- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
::::IMEI SORGULAMA::::
912 Cevap1542773 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     7 8 9 10 11 [13] 15 16      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

5320 Mesaj
12 Aralık 2005; 16:23:33 

yaa ben bu imei için verilen adrese girdim ama sunucu bulunamıyor diyo 1-2 kere deneim yine öle diyo ne yapmam lazım yardımlarınız için tşk..

seat ibiza 1.6 stella kırmızı

LG G2

5886 Mesaj
12 Aralık 2005; 18:01:03 

tlf kayıt ettiremeyen arkadaşlar 12 temmuz sonrası alan veya bşka bir sebebten her neyse..acıklama şöyle 14 aralıkta kapanması muhtemel tlf bir mesaj daha gelecek bu kesin mesajın içerigi,tahminim x bir rakam yatırmaları karşılıgında makine kullanıma devam edecektrt2 de yetkili böyle bir acıklama yaptı...

8 Mesaj
12 Aralık 2005; 18:22:54 

harika bir şey bu ya ama benim telefonu göstermiyor

hayatta keşkelere yer verme onun yerine birdahakine kelimesini kullanmayı dene

15 Mesaj
12 Aralık 2005; 18:51:00 

quote:

Orjinalden alıntı: visualize

tlf kayıt ettiremeyen arkadaşlar 12 temmuz sonrası alan veya bşka bir sebebten her neyse..acıklama şöyle 14 aralıkta kapanması muhtemel tlf bir mesaj daha gelecek bu kesin mesajın içerigi,tahminim x bir rakam yatırmaları karşılıgında makine kullanıma devam edecektrt2 de yetkili böyle bir acıklama yaptı...

yetkili kimdir bilen var mi yani eylülde duabaiden alinan telefon belirli bi para karsiliginda kullanabilecek mi yine?

Peugeot 206 Plus Envy - 2011

Bir umudum sensin anlıyor musun?
Hayat yaşanmıyor ki senle olmadan...

1 Mesaj
13 Aralık 2005; 0:10:13 

353772009425163

5766 Mesaj
13 Aralık 2005; 0:17:23 

quote:

Orjinalden alıntı: selcukx

353772009425163

Nedir bu imei numarası?

185 Mesaj
13 Aralık 2005; 8:49:38 

Merhaba,

Turkcell' 3576...... IMEI nosunu sorgulanmak üzere sms olarak gönderdim bana: 654454...... IMEI nosu klonlanmıştır.... diye cevap geldi ne bu şimdi

5886 Mesaj
13 Aralık 2005; 10:28:42 

quote:

Orjinalden alıntı: gultig

yetkili kimdir bilen var mi yani eylülde duabaiden alinan telefon belirli bi para karsiliginda kullanabilecek mi yine?
Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer...

Biliyorsunuz 5392 sayılı kanunda buradaki süreç belirlenmiş, 13 Aralık’tan sonra bu kayıt dışı telefonlarla ilgili işlemlere başlanacak ama bu 14 Aralık’ta tüm kayıt dışı telefonlardan, kayıt altına alınamayanların bloke edileceği anlamına gelmez. 13 Aralık’tan sonra Gsm işletmecilerinle oturup tekrar son durumu değerlendireceğiz. Muhtemelen bu arada belki tereddüt hasıl eden olaylar olacaktır. Bu operatörler aracılığıyla abonelere tekrar belki birer kez daha mesaj çekilecek, tereddüt arz eden aboneler için.

5886 Mesaj
13 Aralık 2005; 11:19:52 

babamın k750i spot temmuz ilk haftası almıştı turkcell cihazınız kayıt dışı mesajı göndermişti ve hediyecell puanlarından kaydınızı yaparız acıklaması vardı ve dün bir mesaj daha geldi ve turkcell sizin adınıza cihazınızı kayıt ettrimiş ve 5ytl ücreti hediyecell puanınızdan 2000 puan düşerek karsılamıştır...

bugün ben imei sorguladıgımda yanıt 3xxxxxxxxxxxxxx IMEI no.'lu cihaz kayıt altına alınmıştır.Cihazı Turkcell hattınızla kullanabilirsiniz.

20 Mesaj
13 Aralık 2005; 11:31:39 

benım de babamın bi telefonu var hedıye ne fatura vr ne bişey oda avea nın mesajına cevap verdı kayıt etsınler dıye avea nın sorgulama sayfası yok msj a cevap gelmedı noldugunu bılmıyoruz kitlicekler mi kitlemeyeceklermi turkselın sayfasından sorguluyom ama kayıt dısıdır turksel bayııne ugrayın 13 aralık a kadar diyo .... napıcaz imei.tk da acılmıyo..

20 Mesaj
13 Aralık 2005; 11:34:07 

sana soruyorum yarbay.. bu konuda en acık cevapları sen yazıyon hadi bana yardımcı ol... turkcel neden 13 aralık a kadar bır tuekcell bayııne ugrayın dıyoda herhangıbır operatorun bayııne ugrayın demıyo... akılları sıra tek hatla mı kullanılacak dıye mılletı telasa surukluyo...

5886 Mesaj
13 Aralık 2005; 11:53:04 

quote:

Orjinalden alıntı: izzmitlee

sana soruyorum yarbay.. bu konuda en acık cevapları sen yazıyon hadi bana yardımcı ol... turkcel neden 13 aralık a kadar bır tuekcell bayııne ugrayın dıyoda herhangıbır operatorun bayııne ugrayın demıyo... akılları sıra tek hatla mı kullanılacak dıye mılletı telasa surukluyo...
adamlar bu kayıt işini yaparken kendilerinede yeni abone yaratma cabasına girdiler bence bu iş daha cok turkcell,e yarayacak zaten abone merkezleride cok diger lerine baktıgımızda hertaraf turkcell abone merkezi ,bunların kafasında bir tilkilik var tabiki bekleyip görecegiz söylenenler şu an için kaydı yapan aboneyi kapar fakat bu engellenir tlf alırken bize turkcell,avea, telsim destek vermediki parayı bastık aldık şimdi üzerimizde hak iddaa edemezler ama ortada geçicide olsa sahiplenme var....bu konu il ilgili bir açıklama yapacaklarmış su tantana bitsin...

herhangi bir abone merkezinden tlf kayıt altına almayı unutmayın..daha dogrusu hangi operatörü kullanıyorsanız...bu ara da bazı abone merkezleri tlf hangi sartlarda olursa olsun kayıt altına almış bunlarla ilgilide yakın zamanda kendi içinde hesaplaşacaklar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi visualize -- 13 Aralık 2005, 11:56:51 >

20 Mesaj
13 Aralık 2005; 11:58:08 

13 aralıktan sonra gsm operatorlerı alınan verılerı yani kayıtları bırlestırecek ve turkselde kayıtlı olan herkes telsım ve aveada da kayıtlı gosukecek tabı onlarda kı kayıtlarıda turkcell onaylıcak sonra butun kayıtlı telefonlar butun operatorlerde kullanılacak... turkcell in yaptıgı cakallık..mıllet zaten cahil..turkcell ol deyınce onlarda zıplıyo halıyle..

5886 Mesaj
13 Aralık 2005; 12:00:52 

Cep'ler hemen kapanmayacak!

Kurum, bugünden itibaren operatörlerin elde ettikleri verileri isteyip, sistemde ne kadar kayıt dışı telefon kaldığını tespit ederek, kapatma tarihiyle ilgili kesin kararını verecek.

Bu karar operatörlerin genel müdürleri ile tartışılarak alınacak. TK'nın kayıt dışı telefonları kapatmak yerine, yeni mesaj gönderimi yapma olasılığı da var.

TURKCELL: Cihazı kayıt dışı olan abonelerine SMS göndererek, 5 YTL'yi Hazır Kart'lı abonelerinin KontörBizden'deki hediye kontörlerinden, faturalı abonelerinin HediyeCell puanlarından düşerek, aboneleri adına ödüyor. Mesaj geldiğinde, telefonlar üzerindeki 'hayır' tuşuna basarsanız, kayıt altına alınmıyor. 'Evet' için herhangi bir tuşa basılması gerekmiyor.

TELSİM: Aboneler, 7046'yı arayarak veya boş SMS göndererek, telefonlarının kayıt altında olup olmadığı öğreniyor. Ardından, abonenin onayıyla kayıt dışı telefon için 5 YTL, faturalı hatlarda hediye birikim, ön ödemeli kartlarda ise hediye kontör puanlarından düşülüyor.

AVEA: Aboneleri SMS yoluyla bilgilendiriyor. Ardından kayıt dışı olanlar, şirketin iletişim merkezlerine giderek 5 YTL yatırmanın yanı sıra 9858'e SMS atarak veya arayarak kayıt olabiliyor. Avea da hediye puan uygulamasını bazı aboneleri için kullanıyor.

20 Mesaj
13 Aralık 2005; 12:08:33 

bana telsımden de msj geldı turkcel den de ıkısıde kayıtlı mesajı yolladı işlem yapmanısa gerek yok dedi...bu işi masrafsız yırttık.. bakalım nolacak beklıyos benım kafam peder ın tel e takıldı

20 Mesaj
13 Aralık 2005; 12:27:49 

arkadaşlar bugun kayıt dışı telefonla ilgili olumlu veya olumsuz mesaj alan varmı...... HERKESE SORUYORUM...

20 Mesaj
13 Aralık 2005; 12:29:52 

arkadaşlar bugun kayıt dışı telefon ile ilgili mesaj alan varsa lutfen cevap yassın..HERKESE DUYURUYORUM....

5886 Mesaj
13 Aralık 2005; 16:09:34 

turkcell IMEI sorgulama iyi çalışıyor...

2729 Mesaj
13 Aralık 2005; 16:15:24 

quote:

turkcell IMEI sorgulama iyi çalışıyor...

evet bende denedim

5886 Mesaj
14 Aralık 2005; 9:18:20 

beyler akşam alt yazı geçti tv.de kaçak tlf kesinlikle kapatılacak diye bakan sözü ...

5886 Mesaj
14 Aralık 2005; 11:05:04 

turkcell.den sorgulayınca kayıtlı cıkan tlf,telekomünikasyon kurumundan sorgulayınca kayıtlı degil çıkıyor,herhalde eldeki veriler birleştirilecek bakalım ne zaman bu işler bitecek...

20 Mesaj
14 Aralık 2005; 11:23:22 

aynen telsimin kayıtlıdır onayı verılen imei lerde turkcell in sorgulamasında kayıtsız cıkıyo...

5886 Mesaj
14 Aralık 2005; 11:25:01 

quote:

aynen telsimin kayıtlıdır onayı verılen imei lerde turkcell in sorgulamasında kayıtsız cıkıyo...
hepsi birleşecek herhalde ak-kara ortaya cıkacak...hatalı işlem varsa onlarda ortaya cıkacak ditorlar..artık neyse...

20 Mesaj
14 Aralık 2005; 11:36:17 

ya visualize ben şimdi ana avrat gidicem... bak kardeşim şimdi senin alttaki yere tıkladım..tk nın sorgulama sayfası cıktı..orda benim kızın ımeı nı sorguladım kayıtsızdır dıyo.. gecen gun senın alttaki ''imei sorgulama'' linkinden turksellin sorgulaması cıkıyodu aynı imei yi ordan sorgulamıstım kayıtlı demişti... bu nasıl iş anlamadım...

20 Mesaj
14 Aralık 2005; 11:39:56 

turkcell den sorgulucam bi daha aynı imei yi.. uyuz oldum walla..

2561 Mesaj
14 Aralık 2005; 12:06:46 

quote:

ya visualize ben şimdi ana avrat gidicem... bak kardeşim şimdi senin alttaki yere tıkladım..tk nın sorgulama sayfası cıktı..orda benim kızın ımeı nı sorguladım kayıtsızdır dıyo.. gecen gun senın alttaki ''imei sorgulama'' linkinden turksellin sorgulaması cıkıyodu aynı imei yi ordan sorgulamıstım kayıtlı demişti... bu nasıl iş anlamadım...

dostum güncel ve geçerli olanı imei.tk.gov.tr adresidir kesin sonuç burdan çıkıyor bilgine.
ama cebin faturalıysa yine sana bişey olmaz.

20 Mesaj
14 Aralık 2005; 12:20:15 

hayır faturalı deil ama gecen gün turkcell den sorguladım kayıtlı dıyodu.. bugun tk.org tan kayıtsız diyo.. gene turkcell den sorgulıcam şimdi de turkcell in sorgulaması acılmıyo...

5886 Mesaj
14 Aralık 2005; 19:49:20 

quote:

hayır faturalı deil ama gecen gün turkcell den sorguladım kayıtlı dıyodu.. bugun tk.org tan kayıtsız diyo.. gene turkcell den sorgulıcam şimdi de turkcell in sorgulaması acılmıyo...
ne oldu sonuç...

5886 Mesaj
14 Aralık 2005; 19:52:33 

kayıt altına alınmayan tlf 15-12-2005 itibariyle görüşmeye kapatılacak....

5886 Mesaj
15 Aralık 2005; 9:24:41 

akşam show tv,de bir prg vardı kayıt dışı tlf 10 gün sonra kapanacak diyorlardı seyreden varmı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi visualize -- 15 Aralık 2005, 10:30:27 >

7133 Mesaj
15 Aralık 2005; 9:46:04 

quote:

kayıt altına alınmayan tlf 15-12-2005 itibariyle görüşmeye kapatılacak....

hayır sadece daha önceden çalıntı ve kayıp olarak sisteme imei'si girmiş
20000 civarı tel bu tarihte kapanacak diğerleri daha belli değil ne zaman
kapanacağı...

Hây'dan gelen Hû'ya Gider!!....

97 Mesaj
15 Aralık 2005; 9:56:39 

slm,
benim telefona da msj gelmişti(turkcellden) ama telim kayıt dışı gözüküyor hala.ne yapiyor bu adamlar anlamadim ki.. telefonum kayıtdışı gözüküyor şu an..(hem türkcellin sitesinde hem telekomun sitesinde) kayıtdışıysa neden kapanmadi.kayıtlı ise neden kayıtdışı gözüküyor.gelen mesaji kayıt ettim.eğer telimi kapatirlarsa ilerde bu mesaji göstererek hak iddia edebilir miyim?... ve en çok merak ettiğim.bu 12 temmuz sorasi tellere de msj geldi mi? bunu net olarak bilen var mi? yani birkaç gün sora kapatacaklari tellere de mesaj yollamak gibi bir manyaklik yapmadi adamlar değil mi? yoksa yaptilar mi?

DATRON KXA -
----------------------------------------------------------------
...:::: AMD POWER :::...

5886 Mesaj
15 Aralık 2005; 10:29:09 

bizim tlf.1 tanesi faturasızdı k750i acele ettik aldık neyse onu turkcell kayıt etti mesajıda saklıyoruz artık işe yarar yaramaz ama Telekomünikasyon kurumundan sorgulayınca cıkmıyor böyle bir durum devam ediyor kendi adıma,bende acaba diyorum ama bu konuda turkcell,de güveniyorum....zaten başkada care yok şu an için...

469 Mesaj
15 Aralık 2005; 14:25:48 

son dakika haberi

Kayıtsız ceplere ikinci mesaj geliyor...

Üç farklı GSM operatöründen gelen bilgilerden kafası karışan, yanlışlıkla ‘hayır’ mesajı gönderen, kuyrukta beklemek istemediği için kayıt yaptırmayı ihmal edenlere, kesin listeler tesbit edildikten sonra ya son bir mesaj daha gönderilecek ya da sesli arama ile ikaz edilecekler.

Bu sayede kaydını bir türlü yaptıramamış olanlardan, telefonunu 13 Temmuz öncesi alanlar, fatura ibraz etmeleri halinde ücretsiz, diğer hallerde 5 YTL karşılığı beyaz listeye girecek. 13 Temmuz sonrası aldığı telefonu kayıt dışı olduğu tesbit edilenlerden ise sadece ‘faturalı’ olanlar beyaz listeye dahil edilecek.

Tüketiciler Derneği Başkanı Engin Başaran ise seri numarası klonlanmış cep telefonu kullananları uyardı. Kendilerinin bu konuda hukuk mücadelesi başlatacaklarını belirten Başaran, yasal haklarını sonuna kadar arayacaklarını ifade etti. Kayıt dışı telefonların 12 milyonunun kaçak, 6 milyonunun da klonlanmış cihazlardan oluştuğu tahmin ediliyor.

kayıp ve çalıntı’ olduğu bildirilen cep telefonlarının bugün itibariyle kullanıma kapatılmaya başlanacağını vurguladı. Üst kurul, kendisine ve savcılıklara yapılan ihbarlar çerçevesinde ‘kara liste’ oluşturdu. Listede yaklaşık 10 bin telefonun bulunduğu ifade ediliyor.

20 Mesaj
16 Aralık 2005; 12:19:58 

quote:

e oldu sonuç...

sonuc bekliyoruz kardesim hala bişe olmadı telefon acık ve herhangi bir mesajda gelmedi...

5886 Mesaj
16 Aralık 2005; 12:33:17 

quote:

sonuc bekliyoruz kardesim hala bişe olmadı telefon acık ve herhangi bir mesajda gelmedi...
babamın tlf aynı durumda turkcell kullanıyor ve kayıtlı gözüküyor bir aksilik çıkması cok cok zor bir ihtimal daha verileri birleştiremediler başak sorun yok bence...

5886 Mesaj
16 Aralık 2005; 12:37:28 

izzmitlee linkler calışıyor bak istersen şu an...

20 Mesaj
16 Aralık 2005; 20:43:20 

okı dostum saol ama hala aynı s.et gıtsın beklıcez bakalım eger sorun varsa zaten msj gelır ...

5886 Mesaj
20 Aralık 2005; 19:55:18 

topic google,de kendi kategorisinde 2. sırada kaldı

469 Mesaj
10 Ocak 2006; 20:01:09 

kapanan tlf yok herhalde....

1161 Mesaj
10 Ocak 2006; 20:05:05 

Aralıktan sonra yazan kimse kalmamış bayramdan sonra kapatmalar başlayacak..

Dünyadaki en büyük güç sözdür ve keLimelerin çözemeyeceği sorun yoktur...

2807 Mesaj
2 Şubat 2006; 11:32:51 

bizim patronun teli kapatıldı hiç bir hatla çalışmıyo kart tanıtma başarısız diyo ne yapacağız kayıt ettirelbilinirmi

http://www.serkantopkan.com.tr http://muvekkilportal.com http://freeimageresize.com http://googlearaclari.com http://kanajans.com

5886 Mesaj
10 Şubat 2006; 15:16:07 

Kaçak ceplerin kayıt altına alınmasına soruşturma.

Konuyla ilgili suç duyurusunda bulunan Ankara Barosu avukatlarından Sedat Vural, cep telefonu kullanıcılarına "kaçakçı" muamelesi yapılarak ve iradeleri dışında 5 YTL kayıt ücreti alınarak, "Türklüğü aşağılama" suçunun işlendiğini öne sürdü. Vural, abonelerden kayıt ücreti alan GSM şirketleri, Telekomünikasyon Kurumu yetkilileri ve kaçakçılığı önlemekle görevli idari yetkililer hakkında yasal işlem yapılmasını talep etti.

Cep telefonu kullanıcılarına 6 Aralık 2005 tarihinden itibaren "yasal uyarı" adında kısa mesajlar gönderildiğini anımsatan Vural, kayıt işlemlerinde ne yapmak gerektiğinin tam olarak bilinmediğini ve ilgili yetkililerin de birbiriyle çelişen açıklamalar yaptığını belirtti.

Kayıt konusunda sorumluluğu bulunmamasına karşın vatandaşa 5 YTL'lik ödeme zorunluluğu getirildiğini anlatan Vural, "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına yapılan eziyet ve ona layık görülen biçare ve zavallılık muamelesi, vatandaşlığa temel olan Türklüğü aşağılamaktır" iddiasında bulundu.

Cep telefonlarının kayıt altına alınmasına ilişkin yasa değişikliğinin, kaçakçılar yönünden "özel af" niteliği taşıdığını savunan Vural, Anayasa'ya göre söz konusu yasanın beşte üç çoğunlukla Meclis Genel Kurulu'ndan geçmesi gerektiğini, bu koşulun yerine getirilmediğini ifade etti.

Vural, suç duyurusu dilekçesinde, ödediği 5 YTL'lik kayıt ücretinin iade edilmesini de talep etti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmayı, "kaçakçılık" ve Vural'ın suç duyurusu dilekçesinde ileri sürdüğü diğer suçlar yönünden iki yönlü olarak yürütüyor.

5886 Mesaj
10 Şubat 2006; 15:20:51 

av. geç kaldı ama genede tek başımıza kalmadıgımızı gösteriyor 5 ytl alınması haksızlıktı kaçagı önleme cezayı bana kes ne adalet ne adalet...

2934 Mesaj
11 Şubat 2006; 15:09:28 

ÜCRET TAHSİL EDİLEN KAYIT DIŞI CİHAZ

Twitter ID : https://twitter.com/kckyavuz

5886 Mesaj
12 Şubat 2006; 15:51:52 

quote:

Orjinalden alıntı: CepDoktor

ÜCRET TAHSİL EDİLEN KAYIT DIŞI CİHAZ
herşey mümkün olabilir...

2 Mesaj
13 Şubat 2006; 21:09:39 

bende sorun yok beyler sizde varsa gösterin faturasıyla aldınız yere hallet sinler ...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Şubat 2006; 9:25:28 

Ya arkadaşlar bu imei numarasını nasıl değiştirebilirm ?? Riskli diye duydum ama riski nedir ve bende dku-2 kablosu var tlfnun chipsetini görüp imei noyu nasıl değiştirebilirm ??

Bu arada marka model : Nokia 6230

Cvplarınızı bekliyorm ii forumlarr

31 Mesaj
17 Şubat 2006; 12:20:18 

Arkadaşlar merhaba ben Danimarkada yasıyorum. Ama turkiyeye donucem bi hafta sonra temelli. Burdan da OKİA 6280 TELEFON ALMIŞTIM. acaba bunu kullanmada bi sorun yaşarmıyım. yardımcı olur musnuz

Uzaklaştırılmış
19 Şubat 2006; 6:10:09 

quote:

Orjinalden alıntı: Heroisboceq

Aralıktan sonra yazan kimse kalmamış bayramdan sonra kapatmalar başlayacak..

Yaww hangi bayram ona bakarsan yılbaşı demişlerdi

Uzaklaştırılmış
19 Şubat 2006; 9:11:59 

ARKADAŞLAR ARKADAŞIMIN Bİ TELİ WAR KAYITDIŞI DİO TURKCELİ ARADIONA MESAJ GELMŞ KONTORBİZDEN WE HEDİŞYECELLDEN DÜŞÜLECEKTİR DİE...ŞİMDİNOLCAK KONTOR MU GİTCEK ONDAN KAYIT ALTINA ALINMAS İÇİN?

776 Mesaj
1 Mart 2006; 19:09:33 

arkadaşlar ben yeni bi telefon aldımda garantili. kayıt dışı diye bi mesaj gelmedi bana ama sorgulama sayfasında kayıtlı değildir diyo. bu sayfanın güncellenmemiş olduğunu sanıyorum, siz ne diyosunuz?

648 Mesaj
1 Mart 2006; 19:24:23 

evt yeni cihaz oldugu icin öle diyebilir
arada bir güncelleniyor sayfa..
gönlün rahat olsun

172 Mesaj
1 Mart 2006; 19:52:07 

Arkadaşlar, forumda bir yerlerde vardı ama sanırım gözümden kaçtı, sayfalardır dolaşıyorum bulamadım; turkcell in imei sorgu linki neydi acaba?
Teşekkürler...

www.tagvillage.com

5766 Mesaj
1 Mart 2006; 21:07:38 

İstediğin link Türkcell' in sitesinde vardı eskiden. Biraz önce bu linki aradım bulamadım; kaldırılmış olabilir. Birde sen ara istersen. Ya da en iyisi telekomun sitesinden sorgulama yap.