- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
LG 42LH7020 LCD TV kullanan aranıyor?
33 Cevap2870 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

270 Mesaj
16 Eylül 2009; 19:45:53 

bu modelde harici hard disk i kullanmada performans nasıldır?

alt yazıda sorun çıkarıyormu?

sd yayın performansı nasıldır?

893 Mesaj
16 Eylül 2009; 21:01:42 

Dostum benimde merak ettiğim konu bu,açmakla iyi etmişsin.Yalnız 7020 sahipleri resimle bizi aydınlatırlarsa daha iyi olacağı kanaatindeyim.

PSN:VibrantTR

270 Mesaj
18 Eylül 2009; 15:11:59 

lg kullanan kimse yokmu?

893 Mesaj
18 Eylül 2009; 16:52:33 

Merak etme dostum,gözümü kararttım artık, kısmetse bugun alıcam,yarın elimde olacak.Ben inceledikten sonra senide bilgilendiririm,hatta resim filan da koyarım

17 Mesaj
19 Eylül 2009; 23:48:21 

Özellikle bu cihazın B650 serisine göre alt yazı ve video da daha düşük performasn sergiledigi söyleniyor. Fakat kullanan arkadaşlarımın ve buradaki yorumlara bakıldığında böyle bir sıkıntının olmadıgı ve kullanılabildigi anlaşılıyor. :)))

272 Mesaj
20 Eylül 2009; 0:21:14 

quote:

Orijinalden alıntı: zantanriyar

Merak etme dostum,gözümü kararttım artık, kısmetse bugun alıcam,yarın elimde olacak.Ben inceledikten sonra senide bilgilendiririm,hatta resim filan da koyarım

nereden alacaksınız?

Skoda Octavia 1.6 TDI Elegance DSG

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Eylül 2009; 19:09:08 

hocam cihazın alt yazısını görmeden yorum yapmayın derimtam destek veriyor diyte bilirim Türkçe için harf hatası yok. sd yayında da başarısı çok iyi biir cihaz benı sinir eden tek sıkıntısı usb girişi cihazın arkasında olması :P geri kalan herşey çok iyi bir çok farklı fiyat var ama piyasada vede çok büyük farklar..

893 Mesaj
21 Eylül 2009; 2:04:07 

quote:

Orijinalden alıntı: hakan1636

nereden alacaksınız?

Dostum Vatan bilgisayarda kampanya vardı ordan aldım.Kısmetse bayram sonrası elimde olacak.

Fiyat da worldcard a peşin fiyatına 5 taksit 2551 ytl idi. 12 taksitle de 2750 ye geliyor.Gerçi ben kart bulamadım,peşin aldım ama İ.B. hariç hiçbir yerde ucuza bulamadım bu kadar.İB de de 7020 varmış almak istemedim.

Hayırlısı artık,ürünün görüntülü bir incelemesini sizler için yapacağım,bir faydamız olsun.Yalnız biraz gecikecek, zira araya evlilik giriyor.

5 Mesaj
7 Ekim 2009; 1:03:26 

Selamlar

1 ay kadar önce istanbul bilişimden LG 42LH7020 aldım.. Epey kurcalamış biri olarak sorulara yanıt vermeye çalışayım..

Flash bellekten divx vb formatta yayınları sorunsuz izliyorum. Altyazıları da türkçe karakterleri ile sorunsuz gösteriyor.. Harici taşınabilir harddiskimi taktım onu görmedi.(Western Digital 120 GB) Ancak bir arkadaşımdan ödünç aldığım Multimeda Harddisk dediği harddiski görüyor .. Arasındaki fark ne tam bilmiyorum açıkçası..

Yalnız şunu söylemeliyim flaş bellekte word belgesi vb. gibi farklı formatta dosya var ise sorun çıkartabiliyor.. Faş bellekte başka formatta bir dosya var ise o klasörü hiç görmeyebiliyor.. Bu kullanma klavuzunda da yazıyor .. flaş belleğin içerisine tv nin okuyabileceği formatın dışında dosya yüklememenizi öneririm..

Ayrıca dikkatimi çeken bir durumu da belirtmeden geçemeyeceğim:

bazı kanallarda bazı filmlerde (her kanal ve her proğramda olmuyor, örneğin TNT,CNBC-E deki filmlerde genellikle -ki bu kanallarda özellikle film yayınlarken diğer kanallara göre görüntü belirgin şekilde daha net çıkıyor-) ani hareketler de çok ani donma veya karelenme oluyor.. Bunu ancak çok dikkatli bakınca farkedebiliyorsunuz.. Bu TV den mi kaynaklanıyor, yayından mı yoksa Uydu alıcısındanmı o konuda bişey diyemeyeceğim.. (Uydu alıcısı Wodrsat Scart kablom ise Teknosadan 33 liraya aldığım HAMA marka altın uçlu kablo) özellikle ayarlardan TRU Motion u yüksek seçtiğimde bu daha da belirginleşiyor.. Yalnız su var ki flaş bellekten yüksek çözünürlükteki veya HD görüntüleri oynatırkan bu sorun gözükmüyor.. Bu tv den kullanan ve bu sorunu yaşayan var mı merak ediyorum..

Bunun dışında gayet güzel ses ve görüntü veriyor.. TV de özellik olarak yok yok.. Parlaklık renk kalitesi ve özellikle 100 Hz olması görüntüde çok fark yaratıyor..

Merak ettiğiniz sorular olursa yanıtlamaya çalışırım..

Teşekkürler...

www.tb5x.com www.mehmetdivili.com

6225 Mesaj
7 Ekim 2009; 9:18:04 

vatanfa 5 taksit 2550 mu ? eğer oyle ise bende alma tarafatarıyım...

Ender
(Fujitsu-Siemens V3205 T7600 Cpu Laptop )
(Iphone 5s Beyaz)

270 Mesaj
7 Ekim 2009; 19:37:08 

bende yaklaşık 10 gün önce aldım..philips 500gb harddisk kullanıyorum gayet başarılı.. harddisk tv açık olduğu sürece daimi açık ve içerisinde de bir çok değişik formatta dosya bulunuyor ama bende bir problem yaratmadı.. her kanalın gönderdiği yayın kalitesi aynı olmadığıiçin farklı kanallarda farklı kalitede çıkması muhtemel.. bnm tek takıldığım nokta (ki ancak sessiz izlediğinizde oluyor) arkadan bir tınlama sesi duyuluyor.. sesden pek memnun olduğum söylenemez..mutlak suretle ses sitemi almak şart.. şimdilik 2+1 creative bilgisayar hoparlörlerimi kullanıyorum.. sorun yok gayet tatmin edici..

Uzaklaştırılmış
7 Ekim 2009; 21:37:28 

herkezin söylediği gibi cihaz mükemmel sd yayın kaliteside harike diye bilirim usb girişindende herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. alt yazı desteği tam dır TR karekterlede hiç bir sorun yok..

5 Mesaj
7 Ekim 2009; 23:12:12 

Arkadaşlar ,

Bazı kanallarda bazı filmlerde (her kanal ve her proğramda olmuyor, örneğin TNT,CNBC-E deki filmlerde genellikle -ki bu kanallarda özellikle film yayınlarken diğer kanallara göre görüntü belirgin şekilde daha net çıkıyor-) ani hareketler de çok ani donma veya karelenme oluyor.. Bunu ancak çok dikkatli bakınca farkedebiliyorsunuz.. Bu TV den mi kaynaklanıyor, yayından mı yoksa Uydu alıcısındanmı ?

(Uydu alıcısı Wodrsat Scart kablom ise Teknosadan 33 liraya aldığım HAMA marka altın uçlu kablo)

Özellikle ayarlardan TRU Motion u yüksek seçtiğimde bu daha da belirginleşiyor.. Yalnız su var ki flaş bellekten yüksek çözünürlükteki veya HD görüntüleri oynatırken sorun yok gibi..

Bu tv den kullanan ve bu sorunu yaşayan var mı?

Uzaklaştırılmış
9 Ekim 2009; 17:27:26 

BELİTTİĞİN KANALLARDAN HERKEZİN ŞİKAYETİ VAR BU KONUDA SANIRIM KANLLARIN SİNYALLERİNDEN KAYNAKLANAN BİR DURUM BU

1004 Mesaj
9 Ekim 2009; 19:00:35 

Diğer cihazlarında USB den divx oynatma performanslarını da denemiş biri olarak, gerçekten eh iyisi lh7000/7020 serisi.

Altyazıları diğer markalara göre çok daha okunur ve büyük. Arkasında siyah gölgeli altyazı yapmışlar bu da, altyazıları daha kolay okunabilir kılıyor.

Cihaz olarak bence güzel.

Güle güle kullanın

|13" Macbook Pro Late 2011 // i5 2.4 Ghz - 4GB Ram - 250GB Samsung 840 EVO SSD - HD3000 /10.9 Mavericks
|XBOX 360 4GB Slim + Kinect
|Apple iPhone 6 Plus 16GB Space Gray // iOS 8.02

/// En son ve sık güncellenen İzmir haberleri!

5 Mesaj
9 Ekim 2009; 19:11:48 

quote:

Orijinalden alıntı: mc_fatih

BELİTTİĞİN KANALLARDAN HERKEZİN ŞİKAYETİ VAR BU KONUDA SANIRIM KANLLARIN SİNYALLERİNDEN KAYNAKLANAN BİR DURUM BU

Bu belittiğim kanallar özellikle film yayınlarken sanırım daha yüksek çözünürlükte yayına verdiklerini varsayalım.. Yayından bu şekilde geliyor diye duşunsek bile tüplü tv lerde böyle bir sorun oluşmuyor sanırım.. bunun sadece bu tv de olması ilginç.. sebep bu olabilir mi acaba. LG 42LH7020 yi ilk aldığımda bu durum canımı çok sıkmıştı..

TNT de mesela film bittikten sonra yayın netliği biraz düşüyor (ara reklamlarda da) ve bu karelenme ve donma etkisi de kalkıyor..

Yalnız dediğim gibi dikkatli bakmak gerekiyor farkedebilmek için.. Örneğin konuşan bir kişinin yakından gösterirken yüzünü diğer yana çevirmesi gibi sahnelerde bu çok belirgin farkediliyor...

Bunun yayından olup olmadığını anlamak için bir bluray cihazı ile hd görüntü de test etmek lazım sanırım..

Açıkçası bu durumdan dolayı 2.580 küsür lira verdiğim bu tv pek içime sinmedi desem yeridir...

Uzaklaştırılmış
9 Ekim 2009; 19:46:23 

ARKADAŞLAR CİHAZI İNCELEDİM GERCEKTEN COK GÜZEL BİR CİHAZ ALANLARA HAYIRLI OLSUN ALMAYANLARDA İNCELEMELERİNİ TAFSİYE DERİM...

3 Mesaj
14 Ekim 2009; 21:09:12 

Bende almayı düşünüyorum ama kafama takılan birkaç şey var
bu cihazlarda altyazı ses senkronu yapmak vs şeyler mümkünmü falsh bellekten 1080p film
izlerken herhangi bi sorunla karşılaşılıyormu

kullanan arkadaşlar cevaplarsa çok mutlu olurum

Birde ben büyük şehirde yaşamıyorum olduğum yerde 2900 TL nin altına bulamadım
ama ankara dan alma ihtimalim var en ucuz garantili sini nerede bulabilirim
yardım ederseniz bu garibi çok sevindirirsiniz

219 Mesaj
15 Ekim 2009; 12:15:10 

quote:

Orijinalden alıntı: pashanline

Flash bellekten divx vb formatta yayınları sorunsuz izliyorum. Altyazıları da türkçe karakterleri ile sorunsuz gösteriyor.. Harici taşınabilir harddiskimi taktım onu görmedi.(Western Digital 120 GB) Ancak bir arkadaşımdan ödünç aldığım Multimeda Harddisk dediği harddiski görüyor .. Arasındaki fark ne tam bilmiyorum açıkçası..

Biraz gec oldu ama sanirim externall hdd nin formatini NTFS den FAT32 e cevirirse tv i hdd ni gorecektir. Cevirmeden once yedek almayi unutma!:)

Son olarakta birsey sormak istiyorum HD filmlerde DTS destekli olanlardan ses alamiyosunuz anladigim kadari ile peki TV yi DTS destekli ses sistemine optic kablo bagladiginiz zamanda boyle bir sorun devam ediyormu sonucta sesi 7+1 den almak istiyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bck6579 -- 15 Ekim 2009; 12:17:52 >

58 Mesaj
20 Ekim 2009; 10:22:48 

Arkadaşlar LG 42LH7020 LCD TV ile internete girebiliyormuyuz. İliginize şimdidien teşekkür ederiM

Saygılarımla
Bora GÖREN

boragoren

6225 Mesaj
22 Ekim 2009; 9:21:02 

internete girebilen tv varmı kı?

Ender
(Iphone 5s Beyaz)

398 Mesaj
22 Ekim 2009; 10:15:48 

Arkadaşlar tv dün elime geçti,biraz test edip tekrar kapattım,1 ay sonra kullanacağım :)

Arkadaşların bahsettiği donma olayını yaşamadım.1080p mkv yi oynattım,tek kelimeyle süperdi.
Tek can sıkıcı tarafı dts sesleri desteklemiyor ve maalesef elimde ki filmler dts sese sahip
Birde tv nin kendi sesi başarısız olmuş,böyle güzel bir tv ye daha iyi bir ses sistemi yapılabilirdi.

İnternet özelliği yok tv'nin.

Parfüm Nasıl Kullanılmalı ? Tıklayın

6225 Mesaj
22 Ekim 2009; 13:17:53 

nerden ? kaca aldınız?

Ender
(Iphone 5s Beyaz)

398 Mesaj
22 Ekim 2009; 13:24:18 

İstanbul Bilişim'den birazını peşin birazını taksitle duvar aparatıyla beraber 2.170TL ye geldi.

quote:

Orijinalden alıntı: ender

nerden ? kaca aldınız?

6225 Mesaj
23 Ekim 2009; 10:18:02 

o zaman

İstanbul Bilişim'den korkmaya gerek yok.. sorunsuz tv ler geliyor sanırım.

Ender
(Iphone 5s Beyaz)

98 Mesaj
21 Kasım 2009; 13:58:12 

LH7020 ye PS3 bağlayıp deneyen, sorunla karşılaşan var mı arkadaşlar ?
pes2009 oynarken flulaşma olduğu doğru mu?

11 Mesaj
9 Ekim 2010; 23:39:53 

quote:

Orijinalden alıntı: pashanline

Arkadaşlar ,

Bazı kanallarda bazı filmlerde (her kanal ve her proğramda olmuyor, örneğin TNT,CNBC-E deki filmlerde genellikle -ki bu kanallarda özellikle film yayınlarken diğer kanallara göre görüntü belirgin şekilde daha net çıkıyor-) ani hareketler de çok ani donma veya karelenme oluyor.. Bunu ancak çok dikkatli bakınca farkedebiliyorsunuz.. Bu TV den mi kaynaklanıyor, yayından mı yoksa Uydu alıcısındanmı ?

(Uydu alıcısı Wodrsat Scart kablom ise Teknosadan 33 liraya aldığım HAMA marka altın uçlu kablo)

Özellikle ayarlardan TRU Motion u yüksek seçtiğimde bu daha da belirginleşiyor.. Yalnız su var ki flaş bellekten yüksek çözünürlükteki veya HD görüntüleri oynatırken sorun yok gibi..

Bu tv den kullanan ve bu sorunu yaşayan var mı?

ayni sorun bende de var..ne yaptiysam duzelmiyor..cok sinir bozucu bir durum..sadece tv yayininda bazi kanallarda ve bazi filmlerde oluyor..cok enteresan bir sorun..1080p full hd avatari izledim bana misin demedi..ama tv yayininda donmalar devam ediyor..bu sorunu cozebilen biri yardimci olursa sevinirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carnage163 -- 9 Ekim 2010; 23:42:40 >

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img93.imageshack.us/img93/1728/mj9as.gif[/IMG][/URL]

596 Mesaj
10 Ekim 2010; 22:37:17 

LG LH7020 LCD televizyonu geçen sene İstanbul Bilişimden aldım. Kargo ulaşır ulaşmaz servisten gelip montajı yaptılar ve kendi garanti belgelerini teslim ettiler.
Bir seneyi aşkın kullanıyorum, hiçbir şikayetim olmadı, TV gerçekten çok kaliteli ve özellikleri çok iyi.
Tek "keşke" dediğim husus şu oldu, önceki televizyonumun ses çıkışına hoparlör bağladığımda kendi hoparlörleri çalışmaya devam ediyordu. Böylece harici ses sistemini çalıştırmasam bile ses alabiliyordum. Bu televizyonda ses çıkışına jak taktığınız anda kendi hoparlörleri devre dışı kalıyor, bu sebeple tv izlemek için ses sistemini çalıştırmak zorunda kalıyorsunuz.

Hyundai Elantra Prime Plus Otm (2011/2012) (BRC)
Chevrolet Aveo Classic HB 1.4 Otm (2011) (BRC)

596 Mesaj
12 Şubat 2011; 15:21:18 

sorusu olan olursa cevaplamaya hazırım.

9 Mesaj
20 Mayıs 2011; 18:14:25 

Merhaba,

Benim bir sorum olacaktı.
1 sene önce 42LH7020 model televizyonumu aldım sorunsuz kullanıyorum.
bir kaç aydır mkv uzantılı dosyalarla test etme şansım oldu, fakat bazı sorunlarla karşılaştım.
Bu sorunların televizyondan mı yoksa medya dosyalarından mı olduğunu çözemedim.
sorunum şu ki; bazi mkv uzantılı dosyaları sorunsuz oynatırken, bazılarını tanımıyor bile.
ama bilgisayarda denediğimde tüm dosyalar sorunsuz olarak çalışıyor.

bu sorunla karşılaşan veya çözümünü bilen var mı?

dosyalar hatasız, hepsi PC'de VLC player ile çalışıyor.

şimdiden teşekkürler.
TGM

398 Mesaj
20 Mayıs 2011; 21:09:57 

Sorun görüntüde mi yoksa seste mi ?
Eğer ses ise dts desteklemiyor,ac3 convert etmen gerekiyor.

Eğer hiç bir şekilde filmi görmüyor 0 KB olarak görüyorsan formatla alakalı bir sorundur.
Bende tek tük böyle sorun çıkardı,pc de açıyor ama tv de açmıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: TGM

Merhaba,

Benim bir sorum olacaktı.
1 sene önce 42LH7020 model televizyonumu aldım sorunsuz kullanıyorum.
bir kaç aydır mkv uzantılı dosyalarla test etme şansım oldu, fakat bazı sorunlarla karşılaştım.
Bu sorunların televizyondan mı yoksa medya dosyalarından mı olduğunu çözemedim.
sorunum şu ki; bazi mkv uzantılı dosyaları sorunsuz oynatırken, bazılarını tanımıyor bile.
ama bilgisayarda denediğimde tüm dosyalar sorunsuz olarak çalışıyor.

bu sorunla karşılaşan veya çözümünü bilen var mı?

dosyalar hatasız, hepsi PC'de VLC player ile çalışıyor.

şimdiden teşekkürler.
TGM

9 Mesaj
24 Mayıs 2011; 12:04:43 

Sorun dosyayı 0kb olarak görmesinde aslında.
mkv dosyalarının formatını düzelten bir yazılım var mı?
divx dosyalar için bir zamanlar divfix vardı bir çok dosyayı kurtarmıştım.
mkv uzantılılar için hata giderme veya dönüştürme programı önerebilirseniz çok sevinirim.

teşekkürler.

596 Mesaj
3 Ağustos 2011; 0:16:48 

bende de aynı sorun var, bazı dosyaları "0kb" olarak görüyor. formatla ilgili bir sorun olsa gerek.

bunu çözmek için aklıma tv'nin codec'ini güncellemek geldi, acaba bu mümkün mü?

6225 Mesaj
3 Ağustos 2011; 13:04:48 

öyle bir durum yok sanırım en guncel 3.75 surumunu guncelledım bende de 0.00 olarak gozuken MKV ler halen öyle gorunuyorlar... bu buyuk boyutlu fılmlerıde bılgısayarda yenıden rıplemektende üşeniyorum...
cozum bulan olursa bende faydalanmak ısterım

Ender
(Iphone 5s Beyaz)
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.423