Şimdi Ara

vw bora rolanti ve çalışmama sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
22.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar benim 2000 model bora trendline otomobilim var üç ay önce lpg taktırdım araç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmutkerek46 -- 24 Ekim 2009; 10:12:45 >

• 167 nolu röle
  • kardeş 167 nolu röle derken biraz açarmısın konuyu anlamadım sana zahmet
  • kardeş ilk çalışma anında 167 nolu röle açmazsa araba çalışmaz bu röle benzin pompasına ( elektrikli) enerji gönderir vede vw lerde yüksek amper geçtiğinden ark yaparak çabuk bozulan parçadır , senin araba lpg lide olsa ilk çalışma anında benzine ihtiyaç duyar benimde seat toledo da başıma gelmişti basit bir röledir değişince düzelir merak etme , peki nerde bu röle ? bora yı bilmiyorum ama bizdeki arabalarda sigorta panelinin içinde
  • teşekkürler kardeş tavsiyeni yerine getirecem inşallah düzelir sonucu sana yazarım
  • benim araçta son 2 aydır buna benzier bir sorun yaşatıyor.Araç sabah ve uzun süreli beklemelerde ilk çalıştırmada marş almıyor.Alır gibi oluyor stop ediyor 2. marşta alıyor.Acaba bununda röle ile alakası var mıdır?

Rölantide ibrenin sallanma sorunu yok.Arac sadece ilk çalıştırmalarda ilk marşta almıyor.Mesela sabah okula giderken 2. marşta alıyor.Okuldan eve gelirken saat 2:30 a kadar araç bekliyor ve ilk marşta yine almıyor 2. marşta alıyor.

Sebep ne olabiir acaba?
  • kardeş ayrıca servise sordum boralarda benzin pompasına elektrik veren röle diye bişey yokmuş
  • Yakıt pompa rölesinin yeri göğüsteki sigorta tablasındadır.

vw bora rolanti ve çalışmama sorunu
  • kardeş sen doğrusun yanlış anlama ben bu arızayla uğraşmaktan bıktım sonunda sattım bütün sanayiyi tek tek dolaştım servise ana bayisine gittim röle olayınıda söyledim hepsine öyle bir röle yok dediler gitmediğim denemediğim usta kalmadı bu bölgede malasef olmadı birdaha asla bora almam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmutkerek46 -- 24 Ekim 2009; 10:11:28 >
  • evet bugün bende dedim ustaya röle yok dedi.Eski golf 3 lerde var dedi.Sorunu bilmemiz için aracın beklemesi gerekir dedi ama vaktim yoktu bende sadece antifrizi komple değiştirttim.
  • kardeş senin sorunun yüzde doksan benzin pompasından ama orjinali çok pahalı yan sanayide barları çok düşük yan sanayi barı yüksek bulursan al barını ölçtür 4 bardan aşağı olmasın
  • inşallah benzin pompasından değildir.ama 2. marşta alıyor Allah a şükür hiç 3. marş demedi şimdiye kadar.

Acaba bu benzin pompası neden bozulur?
  • kardeş benzin pompasının içinde pervane şeklinde plastik dönen benzini pompalayan şey zamanla sürtünmeden dolayı aşınır aşınınca barı düşer yeterli besleme yapamaz ondan dolayı bu sorun ortaya çıkar daha öncede söyledim araç uzun süre beklediği zaman borulardaki benzin tamamen çekilir o yüzden ilk marşta benzin pompasının barı düştüğü için yeterli besleme yapamaz sonraki marş denemelerinde yeterli benzine ulaşınca araç çalışır arkadaşım ben bu sorunla iki ay uğraştım nerdeyse denemediğim sormadığım insan usta servis kalmadı sana tavsiyem aracı servise götür bilgisayara bağlattır bu araçların elektronik arızaları bilgisayarda görünür elektrik arızası yok derse yüzde doksan benzin pompasındandır ha şuda var önüne her gelen ustaya sakın kurcalattırma arabayı benim ağzım yandıda ondan volkswagenlerin bu tür arızalarını sanayide kesinlikle yapamazlar kurcalar dururlar belli olmayan arızaları servisten başka yere götürme sen iknci marşta alıyor diyorsun zamanla üçüde dördüde göreceksin kardeş iyi günler

• teşekkür ederim mahmutkerek46 arkadaşım verdiğin bilgiler için.Mesleğim gereği yozgatta olduğum için sürekli gittiğim tek bir özel servis var.Her gidişimde mutlaka pc ye bağlatır arızalara bakarım.Sürekli olarak lambda sensörü çıkıyor.Bunun haricinde bişi çıkmadı.

en son gittiğimde aracın kalması gerekir dedikleri için bırakamadım işim vardı aracımla.Şimdilik 2. marşla devam ediyorum.Bu 2. marş sadece araç uzun beklemelerde yapıyor.Mesela sabah okual giderken yada öğleden sonra okuldan gelirken.

bu pompa ne kadardır?bilginiz var mı?nette yan sanayi 70 lira gibi bir rakam gördüm.70 lira ise bişi değil.Esas benim şüphem boğaz kelebeği ama şimdilik bekliyorum.yakın zamanda halletmek niyetiyle...
  • kardeş orjinali siemenstir 400 ytl yan sanayi 70 lira doğrudur ama randıman alamassın ben hepsini denedim servis derken özel servisten bahsetmiyorum ana bayisinden bahsediyorum ilk mesajımı hatırlarsan orda bahsetmiştim ya benzin pompasından yada boğaz kelebek adaptasyon ayarındandır diye elektrik arıza çıkmıyorsa tabi sende çıkmadığını söylüyorsun bunları uydurmuyorum iki ay uğraştım ana servise gittim elektrik arıza çıkmadı servis müdürü aracı bize bırakman lazım dedi arabaya çok ihtiyacım olduğu için bırakmadım bunları servis müdürü söyledi bana bu ikisinden birindendir dedi ben tam benzin pompasını değiştirdim ordanmı diye denememe fırsat kalmadı aynı gün sattım tekrar yaptımı bilmiyorum sana tavsiyem madem sürekli gittiğin bir servis var rica et deneme amaçlı bir pompa versin dene yine aynı yaparsa demekki ondan değildir pompasını geri ver yalnız barını ölçtür 4 bardan aşağı olmasın

• RÖLE yok diyen sözüm ona servisler !!!! benzin pompası ilk çalışma anında 10 amper civarı akım çeker çalıştıktan sonra bu akım düşer röle olmasa bu yük nereye binecek ? ben söyleyim direk kontağa pahalı olan kontak sistemini arklarla mahvetmek gibi bir geri kafalı düşünceyi en dandik otomobil fabrikası bile düşünmez ancak bizim servisler düşünmüş ayrıca röleler elektrik sistemini korumak içindir yüksek yüklerdeki arkı ancak röleler üzerine alarak karşılar bir nevi maşa gibi düşünebilirsiniz ateşe sadece rölenin kontakları maruz kalır vede bozulursa röle bozulur nedeni ise değiştirilmesi vede maliyeti ucuz olduğu için otomobilimizin bir çok sisteminde röle bulunur ,

• kardeş bende sana hak veriyorum bu sorunla çok uğraştım sonunda bıktım sattım sanayi ana servis dahil en az 30 ayrı ustaya gittim dedim benzin pompasına akım veren röleyi değiştirmek istiyorum dedim parçacılarda dahil bana güldüler öyle bir röle yok dediler ama hepside yanıldılar kardeş sen resimli ıspatladın sayende onuda öğrenmiş olduk ama aracı sattım o zaman memlekette usta yok abi işin tersi ben değiştirecem röle bulamadım parçacılara sordum öyle bişey yok dediler kardeş senden başta ben özür diliyorum ben başından beri sana hak verdim ama ustalara anlatana kadar anlımızın damarı çatladı neyse bilgini bizimle paylaştığın için sana çok teşekkür ederim
  • bir dipnot daha ; Bora ve diğer kaliteli üretim arabalarda yakıt kesme sistemi mevcuttur bu sistem kaza anında pompayı devre dışı bırakarak güvenlik sağlar bir çok güncel nesil arabada bu sistem vardır bunuda röle yapar ,

Sırf bu yüzden aracını satmana üzüldüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmutkerek46

kardeş bende sana hak veriyorum bu sorunla çok uğraştım sonunda bıktım sattım sanayi ana servis dahil en az 30 ayrı ustaya gittim dedim benzin pompasına akım veren röleyi değiştirmek istiyorum dedim parçacılarda dahil bana güldüler öyle bir röle yok dediler ama hepside yanıldılar kardeş sen resimli ıspatladın sayende onuda öğrenmiş olduk ama aracı sattım o zaman memlekette usta yok abi işin tersi ben değiştirecem röle bulamadım parçacılara sordum öyle bişey yok dediler kardeş senden başta ben özür diliyorum ben başından beri sana hak verdim ama ustalara anlatana kadar anlımızın damarı çatladı neyse bilgini bizimle paylaştığın için sana çok teşekkür ederim

İnsanlara yardımcı olmak en güzel duygudur.Bilgi paylaştıkça güzeldir.

• hakan ustam ve mendel50 arkadaşım şimdi benim sahip olduğum 2004 boranın göğsündeki yani sürücü kapısının o tarafında sigortaların amperlerini ve yerlerini gösteren panelde bu röle mevcut mu?Affınıza sığınarak soruyorum bu soruyu.

Sabah ilk işim bu sigorta panelinin fotosunu çekip buraya akşamda eklemek.Siz ban sigortayı gösterin bende gidip sigortasını değiştireyim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.