Şimdi Ara

MANİSA NASIL BİR ŞEHİR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31
Cevap
0
Favori
45.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ohhhhhhhh ne güzel anlatmış... sen o hayallerde dolaşmaya devam et.

evet bir bahar ayıydı. manisada sokak da çocuklar cıvıl cıvıl oynardı. kelebekler uçardı. kuşlar güzel. otlar güzel. hayat güzelll ohhhh...

o cıvıldamalar bir kavganın veya gaspın sesi olmasın sakın. o ormanlık yerde çiçeklerin arasında birisinin organlarını söküyor olmasınlar. uluparkta organ mafyalarının insan kaçırdığı günleri ne çauk unuttunuz.

evet arkadaşın da dediği gibi sen o masallarda koş zıpla kelebek yakala...:D

UYANIKLARIN ŞEHRİ MANİSA.... UYUYANI NE YAPARLAR BİLİYOR MUSUNUZ?

quote:

Orijinalden alıntı: lıılDevilDevlııl

Manisa yaşamak için güzel bir şehirdir. Geceleri çarşıda, sokakta rahatlıkla dolaşırsın. Öyle gasp, hırsızlık diğer illere göre daha azdır. Sokakta çoçuklar neşeli bir şekilde oyunlar oynar. İnsanları sinirli değildir. Hemen kaynaşırsın. Parkta bahçede otururken biri gelip sizle muhabbete dalarsa şaşırmayın. Özellikle Ulupark'a maç izlemeye giderseniz. Herkez abi kardeşmiş gibi maçı tartışır, konuşur. Ama tatil yönünden kötüdür. Çok az sosyal tesisler vardır. 3-4 tane bilardo salonu. 1 tane bowling salonu(yeni açıldı). 3 tanede belli başlı sineması vardır ama orlarada filmler geç gelir. Ama kafa dinlemek için yer çoktur. Özellikle spil dağı yolundaki çay bahçesine gidersiniz çayınızı yudumlayıp tüm Manisa'yı izleyebilirsiniz. Ayrıca Mesir ve Ramazan şenlikleri çok güzeldir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali1818 -- 16 Eylül 2009; 21:52:22 >

• evet arkadaslar baya bir yorum yazılmış.bir olayla bu konuyu kapatalım. bir gün horozköy sokaklarında yürüyorsunuz diyelim.sağ köşe başında bir muşlu çıkıyor karşınıza aynen şöyle diyor:''abe roj var put var hap var esrar var abbe.hemen gel bir üçlü saralım.'' her neyse umursamadan biraz ilerliyorsunuz.bir çocuk geliyor yanınıza daha 9 10 yasında''abe bir cigara versene''diyor.tabi doğal olarak kızıyorsunuz çocuga.sonra bir ıslık calıyor cocuk 20 30 40 kürt geliyor.bir temiz sopa cekıyor.yarabbi şükür diyorsun ve bıraz daha ilerliyorsun.bir gencden cocuk gelıyor ve aynen şöyle diyor:'' kardeşşş burası horozköy ayık ol destur cek yoksa sana cektırırler.hasbin allah diyorsun bıraz daha yuruyorsun.uc ksı köse basını tutmus takım elbiseli.kurtlar vadısınden cıkıp gelmısler.memati kılıklı bırı gelıyor yanına reıs senı cagırıyor dıyor.ne reısı dıyorsun.osmanlı tokadını görüyorsun suratında.her neyse yuzunun acısıyla gıdıyorsun reıs dedıgı kısının yanına.ceplerını bosaltıyorlar.bır temız de orda dayak yıyorsun sonra kacarak manısayı terk ı dıyar edıyorsun ve bırı soruyor hayırdır nıye kacıyorsun dıye neden kacıyorsun dıye.manısadan kacıyorum abı dıyorsun.nıye dıyor.halıme baksana herseyımı aldılar bır temız de dayak yedım dıyorsun.adam gülüyorve dıyor yagmurdan kacarken doluya tutuldun ben de manısalıym gardaş.sonunuz allah kerım.hadıbuyurun cenaze namazına.ruhuna el fatıha.

• şiMDİ AĞZIMI AŞTIRACAKSINIZ. SİZ ÖYLE İSENİZ İSE BEN NE YAPAYIM. AHHHHHHHHHHH

KEŞKE BİR SİZİ ULU CAMİ YE HOROZKÖYE NARLICAYA. NURLUPINARA. HELE HELE BARBOROSA ÖTÜRSEM O ZAMAN HEMEN KUCAĞIMA ATLARDINIZ KORKUDAN. MANİSA KADAR PİSLİK BİR ŞEHİR VARDIR O DA İSTANBUL. 2 . MANİSA.

SİZ BABANIZIN ARABASINDAN İNMİYORSUNUZ Kİ... ÜSTELİK ÇARŞIDAN BAŞKA YERLERİ GEZMİYORSUNUZ. HİÇ HAYATINIZDA. SAAT 8.30 CİVARI BU BAHSETTİĞİM HERLERE 1 KM YAKINDAN GEÇSE İDİNİZ GÖRÜRDÜNÜZ.

DURDUK YERE YANINIZA ÇAĞIRIRLAR. GİDERSİN NİE ANAMA KÜFÜR ETTİN DER. DEMEDİM DESENDE CEPLERİNİ KURCALAR. DİRENİRSEN BIÇAK SOKAR.

EYYYYYYYYYYYYYYYYYYY ANA KUZULARI. GEZİM ÇARŞIDA MANİSA SADECE ÇARŞIDAN İBARET.

DAHA ANLAT DİYEN OLURSA ANLATAYIM.

ÖĞRETMEN ARKADAŞ. EVDEN İŞE İŞTEN EVE GİT DERİM. ŞIRNAKTAN PİSLİK BU MANİSA. SANAYİSİ VAR YA NASIL SİNEKLER IŞIKTA TOPLANIR. TAAAAAAAA VANDAN MANİSAYA GELİYORLAR. BÖYECE KÜRT SEVİYESİ YÜZDE 67 E ÇIKIYOR.
    quote:

Orijinalden alıntı: kudal

quote:

Orijinalden alıntı: ali1818

kiralar ne ucuzu kafa yapıyor sizinle. en az 350 den başlıyor. bizim evin alt katı kazandairesi imiş eskiden daire olmuş. varın düşünün rutubeti. sıvalarını boyalarını.çok yobaz ve kürt vardır. çok belalı bir şehirdir. şahsen ben nefret ediyorum. hapisanesi bir kere full dolmuştu 2 yıl önce. o derece suç var. silahlı çatışmalar bile oldu. parası olanların şehridir. ayrıca tenha yerlerden geçmeyin tinerciler full önünüzü banko kesiyorlar. polisine güvenmeyin gayri ciddidir tam olarak kıçlarını sallıyorlar. olay yerine 20 dk geliyorlar. berbat bir şehir. çokkkkk kürt var. hepsi pislik. sabıkalı. ayakkabı çalmaları 1 numaradır. kapı önüne ayakkabı koymayın uçuruyorlar. motorsiklet koymayın benzinini çekiyorlar.

daha bilmek isterseniz sorun yazayım
    quote:

Orijinalden alıntı: elk_35

quote:

Orijinalden alıntı: glasyo

Manisa'da hayat ucuzdur.Kira,mutfak gideri az olur.İstanbul ile karşılaştırıldığında Memur için idealdir.Çok büyük bi yer değildir,sosyal bir şeyler yapmak için 45 dk uzaklıktaki İzmir'e gitmen gerekir.Ki bu pekde uzak sayılmaz.İnsanlarıyla kolay anlaşırsın.Kalıcı arkadaşlıkların olur.Yani arkadaşının tayini iyikide Manisaya çıkmış diyebilirsin..

Kiranın ucuzluğunun aksine,çok pahalı olduğunu duymuştum.Sebebi de Manisadaki vestel fabrikası.Ama son durum nedir bilemiyorum

sen manisadan bahsettiğine eminmisin? 27 sene manisada yaşadım. o dediklerinin 10 da 1 i bile olmaz manisada. sen istanbulla karıştırdın herhalde...

• SELAMLAR
    son öğretmen atamalarında arkadaşımın Manisaya çıktı
    manisa konusunda bilgisi olan var mı

• Manisa'da hayat ucuzdur.Kira,mutfak gideri az olur.İstanbul ile karşılaştırıldığında Memur için idealdir.Çok büyük bi yer değildir,sosyal bir şeyler yapmak için 45 dk uzaklıktaki İzmir'e gitmen gerekir.Ki bu pekde uzak sayılmaz.İnsanlarıyla kolay anlaşırsın.Kalıcı arkadaşlıkların olur.Yani arkadaşının tayini iyikide Manisaya çıkmış diyebilirsin..
  • quote:

Manisa'da hayat ucuzdur.Kira,mutfak gideri az olur.İstanbul ile karşılaştırıldığında Memur için idealdir.Çok büyük bi yer değildir,sosyal bir şeyler yapmak için 45 dk uzaklıktaki İzmir'e gitmen gerekir.Ki bu pekde uzak sayılmaz.İnsanlarıyla kolay anlaşırsın.Kalıcı arkadaşlıkların olur.Yani arkadaşının tayini iyikide Manisaya çıkmış diyebilirsin..

Kiranın ucuzluğunun aksine,çok pahalı olduğunu duymuştum.Sebebi de Manisadaki vestel fabrikası.Ama son durum nedir bilemiyorum
  • quote:

quote:

Hacı istanbulda 600-700 den başlıyo kiralar,Manisa'da en kral ev o fiyatta..
  • manisanın izmir yönünde giriş taraflarındaysa eğer atandığı yer..evini izmir bornovadan tutsun tek diyebileceğim budur(=
  • quote:

quote:

quote:

Hacı istanbulda 600-700 den başlıyo kiralar,Manisa'da en kral ev o fiyatta..

Doğrudur bizim gibi işçi aylyığıyla geçinen adamlara o fiyatlarda kira vermek bi hayal;ki maaş o civarda zaten

• Arkaşım dediğim gibi ennn fazla 600-700 kira,kürtler var doğru ama çok abartmışsın olayları.Ayrıca Kafa yapıyor ne demek ya adam gibi cevap verdim ben

kiralar ne ucuzu kafa yapıyor sizinle. en az 350 den başlıyor. bizim evin alt katı kazandairesi imiş eskiden daire olmuş. varın düşünün rutubeti. sıvalarını boyalarını.çok yobaz ve kürt vardır. çok belalı bir şehirdir. şahsen ben nefret ediyorum. hapisanesi bir kere full dolmuştu 2 yıl önce. o derece suç var. silahlı çatışmalar bile oldu. parası olanların şehridir. ayrıca tenha yerlerden geçmeyin tinerciler full önünüzü banko kesiyorlar. polisine güvenmeyin gayri ciddidir tam olarak kıçlarını sallıyorlar. olay yerine 20 dk geliyorlar. berbat bir şehir. çokkkkk kürt var. hepsi pislik. sabıkalı. ayakkabı çalmaları 1 numaradır. kapı önüne ayakkabı koymayın uçuruyorlar. motorsiklet koymayın benzinini çekiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi glasyo -- 16 Eylül 2009; 21:43:43 >

• ali1818

Senin yaşama sevincin ve umudun bitmişse ben napayım. Benim için manisa böyle ayrıca 21 yaşındayım ve 21 yıldır Manisadayım.
  • Manisa ortadan ikiye yada üçe ayrılmış diyeyim size eger lalelide oturursanız daha insani şeyler görürsünüz yada istasyon semtinde ama sakın karaköy civarında oturmayın, yolda sabah birini görsenizde günaydın deseniz bir dövmedikleri kalır ve üstünede 2 saat konferans çekerler, efendim islami insanı günaydın bozarmış asla böyle avrupai şeyler söylemeyecekmişiz zinhar yoksa çok günahmış mutlaka selamın aleyküm diyecekmişsiniz, eger şaşırrırda ramazanda agzınıza pide atarsanız onlarda size bir şeyler atarlar (karaköy semti)
    bence asla manisaya bulaşmayın yobazı dolu ben 3 sene zor dayandım izmirde aldım solugu.
  • quote:

quote:

quote:

sen manisadan bahsettiğine eminmisin? 27 sene manisada yaşadım. o dediklerinin 10 da 1 i bile olmaz manisada. sen istanbulla karıştırdın herhalde...

• Normal bir şehir,

Ne incelir, nede aradan sivrilir..
  • benimde manisa 'ya tayinim çıktı anlatılanlar içimi kararttı manisa'da nerede oturulur.
  • quote:

ohhhhhhhh ne güzel anlatmış... sen o hayallerde dolaşmaya devam et.

evet bir bahar ayıydı. manisada sokak da çocuklar cıvıl cıvıl oynardı. kelebekler uçardı. kuşlar güzel. otlar güzel. hayat güzelll ohhhh...

o cıvıldamalar bir kavganın veya gaspın sesi olmasın sakın. o ormanlık yerde çiçeklerin arasında birisinin organlarını söküyor olmasınlar. uluparkta organ mafyalarının insan kaçırdığı günleri ne çauk unuttunuz.

quote:

Manisa yaşamak için güzel bir şehirdir. Geceleri çarşıda, sokakta rahatlıkla dolaşırsın. Öyle gasp, hırsızlık diğer illere göre daha azdır. Sokakta çoçuklar neşeli bir şekilde oyunlar oynar. İnsanları sinirli değildir. Hemen kaynaşırsın. Parkta bahçede otururken biri gelip sizle muhabbete dalarsa şaşırmayın. Özellikle Ulupark'a maç izlemeye giderseniz. Herkez abi kardeşmiş gibi maçı tartışır, konuşur. Ama tatil yönünden kötüdür. Çok az sosyal tesisler vardır. 3-4 tane bilardo salonu. 1 tane bowling salonu(yeni açıldı). 3 tanede belli başlı sineması vardır ama orlarada filmler geç gelir. Ama kafa dinlemek için yer çoktur. Özellikle spil dağı yolundaki çay bahçesine gidersiniz çayınızı yudumlayıp tüm Manisa'yı izleyebilirsiniz. Ayrıca Mesir ve Ramazan şenlikleri çok güzeldir...

Manisa Salihlide yaşıyorum fakat Manısayada sık sık gitmişliğim var hani birşey abartılırda bu kadar mı abartılırım anlamam amacınız fikriniz tavrınız kime bilmem. Ya yaşamadınız yada orda kötü bir anınız geçti diye umuyorum. Orada kötü anınız geçti diye orayı bu kadar suclamak küçümsemek yanlış ! Hele ki öğretmen olacak birine. Kuzenim ve Eşi 4 yıldır Manisa Merkez'de öğretmenlik yapıyor onların söylediklerine göre pek eksik birşeyi yok barı diskosu eğlence yerleri gerek tarihi güzellikleri var güzel hoş bir şehir. Ha yok mu hiç pislik her yerde oldugu gıbı elbette var.
    Sayın Ali1818 ya en berbat kenar mahallelerin birinde yaşadınız. Yada birşeyi abartmayı gerçekten çok seviyorsunuz.

Neyse Manisa hakkında devam edeyim. Manisalılar alınmasın fakat insanları trafikte pek kural tanımaz kaçmassanız sizi ezebilir bile. Para biriktirmek için çok uygun bir yerdir. Kız arkadasınızla çarşıda gezerken biraz rahatsız olabilirsiniz gerçi o her yerde var o kadar takılmamak lazım. Ayrıca arkadaşınıza söyleyin Manisa Kebabı'nı mutlaka yesin.

Şimdi bu yazımdan ötürü beni eleştirmek isteyenler olucaktır. Manisa'lı kendi şehrini diye düşünenler olucaktır fakat Manisa'lı değilim Manısa'nın Salihli ilçesinde yaşıyorum ve İzmir'liyim.

İyi Forumlar.

EDİT: Ekleme

Nerelerde oturulur diye soran arkadaşlara bir kaç tavsiye vereyim. Maliye bakanlığının oralar gayet sakin güzeldir fakat park yeri biraz sorun olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ac Schnitzer. -- 17 Eylül 2009; 21:47:24 >

• kişi başına düşen motosiklet sayısı en fazla olan il
  • quote:

ohhhhhhhh ne güzel anlatmış... sen o hayallerde dolaşmaya devam et.

quote:

@ ali1818

Diyarbakırdan bahsetmiyoruz manisadan bahsediyoruz dostum.Gözlerimi actım acalı manisalıyım Ailem sülalem 7 göbeğim manisalı.Yuakrdaki arkadasın dediği gibi sessiz sakin yerdir. Nede olsa ege insanı yasar sıcak iklim insanı ve genelleme yapamasamda insanları cok yüksek oranda iyi ve yardım severdir.Öyle kapkaç mapkaç gibi sacma sapan seyler görülmez.

İzmire güzel değil diyen adamlar Trafik ısıkları yeşilden Kırmızıya döndüğünde Karsıdan karsıya en az 150 kişiyle gecer.Fakat manisa sessizdir sakindir insanı yozlamamıstır ve kafa dinlemek için birebirdir. Ve 300 - 350 liraya güzel bir ev tutulur. 1 Ay öncesine kadar full özellikli evi 350 TL verdik...

• Uncubozköyde 2+1 kombili ev arıyorum. Öğrenciyim. Fırsat bu fırsat dedim.
  • ya manisa güzel şehhirdir aslında bi manisada horozköy ulu cami tabane nurlupınar gibi yerlerde gezmeyen ama bu dediğim yerlerdeki insanlara samimiyet gösteririzseniz onlar sizi başınızın üstünde tutarlar dediğim gibi manisa güzeldir kürt çok olsada yine kafa dnlenecek yer herkeze gelip görmesini tavsiye ederim özellikle manisanın en belalı yeri olan horozköyü insanları insanları çok samimidir
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.