Şimdi Ara

Basur geçirmiş arkadaşlar yardım edin (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
190
Cevap
9
Favori
670.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ymc2121

Oturarak çalışıyorsan eninde sonunda oluşuyor. Düşmanınmdan uzak , resmen gö.. nün derdine düşüyorsun.

Tavsiyelerim :

Yemek olarak mümkün olduğunca özellikle "bamya" yemeğe bakın , fakat piştiğinde hani sümük gibi yapış yapış olanlarından olsun. Kesinlikle farkını göreceksiniz.

Kepekli falan yiyin diyorlar fakat biraz sıkıntı veriyor. Bamyanın yanında bir parça olabilir.

Bitki olarak böğürtlen kökünü kaynatıp için . 5 bardak suya 100 gr kök (ince olması iyi olur) konup 10 dk kaynatılır ve süzülerek her sabah aç karnınla 1 bardak içilir. Yalnız bunu uygularken mümkün olduğunca kabızlığı önleyen sıvı veya bitki tüketin. Kanamya iyi geliyor ve vücuda başka destekleride var.

Papatya çayı çok iyi. Sallama satılanları kullandım. Diğerlerine güvenemedim. Hem bağırsakları çalıştırıyor hemde ağrı kısmında faydalı oluyor.

Birde bazı bitkisel haplar ,macunlar var. Onlarda biraz yardımcı oluyor. (İdasil vb.. Düzenli idasil kullanmıştım faydasını gördüm fakat tek başına diğer haplarda olduğu gibi yeterli değil., vb..)

Daflon hapı eczaneden almıştım . Faydalı bir hap, düzenli kullandım.

Salep çok faydalı - Kafeinli içeceklerden uzak durmaya bakın. Vücuttan su atılı yaptığı için pek iyi değil. Sıcak içecek olarak sütle halis hakiki salep yapın. Tarifini nette görürsünüz. Bir iki tatlı kaşığıyla bir litre süte yetiyor. 100 grı geçen sene 20 TL idi bu sene ise 35 TL olmuş İzmir Kemeralatında meşhur Değirmen de Kestane pazarı camii altında) . Akşamları içmeyin uykunuzu kaçırabilir çünkü canlandırıcı etkisi var.

Mürver çiçeği çayını için. Bir tutam brdağa koyup üstüne kaynar su ekleyip 5 dk bekletin. Bu içecek aynı zamanda soğuk algınlığındada bir numara. Basurada iyi geliyor.

Kantaron yağı(hakiki zeytinyağı ile olan) faydalı. Diğer bitkisel haplarla etkileşimine dikkat etmek gerek. Bir attlı kaşığı günde içilebilir. ayrıca sorunlu bölgeye sürülebilir. Sürüldüğünde acıyı hafifletiyor, damar büzücü vs. etkileri var. (bir bardak suya katılarak)

Belki bir çay kaşığı çörek otuda yağıda kantaron yağı ile beraber içilebilir.

Hemor+Plus (Bitkiji ürünü) bitkisel krem çok faydalı, tavsiye ediyorum.

At kestanesi yağısürmekde da faydalı fakat kısa dönemde belki etkisinin farkına varılamayabilir.

Akşam yatarken zeytinyağını pamuğa döküp sorunlu bölgeye konur şişliklere faydalı. aynı şekilde elma sirkeside iyi.

Ne ishal olun nede kabız. Yediğiniz denediğiniz herşeyin ne olduğuna iyi bakın.

Az yemek tüketin. Gerekirse vitamin falan ayakta kalmaya bakın.

Meyve suyu olarak şeftali suyu tavsiyemdir . Kuşburnu suyu yanma yapıyor onun yerine kayısı daha iyi bir seçim kabızlık için.

Eğer iltihabi durum varsa ki genelde durum kötüleştiren sebeptir. O zaman antibiyotik şart.

Ayrıca bir haber okumuştum Hatay da çakal otu diye bir ot varmış ve çok etkiliymiş.( Denemedim )

Geçmiş olsun,

Alıntıları Göster
    Size tavsiyem KUSBURNU.

Benim de Hemoroit sorunum vardi ve burada doktorlarin önermis oldugu yöntemler doktorlar tarafindan bana da önerilmisti ve sadece gecici olarak sonuc alabiliyordum taaki Hemoroit sorunu olan bir vatandasin KUSBURNU tavsiyesine kadar.

Dogal kusburnunu ister aktardan alabilir isterse dogadan da kendiniz toplayabilirsiniz.C vitamini deposu olan bu mucize icecegi 1 litre suya 1 avuc kadar koyup iyice demlenene kadar uzun süre kaynatin.Ne kadar uzun süre kaynar ise rengi iyice koyulasir.Normal cay demi kivamina gelince de ister sicak cay gibi isterse soguk olarak günde 2 su bardagi kadar icin.Sabah 1 aksam yatmadan önce de 1 bardak icebilirseniz daha iyi.En az 1 hafta devam ettiginiz zaman rahatlamaya basladiginizi göreceksiniz.Makattan disa cikmis memeler icin ise bir kac gün arko krem ile makati kremleyin.
    Unutmayin önemli olan iyice demlenmesi.Hatta geri kalan posayi bile yeseniz zarari olmaz yarari olur.
    C vitamini deposu olan Nezle ve Gribe karsi KUSBURNU nun bu mucizevi yararini görünce Hemoroit sorun olmaktan cikacaktir sizin icin.
    Kullanmis oldugu su kirecli olanlar caydanliklarini temizlemek icin kirec sökücü olarak KUSBURNUNU kullanbilirler.Kaynatmis oldugunuz caydanliklarda kirec falan kalmadigini göreceksiniz.
    Ayrica Keciboynuzu cayininda faydali oldugunu duymustum fakat KUSBURNU nun yararini görünce deneme firsatim olmadi.Isteyen onu da deneyebilir.
    Yine gerek aktardan gerekse dogadan topladiginiz keci boynuzlarini kirarak suda demini alana kadar kaynatip sicak veya soguk olarak cayini icebilirsiniz.
    ALLAH acil sifalar versin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fantazi -- 9 Kasım 2013; 9:24:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fantazi

Size tavsiyem KUSBURNU.

Benim de Hemoroit sorunum vardi ve burada doktorlarin önermis oldugu yöntemler doktorlar tarafindan bana da önerilmisti ve sadece gecici olarak sonuc alabiliyordum taaki Hemoroit sorunu olan bir vatandasin KUSBURNU tavsiyesine kadar.

Dogal kusburnunu ister aktardan alabilir isterse dogadan da kendiniz toplayabilirsiniz.C vitamini deposu olan bu mucize icecegi 1 litre suya 1 avuc kadar koyup iyice demlenene kadar uzun süre kaynatin.Ne kadar uzun süre kaynar ise rengi iyice koyulasir.Normal cay demi kivamina gelince de ister sicak cay gibi isterse soguk olarak günde 2 su bardagi kadar icin.Sabah 1 aksam yatmadan önce de 1 bardak icebilirseniz daha iyi.En az 1 hafta devam ettiginiz zaman rahatlamaya basladiginizi göreceksiniz.Makattan disa cikmis memeler icin ise bir kac gün arko krem ile makati kremleyin.
    Unutmayin önemli olan iyice demlenmesi.Hatta geri kalan posayi bile yeseniz zarari olmaz yarari olur.
    C vitamini deposu olan Nezle ve Gribe karsi KUSBURNU nun bu mucizevi yararini görünce Hemoroit sorun olmaktan cikacaktir sizin icin.
    Kullanmis oldugu su kirecli olanlar caydanliklarini temizlemek icin kirec sökücü olarak KUSBURNUNU kullanbilirler.Kaynatmis oldugunuz caydanliklarda kirec falan kalmadigini göreceksiniz.
    Ayrica Keciboynuzu cayininda faydali oldugunu duymustum fakat KUSBURNU nun yararini görünce deneme firsatim olmadi.Isteyen onu da deneyebilir.
    Yine gerek aktardan gerekse dogadan topladiginiz keci boynuzlarini kirarak suda demini alana kadar kaynatip sicak veya soguk olarak cayini icebilirsiniz.
    ALLAH acil sifalar versin

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar basur konusunda bende yeterince çekmiş bir insanım,bir çok kulaktan dolma bilgileri dinledim bazılarını uyguladım..ancak sonuç değişmedi,forumda okuduklarımın çoğuna inanamadım,kimisi neredeyde kendi kendimi ameliyat etme tarifleri vermekte,kimisi son derece zararı olacak patlıcandan tutunda soğan sarmısağa kadar tarifler vermekte;bazıları ise bu zor durumumuzdan istifade edip para kazanmak yolunda kitap vs satmaya çalışmakta...Ben Ankarada yaşamaktayım burda bu konunun 2 adet uzman doktoru bir tanesi Dr Mustafa IŞIK diğeri Dr Mevlüt TOPBAŞ bu iki dr konularında son derece uzmanlar..İnternette adresleri vardır açar fiyatları sorarsınız hangisi sizin için uygun olur ise.. ben perasyonumu bunlardan bir tanesine yaptırdım,operasyon uyuşturma dahil toplamda 30 dakika sürmekte,ilk gün bir ağrınız olmakta diğer günler bu ağrı giderek azalmakta bir hafta içinde tamamen geçmekte...operayon sonrası ertesi gün tuvalete çıkacak iseniz akşamdan musil benzeri bir ilaç alırsanız bu sizi rahatlatır...Bu cümleleri yazmamın tek nedeni daha fazla acıya katlanmanızı önlemek ve en önemliside bu hastalıktan kazanç sağlamaya çalışan insanları engellemektir.Unutmayınız astalığın ayıbı olmaz ve en önemlisi TÜRKİYE'de her iki kişiden biri Basur dur..Teşekkkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 06Serdar

Arkadaşlar basur konusunda bende yeterince çekmiş bir insanım,bir çok kulaktan dolma bilgileri dinledim bazılarını uyguladım..ancak sonuç değişmedi,forumda okuduklarımın çoğuna inanamadım,kimisi neredeyde kendi kendimi ameliyat etme tarifleri vermekte,kimisi son derece zararı olacak patlıcandan tutunda soğan sarmısağa kadar tarifler vermekte;bazıları ise bu zor durumumuzdan istifade edip para kazanmak yolunda kitap vs satmaya çalışmakta...Ben Ankarada yaşamaktayım burda bu konunun 2 adet uzman doktoru bir tanesi Dr Mustafa IŞIK diğeri Dr Mevlüt TOPBAŞ bu iki dr konularında son derece uzmanlar..İnternette adresleri vardır açar fiyatları sorarsınız hangisi sizin için uygun olur ise.. ben perasyonumu bunlardan bir tanesine yaptırdım,operasyon uyuşturma dahil toplamda 30 dakika sürmekte,ilk gün bir ağrınız olmakta diğer günler bu ağrı giderek azalmakta bir hafta içinde tamamen geçmekte...operayon sonrası ertesi gün tuvalete çıkacak iseniz akşamdan musil benzeri bir ilaç alırsanız bu sizi rahatlatır...Bu cümleleri yazmamın tek nedeni daha fazla acıya katlanmanızı önlemek ve en önemliside bu hastalıktan kazanç sağlamaya çalışan insanları engellemektir.Unutmayınız astalığın ayıbı olmaz ve en önemlisi TÜRKİYE'de her iki kişiden biri Basur dur..Teşekkkürler...

Alıntıları Göster
    Tuvalette cok oturulmayacak
    Bol bol su içilecek
    Acı çok fazla yenmeyecek
    Kabız olunmayacak
    Tuvaletinizi tutmayacaksınız

Bunlara dikkat ederseniz basur olmazsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: redstone78

Teknik olarak hemoroid aslında varistir sadece yer olarak bacakta değil malum bölgededir. Allah düşman başına vermesin çok eziyetlidir. Öyle basurum var diye gidip yok lazermiş yok zımbaymış değişik metodlarla yapılacak operasyonlara dünya para verip bıçak altına yatmayın. Bir varis konusunda uzman doktora gidin varis tedavisinde kullandıkları bir ilaç var genişleyen varis damarlarının içine enjekte ediyorlar damar daralıyor ve kendini topluyor. Aynı tedaviyi oranıza uygulatın damarlar toplanırsa zaten sorununuz çözülmüş olacaktır. Bu hastalık insanı tuvalete müptela eder siz sabahları kalkınca bir bardak ılık su içip 10 dakika sonra da tuvalete girin ama uzun uzun oturup ıkınmayın hatta özellikle ıkınmayın kendi çıkana kadar. Bittiği gibi kalkın çünkü sürekli büyük abdestiniz bitmemiş gibi bir his yaşarsınız. kalktığınızda 10 dakika sonra o hissiyat geçecektir. sık ama kısa kalmak kaydıyla tuvalet alışkanlığı edinin sonraları zaten bu aralıklar sıklığını kaybedecektir.
    Beslenme önemli hergün 3- tane kuru incir ya da kaysı yeyin imkanınız varsa yatmadan bir bardak soğuk suya 1 tatlı kaşığı bal katıp iyice karıştırıp bu şerbeti için sizi kabızlıktan ve tuvalette uzun uzun oturmaktan kurtaracaktır. Geçmiş olsun.

Bu arada patlıcan sapı tedavisi gayet etkilidir çok rahatlatır ama yeni hemoroidlerde kesin çözümdür uzun yıllardır var olan ya da dışa doğru meme sarkıtmış olanlara hiçbir şey yapmaz. Onun çaresi iltihap varsa antibiyorikle kurutulur sonrasında da gereken tedavi olunur.
    Sülük kullanımı da etkilidir çünkü sülükte 3 tane ağız bulunur biriyle kanı emer diğeriyle tahlil yapar diğer ağzı ile yaptığı tahlilin sonucuna göre içeri enzim salgılar Allah ın hikmeti işte beğenmediğiniz tiksindiğiniz sülük çok işe yarayan bir hayvandır fıtık tedavisinden basura kadar çok dalda uygulanır, uzun süreli rahatlama sağlar ama o da her zaman için kesin çözüm değildir.
    En iyi tedavi erkenden utanıp sıkılmadan doktora gitmektir. Ayrıca aşırı kan kaybına yol açtığından kişide asabiyet yapar, aşırı yorgunluk yapar uyur uyur yine de dinlenemezsiniz çünkü kan her nefes alışınızda vücudunuza çektiğiniz oksijeni hücrelerinize taşır ve temiz hava alan hücreler dinlenir nasıl ki spordan sonra uyuyunca insan dinçleşiyor o etkiyi bu hastalıkta bulmanız mümkün değildir.
    Bir de Zımbalama denen yöntem var gerçek zımbalama yapılmıyor tabi ama makattaki o damarların şişipde sarkıttığı doku yararlı bir dokudur bu sarkan damarları tekrar makat çeperine dikiyorlar ve zamanla kendini tekrar topluyor eski halini alıyor, lazer gibi o dokuları kesip atmıyorlar zaten lazerden sonra ya delik küçülür çok sıkı olur ki Allah muhafaza kabız olursanız Anal hematom ya da Anal fissür hemen kapınızı çalar çünkü çıkarmak için ıkındığınızda ya çatlak oluşur (fissür) ya da kılcal damar patlar dışarı doğru şişlik oluşur (hematom) bunlarla muhatap olmanız an meselesidir hatta çatlakların sonradan fistüle çevirip sürekli iltihap akıntısı yapması da kaçınılmaz bir durumdur. Yani kurtuluş değildir.
    Bağlama yöntemi var bir de o da bir vakumlu makine ile sarkmış damarı çekerler tam dibine çok sıkı bir lastik atarlar yani damarı dipten bağlarlar o damarda kan dolaşımı olmadığı için minicik bir kangren oluşur ve o damar ölür sonra da kuruyup düşer bu da bir yöntemdir ama makatın ağzı boyunca uzanan bir damar varsa o yöntemi uygulamak imkansızdır iç basurlara uygulanabilir sadece.

Yine de en iyisi varis tedavisi şeklinde olandır bıcak altına yatılmaz maksimum 15 dakika sürer ömür boyu kurtulursunuz. Bahsettiğim tedavinin adı skleroterapi dir onu da ekleyeyim.

Alıntıları Göster
    Merhaba Arkadaşlar bende 2 ay önce dış basür oldum 1 nohut 1 fındık buyuklugunde idi bu forumdaki bilgiler çokyardımcı oldu şükür operasyona gerek kalmadan kurtuldum.

Kısaca özetliyeyim Kortos kremi 1 hafta kullandım geçmedi doktora gittim fitilde verdi 1 hafta kullan geçmezze gel alalım dedi.

Bu arada internetten hap ve krem de aldım hemorodi için 60-70 tl tuttu (mecidefendi at kestane özlü krem ve bir tanede bitkisel tablet markasını hatırlamıyorum günde 2 şer tane alınıyor. )

Kendime 2 hafta boyunca şöyle bir reçete uyguladım
    Öncelikle bölgeyi kuru ve temiz tutmak çok önemli ve her gün iç çamaşır değişmeli
    ilk hafta hergün
    bu forumda anlatılan patlıcan suyunu hazırladım her sabah aç karnına içtim 1 bardak
    bitkisel tabletten günde 2 defa sabaha akşam içtim
    kortos kremi günde 3 kez uyguladım
    bu arada araştırmalarım devam ediyor daflon 500 mg ilac ile tedavi olanıda gördüm ve onuda aldım başladım
    2. hafta hergün
    aç karnına patlıcan suyunu içtim
    akşamlar yatmadan 1 diş samsımsak yuttum
    kestane kremi sabah ve akşam yatmacan önce sürdüm
    bu arada bitkisel haplara bitene kadar devam ettim
    gündüz kortos kreme devam ettim
    daflon her yemekten sonra tok karnnına
    akşamları yatarken doktorun verdiği fitil kullandım

bu süre içinde bir değişiklik olmadı umutlaım azaldı
    3. hafta patlıcan suyu devam
    ilk gün saf zeytin yağı sürdüm yattım
    sabah yine patlıcan suyu ve at kestanesi kremi
    doktorun verdiği krem ve fitilleri bıraktım
    daflon her yemekten sonra tok karnnına devam ettim
    2 ve 3. gün gece yatarken şişkinliklere saf kestane balı kullandım
    ertesi günü %50 ufaldığını gördüm.

sonrasında sadece kestane kremi ile 3-5 gün devam ettim
    diğerlerinin hepsini kestim elhamdülillah kurtuldum.

Bu süreçte kabız olmamak
    siyah çayı kesmek
    çok su tüketmek
    kuru ve temiz tutmak
    çok oturmamak çok önemli
    umamarım sizinde şifa bulmanıza bu bilgiler vesile olur.
  • quote:

Teknik olarak hemoroid aslında varistir sadece yer olarak bacakta değil malum bölgededir. Allah düşman başına vermesin çok eziyetlidir. Öyle basurum var diye gidip yok lazermiş yok zımbaymış değişik metodlarla yapılacak operasyonlara dünya para verip bıçak altına yatmayın. Bir varis konusunda uzman doktora gidin varis tedavisinde kullandıkları bir ilaç var genişleyen varis damarlarının içine enjekte ediyorlar damar daralıyor ve kendini topluyor. Aynı tedaviyi oranıza uygulatın damarlar toplanırsa zaten sorununuz çözülmüş olacaktır. Bu hastalık insanı tuvalete müptela eder siz sabahları kalkınca bir bardak ılık su içip 10 dakika sonra da tuvalete girin ama uzun uzun oturup ıkınmayın hatta özellikle ıkınmayın kendi çıkana kadar. Bittiği gibi kalkın çünkü sürekli büyük abdestiniz bitmemiş gibi bir his yaşarsınız. kalktığınızda 10 dakika sonra o hissiyat geçecektir. sık ama kısa kalmak kaydıyla tuvalet alışkanlığı edinin sonraları zaten bu aralıklar sıklığını kaybedecektir.
    Beslenme önemli hergün 3- tane kuru incir ya da kaysı yeyin imkanınız varsa yatmadan bir bardak soğuk suya 1 tatlı kaşığı bal katıp iyice karıştırıp bu şerbeti için sizi kabızlıktan ve tuvalette uzun uzun oturmaktan kurtaracaktır. Geçmiş olsun.

Bu arada patlıcan sapı tedavisi gayet etkilidir çok rahatlatır ama yeni hemoroidlerde kesin çözümdür uzun yıllardır var olan ya da dışa doğru meme sarkıtmış olanlara hiçbir şey yapmaz. Onun çaresi iltihap varsa antibiyorikle kurutulur sonrasında da gereken tedavi olunur.
    Sülük kullanımı da etkilidir çünkü sülükte 3 tane ağız bulunur biriyle kanı emer diğeriyle tahlil yapar diğer ağzı ile yaptığı tahlilin sonucuna göre içeri enzim salgılar Allah ın hikmeti işte beğenmediğiniz tiksindiğiniz sülük çok işe yarayan bir hayvandır fıtık tedavisinden basura kadar çok dalda uygulanır, uzun süreli rahatlama sağlar ama o da her zaman için kesin çözüm değildir.
    En iyi tedavi erkenden utanıp sıkılmadan doktora gitmektir. Ayrıca aşırı kan kaybına yol açtığından kişide asabiyet yapar, aşırı yorgunluk yapar uyur uyur yine de dinlenemezsiniz çünkü kan her nefes alışınızda vücudunuza çektiğiniz oksijeni hücrelerinize taşır ve temiz hava alan hücreler dinlenir nasıl ki spordan sonra uyuyunca insan dinçleşiyor o etkiyi bu hastalıkta bulmanız mümkün değildir.
    Bir de Zımbalama denen yöntem var gerçek zımbalama yapılmıyor tabi ama makattaki o damarların şişipde sarkıttığı doku yararlı bir dokudur bu sarkan damarları tekrar makat çeperine dikiyorlar ve zamanla kendini tekrar topluyor eski halini alıyor, lazer gibi o dokuları kesip atmıyorlar zaten lazerden sonra ya delik küçülür çok sıkı olur ki Allah muhafaza kabız olursanız Anal hematom ya da Anal fissür hemen kapınızı çalar çünkü çıkarmak için ıkındığınızda ya çatlak oluşur (fissür) ya da kılcal damar patlar dışarı doğru şişlik oluşur (hematom) bunlarla muhatap olmanız an meselesidir hatta çatlakların sonradan fistüle çevirip sürekli iltihap akıntısı yapması da kaçınılmaz bir durumdur. Yani kurtuluş değildir.
    Bağlama yöntemi var bir de o da bir vakumlu makine ile sarkmış damarı çekerler tam dibine çok sıkı bir lastik atarlar yani damarı dipten bağlarlar o damarda kan dolaşımı olmadığı için minicik bir kangren oluşur ve o damar ölür sonra da kuruyup düşer bu da bir yöntemdir ama makatın ağzı boyunca uzanan bir damar varsa o yöntemi uygulamak imkansızdır iç basurlara uygulanabilir sadece.

Yine de en iyisi varis tedavisi şeklinde olandır bıcak altına yatılmaz maksimum 15 dakika sürer ömür boyu kurtulursunuz. Bahsettiğim tedavinin adı skleroterapi dir onu da ekleyeyim.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar 17 yaşındayım, Bağsur oldum bağsurum dış bahsur Tahminime göre 1 ci seviyede daha bi fındık boyunda mosmor kanama, ilerleme , gibi sorunlar la karşılaşmıyorum. Fakat kabuzum kendimide zorlamak istemiyorum. doktardan çekiniyorum. şimdiden doktara git diye arkadaşlara teşşekür ediyorum eğer kanama olmaya başlarsa ilk işim doktara gitmek olacak. şimdi ben kendim geçeceğine inanıyorum sizinde yardımınızla , Bu anllattığım gibi bahsura ilaç önerecek arkadaşlar şimdiden saoolun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfir41

Arkadaşlar 17 yaşındayım, Bağsur oldum bağsurum dış bahsur Tahminime göre 1 ci seviyede daha bi fındık boyunda mosmor kanama, ilerleme , gibi sorunlar la karşılaşmıyorum. Fakat kabuzum kendimide zorlamak istemiyorum. doktardan çekiniyorum. şimdiden doktara git diye arkadaşlara teşşekür ediyorum eğer kanama olmaya başlarsa ilk işim doktara gitmek olacak. şimdi ben kendim geçeceğine inanıyorum sizinde yardımınızla , Bu anllattığım gibi bahsura ilaç önerecek arkadaşlar şimdiden saoolun...

Alıntıları Göster
    bağsur azıyor arkadaşlar ona çözüm nedir inceden bağsurluyum lakin bağzur sürekli azıyor toplum içerisinde hoş bir durum değil pis bir his salgı salıyor psikolojik boyutuda var o nedenle tedavisi nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Hannibal

bağsur azıyor arkadaşlar ona çözüm nedir inceden bağsurluyum lakin bağzur sürekli azıyor toplum içerisinde hoş bir durum değil pis bir his salgı salıyor psikolojik boyutuda var o nedenle tedavisi nedir ?

Alıntıları Göster
    En temiz ameliyatsız çözüm skleroterapi yaptırıyorsunuz 15 dakika da o sarkan basur memeleri daralıyor.
    Tedavi olmuyorsanız domatesten salçadan acı ve acılı soslardan uzak durun. Hergün incir kayısı kurusu yemeyi ihmal etmeyin tuvalette çok kalmayın soğuk suyla taharet almayın. sebze ve lif ağırlıklı beslenin kepek ekmeği yeyin. Ama en iyisi çektiğinize değmez utanacak bir şey yok gidip tedavi olun. Ya zımba yöntemi ya da skleroterapi ikisinden birini yaptırın. Geçmiş olsun DR. Hannibal.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Öncelikle bu konuda sıkıntı yaşayan herkese geçmiş olsun.Allah şifa versin.Bu konuda tedavi ile ilgili birşeyden bahsetmek istiyorum.Önceki çalıştığım ofisteki arkadaşımda hemeroid problemi vardı kendisi bu konuda bayağı muzdarip.Doktora göründü amaliyat vs. dediler güvenemedi.Daha öncesinde de bir sürü merhem değişik tedavi yöntemleri denedim diyordu.Bazıları biraz iyi gelmiş ama çok fark etmemiş.Geçen bir görüştük konu açıldı da şöye birşeyden bahsediyor:
    Almanya da bir doktor varmış adı VON JAN HUBER.Aynı zamanda da bitkisel tedavi konusunda da bizim maranki hoca gibi kendini eğitmiş.Ameliyat olmak istemeyenler için bitkisel bir tedavi yöntemi bulmuş.Tedavisi arkadaşın dediğine göre ilk 1 haftada çok etkili olmuş.Sonrasında da tamamen çözülmüş.
    Bu doktor bu konuyla ilgili bir kitap yazmış dünyada satışı yapılıyor.Kitabın türkçeye çevirisi yapılmış.Yalnız kitap içeriği sebebiyle e-kitap modülünde video falan içerdiğinden sanırım.Arkadaşım bu kitap sayesinde bu tedaviyle tanışmış.Ben arkadaşımdan e-kitabı istedim kurmaya çalıştım bilgisayarıma içeriğine bakmak için fakat açılmadı.Sebebi e-kitabı tek indirmelik ıp şifreli biçimde yapmış olmaları.yani tek bilgisayara inebiliyor.Ayrıca telif,ceza vs. gibi sorunlar da var.Bu yüzden mecburen kendi sitesinden indirmek gerekiyor.
    Son olarak şunları söyleyeyim dediğine göre kitap içerisinde nasıl beslenmeli,patenti alınmış 3 günde etkiyen özel bitkisel formül,tekrardan basur oluşmaması için yapılması gerekenler vs. gibi yöntemler ve bunların programı anlatılıyormuş.Bir gözatın derim.Kitap ücretli onu da söyleyeyim amaeczanelerden alınan bugüne kadarki merhem,tedavi parası vs. düşündüğünüzde ilaç parası vs. düşünüldüğünde buna değer diye düşünüyorum.Hepinize allah şifa versin.İndirme linki şudur dostlar:
    <<<<<www.basuraneiyigelir.org>>>>
  • quote:

Orijinalden alıntı: arazcoskun

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bu illetten neler çektim neler.Şimdi burada uzun uzadıya anlatmak istemiyorum.Yemin ederim bazen acısından
    yorganı yastığı ısırdığımı ve defalarca gözlerimden yaş geldiğini biliyorum.Saatlerce bir yere oturamamakta cabası.Allah’ıma
    şükürler olsun ki uyguladığım bir yöntemle hastalığıma şifa buldum.Eğer iyileşmesem son çare ameliyat olacaktım.Hepinizin
    eminim denediği daflon tabletler,kas gevşeticiler vs vs hepsini bende denedim ama ne yazık ki çare olmamıştı.Bu konudan muzdarip
    olan arkadaşlarım bana arapkoyu@mynet.com adresin den ulaşabilirler.Bende sizin için elimden geleni yapmaya çalışırım.Şimdilik
    hoşçakalın.Bu arada bu hastalığın ne olduğunu ancak çeken bilir…
  • quote:

Orijinalden alıntı: diwac123

Usta sana yiyecek olara tavsiyem yok ama pekmez yiyebilirsin
    Ben daha cok basur olmaman icin yapman gerekeni söyliyim
    Evinde klozet varsa mutlaka klozette yap yilda 1 kere belki daha az basur olursun (denedim :D)
    Tuvaletini yapinca 15 dk filan otur ayrica basur olunca bir krem var doktora sorarsan verir recetede adini bilmiyorumda hepsi ayni türden kullan basur olunca onu ve cok cok abarti kanamalar olursa mutlaka ailene bahset hastane filan gerekni yapsinlar kötü bişey kiz arkadasin varsa burnum kanadi falan filan gibi seyler uydur :D
    Ama kucuk kanamalari takma onlar geçicidir onun harici kendini zorlama gelince yap tuvaletini
    arkadaşlar sakın araba pazarlarında sokaklarda aktarlarda satılan çer çöplerle uğraşmayın. ve ümit bağlamayın ben hepsini denedim çünkü tabi bana bir faydası olmadı olan birinide duymadım hiç. ankarada Kocatepe cami yanında mevlüt topbaş isimli dr var ben beş dakika içinde orada çözüm buldum tabi biraz pahalı ben 2 yıl önce dokuzyüz lira verdimkarar sizin
  • varis tedavisi Ankara da güzel donanımlı bir yer önerisi olan ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecmfdn

varis tedavisi Ankara da güzel donanımlı bir yer önerisi olan ??
    Hemoroide elma sirkesinin ve hindistan cevizinin yağının iyi geldiğini duymuştum burada yazıyor okuyabilirsiniz http://bilgibahcem.blogspot.com.tr/2015/01/basur-hemoroid-rahatszlg-ve-bitkisel.html
  • Ben mindivan marka hemeroid macun kullandım. Çok şükür geçti. Ama macunu yemek çok zor. Resmen iğrenç bişey. Ama kaşıktan diş ila alıp hap gibi su ile icince sıkıntı olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: o_avs

Ben mindivan marka hemeroid macun kullandım. Çok şükür geçti. Ama macunu yemek çok zor. Resmen iğrenç bişey. Ama kaşıktan diş ila alıp hap gibi su ile icince sıkıntı olmuyor.

hocam macun yenir mi :D oraya sürülmesi gerekmiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leonardo DiCaprio.

quote:

Ben mindivan marka hemeroid macun kullandım. Çok şükür geçti. Ama macunu yemek çok zor. Resmen iğrenç bişey. Ama kaşıktan diş ila alıp hap gibi su ile icince sıkıntı olmuyor.

Yok hocam o kadar da şaşırmadık. Ama şiddetle tavsiye ederim.
  • quote:

quote:

quote:

Yok hocam o kadar da şaşırmadık. Ama şiddetle tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar, memeli ve kanlı basurunuz varsa bunun ameliyattan başka çaresi yok. Otçuya papuççuya para yatırıp durmayın. Benim piyasada kullanmadığım bitkisel ürün kalmadı heralde. Gotu kola’dan tutunda, çobantası gibi çok çeşitli bitki ve bitki karışımlarına, merhemlere, kimyasal ilaçlara varıncaya kadar aklınıza gelebilecek hemen her yöntemi denediğimi söyleyebilirim. Ama olmuyor, olmuyor, olmuyor. Çözümler hep geçici. Memeler ilk başlarda çekilir gibi oluyor, en ufak bir acılı yediğinizde, soğuk yere oturduğunuzda veya basit bir kabızlıkta memeler daha da büyüyerek ve sancılı biçimde çıkıyor. Ardından size hayatı zindan ediyor. Oysa bize kalıcı çözüm gerekiyor.

salı günü ameliyata giriyorum. Gelişmeleri buradan aktarıcam.

http://forum.donanimhaber.com/m_42514949/mpage_2/f_//tm.htm#101676136
  • 15 senedir çekiyorum bu ileti. Hiçbir tedavisi yok ilaçlarla durdurabiliyosunuz ilaçlar hep aynı. Fakat 1 ay önce birsey keşfettim. Zeytinyağlı kudret narinin şirin yardımıyla çekip yarım şirin ga ama gece yatmadan hemen önce makarna sıkın.çok değil ertesi gün hersey bitiyor.ama 1 ay boyunca devam et
  • Ken B. kullanıcısına yanıt
    Ohaa hocam cok tirstim
  • quote:

Ohaa hocam cok tirstim
    Günün 12 saati bilgisayarda otur otur ne olacak ? Basur Bir illet hastalığa daha merhaba. Bakalım nasıl atlatacağız.!
  • quote:

Orijinalden alıntı: AtaOsmanlı

Günün 12 saati bilgisayarda otur otur ne olacak ? Basur Bir illet hastalığa daha merhaba. Bakalım nasıl atlatacağız.!

Alıntıları Göster
    arkadaşlar aynı sorun bendede vardı doktora gittim muayene oldum benim hasyalıgımın 3.cü evrede oldugunu ve kesin ameliyat olmam gerektiğini söyledi ama ben ameliyatı kabul etmedim çünkü kalıcı bir çözüm olmadıgını duydum çevremden kremler ,haplar ,agrı kesiciler hepsini denedim ama hiçbir sonuç alamadım sonra bitkisel olarak birçok şeyi denedim patlıcan sapı suyu falan ona benzer daha birçok şey onlardan da sonuç alamadım tuvaletten sonra üç ,dört saat agrıdan acıdan kıvranıyordum kanamamda fazlaydı katı yiyecekler yemedigim halde kabızlıktan da kurtulamıyordum müsül tarzı ilaçlarla idare ediyordum hele acı yanına bile yaklaşamıyorsum amaaaaa.....
    bunun ilacını kendim buldum inanırmısınız tam bir hafta bile sürmedi ne agrı ne acı nede meme kalmadı hepsi kayboldu şu an zehir gibi acılar yiyorum tuvalette fazla kalıyorum yine de hiçbir sıkıntım yok allaha çok şükür
    ilaca gelince iki farklı bitki isimlerini bilmiyorum aktara götürdüm bu ne diye oda bilemedi ama ben bu bitkileri iyi biliyorum dagda yüksek yerlerde yetişiyor isteyen arkadaşlara yardımcı olurum gerçekten çok zor bir durum oluyor iyi biliyorum ( sensiz_gelecek_85@hotmail.com ) bu adresten ulaşabilirsiniz yardımcı olurum
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.