Şimdi Ara

CERATO HB KULÜBÜ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
1
Favori
5.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar...hızlı ve yoğun bir paylaşım için varsanız cerato HB paylaşımlarımız oldukça güzel olacağından eminim...

• arkadaşlar ben yalnız değilim olmamalıyım...cerato hb farklılığını yaşayanlar ve hissedenler nerelerdesiniz???
  • geldim dostum,sayımız çok az biliyorum farkındayım ama o da bi ayrıcalıktır dı mı.(2006 crdi hb advanced 45.000km)
  • Üstadım cd çalar sorunu yaşadığını yazmışsın,aynı sorunu ben de yaşadım,aracı aldıktan bi süre sonra cd lerim atlama yapmaya başladı ve ben de senin gibi müzik dinleyemez oldum,ve sonunda kökten çözdüm bu işi ve yurtdışından 600 tl ye bluetooth araç kit'li dvd,vcd,usb li mp3 player aldım (7'' kızaklı ekranlı),şimdi memnunum,uzun yolda da benim kızın çok işine yarıyor,takıyorum bi çizgi film,sıpanın sesi kesiliyor,açıkçası mp3 çaları olan bi araca transmitter takmak koyardı bana,evet belki çok daha ucuz bi çözüm olurdu ama ben yapmadım,geçenlerde media market te bi kampanya da usb girişi olan bi mp3 player gördüm 150 tl veya 170 tl gibi bi rakamı vardı,düşünebilirsin bence,her ne kadar görüntüyü biraz bozacak olsa da dinlediğin müzikten zevk almak daha önemli olsa gerek...

• merhaba..benimde 2006 cerato hb adv dizel 75000 km.de siyah...aslında en iyisini etmişsin mp3 player alarak...ben de aldım transmitteri valla kötü cd çalar dan sonra bunu kullanmak...eğer ikinci birtane alınacaksa en iyisi dvd player tabiki....
    senin araban ne renk...siyah değildir umarım çünkü çizik derdinden kurtulamıyor insan...ömrümde kendi arabam kadar çiziği bol olan bir araba görmedim...sıradışı bir arabamız olduğu kesin ama bazen böyle cd çalar yada vites sertleşmesi gibi tuhaf sorunlar olmasa ömürlük araba...hele yakıt ekonomisine diyecek yok,tüpten daha iyi valla...bu arabaların bilinmeyen özellikleri de olmalı...bildiğin bişeyler var mı?
  • dizel kullanımına dikkat ediyormusun arkadaş...yani ilk çalıştırdığında bekleme filan...
  • quote:

Orijinalden alıntı: eskici2000

merhaba..benimde 2006 cerato hb adv dizel 75000 km.de siyah...aslında en iyisini etmişsin mp3 player alarak...ben de aldım transmitteri valla kötü cd çalar dan sonra bunu kullanmak...eğer ikinci birtane alınacaksa en iyisi dvd player tabiki....
    senin araban ne renk...siyah değildir umarım çünkü çizik derdinden kurtulamıyor insan...ömrümde kendi arabam kadar çiziği bol olan bir araba görmedim...sıradışı bir arabamız olduğu kesin ama bazen böyle cd çalar yada vites sertleşmesi gibi tuhaf sorunlar olmasa ömürlük araba...hele yakıt ekonomisine diyecek yok,tüpten daha iyi valla...bu arabaların bilinmeyen özellikleri de olmalı...bildiğin bişeyler var mı?

benimki kırmızı renk,kirlenince yüzüne bakılmıyor ama yıkatınca millet gözünü alamıyor,kırmızının cazibesi yani Bu bahsettiğin vites sertleşmesi gibi sorunlarla 3 yıldır hiç karşılaşmadım şahsen,aksine bana vites geçişleri lokum kıvamında gibi geliyor,arabayı konya dan almıştım. Geçen seneye kadar koskoca konya da trafiğe kayıtlı bizim hb lerden sadece 4 tane var olduğunu biliyorum,millette bi sedan hastalığıdır gidiyor,ama ben kalıbımı basarım ki hb ler(arkadaki platformu kaldırdığınızda ''ki ben her uzun yolculuıkta kaldırıyorum'')daha fazla yük alabiliyor eğer ki mesele yük taşımaksa.Araba en donanımlısı olmasına rağmen 2 önemli eksiklik göze çarpmıyor değil;
    1. hız sabitleyici (sonradan da takılmıyor)
    2.direksiyondan kumandalı müzik sistemi
    yakıt konusuna gelince;tüplü araçlardan biraz daha fazla yakıyor (uzun yolda,4 kişi, klima hep açık ve hatırı sayılır bi yükle konya-alanya arası 155 krş/km)ama turbo devreye girdiğindeki ivmelenmesi ve gösterdiği performansla tüplü araçlardan azcık daha fazlasını yakmasını şahsen hiç önemsemiyorum,geçenlerde 2004 lpg li bora'sı olan bi arkadaş(kadranı 260km/h) yanımdan geçerken beni tahrik etme cürretinde bulundu ve 5 saniye içinde dersini alınca ''ben de dizel alacam turbolu olsun lütfen'' diye tutturdu
    bi de 2.el dezavantajımız var onu da söylemek gerekiyor,ama benden sana bi tavsiye aracını satacak olduğunda sakın ama sakın herhangi bir kia bayiisine gitme,ben en son gittiğimde kavga ederek ayrıldım nerdeyse çünkü herifler utanmadan 3 yaşında olmasına rağmen hiçbir çiziği,vuruğu,boyası, kazası olmayan 40 000 orjinal km de advanced donanımlı (ayrıca dvd,vcd,tv oynatıclılı) turbo dizel motorlu aracıma ne fiyat verdiler tahmin et?17 000 tl!!bende hemen çelik motor a şikayet ettim,eğer bir firma kendi aracının değerini bu kadar düşürüyorsa onlarla bir daha kesinlikle alış-veriş yapmamak gerek bence.
    bizim araçlar biniciye gidecek araçlar ,ben bunu anladım birazda,ama önemli değil ,çünkü ben herşeye rağmen o paraya alınabilecek en kaliteli aracı aldığıma kesinlikle inandığım ve uzun süre kullanacağım için sorun yok.Ama budan sonraki aracın ne olur dersen kesinlikle ve kesinlikle lancia delta diyorum ,bizim araçtaki 240 luk tork gücü bile harikulade bir tat verirken o araçtaki 300 torku düşünmek bile korkunç geliyor bana,hem aynı bizim hb ler gibi piyasada çok fazla görünmeyecek bi araç olacağına inandığım için ayrıcalık hissi de verecektir şimdilik bu kadar,saygılarımla...

• merhaba...hiç kırmızı cerato görmemiştim..seninkisi farklının farklısı...
    sabit hız,direksiyondan kumanda ikinci el pazarı belirgin dezavantajlarından malesef..ben de satarsam ciddi bir farkla az satacağım kesin ama satmayı da düşünmüyorum doğrusu...bazı şeyler alışkanlık yapar ya bu da onun gibi bişey...benim lastikler orjinalinden biraz daha geniş olanından...arabaya farklı bir hava katıyor...yakıtta biraz etkili ama yol tutuşunu çok daha iyi hale getiriyor...
    her çalıştırışınızda arabayı bekletiyormusunuz bir süre yoksa sadec emotor soğuyunca mı bu uygulamayı gerçekleştiriyorsunuz...
  • Aslında çoğu kez ,çalıştırdıktan sonra en az 30 saniye bekliyorum eğer acelem yoksa,bu kural bende alışkanlık yaptı,çünkü bu tip araçlarda en önemli sorun biliyorsunuz ki turbo arızası vermesi.Şahsen en karşılaşmak istemediğim sorun bu olduğu için özellikle dikkat etmeye çalışıyorum,bir de devirli kullanımlar sonunda aracı stop ettirmeden önce de en az 30 sn veya 1 dakika bekliyorum kapıda yazdığı üzere.aracın selameti açısından çok önemli olduğunu biliyorum.Ama mesela stop ettim ve biraz sonra tekrar çalıştırmam gerekti,öyle durumlarda süreye dikkat ediyorum desem yalan olur,Kısacası turbo konusunda hassas olunmalı yoksa çok pahalıya patlayabilir.lastik konusuna gelince:orjinal lastklerinin ebatı maalesef piyasada bulmakta sıkıntı çekilen ebatlar (205-50-16).onun yerine 205-55-16 daha ideal gibi aslında ama o ebatlarda arkada fazla yük olunca amortisörlere baskı yapabiliyor,kış lastiklerimi 205-55-16 aldığımda anladım.o yüzden eğer 205-55-16 kullanıyosan arkaya fazla yük atmamalısın diye düşünüyorum. Sizin lastik ebatlarınız nedir?bi sıkıntı yaşadınız mı eğer 205-55-16 kullanıyorsanız?

• benim lastik ebatım 205 55 16 mischelin premmium hp 91V
    gereğinden fazla memnun olmak bu olsa gerek...yol tutuşu bariz şekilde hissedildi...savrulma belirgin birşekilde farkediyor ne kadar iyileştiği...tabi çifti 450 lira...lastik sınıfının en iyisi çünkü fobim var lastik konusunda...yere sağlam basmalı her zaman derim...hiçbir sıkıntı yaşamadım...bu arabanın en tuhaf özelliği de arabada ses yada arıza gürültüsü içeriye belli ettirmiyor...saatte 50 km ile bir köpeğe çarptım,sağ rotbaşı gitmiş...normalde sağa kayması gerekirken aracın hiçbirşekilde bunu farketmedim...öyle bir durum sözkonusu olmadı...beni bırakın başkası da bindiğinde bu durumu farketmedi... taa ki tesadüfen lastiklere hava bastığımda yanlardan acayip silindiğini gördüm...bakım zamanında servis z kolu rot başı ve dört lastik değişmesi gerek dedi...yani arızayı belli etmemesi bana bayağı bir masrafa neden oldu...
    güya ön amortisörler patlak olduğunu söyledi servis ama nedense hiçbir takırtı gürültü bırakın duymayı hissetmiyorum bile...
    lastik hava basıncı kontrollü olduğu sürece amortisörlere baskı olabileceğini düşünmüyorum (tüm lastiklere 32 bar hava veriyorum,her lastikçi değişik bişey söylüyor çünkü) ve 1 yıldır hiçbir sıkıntısını görmedim aksine sürüş keyfi yaşıyorum...şu bekleme olayını çevremde yada bulunduğum bölgede kimsenin yaptığını görmedim...hatta ben söyleyince bile tuhaf karşılıyorlar ve ne tesadüf ki turboları da 100 bin km olanlar bile gayet sağlıklı ve üstüne en kötü mazotu kullanırlar...şans mı desek buna...
    şehir içinde klima açıldığında biraz zorlanma var sizde hissediyorsanız....hatta bazen bu zorlanma sanırım egzozdan siyah duman çıkarmaya da dönüşebiliyor...yada bana mı öyle geliyor bilmiyorum...

• arabanızın antifiriz suyuna 7500 bakım haricinde kendiniz ekleme yapıyormusunuz...sanki benim antifriz suyu 3000 km den sonra dibe doğru yaklaşıyor gibi yada antifriz havuzu dikkate alınmaması mı gerek anlayamadım...ekleyince de sadece antifriz mi ekliyorsunuz yoksa su mu yada karışık mı...
  • quote:

arabanızın antifiriz suyuna 7500 bakım haricinde kendiniz ekleme yapıyormusunuz...sanki benim antifriz suyu 3000 km den sonra dibe doğru yaklaşıyor gibi yada antifriz havuzu dikkate alınmaması mı gerek anlayamadım...ekleyince de sadece antifriz mi ekliyorsunuz yoksa su mu yada karışık mı...

Kaputu açtıkça veya özellikle uzun yola çıkmadan önce kontrol ediyorum,kışa girmeden kesinlikle antifiriz ekletip ölçtürüyorum ama diğer zamanlarda su koyduğumda oluyor.
  • aracın dezavantajlarından biri de park sensörünün olmaması...gerçi ben strese girerim o sesle ama yine de olabilirdi yani...servis koşulları bulunduğunuz bölgede nasıl...ekonomik mi...burda diğer servislere göre hem parça bakımından hemde işçilik bakımından en ucuzu kia servisi diyebilirim...67500 bakımını 80 TL ye yaptım...
  • quote:

aracın dezavantajlarından biri de park sensörünün olmaması...gerçi ben strese girerim o sesle ama yine de olabilirdi yani...servis koşulları bulunduğunuz bölgede nasıl...ekonomik mi...burda diğer servislere göre hem parça bakımından hemde işçilik bakımından en ucuzu kia servisi diyebilirim...67500 bakımını 80 TL ye yaptım...

Evet park sensörü olayı da cabası doğru söylüyorsunuz,aracı alırken depoyu doldurun bi de park sensörü takın demiştim onlar da ikisinden birisini seçin dediler,ben de kuruşuna kadar bütün paramı verdiğim ve o anda yola çıkmak zorunda olduğum için depo dedim ama Araca taktırdığım dvd,vcd oynatıcının geri görüş kamerası girişi de var,yine yurtdışındn geri görüş kamersı getirttim en kısa zamanda taktıracam ve bu meseleyi de bööle halletmeyi düşünüyorum.Servis olayına gelince 30 000 km ye kadar her 7 500 km de bir servise öpüldüm,şu anda ise garanti kapsamı bittiği için 40 000 km de yağımı,hava ve yağ filtrelerimi kendim alarak dışarda değişim yaptırttım,sizin servise ödediğiniz ücret ise gerçekten inanılmaz bi rakam ben sadece yağı (5 litre 10/40) o fiyata alıyorum.gerçekten inanılır gibi değil.tebrik etmek istiyorum
    benim artık servis ile işim olmaz bu saatten sonra çok mecbur kalmadıkça...

• buralarda cerato markası yaygın olmadığı ve yedek parça temini kolay olmadığı için kaputu servisten başka kimse açmadı...birde malum dizel ve cerato markası pek yok o yüzden tamirci aşina değil markaya güvenemiyo insan...
    dvd player olayı ilgimi çekiyordu daha da çekti...uygun fiyatta bulabilirsem alacağım bende...
    bu arada pasta cila olayı yapmadıysanız tavsiye de etmiyorum...ilk haftalar çok gösterişli oluyor ama sonra görünmeyen çiziklere bile kendini belli ediyor ve zerre kadar çizik bile çıkmıyor....
    ben yaptım hemde iyi bir yerden yaptım ama şuan araba yıkanınca çiziklerden arabaya bakamaz haldeyim...
    cila yeterli ve su damlacıkları açısından faydalı...fikriniz yoksa aklınızda bulunsun pasta cila yaparken
  • Öneriniz için teşekkür ederim(pasta cila konsunda),lakin sanırım gerçekten bizden başka hiç hb kullanıcısı yok neyse bu da bi ayrıcalıktır dı mı ama... Dvd player konusunda eğer bulunduğunuz yerde medya market varsa mutlaka görmeniz gereken modeller var,en son incelediğimde fiyatlarıda gayet makuldu(goldmaster 7 inch dvd vcd oynatıcı usb li 650-700tl )ya da biraz risk alıp(bazen arızalı çıkabiliyor )aşağıda vereceğim linkten alabilirsiniz

birazcık ingilizce bilgisi gerektiriyor o kadar http://electronics.shop.ebay.com/Car-In-Dash-DVD-Players-Only-/79835/i.html?_catref=1&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m282

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogan7 -- 17 Eylül 2009; 1:43:35 >

• bende ayrıcalıklı olmak diye buna derim...ama olur kervana katılacak olanlar..en yakın media marken bana 600 km uzakta verdiğiniz linkte gerçekten ucuz ve güzel şeyler var...ama tabi tereddüt de edebiliyo insan...risk almak gerek...ceratonun bir diğer negativitesi de yağ lambasını söndükten sonra marşa basınca tüm elektrik sistemi resetleniyor...bence cd playerler de bu yüzden bozuluyor...ikide bir açıp kapanmaktan...belki bir çokaraçta vardır bu ama bence kötü bir durum...
    birde bir tavsiye aracın zaten az olan motor sesini daha da azaltmak için araç rölantide iken püskürtmeli yağdanlık ile triger setindeki dönen kayışa doğru püskürtün biraz...triger çelik olduğu için motor sesinin içinden tiz ses çıkabiliyor...püskürttüğünüzde motor sesini püskürten farketmez ama beş adım uzakta durup başkası yapsa belirgin bişekilde farkedeceksiniz...normalde servisleri motoru yıkarken yaparlar bazen de yapmazlar...püskürtmeli yağdanlık varsa arada bir yapmak sesi yumuşatabiliyor...

• Bunu da denicem teşekkür ederim.Siz sanırım bu tür püf noktalarda benden daha bilgilisiniz.Ben aracı alırken bile çok fazla araştırma yapmamıştım doğrusu,sadece aynı segmentlerde 3-5 aracı test ettikten sonra tesadüfen ve hiç aklımda yokken cerato çıktı karşıma ve daha direksiyona oturup 100 mtr kadar gittikten sonra ''BUDUR!!''dedim ve aldım.Aracın ses yalıtımı ise gerçekten çok iyi,walla çoğu kez kendi kornamı duymuyorum desem abartmış mı olurum acaba
  • kullandığım araç ile ilgili püf noktaları araştırmayı severim...ses konusunda gerçekten harika...tesadüfi alım bende de oldu ama iyi ki de oldu...stüdyo ortamı gibi araba buna derler işte...
  • lastiklere yaz ve kış hava basıncı kaç yapıyorsunuz...sanırım yaz ve kış farklı oluyor birde ön ve arka lastiklerin değişiyor...ben hepsine 32 basıyorum ama herkes farklı farklı yapıyor...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.