----DFU MODE İLE RESTORE----
57 Cevap36325 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

259 Mesaj
16 Eylül 2009; 0:03:58 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

EVET ARKADAŞLAR DFU MODE İLE RESTORE NASIL YAPABİLİRİM, ARADIM AMA BULAMADIM FORUMDA KUSURA BAKMAYIN..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

83 Mesaj
16 Eylül 2009; 0:22:51 

Güncellemeler esnasında iPhone cihazları DFU moduna getirmek gerekli. DFU moduna geçmek için;
1) Cihazı kapatın.
2) Bilgisayar bağlantı kablosunu takın.
3) iTunes'u kapatın.
4) "Uyku" (power veya güç) ve "ana menü" (home) tuşlarına aynı anda basın ve 10 saniye basılı tutun.
5) "Uyku" tuşunu bırakın fakat "ana menü" tuşuna basılı tutmaya devam edin.
6) Windows yeni bir donanım bulundu demeden otomatik olarak yeni bir aygıt algılayıp gerekli sürücüleri kuracaktır. Bu esnada bilgisayardan "beep" sesi gelecektir. Ses gelene kadar veya sağ alt köşedeki yeni donanım bulundu ikonu kaybolana kadar "ana menüye" basılı tutun.
7) iPhone ekranında hiçbir değişiklik olmayacaktır kapalı durumdaki gibi ekran siyah olacaktır bu sizi yanıltmasın. Eğer ekranda görüntü veya resim varsa DFU moduna geçemediniz demektir.
8) Ekran siyahsa artık güncelleme veya diğer işlemlerinizi yapabilirsiniz.

2809 Mesaj
16 Eylül 2009; 1:02:51 

tel kapalıyken home tusuna basılı tut. kabloyu tak.

HTC One M7
Msi Ge60-0ND

65 Mesaj
16 Eylül 2009; 15:27:31 

quote:

Orijinalden alıntı: metinTasci

tel kapalıyken home tusuna basılı tut. kabloyu tak.

o şekilde revovery moda geçer.. recovery modu ile dfu yu karıştırmayın..

634 Mesaj
16 Eylül 2009; 15:57:03 

orjinal frmware yuklerken en iyisi dfu mod

costum frmware yuklerkende recorvery modda yukleyin

recovery mod= USB kablosunu telefona takıyoruz, telefonun tamamen kapandığından ve iTunes'un açık olduğundan emin oluyoruz; ekranın altındaki tuşa basılı tutarak usb'i bilgisayara bağlıyoruz. iTunes algılayana kadar basılı tutun sonrasında Recovery'e geçecek. Ben şu ana kadarki restorelerimi Recovery'den sorunsuz bir şekilde yaptım,yoksa DFU'da 1602 ile karşılaştım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

519 Mesaj
16 Eylül 2009; 16:34:59 

recovery ve dfu mod farkı nedir ki.hangi durumda hangisini yapmak gerekir?
ben bu yazıya göre yapmıştım yani recovery modda restore etmişim.dfu da tekrar restore ediyim mi?

3160 Mesaj
17 Eylül 2009; 0:05:50 

dfu mode ile restore edince ne oluyor

Ultimate Driving Machine

BMW

2809 Mesaj
17 Eylül 2009; 0:07:38 

bu zamana kadar o zaman hep yanlıs yapıyomusum :) Restoreleri hep recovery ile yapıyodum

HTC One M7
Msi Ge60-0ND

519 Mesaj
17 Eylül 2009; 1:39:24 

arkadaşlar şunu bi cevaplayın ya

ben bu yazıya göre yapmıştım yani recovery modda restore etmişim.dfu da tekrar restore ediyim mi?

519 Mesaj
17 Eylül 2009; 19:18:41 

quote:

Orijinalden alıntı: ufoufo

arkadaşlar şunu bi cevaplayın ya

1548 Mesaj
17 Eylül 2009; 19:55:49 

dfu modu genelde versiyon düşürmede kullanılır.tabi temiz restore için de birebir ilaç niteliğiındedir.recovery mod ise iphone u elmada kalmış kişilere önerdiğimiz bir moddur.ben şahsen 6 aydır dfu mod dışında restore ettiğimi hatırlamam.

recovey modu
telefonu tamamen kapatın.sonra home tuşuna basılı tutun kabloyu bağlayın.itunesi açın.kablo işareti çıkacak.bu recovery moddur.
ayrıca power ve home tuşlarına telefon kapanıp ekranda kablo işareti çıkana kadar basınca da recovery moda almış olursunuz.

dfu mod
itunes açık ve telefon pc ye bağlı olacak.telefon açıkken power ve home tuşlarına birlikte basın.telefon kapanıp ekran kararınca 5 e kadar sayıp parmağınızı powerden çekin home tuşuna basmaya devam edin.ekran siyah olacak ve itunes iphone u görecektir.bu dfu modudur.restore etmelisiniz diye bir uyarı alınca ok diyin.sonra pc nin klavyesinden shift tuşuna basılı tutarken itunesten restore ye tıklayıp hangi versiyondaysanız yada yüklemek istediğiniz versiyonun dosyasını gösterin(firmware)

dfu modda 1015,1603 gibi hatalar alinabilir. hatayi sonlara dogru vermis olmali. o hatayi alinca ok de itunesi kapat sonra quickpwn 2.25 i ac. power ve home tuslarina elma cikincaya kadar basili tut. elma cikinca home tusunu birak powere basmaya devam et. hemen quickpwn i kapatip itunesi ac elmanin altindaki bar dolmaya baslayinca powerden parmagini cek.
not:burada wuickpwn sadece etkinlestirmek icin kullanilir. quickpwni sadece acacaksiniz onunla herhangi bir islem yapmayacaksiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkker -- 18 Eylül 2009; 9:28:33 >

3160 Mesaj
17 Eylül 2009; 20:28:46 

recorvery moddan nasıl çıkarıyoruz

Ultimate Driving Machine

BMW

1548 Mesaj
17 Eylül 2009; 21:30:15 

power ve home tuşları ile kapat telefonu sonra da normal bi şekilde aç.

174 Mesaj
18 Eylül 2009; 0:21:07 

quote:

Orijinalden alıntı: ilkker

ilkker konuyla alası yok ama merak ettim senin 3gs yurt dışı mı ?

Republic of FB

519 Mesaj
18 Eylül 2009; 0:30:11 

sağol .

quote:

dfu modu genelde versiyon düşürmede kullanılır.tabi temiz restore için de birebir ilaç niteliğiındedir.recovery mod ise iphone u elmada kalmış kişilere önerdiğimiz bir moddur.ben şahsen 6 aydır dfu mod dışında restore ettiğimi hatırlamam.

recovey modu
telefonu tamamen kapatın.sonra home tuşuna basılı tutun kabloyu bağlayın.itunesi açın.kablo işareti çıkacak.bu recovery moddur.
ayrıca power ve home tuşlarına telefon kapanıp ekranda kablo işareti çıkana kadar basınca da recovery moda almış olursunuz.

dfu mod
itunes açık ve telefon pc ye bağlı olacak.telefon açıkken power ve home tuşlarına birlikte basın.telefon kapanıp ekran kararınca 5 e kadar sayıp parmağınızı powerden çekin home tuşuna basmaya devam edin.ekran siyah olacak ve itunes iphone u görecektir.bu dfu modudur.restore etmelisiniz diye bir uyarı alınca ok diyin.sonra pc nin klavyesinden shift tuşuna basılı tutarken itunesten restore ye tıklayıp hangi versiyondaysanız yada yüklemek istediğiniz versiyonun dosyasını gösterin(firmware)

434 Mesaj
18 Eylül 2009; 0:52:55 

quote:

sağol .

quote:

recovey modu

dfu mod

yukarıda da dfu mod u yapabılmek ıcın ıtunes kapat tel kapat ole yap dıyor hangısı dogru...anlamadım...

1548 Mesaj
18 Eylül 2009; 0:55:52 

quote:

Orijinalden alıntı: defakto01

quote:

ilkker konuyla alası yok ama merak ettim senin 3gs yurt dışı mı ?

maalesef abi.kaldık ortada.3.1 e geçemiyoz

1548 Mesaj
18 Eylül 2009; 1:00:42 

quote:

Orijinalden alıntı: fettuccine

quote:

sağol .

quote:

recovey modu

dfu mod

yukarıda da dfu mod u yapabılmek ıcın ıtunes kapat tel kapat ole yap dıyor hangısı dogru...anlamadım...

3.0 beta 1,2,3,5 versiyonları, 3.1 beta 1,2,3 versiyonları, 3.1 beta 3 custom versiyon kullanıp defalarca dfu modda normal versiyona dönmüş birisi olarak bilgilerimi aktardım.denemesi size kalmış

3160 Mesaj
18 Eylül 2009; 5:00:06 

ilkker msn adresini pm den atarmısın iphone 3gs aldım sorunlarım var yatıyor telefon yardımcı olurmusun

Ultimate Driving Machine

BMW

2809 Mesaj
18 Eylül 2009; 5:27:04 

3.1 cf li telimi dfu modda restore etmek isteyince 1600 hatası verdi. ancak recovery modda vermedi ne yapmalıyım.?

HTC One M7
Msi Ge60-0ND

1548 Mesaj
18 Eylül 2009; 9:23:15 

hatayi sonlara dogru vermis olmali. o hatayi alinca ok de itunesi kapat sonra quickpwn 2.25 i ac. power ve home tuslarina elma cikincaya kadar basili tut. elma cikinca home tusunu birak powere basmaya devam et. hemen quickpwn i kapatip itunesi ac elmanin altindaki bar dolmaya baslayinca powerden parmagini cek.
not:burada wuickpwn sadece etkinlestirmek icin kullanilir. quickpwni sadece acacaksiniz onunla herhangi bir islem yapmayacaksiniz

2809 Mesaj
18 Eylül 2009; 9:24:12 

malesef baslarda veriyo.

HTC One M7
Msi Ge60-0ND

1548 Mesaj
18 Eylül 2009; 9:32:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Speed_Passion

ilkker msn adresini pm den atarmısın iphone 3gs aldım sorunlarım var yatıyor telefon yardımcı olurmusun

telefonu 3.1 e yukseltmissen benim de yapabilecegim bisey yok su an. jailbreak cikinca onu yaparsin ama unlock su an icin ufukta girunmuyor. eger yukseltmemissen sakin restore falan etme direk 3.1 yukleniyor

3160 Mesaj
18 Eylül 2009; 22:38:21 

peki napıcam ben restore etmesem telefon yatıyor açamıyorum kafam çok karışık restore edersem 3.1 napıcam

Ultimate Driving Machine

BMW

1548 Mesaj
18 Eylül 2009; 23:43:02 

devteam cozene kadar bekle. 3.1 yuklersen unlocku unutabilirsin

3160 Mesaj
19 Eylül 2009; 0:25:02 

hadi ya neden 3.1 e unlock çıkmayacakmı şimdi indiriyordum çok az kaldı yüklesem ipod touch gibi kullansam en azından

Ultimate Driving Machine

BMW

2809 Mesaj
19 Eylül 2009; 0:42:38 

sen bilirsin o kadar ilkker uyardı.

HTC One M7
Msi Ge60-0ND

398 Mesaj
19 Eylül 2009; 2:40:00 

telefonu restore yaparken, bi restore dosyası gerekiyo sanırım. bunu nereden tmein edicez? 3G 3.1 için?

1548 Mesaj
19 Eylül 2009; 4:15:23 

itunes kendisi indiriyor o dosyayi. restore dersen o kendi yapacak islemi

2828 Mesaj
12 Kasım 2009; 1:25:47 

İlkker baba babacımm büyüksün ekmek teknesi:)millete iyi yardımcı oluyon parmaklarına sağlık babacan...

"Zalimler İçin Yaşasın Cehennem"

7 Mesaj
6 Haziran 2010; 23:42:25 

hocam tesekkürler senin sayende güvenlik kodunu kaldirdim Allah zihninizi açik etsin

89 Mesaj
13 Kasım 2011; 22:35:56 

quote:

hatayi sonlara dogru vermis olmali. o hatayi alinca ok de itunesi kapat sonra quickpwn 2.25 i ac. power ve home tuslarina elma cikincaya kadar basili tut. elma cikinca home tusunu birak powere basmaya devam et. hemen quickpwn i kapatip itunesi ac elmanin altindaki bar dolmaya baslayinca powerden parmagini cek.

quickpwn 2.25 acmiyor bilgisayar win7 mi kaynaklı acaba?

1548 Mesaj
14 Kasım 2011; 14:19:04 

cok eskide kalan bir yontem su an calismiyor olabilir.

2464 Mesaj
14 Kasım 2011; 14:49:01 

Tekrar bakabilmek adina mesajim bulunsun...

2 Mesaj
17 Kasım 2011; 18:49:12 

merhaba ilker bey ıphone 3g aldım 4.1 sürümü yüklüydü itunesi yükledim orada güncelle yazısı çıktı ve ben 4.2 ye güncelleştirdim yanlışlıkla ve güncellemenin sonunda bi hata verdi sonra geri yükleme yapmaya çalıştım her yaptığım geri yüklemenin sonunda 1015 hatası veriyor dfu modu normal mod denemediğim bişey kalmadı yardımcı olursanız sevinirim lütfen

carpediem

2 Mesaj
17 Kasım 2011; 18:54:29 

merhaba ilker bey ıphone 3g aldım 4.1 sürümü yüklüydü itunesi yükledim orada güncelle yazısı çıktı ve ben 4.2 ye güncelleştirdim yanlışlıkla ve güncellemenin sonunda bi hata verdi sonra geri yükleme yapmaya çalıştım her yaptığım geri yüklemenin sonunda 1015 hatası veriyor dfu modu normal mod denemediğim bişey kalmadı yardımcı olursanız sevinirim lütfen

carpediem

464 Mesaj
3 Aralık 2011; 21:27:01 

slm ,arkadaşlar yardım edin...1 aydır 3GS KULLANIYORUM.4.3.3 sürümü ile geldi jailbreak yapıldı .telefon şarjı %20 altın indikten sonra kapanınca ve kapama tuşundan kaparsan bi daha pc den restore etmeden açılmıyor.ne önerirsiniz...

PASSAT TSİ 122HP --MOCCA ANTRASİT-COMFORTLİNE
*2008- karapanter*

HONDA-JAZ- JOY-CVT--2012--*beyaz güvercin*

122 Mesaj
11 Aralık 2011; 17:23:21 

mesajım bulunsn

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

4389 Mesaj
22 Mart 2013; 14:22:11 

DFU mod ile recovery mod arasında program ve dosyaların silinmesi açısından fark var mı acaba?

• Asrock N68C-GS FX AMD DDR2 DDR3 1066MHz Soket AM3 AM2 AM2, Amd FX-4100 X4 3.6 Ghz Soket AM3, MSI N9600 GT, 320 GB WD Harddisk, 2x2 Gb 1333 Mhz DDR3 Kingston Ram, LG Dvd-RW, Everest 460W Kasa
  • 13" MacBook 2.4 GHz Retina 2.4 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 2.9 GHz'e kadar Turbo Boost 8 GB 1600 MHz bellek 256 GB PCIe tabanlı flash depolama Intel Iris Graphics 9 saat pil

4389 Mesaj
22 Mart 2013; 20:17:30 

Bilen yok mu arkadaşlar? Önemli de..

• Asrock N68C-GS FX AMD DDR2 DDR3 1066MHz Soket AM3 AM2 AM2, Amd FX-4100 X4 3.6 Ghz Soket AM3, MSI N9600 GT, 320 GB WD Harddisk, 2x2 Gb 1333 Mhz DDR3 Kingston Ram, LG Dvd-RW, Everest 460W Kasa
  • 13" MacBook 2.4 GHz Retina 2.4 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 2.9 GHz'e kadar Turbo Boost 8 GB 1600 MHz bellek 256 GB PCIe tabanlı flash depolama Intel Iris Graphics 9 saat pil

2559 Mesaj
22 Mart 2013; 20:42:25 

quote:

Orijinalden alıntı: raskolnikov77

4 sene onceki konu super hirtlatmisin;)) ama dfu mode daima iidir tamamen ilk aldiginz gune doner

4389 Mesaj
22 Mart 2013; 22:01:24 

quote:

Orijinalden alıntı: oskis

quote:

4 sene onceki konu super hirtlatmisin;)) ama dfu mode daima iidir tamamen ilk aldiginz gune doner

Yeni başlık açmaktan iyidir :)

Dfu mod ile de recovery mod ile de telefondaki resim ve programlar gider değil mi? En büyük sıkıntım bu :(

2559 Mesaj
22 Mart 2013; 22:35:50 

quote:

quote:

quote:

Yeni başlık açmaktan iyidir :)

Dfu mod ile de recovery mod ile de telefondaki resim ve programlar gider değil mi? En büyük sıkıntım bu :(

gider eed

59 Mesaj
10 Mayıs 2013; 12:42:42 

arkadaşlar nerdeyse bütün forumu inceliyorum 1 haftadır bulamadım bana bir yardımcı olursanız minnettar kalırım sizlere. Benim problemim şu ne 3g ne de wi-fi ile apple store da uygulamaları göremiyorum. Mesela öne çıkanlara basıyorum ana ekrana normalde orda ücretli uygulamalar , ücretsiz uygulamalar vs bi sürü uygulama olur beğendiğinizi indirirsiniz bende o ekran bembeyaz. Yukarıda kategorilere basıyorum işlev görmüyor. Sadece güncelleme geldiği zaman , güncellenecek uygulamaları görebiliyorum güncelleme yapabiliyorum ama diğer türlü birşey indiremiyorum. Acaba diyorum Restore etsem düzelirmi , takıyorum kabloyu bu seferde itunes 11 de restore et seçeneği yok. Geri yükle yaptım aynı yazılımı indirdi kurdu sorun yine devam ediyor. Sorunlar sorunlar yani. Vericeğiniz en ufak bilgi için şimdiden çok teşekkür ederim.

19 Mesaj
2 Haziran 2013; 19:29:18 

arkadaşlar burada yazılan yöntemleri denedim ama işin içinden çıkamadım.
host dosyasını açıp apple ile ilgili veriyi sildim olmadı. değiştirdim olmadı. dosyayı masaüstüne taşıdım olmadı.
bu işlemleri dfu moddada yaptım diğer moddada yaptım, yok yok... 3194 hatasından kurtulamadıııııım
sinir oldum yafff.
benim iphone 5 jailbreakli ve ios 6.0.1 var üzerinde. yapmak istediğim sürüm ios6.1.2 .. yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rhndrms -- 2 Haziran 2013; 19:32:28 >

19 Mesaj
6 Haziran 2013; 11:50:53 

Arkadaslar cevap yazacak, bu isi bilen bi kisi yok mu?

2559 Mesaj
8 Haziran 2013; 14:03:23 

ilker bey açiklamişiniz fakat herkez farkli bişyler soyluyor sizin soyledigniz yoldan farkli yollarda oneren var ne farki vardir acaba birisi farkli birisi farkli soyluyor en dogrusu nedir acaba?

2559 Mesaj
8 Haziran 2013; 15:00:33 

birisi açiklarmi en dogru yol hangisidir ona gore bende format aticam tele...

3417 Mesaj
8 Haziran 2013; 16:52:51 

quote:

birisi açiklarmi en dogru yol hangisidir ona gore bende format aticam tele...

Dfu modda atabilirsin recovery de de
Bence önemli olan telefon açılınca yeni iphone olarak tanıtmak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

11207 Mesaj
8 Haziran 2013; 17:31:01 

quote:

Orijinalden alıntı: rhndrms

arkadaşlar burada yazılan yöntemleri denedim ama işin içinden çıkamadım.
host dosyasını açıp apple ile ilgili veriyi sildim olmadı. değiştirdim olmadı. dosyayı masaüstüne taşıdım olmadı.
bu işlemleri dfu moddada yaptım diğer moddada yaptım, yok yok... 3194 hatasından kurtulamadıııııım
sinir oldum yafff.
benim iphone 5 jailbreakli ve ios 6.0.1 var üzerinde. yapmak istediğim sürüm ios6.1.2 .. yardımcı olursanız sevinirim.

6.1.2 yapmaya çalıştığın için olmuyordur. 6.1.4 yapabilirsin ancak. Onda da jb yok...

Eğer sen kaba ve katı yürekli olsaydın, onlar senin etrafından dağılıp gitmişlerdi.

19 Mesaj
8 Haziran 2013; 19:32:12 

En yeni hale getirmem sart mi? 6.0.1 den 6.1.2 ye gecilmez mi? Yaniliyor olabilirsiniz diye dusunuyorum cunku yapilabiliyor bildigm kadariyla..

Bu mesajda bahsedilenler: @HiGHWAYMOUSE Bu mesaja 1 cevap geldi.

2559 Mesaj
8 Haziran 2013; 20:15:36 

Merakla hala bekliyorm ins biri yazicak formati hard formati teli ilk gunku haline almak nasil oldugnu??

11207 Mesaj
8 Haziran 2013; 20:40:58 

quote:

Merakla hala bekliyorm ins biri yazicak formati hard formati teli ilk gunku haline almak nasil oldugnu??

http://www.iphoneturkey...store-geri-yukleme.html

Buradaki linkteki gibi yaparsan ilk günkü haline gelir. Yok illa dfu mod'a alıp öyle restore edeceğim dersen dfu moduna geçişin nasıl yapıldığı ile ilgili aşağıdaki videoyu seyredip uygulayabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 8 Haziran 2013; 20:40:47 >

Eğer sen kaba ve katı yürekli olsaydın, onlar senin etrafından dağılıp gitmişlerdi.

11207 Mesaj
8 Haziran 2013; 20:44:23 

quote:

Orijinalden alıntı: rhndrms

En yeni hale getirmem sart mi? 6.0.1 den 6.1.2 ye gecilmez mi? Yaniliyor olabilirsiniz diye dusunuyorum cunku yapilabiliyor bildigm kadariyla..

Ben de çok anlamam ama geçebileceğini sanmıyorum dostum. Çünkü elinde 6.1.2 ios dosyası olsa bile kurulum aşamasında bunun için apple'dan onay alması gerekiyor. Apple ise son güncel yazılım haricinde bu onayı (imzalama) vermiyor. Dolayısıyla onay aşamasına gelince hata veriyor.

2559 Mesaj
8 Haziran 2013; 21:09:45 

quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

quote:

http://www.iphoneturkey...store-geri-yukleme.html

Buradaki linkteki gibi yaparsan ilk günkü haline gelir. Yok illa dfu mod'a alıp öyle restore edeceğim dersen dfu moduna geçişin nasıl yapıldığı ile ilgili aşağıdaki videoyu seyredip uygulayabilirsin.

bu videoda ayni ilker beyin soyledgi gibi bu şekilde yaptim bende indiriyorum son sürümü :) tşkler
aslinda bakarsaniz hepsi ayni sonucu veriyor gibime geliyor soncta cihazi takip geri yükle degdigimzde indirip kurduktan sonra yeni iphone mu yapilsin die sordugunda eed dersek olay biter :)

4 Mesaj
2 Şubat 2014; 16:03:27 

quote:

cok eskide kalan bir yontem su an calismiyor olabilir.

ilkker kardeşim benim cihaz da demo versiyon yüklü çıktı dfu moddan restore etsem tam sürümü kendisi yükler mi? Yoksa demo mod kalıcı mı?
teşekkürler

1548 Mesaj
7 Şubat 2014; 23:38:42 

demo versiyon nasıl oluyor ? iphoneda demo yüklü olmaz hiç bir zaman.