Şimdi Ara

ATi Radeon HD 5870 için ilk test sonuçları göründü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
7.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 22 Eylül ile birlikte satışa sunulması beklenen Radeon HD 5870 modeli için ilk test sonuçları gün ışığına çıktı. AMD-ATi tarafından satış tarihine kadar NDA uygulamasına yani yayın yasağına gidilmiş olsa da bazı test sonuçları görünmeye başladı.40nm RV870 GPU'sunu kullanan ve 1600x paralel işlem birimiyle dikkat çeken Radeon HD 5870 modelinin çift grafik işlemcili Radeon HD 4870 X2, Radeon HD 4890 ve GeForce GTX 285 ile yapılan karşılaştırmalı testlerinde elde edilen sonuçlar bir hayli dikkat çekici.

• Radeon HD 5870 modelinin hemen her testte GeForce GTX 285'ten %5-%55 arasında daha hızlı olduğu belirtiliyor.

• Çift grafik işlemcili GeForce GTX 295 ile yapılan karşılaştırmalı testlerde ise Radeon HD 5870, uygulamasına göre -%25 ile %95 arasında farklı performans değerleri sunuyor.

• Radeon HD 5870'in çift kartlı Crossfire kurulumu ise GeForce GTX 295 karşısında -%5 ile %90 arasında performans sergilerken, ilginç bir şekilde en yüksek performans farkının (%90), tek kart performansından (%95) daha düşük olduğu belirtiliyor.

• Üç adet Radeon HD 5870 ile yapılan testlerde ise sonuçların GeForce GTX 295'e kıyasla %10 ile %160 arasında daha iyi olduğu belirtiliyor.

• 1440x paralel işlem birimine sahip olan Radeon HD 5850 modelinin ise GeForce GTX 285'e karşı -%25 ile %125 arasında performans sergilediğine dikkat çekiliyor.

40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan RV870 GPU'sunun güç verdiği DirectX 11 destekli Radeon HD 5800 serisi için detaylı test sonuçlarının 22 Eylül'de yayınlanması bekleniyor.

• You won't believe your eyes
  • Hocam kusura bakma da, İstersen haberleri ilk öğrenmek için sende biraz foruma takıl. Sabahtan beri bu konunun yaygarası kopuyor forumda.
  • Çift grafik işlemcili GeForce GTX 295 ile yapılan karşılaştırmalı testlerde, uygulamasına göre -%25 ile %95 arasında farklı performans değerleri sunduğu.

Bunun tek anlamı nvdianın oyun firmaları ile yaptığı anlaşmalardır.Böyle fark olurmu %-25 +%90 gerçekten ilginç
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Hocam kusura bakma da, İstersen haberleri ilk öğrenmek için sende biraz foruma takıl. Sabahtan beri bu konunun yaygarası kopuyor forumda.

+1
  • ati gercekten gözlerimize inanamayacağımız bir kart çıkarmış,bu kartın 4870x2 den iyi olacağını hiç tahmin etmezdim ve gtx 295 den
  • buda demek oluyorki ati gtx295 den daha üstün bir kart sunacak. ama sen yine koş gtx295 al paran çok senin. (onlar kim olduklarını bilirler) :DD
  • @EMRES754
    çok doğru bir tespit.bu bize atinin aslında ne kadar güçlü kartlar yaptığını ancak bazı oyunlarda desteği olmadığı için hala düşük sonuçlar alabildiğini gösteriyor.
    ama değerler çok iyi ati çok iyi bir iş çıkarmış.
  • Veriyolu 512-bit olsaydı GTX295'den eksiği olmazdı diye düşünüyorum. Ayrıca, GTX295 ile ilgili testin grafikleri yok mu?
  • Dogru deil bence sonuçlar bu kadar olmaz eger dogruysa helal olsun
  • gtx295 ten eksiği yokki zaten testi nasıl okuyosunuz anlamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: sulo61gun

@EMRES754
    çok doğru bir tespit.bu bize atinin aslında ne kadar güçlü kartlar yaptığını ancak bazı oyunlarda desteği olmadığı için hala düşük sonuçlar alabildiğini gösteriyor.
    ama değerler çok iyi ati çok iyi bir iş çıkarmış.

Hocam şu tarz yorumları lütfen yapmayın artık. Elbette ATI güzel kart yapsın, bende gidip alırım mesela HD5770 olursa.

Ama nvidiadan %25 geriye düşünce oyun nvidia optimizeli oluyor, %95 geçince ati teknolojisiyle geçti oluyor.

Hiç birimizde işin ne denli sandığımız gibi olup olmadığını, perde arkasında Ati ve Nvidianın neler çevirdiğini bilmiyoruz.

O nedenle sizlerden ricam oyun bazında bırakın da genel yorumlayın. %25 geri kaldığı durumlar varsa %95 geçtiği durumlar varsa demekki her halukarda GTX295 ten üstün bir kart ve f/p oranıda GTX295 e kıyasla mükemmel. O zaman gerisini boşverin, Nvidia şeytanın oğlu'da ATİ melek değil ya!

• @MÜŞAVİR
    benim demek istediğim nasıl olurda bi çok oyunda yüzde 90 fark atıp başka bir oyunda yüzde 25 geriye düşebildiği.bu durum bazı oyunlarda aşırı bir nvidia hakimiyetinin olduğunu gösteriyor.ati de nvida gibi oyun firmalarını destekleyebilse durumun ne olacağını düşünmekte fayda var.ati de deteklesin diyebilrisin ama nvidianın maddi olarak daha güçlü ve piyasaya hakim olduğunu biliyosundur.bu bile bizim amd-atiye saygı duymamızı gerektirir aslında. ama senin de dediğin gibi bunlar danışıklı dövüş de olabilir.
    bu arada atiye sempati duyuyorum ama fanatik değilim.nvidiayı sevdiğim pek söylenemez yukarda anlattığım nedenlerden dolayı ama gördüğün gibi imzamdaki cihazda nvidia var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 14 Eylül 2009; 18:05:33 >
  • bence daha çıkar çıkmaz 5870 sorunsalı diye konu açacaklar :D yarısı geri dönecek :PPPPPPPP güzel olmu güzell :D:D
  • http://forum.donanimhaber.com/m_34473900/mpage_1/key_//tm.htm#34475501
    burda millet coşmş süper testler war burdan dewam beyler xd
  • sadece 2 teste bakmamak lazım hawx zaten ati kartların üstün olduğu bi oyun

diğer testleri de görmek lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: (((TeAcHeR)))

sadece 2 teste bakmamak lazım hawx zaten ati kartların üstün olduğu bi oyun

http://forum.donanimhaber.com/m_34473900/tm.htm
  • bekledigimin cok uzerinde skorlar elde etmis tebrik ediyorum atiyi yeni kart alicam bu aralar iyi bi secenek oldu tabi nvidiayi gormeden almak yanlis olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: (((TeAcHeR)))

sadece 2 teste bakmamak lazım hawx zaten ati kartların üstün olduğu bi oyun

ah ah anlatmak istediğimi bi anlayabilseniz
    piyasada 10 tane nvdia destekli oyun varsa 3 tane ati destekli oyun vardır
  • ati inanılmazı başarmış die biliriz bu kart bomba oldu şu skorlara bak 4870 x2 çok rahat bir şekilde geçior
    ve üstüne gtx295 de geçior x2 lerini şimdiden merak etmeye basladım
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.