Şimdi Ara

RAW a dönüşen dosya sisteminden veri kurtarma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
30.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • RAW DOSYA SİSTEMİNE DÖNÜŞEN BELLEKLERDEN/HAFIZA KARTLARINDAN VERİ KURTARMA
    Birkaç gün önce hafıza kartım kullanılmaz hale geldi.Dosya sisteminin RAW olduğunu farkettim ve internette araştırma yapmaya başladım.
    Birçok kişinin aynı sorundan başının ağrıdığını gördüm. Çok popüler dosya kurtarma programlarını denediysemde fayda etmedi. Bazısı
    dosyaları buldu fakat kurtarma yapmadı. Artık çare kalmadığını biçimlendirme yapıp verilere veda etmeye hazırlanırken yeni bir program
    buldum denedim ve başarıyla sonuçlandı.

Programın adı PC Inspector File Recovery(indir). Link vermekte sakınca görmedim çünkü freeware bir program.Umarım yardımcı olur ve şifasını farklı sitelerde arayan arkadaşlara DH aracılığıyla
    derman olur ki test edildi onaylandı. İsteyen olursa kullanımını resimli olarak hazırlayıp ekleyebilirim.

• easy recovery denedim hemde verdiğin linkten yardım almıştım fakat işe yaramıyor.
  • ordaki adımları birebir uygulamaycaksın senin raw olan menüden devam etmen gerekli işleme
  • hocam saygı duyuyorum sağolun aydınlattığınız için.
  • Merhaba arkadaşlar. Benim de disklerden biri kendiliğinden raw formatına dönüştü.

PC Inspector'la çözemedim. analiz ediyorum diye 3 saat bekletti. Daha sonra testdisk diye bir program buldum. Onunla çözdüm. Freeware bir program. reklam olmasın diye vermiyorum ama en çok bilinen bir yerli indirme sitesinde buldum.

Merak ettiğim diskin neden göçtüğü virüs olduğunu zannetmiyorum. Merak içindeyim...

Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: GEDGED

Merhaba arkadaşlar. Benim de disklerden biri kendiliğinden raw formatına dönüştü.

Merak ettiğim diskin neden göçtüğü virüs olduğunu zannetmiyorum. Merak içindeyim...

Saygılar

RAW a dönüşen dosya sisteminden veri kurtarma

Muhtemel sebepleri anlatayım; böyle görünmesi HDD'nin formatsız olduğu anlamına gelebilir. Yani fabrika çıkışlı hiçbir işlem yapılmamış bir HDD'nin durumuna bakarsanız yukardaki resim gibi Dosya sistemi : RAW olarak gözülecektir veya HDD'yi sildiniz (biçimlendir ama format atmadan) baktığınızda tekrar RAW formatını görürüz. HDD bölümlerini (Partition) kurcaladığınızda yani bölümleri oluşturmada veya birleştirmede yapılan hatalar (olumsuzluklar) sonucunda da RAW formatını görürüz.

• bozulan F sürücümü tekrar kurtardım bu program ile ancak kurtardıgım dosyaların hiçbirini çalıştıramadım.resimleri bile açamıyorum.ön izleme yok mesajı veriyor.yaklaşık 15 saattir dosya kurtarmakla meşgul bilgisayarım.yardım ederseniz çok sevinirim
  • 8gb hafıza kartım 1,5 Tb hddye donustu ve formatlayamıyorum.Uzun zaman olmasına rahmen cevap yazmak istedim çünki şuana kadar bu tip bir hatayı çözebilen program bulamadım.Umarım ne dediğimi anlamışsınızdır.
  • Arkadaşlar, aynı bela benim de başımda. 500gb Wd My Passport harici disk, durduk yere pc tarafından raw olarak görülmüye başladı. Forumda alakadar her yazılanı okudum, her yolu denedim, bi çözüm bulamadım. chkdsk dedim, disk açılamıyor, bi arkadaş bi yerlerde Linux'un Slax programını deneyin demiş, onu da denedim, zaten diskin içine atılması gerekiyo programın, atıllmıyo, biçimlendirilmiyor da, r-studio denedim, 2 gün boyunca scan yaptı diske ama sonra partitation olarak görmedi, diger önerilen bütün recovery programlarını denedim, ya diski görmüyorlar ya da görse de boş görüyorlar. antivirus, boot speed, combofix vs. gibi programlar da görmüyor. daha ne yapayım bilmiyorum. lütfen yardım edin...
  • 2gb flash disk RAW oldu bilgileri kurtarmaya çalışıyorum ve henüz denilenleri yapmadım birazdan denemeler yapacağım olumlu sonuç alırsam söylerim, almazsamda söylerim inşaAllah...

Nasıl bozuldu anlatayım:

canım sıkıldı çalıştıra cmd yazdım çıkan komut satırı ekranına format c: yazdım entere bastım sonra E/H diye uyarı çıktı H dedim gitti
    fotmat d: yazdım yine H dedim birde flash diski yazayım dedim format g: yazdım bir numaralar falan çıktı korktum flashdiski çıkardım
    sonrada RAW yazar oldu bilgisayarı yeniden başlattım başka yerlere taktım yok sonuç aynı birde tıklayınca biçimlendirilmemiş disk biçimlendir
    diyor neyseki 1.5gb zaten bulabileceğim müzikti 250mb boş yer vardı 200 mb bilgi uçtu mu acaba bakıyorum
  • http://www.data-recovery-software.net/Data_Recovery_Download.shtml

R-STUDIO ile açtım tüm dosyalarıda görüyorum ama çarpı işaretleri falan var bazı resimler açılıyor kullanımını pek başaramadım ücretliymiş galiba neyse sonuçta en azından verileri hatırlamak bakımından göstermesi iyi oldu

hatırlatayım format atarken usb aygıtları çıkarmak gerek hele format sırasında çıkarırsanda bozulabiliyor gerçi usb diskten yükseltme yaptım ama format işi yaş aman ha çıkarmayı unutmayın usb bellekleri

buda neyse

Dka1C0PfRVSA7oyA6Z15Jv2N1v27cWffdYjC5DyGMx4h1Lnf/wDARy/FySqUPS+f31hHKRoA61Hp8Qru8kf8xxp6b1stoweyN3OMgg4RHEhiaa2AwnOvVoYMAJ1v

dosyalar geliyorrrr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyazsite -- 21 Aralık 2011; 2:27:08 >

• herkese merhaba flash belleğime boot işlemi yapacaktım ama formatlarken yarıda çektim flash bellek şimdi raw oldu nasıl eski haline ya da fat32 ile ntfs ye çevirebilirim içinde herhangi bir veri yok sadece flashı düzeltmek istiyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.