterli...

• Arkadaşlar, aracın ilk yağ kontrol/değişimini kaç km'de yaptınız? Doğuş Oto bana ilk 4-5 bin km arasında kontrol ettirin demişti, şimdi araç 5 bin olmak üzere.
    Bu bakım sadece yağı kontrol etmek midir, yoksa aynı zamanda değişim/ekleme midir? Herhangi bir benzincide benzin alırken kontrol ettirmek yeterli olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muhendisyen

Arkadaşlar, aracın ilk yağ kontrol/değişimini kaç km'de yaptınız? Doğuş Oto bana ilk 4-5 bin km arasında kontrol ettirin demişti, şimdi araç 5 bin olmak üzere.
    Bu bakım sadece yağı kontrol etmek midir, yoksa aynı zamanda değişim/ekleme midir? Herhangi bir benzincide benzin alırken kontrol ettirmek yeterli olur mu?

Aracın sıfır araç ise; kontrol amaçlıdır 3-4 bin km de çağırmaları... Parçaların birbirine uyumlarına ve herhangi bir aksilik var mı diye kontrol amaçlı çağırırlar. Bence benzinliği boşverin yetkili servise götürüp 2 dakika baksınlar. Herhangi bir ücret talep etmezler büyük ihtimal...
  • boraaaaa B kullanıcısına yanıt
    Doğuş Oto Kartal'ı aradım da, 31 Ekim'e kadar randevu veremeyiz vs dediler. O yüzden aslında sordum. Yoksa bugün Kartal'a gidip, yetkili servisinde kontrol ettirmekti niyetim. 5 bin km'yi de geçecek araç.
  • kardeş ben 15 binden önce bir kaç defa petrolde filan baktım servise filan götürmedim...15bin bakımında değiştirdiler yağı
  • Arkadaslar 2013 ibizam var klimasini tam olarak cozmus degilim derece olarak kaci ayarlayip klimayi kapatirsam kapatnca ona gore hava uflemeye devam ediyo sanki kapanmamis gibi. Uflemeyi tam olarak nasil kapatabilirim?

Bir de on cam icin bugu gidericiyi actigimda oncamin tam ortasindaki bi bolumun bugusu gitmiyor sanki disardan bi bugu oluyo gibi gozukuyo hatta silecegi acinca geciyor yagmursuz havada silecekle geziyorum. Ablamda da ayni aractan var ayni olay onda da oluyor sebebi nedir sizce

• 2013 Seat ibiza aldım bu araca bazı eklemeler yaptırmak istiyorum far sensörü, silecek sensörü, ön orta koldayama, yani internet sitesindeki Teknik paket ve dizany paketleri yapabilecek bir servis yada modifiyeci var mı?
    Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
  • AlfaRomeo147 kullanıcısına yanıt
    Klimayı kapatıktan sonra Fanlarıda kapatman gerekiyor auto da ise yine üflemeye devam ediyor fakat +- tuşları ile fan hızını ayarlar gibi fanlarıda - eksi işaretine doğru kapatabilirsin.
  • Arkadaslar merhaba bende yeni seat ibiza 1.2 tsi style model aracıma FR ledi taktırmak istiyorum da görünümü aynı olur mu ( yani cok apaçi gibi durmasın :D ) ya da servisdeki fiyatini bilenler söyleyebilirler mi ?
  • Arkadaşlar dün itibariyle seat ibiza 1.2 tsi dsg 105 hb aracımı almış bulunmaktayım.
    Fiyat olarak arka park sensörü dahil 45 bin tl ye aldım aracı. İç mekan gayet şık duruyor kendi segmentine göre.Arka koltuklar diz mesafesi kısa arkada oturan uzun boylu birisi sıkılabilir.
    Aklıma takılan bi kaç soru var onları sormak istiyorum sizlere
    Bu araçta usb girişi yok mu ben bulamadım yoksa aux ile nasıl müzik dinleyebiliriz?
    Vitesin önündeki kilitle düğmesine basınca Kapıların kilitlenmesi gerekmiyor mu?ben Düğmeye bastım kilit sesi geldi fakat kapı mandalını çekince kapı açıldı.
    Şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilsoa -- 4 Ekim 2014; 13:06:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: halilsoa

Arkadaşlar dün itibariyle seat ibiza 1.2 tsi dsg 105 hb aracımı almış bulunmaktayım.
    Fiyat olarak arka park sensörü dahil 45 bin tl ye aldım aracı. İç mekan gayet şık duruyor kendi segmentine göre.Arka koltuklar diz mesafesi kısa arkada oturan uzun boylu birisi sıkılabilir.
    Aklıma takılan bi kaç soru var onları sormak istiyorum sizlere
    Bu araçta usb girişi yok mu ben bulamadım yoksa aux ile nasıl müzik dinleyebiliriz?
    Vitesin önündeki kilitle düğmesine basınca Kapıların kilitlenmesi gerekmiyor mu?ben Düğmeye bastım kilit sesi geldi fakat kapı mandalını çekince kapı açıldı.
    Şimdiden teşekkürler...

Öncelikle aracınız hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. Aracı nereden aldınız ve ellerinde 1.4 style modeli var mıydı öğrenebilir miyim? Teşekkürler. Aux girişi için de, iki ucu da erkek olan Aux kablosunu alıp herhangi bir cihaza taktığınızda cihaz kulaklık gibi algılar ve sesi arabaya verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetineremre -- 4 Ekim 2014; 15:02:32 >

• 
Sayfa: önceki 314315316317318
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.