Şimdi Ara

LCD Mi ? LED Mi ? PLAZMA Mı ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
127
Cevap
3
Favori
102.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: albani

-PDP lerin hepsinde Buzzing olur vede olacaktır!!

Albani Hocam son sözü söylemiş eğer o diyorsa kesinlikle doğrudur !
    ama az ama çok sonuçta plazmalardaki cızırtı sesi genel bir problem rahatsız olan var olmayan var şahsen cızırtı sesi gelen bir plazma benim için yıllar önce kullandığım tüplü tv'den hiç bir farkı yoktur görüntüsü ne kadar iyi olursa olsun !
  • arkadaşlar genel olarak neo plazma denmiş ama yorumlar üzerinden bayağı geçmiş ben şu televizyonu düşünüyorumhttp://www.lg.com/tr/tv-ses-video/televizyon/LG-led-tv-42LE8500.jsp
    arkadaşlar acaba bi de neo plazma ile bu ledi karşılaştırabilirler mi?

LG 42LE8500 FULL LED TV konulu başlıkta İNCMEN adlı arkadaş gözlemlerini aktarmış:

EVET ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE HERKESE İİ AKŞAMLAR....2 HAFTADIR LG 42 LE8500 FUL LED TV Yİ FORUMLARDA ARAŞTIRDIM BENİ TATMİN EDİCİ BİLGİLER BULAMADIM...BUGÜN HABER GELDİ İSTANBUL-İSTİNYE PARKA XXX MAĞZASINA ARKADAŞIM ORDA ÇALIŞIYO VE LG 42 LE 8500 TEŞHİR OLARAK STAND DA DEDİ...BENDE ATLADIM ARABAMA GİTTİM...ÜRÜNÜ YAKINDAN İSTEDİĞİM GİBİ İNCELEDİM KURCALADIM ÖNCELİKLE SD YAYIN İÇİN GÖRÜNTÜYÜ KALİTELEŞTİRMEK İÇİN D-SMART VEYA DİGİTURK PLUS ALMAK LAZIM AMA İDARE EDERİM DERSENİZ ALTIN UÇLU KABLO İLE UYDU DİSİVIR BU YAYINIDA GÖRDÜM FENA DEĞİL TERCİH MESELESİ.... YANSIMA OLAYINA DEĞİNİM LE8500 YANSIMA OLAYI FUL LED OLDUĞU İÇİN KAPATIYO YANSIMA OLAYI YOK HER AÇIDAN BAKTIM YOK YOK.... YANIMDA USB GÖTÜRDÜM TABİKİ:) 5-6 TANE HD FİLM AÇTIM HİÇ SORUN YOK ALT YAZI KUSURSUZ GÖRÜNTÜ MÜKEMMEL FİLMİN İÇİNDEYİM GİBİ VE TV YE BLURAY OYNATICI TAKTIK BİDE ONDA FİLM İZLEDİM YİNE AYNI PERFORMANS SÜPERR ÖTESİİİ....SD YAYIN VE HD YAYINDA MAÇ DA İZLEDİM YOK ÖLE SULU BOYA GİBİ OLUYOMUŞ DA GÖRÜNTÜ FLUU LAŞMA FİLAN :):) HİKAYEEEEEEE CAM GİBİ... VE GELELİM KOSOLA BENİM İÇİN EN ÖNEMLİ KISIM HEYECANLANDIM BİRAZDA:):):) LE 5300 İÇİN PS3 PES OYNARKEN GÜNDÜZ MAÇLARINDA OYUNCULARIN İSMİNİ GÖSTEREN YERDE ÇİZGİLER OLUŞUYO DİYE VEYA MAÇ OYNARKEN İMPUT LAG OLAYI FİLAN KOMUTU VERDİĞİNDE HAREKETİ GEÇ ALGILAMA OLAYI ONU DA DENEDİM TUŞA BASIP KOMUTU VERDİĞİM ANDA ANINDA ALGILADI OYUN OYNARKEN TAKILMA FLUU LAŞMA OYUNCUNUN İSMİNİN ORDA ÇİZGİLER FİLAN HİÇ BİŞY YOKK GAYET SERİ TAKILMADAN GÖRÜNTÜ İÇİN DE CANAVAR DİCEM BEN BU KADARINI BEKLEMİYODUM OYUN GÖRÜNTÜSÜ MÜKEMMELL ÖTESİ GÖRÜNTÜ İŞLEME....GİTMİŞKEN ARKADŞIMLA DA PES DE KAPIŞTIK TABİ 1 MAÇ ÜZÜMLÜ KEK NİYETİNE İİ GELDİ :):):)GOW3 DE OFFFF SÖZE GEREK YOK ARKADAŞLAR ONUDA OYNADIM BİRAZ TABİ OYUN MÜKEMMEL GÖRÜNTÜ ŞAHANE TABİ GOW3 VE PES2010 SATIN ALIPDA OYNADIM DENEDİM...:)EVETT KAFAMDA HİÇÇÇÇÇÇ BİR SORU İŞARETİ KALMADI SD YAYIN, HD YAYIN, BLURAY OYNATICI ,USB FİLM, ALT YAZI, PS3, GÖRÜNTÜ SERİLİK HERŞEY ON NUMARA P.TESİ İB-MECİDİYEKÖY DEN TV Mİ ALICAM...DONANIM FORM DA DA 2 HAFTADIR ARAŞTIRDIM BAKIYORUM KAFAYI YİCEKTİM SİZDE YEMEYİN DİYE:):) ŞİMDİ ÜYE OLDUM VE SİZLERİN DE KAFASINDA SORU İŞARETİ KALMASIN DİYE SİZLERLE PAYLAŞTIM...HERKESE SAYGILAR......

yorumları bekliyorum :D

• Sizlere Samsung Plasma TV de tavsiye ederim!

Bircok konuda Panasonicten asagi kalmiyor ve ben cok
    memnunum, Plasma resimin niye daha iyi oldugunu zaten
    biliyorsunuz':)
  • LCD GAYET İYİ LED ÇOK PAHALI HIC GEREK YOK
  • bu tamamen zevk meselesi ama ledlerin renkleri bana çok çiğ, aşırı parlak ve pastel geliyor. plazmadaki en çok kafa karıştıran burn ve yansıma sorunu yanında ledlerde kronik hastalık olan clouding ve ışık sızmaları, hareketli ve sd yayınlardaki performans düşüklükleri, açılı izlemelerdeki fiyaskolar bana kalırsa çok daha vahim.
    oled tv'ler yaygınlaşana kadar lede bir ton para vermek bana pek rantabl gelmiyor.

bunca parayı verip karanlıkta siyah ekranda ışık sızmaları ve dalga dalga ışık haleleri izlemek pek hoş olmasa gerek. plazmanın elektrik sarfiyatının yüksek olduğu bir gerçek ama hesaba vurduğunda aradaki farkı acaba kaç senede kapatacak ledin tasarrufu, olayın bir de o yönü var.
  • BENCE LED TV ALINMALI TABİKE LCD Mİ KALDI Kİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BETÜŞ İLHAN -- 3 Nisan 2012; 17:54:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BETÜŞ İLHAN

BENCE LED TV ALINMALI TABİKE LCD Mİ KALDI Kİ

Betüş İlhan... "plazma"... diğerleri fasa fiso.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lektem

quote:

yanına da bitane dark media player
  • quote:

Orijinalden alıntı: kameray37

quote:

Orijinalden alıntı: lektem

quote:

yanına da bitane dark media player

Haah. Tam kuş kondurursun o zaman! :)))
  • Arkadaşlar Sizlere Bir Sorum Olacak.
    LG 42LW5500 Led 3D televizyonum var.Fakat PS3 Oyunlarda Lag Oluyor bu Neden olabilir.Çözümünü bilenler Yardim edebilirmi Acaba?
  • Panasonic TX-P50ST30E 127 ekran plazma satın aldım bütün araştırmalarım sonucunda. Artıları ve eksileri birebir yazıyım umarım faydası olacaktır. Daha önce LED ve LCD televizyonlar kullanmış birisi olduğumu belirtmek isterim.

(+) :

- Doğal ve yumuşak bir görüntüsü var
    - Dibine kadar yaklaşsanız dahi görüntü netliği bozulmuyor, eski CRT ekranlara çok benzerlik gösteriyor
    - Sinema sahnesini andıran bir görüntüsü var , renkler gözün gördüğüne çok yakın
    - Tepkime süresi çok düşük olduğundan görüntüde akma problemi olmuyor.
    - LEC ve LCD gibi ışık bazlı görüntü sunmadığından görüntü ayarlarını nasıl ayarlarsanız ayarlayın parlama yapmıyor ve maviye çalan görüntü sorunu asla yaşanmıyor.
    - Neo plazma olduğu için arka plan yansıtması sorunu minimum seviyede ve rahatsız etmiyor.
    - Paneli çok sağlam darbeye dayanıyor.
    - SD yayınlarda çok kaliteli görüntü elde edebiliyorsunuz, HD yayınlarda tamamen doğal ve akıcı bir görüntü var.

(-)

- Işık bazlı görüntü sunmadığı için asla canlı ve parlak renkler göremiyorsunuz, sinema sahnesinin flu yapısı sürekli hakim
    - Işığın çok fazla olduğu ortamlarda izlerken ekran görüntüsü soluk kalabiliyor.
    - Etkileyici parlak renkleri olmadığı için uzun süre görüntüye alışmak zor oluyor
    - Animasyon ve çizgi filmlerde LED ve LCD kadar canlı ve parlak renklere sahip olmadığı için çok büyüleyici performans beklememek gerekiyor.

Merak ettiğiniz her ne varsa sorabilirsiniz, 2 gündür televizyona yoğunlaşmış durumdayım:)

• Dört yıl LCD kullandıktan sonra beş gün önce Panasonic TX-P50VT30'a geçmiş biri olarak yukarıda yazdıklarınıza tamamen katılıyorum. Plazmanın artılarına bir ilave de ben yapayım:

- LCD'ler en iyi görüntüyü tam karşıdan baktığınızda veriyor, yandan baktığınızda renkler soluklaşabiliyor. Plazmada ise hangi açıdan bakarsanız bakın renk kalitesi bozulmuyor.
  • Dün 42'lik Led LG tv/monitörümü salona götürüp, bıraktım. Yerinde Neoplazma aldım. Panasonic'in. Tepkime süresi harika. LED'de oyun oynarken, xobx be ps3'de sıkıntı vardı, artık yok. Renkler "özellikle" siyah muhteşem. Koyu renkleri çook hoş. Film izlerken içine giriyor insan resmen. Ama LED'de bu yotu, hep bir renk vardı sağda solda, insan içine giremiyordu. Ürünü çok beğendim, oyun oynayanlar için kesinlikle NeoPlazma. Herkesin dediği gibi bir kaç eksisi var ama. 1. Enerji konusunda acaip tutumsuz. c sınıfı, enerjiyi içiyor resmen. 2. "parlak" renklerin hakim olduğu filmlerde bir matlık var ama onun dışında harika bir ürün, iyi ki LED'de kurtulup bunu almışım.. 0.0001 tepkime süresi, CRT'ye yakın, daha ne olsun :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: zivrisinek

Panasonic TX-P50ST30E 127 ekran plazma satın aldım bütün araştırmalarım sonucunda. Artıları ve eksileri birebir yazıyım umarım faydası olacaktır. Daha önce LED ve LCD televizyonlar kullanmış birisi olduğumu belirtmek isterim.

(+) :

- Doğal ve yumuşak bir görüntüsü var
    - Dibine kadar yaklaşsanız dahi görüntü netliği bozulmuyor, eski CRT ekranlara çok benzerlik gösteriyor
    - Sinema sahnesini andıran bir görüntüsü var , renkler gözün gördüğüne çok yakın
    - Tepkime süresi çok düşük olduğundan görüntüde akma problemi olmuyor.
    - LEC ve LCD gibi ışık bazlı görüntü sunmadığından görüntü ayarlarını nasıl ayarlarsanız ayarlayın parlama yapmıyor ve maviye çalan görüntü sorunu asla yaşanmıyor.
    - Neo plazma olduğu için arka plan yansıtması sorunu minimum seviyede ve rahatsız etmiyor.
    - Paneli çok sağlam darbeye dayanıyor.
    - SD yayınlarda çok kaliteli görüntü elde edebiliyorsunuz, HD yayınlarda tamamen doğal ve akıcı bir görüntü var.

(-)

- Işık bazlı görüntü sunmadığı için asla canlı ve parlak renkler göremiyorsunuz, sinema sahnesinin flu yapısı sürekli hakim
    - Işığın çok fazla olduğu ortamlarda izlerken ekran görüntüsü soluk kalabiliyor.
    - Etkileyici parlak renkleri olmadığı için uzun süre görüntüye alışmak zor oluyor
    - Animasyon ve çizgi filmlerde LED ve LCD kadar canlı ve parlak renklere sahip olmadığı için çok büyüleyici performans beklememek gerekiyor.

Merak ettiğiniz her ne varsa sorabilirsiniz, 2 gündür televizyona yoğunlaşmış durumdayım:)

Merhaba,

Bende sahip olduğun televizyonu almak istiyorum. Sormak istediğim bir iki soru var cevaplarsan çok memnun olurum.

1. 3D film deneyimin hakkında bilgilendirme yapmanı rica ederim.

2. Paket içeriğinden 3D gözlük çıkıyormu, eğer çıkıyorsa kaç adet ?

3. Dahili receiver varmı *

4. Harici disklere yayını kayıt edebiliyor mu ?

5. Hangi 3D film formatlarını destekliyor ve DTS ses formatını destekliyormu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: hyena1954

Merhaba,

Bende sahip olduğun televizyonu almak istiyorum. Sormak istediğim bir iki soru var cevaplarsan çok memnun olurum.

1 - 3D deneyimim olmadı ve şuanda 3D ile ilgilenmiyorum açıkcası
    2- TV ile birlikte gözlük verilmiyor, gözlük fiyatı ortalama 200 TL civarında diye biliyorum
    3- Dahili receiver olan serisi GW diye geçiyor sanırım ve şuanda DARTY'de kampanyası var, bendeki modelde dahili receiver yok
    4- Harici diske kayıt özelliği kumandada var ama TV'de yok diye biliyorum. VT serisinde olduğunu biliyorum ama GW serisinide incelemeni tavsiye ederim
    5- Ben media player ile izliyorum tüm filmleri, ama sanırım TV mkv destekliyor ancak THX desteği yok, DTS var diye hatırlıyorum incelemem lazım

• quote:

quote:

Merhaba,

1 - 3D deneyimim olmadı ve şuanda 3D ile ilgilenmiyorum açıkcası
    2- TV ile birlikte gözlük verilmiyor, gözlük fiyatı ortalama 200 TL civarında diye biliyorum
    3- Dahili receiver olan serisi GW diye geçiyor sanırım ve şuanda DARTY'de kampanyası var, bendeki modelde dahili receiver yok
    4- Harici diske kayıt özelliği kumandada var ama TV'de yok diye biliyorum. VT serisinde olduğunu biliyorum ama GW serisinide incelemeni tavsiye ederim
    5- Ben media player ile izliyorum tüm filmleri, ama sanırım TV mkv destekliyor ancak THX desteği yok, DTS var diye hatırlıyorum incelemem lazım

Cevapların için teşekkür ederim

• www.istanbulbilisim.com.tr/panasonic-tx-p42st30-plazma-tv-fiyati-en-ucuz-uygun-televizyon-modelleri-indirimli-taksitli-kampanyalari-fiyatlari-taksit-avantajlari-servis,22715.html

merhaba ustad bu tv hakkinda dusuncelerinizi alabilir miyim ? plazma almaya niyetlendim de iyi bir modelmi bu yanma olaylari var mi ve de yaklasik 1500 tl'lik bir butcem var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada Pany P50 VT30E televizyon aldım ve inanın led televizyonlar ile yana yana görüntülerini akış hızlarını gördüm. inanılmaz gerçeklik ve var vardı. Bu arada sağında samsung e7000 serisi solunda lg lm760 vardı. Vivid ci değilseniz led televizyonlardan uzak durun. Ayrıca o görüntüler arasındaki fark dvd den oynatılan görüntüydü. SD yada HD yayınlarda siz düşünün. Oled ekranlar çıkana kadar demiyorum ucuzlayana kadar en iyisi pany plazmalar, tabi 10000 $ 'a yurt dışından samsung yada lg oled alabilirsiniz. Bütçe meselesi. Bu arada plazma alamaya karar veren arkadaşlarıma tavsiye; 2012 modeller çıktı ve bence 5-6 ay bekleyin ve fiyatlar biraz düşsün sonra pany plazmalardan şaşamayın.
  • quote:

Bu arada Pany P50 VT30E televizyon aldım ve inanın led televizyonlar ile yana yana görüntülerini akış hızlarını gördüm. inanılmaz gerçeklik ve var vardı. Bu arada sağında samsung e7000 serisi solunda lg lm760 vardı. Vivid ci değilseniz led televizyonlardan uzak durun. Ayrıca o görüntüler arasındaki fark dvd den oynatılan görüntüydü. SD yada HD yayınlarda siz düşünün. Oled ekranlar çıkana kadar demiyorum ucuzlayana kadar en iyisi pany plazmalar, tabi 10000 $ 'a yurt dışından samsung yada lg oled alabilirsiniz. Bütçe meselesi. Bu arada plazma alamaya karar veren arkadaşlarıma tavsiye; 2012 modeller çıktı ve bence 5-6 ay bekleyin ve fiyatlar biraz düşsün sonra pany plazmalardan şaşamayın.

Güle güle kullan memnun olmana sevindim, sende görüşlerini paylaşırsan merak eden arkadaşlar bilgi sahibi olacaktır

• quote:

quote:

Bu arada Pany P50 VT30E televizyon aldım ve inanın led televizyonlar ile yana yana görüntülerini akış hızlarını gördüm. inanılmaz gerçeklik ve var vardı. Bu arada sağında samsung e7000 serisi solunda lg lm760 vardı. Vivid ci değilseniz led televizyonlardan uzak durun. Ayrıca o görüntüler arasındaki fark dvd den oynatılan görüntüydü. SD yada HD yayınlarda siz düşünün. Oled ekranlar çıkana kadar demiyorum ucuzlayana kadar en iyisi pany plazmalar, tabi 10000 $ 'a yurt dışından samsung yada lg oled alabilirsiniz. Bütçe meselesi. Bu arada plazma alamaya karar veren arkadaşlarıma tavsiye; 2012 modeller çıktı ve bence 5-6 ay bekleyin ve fiyatlar biraz düşsün sonra pany plazmalardan şaşamayın.

Güle güle kullan memnun olmana sevindim, sende görüşlerini paylaşırsan merak eden arkadaşlar bilgi sahibi olacaktır

Şu şekilde başlamak istiyorum, 70-80 li yıllarda çekilmiş Türk filmlerini dahi başka türlü izliyorsunuz. inanılmaz sahne akışı, kamera döünüşlerini bile anlıyorsunuz ya eskiden film izlemiyormuşum :D Görüntüler gerçek hiç bir tonlamada aşırılık yok, gerçekte ne ise onu görüyorsunuz. Film izlerken sinema modu başarılı ama ben Gerçek Sinema (THX) modunu daha çok beğendim. Sd yayınları ise Normal modda izliyorum. Dinamik mod adı üstünde diğer modlara göre çok daha parlak görüntüler veriyor. Yalnız şunu belirtmekte yarar var Dinamik mod gerçek renkleri yansıtmıyor. Profesyonel modlar ile inanılmaz detaylara ulaşabiliyorsunuz fakat ben hala acemisi olduğum için ideal renkleri yakalyamadım. Zaten sadece 1 defa kurcaladım ve şunu farkettim ki en az 1 saat uğraşmanız gerekiyor.(O da biraz bu işleri biliyor iseniz, yoksa kesinlikle 1,5-2 saatinizi alır bu ayarlar).
    İlk kurulum esnasında kablosuz modemi görmemşiti, bende kablo ile bağladım. 1-2 demeden sonra kablosuz olarak da bağlandı. Birde ben HTC marka android cihazım var, ve marketten indirdiğim vierra tool ile televizyonu kontrol edebiliyorum ve gerçekten sorunsuz çalışıyor. (Konu ile alakası yok ama değinmek istedim).
    Elimde 3 boyutlu olarak bir tek avatar vardı, televizyonda izledim inanın sinemadan farkı yoktu, filmde ağacın ruhlarının uçuştuğu bir sahne vardı izlyenler bilir (polen gibi bir sürü uzantısı vardı beyaz renkte) inanın o ruhlar odanın içinde dolaşıuyrdu :D. Eşimle birlikte su altı belgeseli izledik, kaplumbağ o kadar gözümüzün önüne geldiki eşim bu ne ya diye söylenip gözlüğünü çıkarttı. Gerçek 3 boyut deneyimi için şu anda en iyi televizyon olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Yukarda da yazdığım gibi sahnenin rengi ne ise onu görüyorsunuz eğer ki animasyonlarda falan daha renkli çizgiler görmek isterseniz, Led televizyon almanız gerekiyor. Siyahlar gerçekten harika fakat ben beyazlarda aynı performansı göremedim ya da bana öyle geliyor. Gözlük şarzları öyle 1 filmde bitmiyor 2 film izledik gözlüklerin hala şarjı vardı. Zamanla kullanmaktan ömrü kısalırmı yoksa stabil hale geldiği için uzarmı bunu tecrübe edip görücem fakat söylentilere kulak asmayın film ortasında falan bitmiyor şarjları. 1 film izledikten sonra şarja takıyorum sorun yok :) Bazı arkadaşlar FPR gözlüklerde bu şekilde dert yok diyebilirler, haklılar da. Yalnız telefonunuzu dahi 2 günde bir kesin şarja takıyorsunuz bunuda hatırlamanız gerekiyor sadece... Gerçek 3d deneyimi için gülü seven dikenine katlanır hesabı.
    Buzing (fanların sesli çalışması) böyle bir sorun VT lerde yoktur. Televizyon sesini kapattığımda dahi sinek vızıltısı kadar bile ses duymuyorum. (1 m mesafeden, eğerki televizyona 20-30 cm yaklaşırsam o zaman fanı duyabilirisniz)

Bu yazdıklarım iyi yönleriydi şimdi gelelim kötü taraflarına;

1) İki saate kalmadan özellikle star ve cbce kanallarının logoları (çok renkli olduklarından dolayı herhalde) siyah ekranda gögelerini bırakıyor. Fakat kanalı değiştirdiğiniz ve 5-10 dkk kadar farklı kanala geçiş yaptığımda logo kayboluyor. Hareketli görüntülerde bu şekilde bir problem olmasada logo sorununu hala devam etmesi can sıkıcı. 2012 modellerde umarım çözüm bulmuşlardır.

1) diye başladım konuya ama henüz başka bir sıkıntı ile karşılaşmadım inşallah karşılaşmam da, sormak istediğiniz sorular varsa lütfen sorunuz belki benim gözümden kaçan ve sizin sorun olarak karşılaşabileceğimi düşündüğünüz bir takım olaylar olabilir. Bu uzun yazımı sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim, umarım sizi bir nebze fikir sahibi yapabilmişimdir.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.