Şimdi Ara

AMD'nin 890GX yonga seti DirectX 10.1 destekli IGP ile geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Entegre grafik performansıyla öne çıkan 785G yonga setini geçtiğimiz ay içerisinde kullanıma sunan AMD, yeni çipset modelleri için çalışmalarını sürdürüyor. Önümüzdeki yıl ile birlikte 8 serisi yeni yonga seti ailesine geçiş yapmayı planlayan firmanın, LEO kod adını taşıyan masaüstü platformu ile kullanacağı 2010 model yonga seti çözümlerinden birisi de entegre grafik işlemcili 890GX olacak.

790GX ve yakında lanse edeceği yönünde çeşitli spekülasyonlar yapılan 795GX yonga setlerinin yerini alması beklenen 890GX, 700MHz hızında çalışan ve DirectX 10.1 desteği sunan entegre grafik birimine sahip olacak. Radeon HD 4350 modelinin entegre kullanıma uyarlanmış bir versiyonuna sahip olacak 890GX aynı zamanda 8x + 8x konfigürasyonunda Crossfire X kurulumuna da destek verecek.

Unified Video Decoder 2.0 teknolojisi ile yüksek tanımlı videolar için IGP tabanlı hızlandırma yeteneğine de sahip olacağı belirtilen 890GX aynı zamanda HyperTransport 3.0 ara birimine destek sunarak lanse edildiği dönemde güncel tüm AMD işlemcileriyle de uyumlu olacak. Güney köprüsü olarak SB850 yongasını kullanacak olan 890GX yonga setinde TDP seviyesinin ise 22 Watt olması bekleniyor.

890GX yonga setinin önümüzdeki yılın ikinci çeyreğinde, muhtemelen Mayıs veya Haziran ayı içerisinde lanse edilmesi bekleniyor.

• 8x 8x mi böle bişe olamaz yaa en dandik cf destekli anakartlar bile 16x 16x cf desteklerken bu yeni chipsetli analartından en azından 16x 16x olması gerekirdi herseyi mükemmel cf destegi kötü olmus....
  • Fiyatını merak ediyorum.
  • bu zaten böyleydi. 790gx lerde 8x + 8x konfigürasyonunda desekliyor.
  • evet bende çok aradım zamanında ama gx lerde en iyi 16x + 8x desteği var diye biliyorum...
  • Ben HD 5200 IGP'si ile gelmesini umardım, belki de sene sonuna doğru sürerler onu piyasaya, 885G veya 895GX diye.
  • 22 watt çok değil mi? bellek kontrolcünün işlemcide olduğu yerde. 5-10 watt arası olması gerekmez mi?yoksa gpu yüzünden mi?
  • bilgilendirme için teşekkürler
  • "8x 8x mi böle bişe olamaz yaa en dandik cf destekli anakartlar bile 16x 16x cf desteklerken bu yeni chipsetli analartından en azından 16x 16x olması gerekirdi herseyi mükemmel cf destegi kötü olmus...."

Hangi en dandik anakartlar 16+16 destekliyor yahu söylermisin?

"22 watt çok değil mi? bellek kontrolcünün işlemcide olduğu yerde. 5-10 watt arası olması gerekmez mi?yoksa gpu yüzünden mi?"

Yaa bunlardan sannırım 895 olanı 5 Watt olacaktı. Hatta ben daha önce yorum bile yazmıştım. AMD 770 çipset 7watt olduğu için çok iyi overclock oluyor. Bu 5 watt olursa daha da iyi sonuç verebilir diye ama sanırım 895 ti o..

890 ın üzerindeki IGP 700Mhz olduğu için sanırım 22watt oluyor..
  • IGP'li bir chipset için 25W'ın altı iyidir bence...

890FX'de IGP olmaz büyük ihtimâl, 15W altı olur o da...
  • İşte ben de onu diyorum. Onda IGP olmayacak ama 18 watt olacakmış.

790FX te bile 13 watt idi.

Bunda 700Mhz GPU ya göre normal zaten. Hatta iyi bile.
  • şu amd chip setlerdeki 8x+8x crossfire olayına birtürlü tahammül edemiyorum.ya crossfire olayını geliştiren adamlar bunlarken neden hala 8x+8x olayında hala ısrar ediyolar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VMTX -- 13 Eylül 2009; 22:59:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VMTX

şu amd chip setlerdeki 8x+8x crossfire olayına birtürlü tahammül edemiyorum.ya crossfire olayını geliştiren adamlar bunlarken neden hala 8x+8x olayında hala ısrar ediyolar.

Haklısın, tabiki 16x cf desteği olsa güzel olur ama 8x cf'ın 16x'e göre çok büyük bir kaybı yok, %1 ile %3 arasında değişiyordu oyununa göre... Bu durumda benim için çok büyük bir önem arz etmez sonuçta entegre igp'ye sahip bir anakart alıyorsunuz... 16x cf yapıcak adama da seçenek var 790fx>890fx..
  • 16x cf ile 8x cf arasında %1-%3 lük bir fark olduğundan emin misin dostum anakart alıcam cf kurucam ona göre hareket edeyim.neye dayanarak söylediğini merak ettim açıkçası?
  • ECS , CES 2010 da H55/H57 destekli anakartlarının yanında AMD 890 çipsetli ECS A890GXM-A anakartını da göstermiş .

http://en.ocworkbench.com/tech/ecs-showcase-futuristic-amd-890-board-ecs-a890gxm-a-and-usb-3-card-u3n2-at-ces-2010/
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.