- x
::::IMEI SORGULAMA::::
911 Cevap1538652 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     7 8 9 10 11 12 [14] 16      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

5862 Mesaj
10 Mart 2006; 10:42:23 

quote:

Orjinalden alıntı: crazy83

ARkadaşlar birşeyde ben sorayım.1 hafta once n90 aldım, bu grey ıstanbul garantılı cihazlardan.Baktım netten kayıt bulunamadı yazıyordu.Bugun aldıgım yere götürdüm, biryerlreri aradı sordu, falan filan bunların kaydı 45 iş günün bulabılrmıs falan dedi.birsey olmaz korkma biz zaten herzaman buradayız gibisnden birşeyler dedi ne yapayım
faturayı mutlaka almalısın ..

Telekomünikasyon Kurumu 12 Temmuz'dan sonra faturasız veya kaçak yoldan alınan 500 bin cep telefonu incelemeye aldı. Faturası gösterilemeyen telefonlar kullanıma kapatılacak

Telekomünikasyon Kurumu'nun (TK) kaçak ve kayıtdışı telefonlara karşı mücadelede ikinci dönemi başlatıyor. 12 Temmuz 2005'te çıkarılan yasaya dayanarak 3-15 Aralık tarihleri arasında belirlenen faturasız cep telefonlarının kayıt altına girmesi için süre veren ve 18 milyon cep telefonunu kayıt altına alan kurum, yasanın çıktığı tarihten sonra alınan kaçak 500 bin telefon için de düğmeye bastı. Fatura gösteremeyen cep telefonları bu kez kapatılacak.

http://imei.tk.gov.tr/

319 Mesaj
10 Mart 2006; 21:55:11 

Arkadaşlar bugun telekomünikasyon müdürlüğüne gittim benım telefon olayı için.Dilekce yazmamı söylediler, bende olayı anlatan dileekçe yazdım.Eger kayıtdısıysa kayıt alırız ve satanın tepesine bineriz dediler.Herhangi bir magduriyet yaşamazmısım.Haberiniz olsun böyle durumda dilekçe yazmanız yeterşıymış

ŞAMPİYON FENERBAHÇE

5762 Mesaj
10 Mart 2006; 22:03:08 

Grey garantili telefonların faturası oluyormu? Satıcı fatura kesmek zorundamı yoksa fatura diye bir olay yokmu?

5762 Mesaj
10 Mart 2006; 22:09:52 

quote:

Arkadaşlar bugun telekomünikasyon müdürlüğüne gittim benım telefon olayı için.Dilekce yazmamı söylediler, bende olayı anlatan dileekçe yazdım.Eger kayıtdısıysa kayıt alırız ve satanın tepesine bineriz dediler.Herhangi bir magduriyet yaşamazmısım.Haberiniz olsun böyle durumda dilekçe yazmanız yeterşıymış

Satıcı fatura vermişmiydi sana? Telefonu satın alırken fatura almadıysan bence hiç bir hak talep edemezsin.

319 Mesaj
10 Mart 2006; 22:20:45 

quote:

Orjinalden alıntı: akay635

Satıcı fatura vermişmiydi sana? Telefonu satın alırken fatura almadıysan bence hiç bir hak talep edemezsin.

Tabiiki faturası var arkadaşlar.Bu grey olayına girio galiba tam bilmiyorum ama istanbul garantiside verdi adam 2 yıl ve faturasıda vardı elimde

ŞAMPİYON FENERBAHÇE

5762 Mesaj
10 Mart 2006; 22:34:44 

Fatura varsa problem yaşamazsın. Senin telefon demekki kayda geçmemiş henüz. Telekom imei kayıtlarını güncellediğinde senin telefonunda kayıtlı olarak görünecektir. Eğer belli bir süre zarfında telefonun kayda geçmezse büyük ihtimal ile telefon problemlidir. Bu durumda telekom müdürlüğünden aldığın bilgiler doğrultusunda hareket edersin.

319 Mesaj
10 Mart 2006; 22:37:39 

quote:

Fatura varsa problem yaşamazsın. Senin telefon demekki kayda geçmemiş henüz. Telekom imei kayıtlarını güncellediğinde senin telefonunda kayıtlı olarak görünecektir. Eğer belli bir süre zarfında telefonun kayda geçmezse büyük ihtimal ile telefon problemlidir. Bu durumda telekom müdürlüğünden aldığın bilgiler doğrultusunda hareket edersin.

Ya herhangi bir sorun yaşamam degılmı.Orada yaşamazsın dediler bende verdim dilekceyi.Gerci vermesem daha kötü olurdu.Bide bana dediler eger kayıtdısı bır durum varsa dilekçen ıncelenınceye kadar vakıt gecermıs ve 1-2 gün kapanır telefonun dediler amakapanmadıgına göre kayıtta sorun yoktur falan dediler.Bide teknosadan bahsettıler, teknosa ürünlerı satıyormus bellı bir sayıya ulasınca imei nolarını gönderıyormus belkı aldıgın yerde böyle yapıyordur dediler
.

ŞAMPİYON FENERBAHÇE

5762 Mesaj
10 Mart 2006; 22:48:57 

Beklemekten başka yapabilecek bir şey yok herhalde. Telefonu satın aldığın dükkan hangi şirketten alıyor acaba telefonları? Bu şirketi öğrenebilirsen onlardan telefonun hakkında detaylı bir bilgi alabilirsin belki.

319 Mesaj
10 Mart 2006; 22:56:23 

İmtel diye birşirketten alıyor ya olmadı kapanırsa adamla konustum zaten.Aldıgım dükkan değiştirirm bana güven birşey olmayacak 45 iş günü içinde kayıt yaplrlar dedi.Ben garanti olsun die verdım dilekçeyi

ŞAMPİYON FENERBAHÇE

3267 Mesaj
14 Mart 2006; 19:32:12 

bnde 1 hafta once n70 aldım ama kayıt bulunamadı diyor
Kadıkoyden Sengullerden aldım 2yıl kvk garantili faturalı sorun olmas di mi?

319 Mesaj
14 Mart 2006; 20:23:03 

Olmaz büyük ihtimal kardsım.Ben telekomunikasyonk urumuna sordum.Sen yurt içinden almıssın, faturanda var hiçbirşey olmaz kayıtdışıysa biz hallederiz dediler.Ama ben dilekçe yazdım oşekılde oluyormus

ŞAMPİYON FENERBAHÇE

1444 Mesaj
15 Mart 2006; 12:05:28 

ya arkadaşlar benimki sony ericson ben *#06# yapı yorum ımei numaram 357792-00-435175-6-13 şeklinde çıkıyor bu numarayı giriyorum ama numara yanlış diyır tlf nu alalı 2 hafta filan oldu genpa dan numarayı nasıl yazıcam bilen vrmı???

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

645 Mesaj
15 Mart 2006; 17:17:26 

arkadasım numaraları bitişik yazcan ilk 15 numarayı yazacaksın..
ok?
kolay gelsin

5762 Mesaj
15 Mart 2006; 20:59:03 

357792004351756 bu şekilde yazacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akay635 -- 15 Mart 2006; 21:02:24 >

5762 Mesaj
15 Mart 2006; 21:05:45 

quote:

Orjinalden alıntı: acy78

ya arkadaşlar benimki sony ericson ben *#06# yapı yorum ımei numaram 357792-00-435175-6-13 şeklinde çıkıyor bu numarayı giriyorum ama numara yanlış diyır tlf nu alalı 2 hafta filan oldu genpa dan numarayı nasıl yazıcam bilen vrmı???

Senin yerine sorgulama yaptım telefonun kayıtlı.

1444 Mesaj
18 Mart 2006; 11:57:40 

quote:

Senin yerine sorgulama yaptım telefonun kayıtlı.

teşekkür ederim hocam da bana da öğretirmisin nasıl oluyormuş numaraları nasıl girdin?

1444 Mesaj
18 Mart 2006; 12:00:15 

quote:

357792004351756 bu şekilde yazacaksın.

pardon ya burada yazılmış zaten teşekkür ederim

5862 Mesaj
27 Mart 2006; 12:45:45 

Cepte kayıtlı kaçağa karşı referans fiyat

Mobil İletişim Sistemleri ve Araçları İş Adamları Derneği (MOBİSAD) Başkanı Murat Dursun, cep telefonlarında yaşanan kayıtlı kaçak sorununun, nisan ayında cep telefonlarının referans fiyat üzerinden vergilendirilmesiyle çözüleceğini bildirdi.

319 Mesaj
28 Mart 2006; 23:07:09 

quote:

Arkadaşlar daha önce anlatmıstım ve sonucunu aldım azönce ımeı numarasını arattırdım. Kayıtlı yazdı. ohh be rahatladım

ŞAMPİYON FENERBAHÇE

14256 Mesaj
9 Nisan 2006; 12:46:54 

tesekkurler bende ikinci el almıstım

Samsunglar İçin MSN |Samsungların Kulaklık ve Sesinin Çoğaltılması |OperaMini Programı |Samsung Kodları
K790/K800/K810 Menü/Patch/Akustik/Cam Driver |Setolden Dosya Yükleme Anlatımı
YazılımDeposuhttp://byfarukkk.4shared.com/ |Bütün SE Yazılım Main FS Dosyaları
SE Yazılım Sorunları ve Yüklemeleri Resimli Anlatımı |Iphone Bölümü Önemli Konu Linkleri

Forum Kuralları || İmza Kuralları || Şikayet Et Butonu || Nick Değişimi || SMS Onay Sistemi || Öneri ve Şikayetleriniz

57 Mesaj
11 Nisan 2006; 11:22:31 

arkaadşlar bile varsa yardımcı olsun bende 3510i marka tel vardı 1 haftadan beri simkart kaydı yapılamadı diyor ama sebeke otomatik armadan cıkarıp elle yapıldıgında butun gsm sebekelerini buluyor ama okey yaptığımızda erşim yok diyor yani bunun anlamı telefonu blokemi ettiler cunku tel kacak ve kayırt altına alınmamış

319 Mesaj
11 Nisan 2006; 19:39:50 

Büyük ihtimalle bloklanmıstır

ŞAMPİYON FENERBAHÇE

186 Mesaj
14 Nisan 2006; 18:56:52 

KATILIYORUM KESİNLİKLE BLOKLANMIŞTIR ARKADAŞIM

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

5 Mesaj
19 Nisan 2006; 22:13:01 

ya abi ben *#06# ya basıyorum 37658478-151515-5-01(((((gerçek IMEI değil ama bu şekilde)))) şekline çıkıyor bunu sorgulatıyorum bulunamadı diyor ama 376584781515155 olarak giriyorum bulundu diyo
şimdi benim tel kayıtlımı değilmi ((Faturalı/garantili))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackmask101 -- 19 Nisan 2006; 22:17:05 >

BlacKMasK

5762 Mesaj
21 Nisan 2006; 0:19:41 

İmei numarası telefonun ekranında 37658478-151515-5-01 bu şekilde görünsede imei' yi sorgularken ilk onbeş rakam aralarda boşluk olmadan kullanılır.
376584781515155 bu numarayı kullanarak sorgulamayı doğru bir şekilde yapmışsın. Problem yok.

5862 Mesaj
5 Mayıs 2006; 9:12:04 

[font="Arial"]Çalıntı Cep Telefonuna Özgürlük!

Cumhuriyet Savcılıkları, çalıntı cep telefonlarının takibi ve cihazların görüşmeye kapatılması taleplerini geri çevirmeye başladı. İşte savcıları bu karara iten gerekçe...

Cumhuriyet Savcılıkları, çalıntı cep telefonlarının takibi ve cihazların görüşmeye kapatılması taleplerini geri çevirmeye başladı. Bu konuda yapılan başvuruları inceleyen savcılıklar, cep telefonu operatörüyle bağlantı kurmadan "kovuşturmaya yer olmadığına" dair karar veriyor. Kararlara gerekçe olarak IMEI numaralarının klonlanması ve ilgisiz kişilerin mağdur edilmesi ihtimali gösteriliyor.

Çalıntı cep telefonunun kullanıcısının belirlenmesi ve cihazın kullanımının engellenmesi talebiyle Kadıköy Cumhuriyet Savcılığı’na yapılan bir suç duyurusu hakkında Savcı Faruk Söker’in verdiği kararda, IMEI numaralarının kopyalanarak, çok yayıda sim kartta kullanıldığı hatırlatıldı. Kararda, kopyalanan IMEI numaralı sim kartların çok sayıda faturalı cep telefonunda da kullanıldığı ve bu nedenle de, IMEI üzerinden suç kovuşturması yapılırken, olayla ilgisi olmayan masum insanların da mağdur edileceği vurgulandı.

OPERATÖRLER DİRENMİŞTİ:

IMEI yardımıyla, çalıntı cep telefonlarının kullanımını durdurmak mümkünken, cep telefonu operatörleri sistemi yavaşlattığı için geçen yıla kadar bu teknolojiyi kullanıma açmıyordu. 2005 Nisanı’nda Sultanbeyli Sultanbeyli Sulh Ceza Mahkemesi’nin aldığı karar bu konuda ilk yaptırım örneği olmuştu. Sultanbeyli Cumhuriyet Savcısı Uğur Gökkoyun, teknik altyapılarının mümkün olmadığını iddiasıyla kararı uygulamayan cep telefonu operatörleri hakkında soruşturma başlatmıştı. Bunun üzerine Turkcell, Telsim ve Avea çalıntı telefona hizmet vermeyi kesmişti.

YASAYA AÇIK HÜKÜM KONDU:

GSM operatörlerinin itirazlarını ortadan kaldırmak amacıyla geçen temmuzda çıkan 5392 Sayılı Yasa’ya "İşletmeciler, kayıp, kaçak, kimlik bilgileri değiştirilmiş cihazlarla iletişim hizmeti veremez" maddesi eklenmişti. Buna karşın Türkiye’nin en büyük GSM işletmecisi Turkcell, fatura ve IMEI numarası bildirilerek yapılan çalıntı cihazın görüşmeye kapatılması talebini "Telekomünikasyon Kurulu’nun bu konuda uygulanacak kesin hükümleri henüz bildirmediği" gerekçesiyle reddetmeyi sürdürüyor. Avea ile Telsim ise başvuru sahibini savcılık ve Telekomünikasyon Kurulu’na yönlendiriyor. Telekomünikasyon Kurulu ise yasa hükümlerinin ilgili kurumların yetki ve sorumluluklarını belirlediğini belirtiyor. Çalıntı cihazın kullanıma kapatılmasının cep telefonu operetörü, kullanıcısını saptama işleminin ise savcılığa yapılacak başvuruyla gerçekleşmesi gerektiğini vurguluyo[/font]

2311 Mesaj
6 Mayıs 2006; 11:16:42 

quote:

Orjinalden alıntı: visualize

[font="Arial"]Çalıntı Cep Telefonuna Özgürlük!

Cumhuriyet Savcılıkları, çalıntı cep telefonlarının takibi ve cihazların görüşmeye kapatılması taleplerini geri çevirmeye başladı. İşte savcıları bu karara iten gerekçe...

Cumhuriyet Savcılıkları, çalıntı cep telefonlarının takibi ve cihazların görüşmeye kapatılması taleplerini geri çevirmeye başladı. Bu konuda yapılan başvuruları inceleyen savcılıklar, cep telefonu operatörüyle bağlantı kurmadan "kovuşturmaya yer olmadığına" dair karar veriyor. Kararlara gerekçe olarak IMEI numaralarının klonlanması ve ilgisiz kişilerin mağdur edilmesi ihtimali gösteriliyor.

Çalıntı cep telefonunun kullanıcısının belirlenmesi ve cihazın kullanımının engellenmesi talebiyle Kadıköy Cumhuriyet Savcılığı’na yapılan bir suç duyurusu hakkında Savcı Faruk Söker’in verdiği kararda, IMEI numaralarının kopyalanarak, çok yayıda sim kartta kullanıldığı hatırlatıldı. Kararda, kopyalanan IMEI numaralı sim kartların çok sayıda faturalı cep telefonunda da kullanıldığı ve bu nedenle de, IMEI üzerinden suç kovuşturması yapılırken, olayla ilgisi olmayan masum insanların da mağdur edileceği vurgulandı.

OPERATÖRLER DİRENMİŞTİ:

IMEI yardımıyla, çalıntı cep telefonlarının kullanımını durdurmak mümkünken, cep telefonu operatörleri sistemi yavaşlattığı için geçen yıla kadar bu teknolojiyi kullanıma açmıyordu. 2005 Nisanı’nda Sultanbeyli Sultanbeyli Sulh Ceza Mahkemesi’nin aldığı karar bu konuda ilk yaptırım örneği olmuştu. Sultanbeyli Cumhuriyet Savcısı Uğur Gökkoyun, teknik altyapılarının mümkün olmadığını iddiasıyla kararı uygulamayan cep telefonu operatörleri hakkında soruşturma başlatmıştı. Bunun üzerine Turkcell, Telsim ve Avea çalıntı telefona hizmet vermeyi kesmişti.

YASAYA AÇIK HÜKÜM KONDU:

GSM operatörlerinin itirazlarını ortadan kaldırmak amacıyla geçen temmuzda çıkan 5392 Sayılı Yasa’ya "İşletmeciler, kayıp, kaçak, kimlik bilgileri değiştirilmiş cihazlarla iletişim hizmeti veremez" maddesi eklenmişti. Buna karşın Türkiye’nin en büyük GSM işletmecisi Turkcell, fatura ve IMEI numarası bildirilerek yapılan çalıntı cihazın görüşmeye kapatılması talebini "Telekomünikasyon Kurulu’nun bu konuda uygulanacak kesin hükümleri henüz bildirmediği" gerekçesiyle reddetmeyi sürdürüyor. Avea ile Telsim ise başvuru sahibini savcılık ve Telekomünikasyon Kurulu’na yönlendiriyor. Telekomünikasyon Kurulu ise yasa hükümlerinin ilgili kurumların yetki ve sorumluluklarını belirlediğini belirtiyor. Çalıntı cihazın kullanıma kapatılmasının cep telefonu operetörü, kullanıcısını saptama işleminin ise savcılığa yapılacak başvuruyla gerçekleşmesi gerektiğini vurguluyo[/font]

al işte döndük dolaştık başladığımız yere geri geldik.

MSN : wishne@passport.com
wishne.com.tr

3913 Mesaj
8 Mayıs 2006; 21:48:02 

Geçen hafta yurtdışından hp 6315 PDA+GSM getirttim.telefon 1 haftadir çalışıyordu.herhangi bir kayit falan yaptirmadim.bugun açtığımda çalışmadi..
imei no sorgulamasi yaptiğimda ise kayit bulunamadi diyor..
acaba Türk telekommu kilitledi?nasil öğrenebilirim..
teşekkürler..

63 Mesaj
14 Mayıs 2006; 6:47:00 

arkadaşlar telefon kapansa bile 15 ytl karşılıgında tekrar acılıyorlar imei klonlama sayesinde

1121 Mesaj
17 Mayıs 2006; 19:47:05 

arkadaşlar bizim arkadaş bikaç gün önce 6630 aldı.480'e.kutuda nokia kom.ltd.şti yazıyor.ancak imei numarası kayıtlarda çıkmıyor.hemde club nokiadan aldı.bu nedendir?

5762 Mesaj
18 Mayıs 2006; 12:22:18 

Yeni alınmış bir telefon özellikle yurda yakın bir zamanda girmiş ise telekomun kayıtlarına geçmesi biraz zaman alıyor.
quote:

Orjinalden alıntı: vanquish

arkadaşlar bizim arkadaş bikaç gün önce 6630 aldı.480'e.kutuda nokia kom.ltd.şti yazıyor.ancak imei numarası kayıtlarda çıkmıyor.hemde club nokiadan aldı.bu nedendir?

1121 Mesaj
18 Mayıs 2006; 15:33:35 

quote:

Yeni alınmış bir telefon özellikle yurda yakın bir zamanda girmiş ise telekomun kayıtlarına geçmesi biraz zaman alıyor.

yani korkması gerekn bişe yok öyle mi?

5762 Mesaj
18 Mayıs 2006; 19:22:25 

Yok. Ama belli aralıklar ile imei sorgulaması yapın. Uzun zaman sonra (2-3 ay) hala kayıt altına alınmamışsa satın alınan yer ile irtibata geçerek bunun nedenini öğrenin.

quote:

Orjinalden alıntı: vanquish

yani korkması gerekn bişe yok öyle mi?

1121 Mesaj
19 Mayıs 2006; 10:16:32 

quote:

Yok. Ama belli aralıklar ile imei sorgulaması yapın. Uzun zaman sonra (2-3 ay) hala kayıt altına alınmamışsa satın alınan yer ile irtibata geçerek bunun nedenini öğrenin.

tamam yardımlarınız için saolun.

123 Mesaj
19 Mayıs 2006; 11:49:32 

harwareee ımeıı ne demek

817 Mesaj
27 Mayıs 2006; 12:15:08 

siteye güvenmeyin,gidin bir turkcell bayii'ne onlardan sorgu yaptırın.

--AMD Rules--

469 Mesaj
28 Mayıs 2006; 21:30:42 

yeni aldıgınız tlf ları sorgulayın çıkmazsa aldıgınız yere gidin ekşiyin gene bir formul ile kaçak tlf satılıyor.

5762 Mesaj
4 Haziran 2006; 20:30:55 

Kaçak telefonlara af geldiğinde (geçen yıl) arkadaşın telefonunu 5 ytl karşılığında kayıt ettirmiştik. Kayıt ettirdikten bir kaç ay sonra Telekom' un sitesinden bu telefonun imei numarasını sorgulattığımızda ''5 ytl karşılığında kayıt altına alınan cihaz'' diye bir sonuç çıkıyordu. Arkadaşım imei numarasını Telekom' un sitesinden dün yine sorgulatmış; bu defa ''kayıt bulunamadı'' diye ileti çıkmış. Spot telefonlarını 5 ytl karşılığında kayıt ettiren arkadaşlar Telekom' un sitesinden sorgulama yapıp sonucu buraya yazabilir mi? Sorgulama linki aşağıda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akay635 -- 4 Haziran 2006; 20:32:23 >

20 Mesaj
4 Haziran 2006; 22:06:13 

quote:

Kaçak telefonlara af geldiğinde (geçen yıl) arkadaşın telefonunu 5 ytl karşılığında kayıt ettirmiştik. Kayıt ettirdikten bir kaç ay sonra Telekom' un sitesinden bu telefonun imei numarasını sorgulattığımızda ''5 ytl karşılığında kayıt altına alınan cihaz'' diye bir sonuç çıkıyordu. Arkadaşım imei numarasını Telekom' un sitesinden dün yine sorgulatmış; bu defa ''kayıt bulunamadı'' diye ileti çıkmış. Spot telefonlarını 5 ytl karşılığında kayıt ettiren arkadaşlar Telekom' un sitesinden sorgulama yapıp sonucu buraya yazabilir mi? Sorgulama linki aşağıda.

Aynı durum bendede mevcut.Bir ay önce baktığımda kayıtlı diyo.Şimdi baktım kayıt bulunamadı diyor.

5862 Mesaj
5 Haziran 2006; 20:43:25 

quote:

Orjinalden alıntı: kalekale44

Aynı durum bendede mevcut.Bir ay önce baktığımda kayıtlı diyo.Şimdi baktım kayıt bulunamadı diyor.

allah allah ama tlf çalışıyor degilmi...

5762 Mesaj
5 Haziran 2006; 22:22:08 

Evet telefon çalışıyor.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Haziran 2006; 18:39:24 

ben bunu göreli yıllar oldu ama telefonun ımeı sini yazdığımda kayıt bulunamıo

8 Mesaj
9 Haziran 2006; 19:52:51 

Ben de telefonumu 50 kontör karşılığında kayıt ettirmiştim. Telsim müşteri hizmetleri ile görüştüm hesabınızdan kayıt ücreti olarak 50 kontör düşülmüş diyor. Aralık ayında imei sorguladığımda bulunamadı mesajı veriyordu. Fakat şimdi sorgulama yaptığımda KLON CIHAZ yazıyor. 5 gün önce telefonum kapatıldı ve aradığım hiçbir yerden çözüm bulamadım. Telekominikasyon kurumunu da aradım klon cihazlara bişey yapamayız diyorlar.

469 Mesaj
11 Haziran 2006; 13:55:16 

quote:

Orjinalden alıntı: ALİOS1

Ben de telefonumu 50 kontör karşılığında kayıt ettirmiştim. Telsim müşteri hizmetleri ile görüştüm hesabınızdan kayıt ücreti olarak 50 kontör düşülmüş diyor. Aralık ayında imei sorguladığımda bulunamadı mesajı veriyordu. Fakat şimdi sorgulama yaptığımda KLON CIHAZ yazıyor. 5 gün önce telefonum kapatıldı ve aradığım hiçbir yerden çözüm bulamadım. Telekominikasyon kurumunu da aradım klon cihazlara bişey yapamayız diyorlar.

senin sorununda ilginç ama telsim cözmeli sorunu.

Uzaklaştırılmış
15 Haziran 2006; 0:31:03 

aynı dert bende var. turkcell in sitesinden sorguladığımda kayıtlı diyor.Telekom un sitesinde eskiden kayıtlı diyordu.Şimdi kayıt bulunamadı diyor! Bende anlamadım birşey!!

quote:

Orjinalden alıntı: kalekale44

5862 Mesaj
27 Haziran 2006; 12:55:07 

konu serbest kaldı genede zaman zaman elimizin altında olması gerekiyor:))

5762 Mesaj
27 Haziran 2006; 18:39:44 

Türkcell' in kendine ait imei sorgulama hizmeti vardı, Türkcell' in sitesine baktım bulamadım. Bilen bir arkadaşın link vermesini rica ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akay635 -- 27 Haziran 2006; 18:40:05 >

5762 Mesaj
27 Haziran 2006; 18:55:05 

Türkcell kendine ait imei numarası sorgulama uygulamasını kaldırmış galiba. İnternetten bir kaç tane link buldum ama hiç biri çalışmıyordu.

Uzaklaştırılmış
27 Haziran 2006; 19:21:02 

Online islem merkezinde olmasi gerek

282 Mesaj
27 Haziran 2006; 20:31:56 

2447 mesaj at c1kar

YER ISTANBUL SUADIYE

5762 Mesaj
27 Haziran 2006; 20:43:27 

Arkadaşlar teşekkür ederim. Türkcell' in sitesindeki online işlem merkezine baktım böyle bir hizmet yok. 2447' ye boş mesaj attım 10 dk. oldu cevap gelmedi hala.

5762 Mesaj
27 Haziran 2006; 20:46:50 

Gönderdiğim mesaja cevap geldi. Mesaja imei numarasını yazıp göndermek gerekiyormuş. Mesaja imei numarasını yazıp 2447' ye tekrar gönderdim.

Uzaklaştırılmış
27 Haziran 2006; 20:53:40 

Annemin 1100'da geçen sene kaydedilmişti şimdi baktım kayıt bulunamadı diyor. Turkcell'e sms attım kaydedilmiştir diyor.

Telekom.

5762 Mesaj
27 Haziran 2006; 20:54:07 

Gönderdiğim mesajın cevabı geldi. Mesajda ''xxxxxxxxxxxxxxx imei no' lu cihaz kayıt altına alınmıştır'' diye yazıyor. Telekom' un sitesinden sorguladığımda ise ''kayıt bulunamadı'' diye sonuç çıkıyor. Bir problem çıkmaz herhalde.

5762 Mesaj
27 Haziran 2006; 21:03:15 

Benim telefonda aynı durumda. Büyük ihtimal ile problem çıkmaz. Telekom' un sitesinden sorgulama yapıldığında ''kayıt bulunamadı'' sonucu çıkarsa, telefonun durumu belli değil anlamına geliyor. Yani Telekom bu cihazı ''kayıtlı'' veya ''kayıt dışı olduğu kesinleşmiş cihaz'' grubuna alabilir. Ben Türkcell' den de sorgulama yaptım ''kayıtlı'' çıktı. Buna istinaden Telekom' da büyük ihtimalle telefonu ''kayıtlı'' grubuna alır gibime geliyor.

quote:

Orjinalden alıntı: otakanla

Annemin 1100'da geçen sene kaydedilmişti şimdi baktım kayıt bulunamadı diyor. Turkcell'e sms attım kaydedilmiştir diyor.

Telekom.

Uzaklaştırılmış
27 Haziran 2006; 21:05:24 

quote:

Benim telefonda aynı durumda. Büyük ihtimal ile problem çıkmaz. Telekom' un sitesinden sorgulama yapıldığında ''kayıt bulunamadı'' sonucu çıkarsa, telefonun durumu belli değil anlamına geliyor. Yani Telekom bu cihazı ''kayıtlı'' veya ''kayıt dışı olduğu kesinleşmiş cihaz'' grubuna alabilir. Ben Türkcell' den de sorgulama yaptım ''kayıtlı'' çıktı. Buna istinaden Telekom' da büyük ihtimalle telefonu ''kayıtlı'' grubuna alır gibime geliyor.

Tamamda 3 senelik telefon bu kayıt zamanında kaydettirdik biz. Ve kayıtlı olarak gördüm ben bunu imei.tk'da ama şimdi kayıt bulunamadıya geçirmişler.

5762 Mesaj
27 Haziran 2006; 21:19:12 

Ben de 5 ytl vererek kayıt ettirmiştim. Bu kayıt işleminden sonra Telekomdan imei sorgulaması yaptığımda ''5 ytl alınarak kayıt ettirilmiş cihaz'' diye yazıyordu. İleriki zamanlarda tekrar sorgulama yaptığımda bu defa ''kayıt bulunamadı'' sonucu çıkıyordu ki hala aynı sonuç çıkıyor. Bu farklılık Telekom' un yaptığı düzenlemeden kaynaklanıyordur. Sorgulamada ''kayıt bulunamadı'' sonucu çıkan telefonlar büyük ihtimalle ''kayıtlı'' duruma geçirilecektir. Asıl kötü olan sorgulamada ''kayıt dışı olduğu tespit edilen cihaz'' diye sonuç çıkması. Bu tür cihazlar eninde sonunda kapatılacak. İstisnalar olabilir tabiki.

469 Mesaj
28 Haziran 2006; 0:03:52 

off offf bu sorunu daha çözemediler degilmi.

551 Mesaj
28 Haziran 2006; 0:31:56 

quote:

Ben de 5 ytl vererek kayıt ettirmiştim. Bu kayıt işleminden sonra Telekomdan imei sorgulaması yapt