Şimdi Ara

Hizli.al.com Güvenilir mi? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
2
Favori
51.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sikayetvar.com'a bakın bence ben de bu firma hakkınde pek olumlu şeyler duymuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K@nuni

merhaba

bende telefon almayı düşünüyordum ama yapılan yorumlardan sonra "nfsworld" arkadaşım sorun olmadığını ama aksiliklerin olabiliceği söylesede bir kere daha düşüneceğim ve sağlam bir araştırma yapacağım. yada 60tl fazla verip başka bir firmadan ve tabi elden alacağım.

Hocam her firmada bazı sorunlar yaşanabilir fakat şunu anlatmaya çalışıyorum.Kimileri bu ve buna benzer birkaç firmayı öyle kötülüyor ki insanlar bunları parayı alıp kaçan firmalar sanar oldu.Açıkçası fazlada yorum yapmak istemiyorum bu kezde bu firmaları savunuyor oluyorum.
    Benim sadece anlatmak istediğim paranı veripte ürünü alamama vb bır durumun olmaz.Ürün ellerinde ise aynı gün kargo yapılır, yoksa 1 hafta içinde tedarik edilir ; bu tarz firmaların çalışma mantığı budur zaten.Ucuz olmasının sebebide budur.Ürüne para bağlamaz, depo tutmaz.Ordan alır sana verir.
    Sitesinde gold kuruluşu olduğu yazıyor zaten.Ayrıca bu firma metroelektronik adı ile senelerdir bilgisayarcılara toptan mal satışı yapan bir firma.
    Hatta bazı ilginçlikler anlatıyım.Mesel sanalpazarı da duymuşşunuzdur.Ondada aynı gold kuruluşudur yazar , sanırım bu firmaların hepsi birbiri ile bağlı.
    Nemi olur ürün 3 günde gelmez 1 haftad gelir vb.Bu tarz problemler her firmada oluyor tabi bazılarında daha sık oluyordur birşey diyemem.
    Birde bu tazr internet sitelerine birde şöyle atıfta bulunuyorlar.Yok işte açılmış ürünü paketleyip bana yolladılar vb.İlk önce böyle düşünenlere şunu sormak isterim.Mesela bir ürünü yolladılar size rengi yanlış gelmiş yada üründe istediğiniz özellikler yok o ürünü geri göndermek istersiniz doğal olarak ve gönderirsiniz.Bu ürünün imha edildiğini mi düşünoyrsunuz acaba ? Şuda var ki elden ürün almak en iyisi diyip teknoloji marketlerine daha fazla para verince de açılıp geri paketlenmemiş ürün olmama garanti yoktur.Geçen gün gold un önünde 20-30 koli sanalpazar.com bandajlı ürün gördüm.Nerden biliceksiniz ki belki bir satıcı ürünü açtı aylarca rafında sergiledi geri sanalpazar.com üzerinden sattı ve bu teknoloji marketine geldi.Sizde açılmamış ürün zannederek gönül rahatlığı ile aldınız.
    Hertürlü eleştiriye saygı duyarım ama gerekçeeri ile.Yok bu firma berbat vb. bunlar yorum bekliyen insanlar için kafa karıştırmaktan başka birşey ifade etmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alitopuat

sikayetvar.com'a bakın bence ben de bu firma hakkınde pek olumlu şeyler duymuyorum.

Önce su var ki zaten alışverişi olumlu geçen gelip burdaki topiklerde vakit geçrmez yada şikayetvar.com a tesekkurler yazmaz dogal olarak şikayetlerını yazen.
    Soyle bakalım o zaman.Şikayetvar.com a hepsiburada yazalim ; 13.710 şikayet cıktı ,
    vatancomputer yazalım ; 1361 şikayet ;
    bimeks yazalım ; 538 şikayet ;
    hizlial yazalım ; 1717 şikayet ;

burdan cıkan sonucla en kotü firma hepsiburada.com diyebilirmiyiz.Tabi ki de hayır.Çünkü yapılan alışveriş sayısı ile orantılı olarak şikayette artıcaktır.Yada aa 1717 şikayet hepsburadaya gore daha az diyemeyiz.
    Ama şunu da diyemeyiz baksana 1717 tane şikayet var bu firmadan alışveriş yapılmaz.Sonuçta alişveris yapan insan arttıkça şikayet artıcaktır ve benim burdan çıkardıgım sonuc hepsıburada ve hızlıal bımeks yada vatan dan daha fazla urun satmıs ve dogal olarak daha fazla sıkayet almıstır.Bence bır arastırma yapılsa bu sekılde cıkacaktır.
  • burayı okumadan alışverıs yaptım hayırlısı bakalım ne olacak
  • Hizli aldan defalarca alışveriş yaptim mini uydu alicilari ses sistemi telefonlar bl dunya ıvır zıvIr urun aldim daha ve hicbirinde ciddi bir sorun yasamadim en fazla siparisim gecikti 2-3 gun o kadar geri iade ettigim urunlerdede 1 ay sonraki hesap ekstramda düşüldü , bazı arkadaslar telefonlara cikmiyorlar mesajlara cevap verilmiyor diyor cok abartiyorlar yada baska sitelerin reklamini yapiyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hızlıal gold bilgisayarın internet sipariş sitesi her sitede olduğu gibi bunda da ufak aksaklıklar olabilir.önemli olan ciddi manada sıkıntı yaşamamak sipariş gecikebilir çeşitli nedenlerden bu olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nfsworld

quote:

sikayetvar.com'a bakın bence ben de bu firma hakkınde pek olumlu şeyler duymuyorum.

Önce su var ki zaten alışverişi olumlu geçen gelip burdaki topiklerde vakit geçrmez yada şikayetvar.com a tesekkurler yazmaz dogal olarak şikayetlerını yazen.
    Soyle bakalım o zaman.Şikayetvar.com a hepsiburada yazalim ; 13.710 şikayet cıktı ,

burdan cıkan sonucla en kotü firma hepsiburada.com diyebilirmiyiz.Tabi ki de hayır.Çünkü yapılan alışveriş sayısı ile orantılı olarak şikayette artıcaktır.Yada aa 1717 şikayet hepsburadaya gore daha az diyemeyiz.
    Ama şunu da diyemeyiz baksana 1717 tane şikayet var bu firmadan alışveriş yapılmaz.Sonuçta alişveris yapan insan arttıkça şikayet artıcaktır ve benim burdan çıkardıgım sonuc hepsıburada ve hızlıal bımeks yada vatan dan daha fazla urun satmıs ve dogal olarak daha fazla sıkayet almıstır.Bence bır arastırma yapılsa bu sekılde cıkacaktır.

şu söylediğine katılıyorum şikayet olacaktır ama sayısı değil oranı önemlidir. ancak!
    iade edilmiş bir ürün ise bunu kabul etmem, fakat ürün açılmış ama kullanılmamış ise bunu kabul ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fevmert12

Hizli aldan defalarca alışveriş yaptim mini uydu alicilari ses sistemi telefonlar bl dunya ıvır zıvIr urun aldim daha ve hicbirinde ciddi bir sorun yasamadim en fazla siparisim gecikti 2-3 gun o kadar geri iade ettigim urunlerdede 1 ay sonraki hesap ekstramda düşüldü , bazı arkadaslar telefonlara cikmiyorlar mesajlara cevap verilmiyor diyor cok abartiyorlar yada baska sitelerin reklamini yapiyorlar

Ne abartıyorlar ne de reklam yapıyorlar, gereksiz bir itham olmuş.
    Anca ayarı verince düzgün çalışan bir firma ama güvenilmez değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K@nuni

quote:

quote:

şu söylediğine katılıyorum şikayet olacaktır ama sayısı değil oranı önemlidir. ancak!
    iade edilmiş bir ürün ise bunu kabul etmem, fakat ürün açılmış ama kullanılmamış ise bunu kabul ederim.

Mesela bende şunu gördüm.Gold computer magazasında 19larca sanalpazar.com bantlı ürün vardı.Bildiğim kadarı ile bu siteye mesela rafında sergilediği sıfır bir ürünü satan dükkanlar mevcut.Diyelim bu adam bu ürünü rafında sergiledi ve sonra paket yapıp sattı.Söylemek istediğim tabi ürün günlerce kullanılmak değil ama rafta vb.el değmiş yada açılıp kurcalanmış olabilir ve bu sadece internet üstünden yapılan alışverişlerde değil mağazadan yaptığımız alışverişler için de geçerli olabilir.Kimi kişiler sadece internet üstünde bu tür durumlar olabileceğini düşünüp biraz fazla verip mağazadn alırım kafam rahat eder diye düşünüyor; ondan dolayı söyledim.
  • korktugum olmadı ve gercekten süratli/güvenli bir alışveriş oldu
  • Merhaba ;

Hızlıal.com adlı siteden yaptığım alışverişlerde her zamAn kullanılmış ürünler yollandı.

Ve telefonla aradığımda bana kullanılan ifade aynen şu ürünü beğenmiyorsanız yollayın. Defalarca sormama rağmen neden ikinci el ürün satiyorsunuz diye sorduğumda birincisinde tedarikci firma dendi. ikincisinde bu soruyu cevaplamak zorunda değiliz tarzında cevaplar. Sonrasında biraz daha konuşmaya devam edersen sorununu asla cözmem gibi ifadeler. Tüm kayıtlar mevcuttur.

Yolladıkları kullanılmış ürünlerin resimleride mevcut. Yıpranma olayında ise yok kargo margo deselerde.

Ama unuttukları bi nokta varki

ürünü 17.05.2012 tarihinde aldım ama üründe 05.05.2012 tarihli indirilmiş uygulama mevcut. Kesinlikle güncelleme değil. Normal dosya.

Bunu ispatladığım içinde tek bi cevap bile verilmedi.

Hızlial.com tavsiyem kullanılmış ürün satarak ticaret asla ticaret yapılmaz. Bu ticaret ahlakına uygun değildir. İkinci el ürün satacaksanız ayrı bi stand yapın. Ama kurnazlık yapıp sıfır ürün gibi satmayın.

Ürünü resmi ile birlikte ispatliyorum. Karar sizin.

Resim ektedir.

Hizli.al.com Güvenilir mi?
  • quote:

quote:

öncelikle karşınızda sıkıntılı da olsa bir muhattap bulabilmeniz çok iyi.e satışları yoğunsa evet yetişememeleri normal,siparişlerin geç de olsa ulaşması gerekiyor.gecikmeler de normal amaaaa 2.el kullanılmış ürün işte o ciddi b,ir problemdir.netten araştırdım şimdi 23 yıldır bu sektördelermiş normal tabi...ben de bi spor merkezinde üye temsilcisiyim üyeler ufak bi problemde aşırı panik yaşıyolar bi anda çirkefleşebiliyorlar anlarım hızlıal.com'u ama yine de bir şey satın almadan önce sikayetvar.com'a mutlaka bakarım!:)
  • Ben birkac kere alisveris yaptim 1 tanesinde sorun yasadim stokda olmuyan ve temin edilemiyen urunu sattilar saat almistim dogum gunu hediyesi olarak ablama 1 hafta gecti ses yok mesaj attim tedarik edilemiyor dediler baska urun filan dediler aslinda hepsiburadadan alicaktim ben urunu ama orda tedarik edilemiyor diyordu adamlar stok olayini dogru duzgun yapmiyorlarlar satalim belki sonra baska urun alir o parayla mantigi ama diger alisverislerimde memnun kaldim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bLind -- 29 Mayıs 2012; 17:41:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kapıda ödeme diye yazıyor reklamlarında ama ben ödeme kısmınde böyle bir seçenek görmedim kombi almayı düşünüyorum tereddütte kaldım burda yazılanları okuyunca 300 tl kadar karlıyım diğer sitelere göre gerçi daha sipariş vermedim
  • hızlıal.com dan alışveriş yaptım.

artısı fiyat avantajı...

eksisi sitesi sadece görsel, açılması bir dert, ulaşması bir dert... sıkıntılı bir altyapısı var... şikayet için email veriyorlar, şikayette kargom nerede deyince siteden takip et deyip kestirip atıyorlar. telefondan ulaşmak imkansız. sanırım olsun diye danışma yazmışlar oraya. telefon başında saatler geçirdim. "aynı gün kargo" yazan ürünü 18 saat sonra kargoya verdiler.

neticede elime geçti... ama beni de üzdü... güya GOLD firmasının netten alışveriş sitesiymiş, lakin ne GOLD ne HIZLIAL da hiç muhatap bulamadım. aldın mı aldım. memnun kaldım mı? hayır!
  • bizde alış veriş yapmayız bu gibi sitelerden olur biter, sonrada onlar biter:)
  • hayır bitmesinler, önlem alsınlar düzelsinler ve parlasınlar...

hepsiburada az mesafe katetmedi. teknosa ilk çıktığı gibi değil...
  • arkadaşlar ben bu siteden ürün siparişi vermiştim ürün tedarik sürecinde yazıyor ve yanında iptal et seçeneği var yorumlara bakınca bi hafta sonra da tatile gideceğimden ürün gelmeyebilir diye düşünüyorum iptal et dediğim taktirde param geri iade ediliyor mu anında ??
  • bana da kullanilmis urun geldi. hatta win7 home ile satilan urune win7 pro kurulmus, kuran kisi ustune kendi accountu ile sifrelemis. acamiyorumda bilgisayari. cok eskiden gold yapardi bunlari, o sebepten alisverisi kesmistim kendileri ile. cok sasirmadim acikcasi. bende hata iste. degisen zaman ve gunumuzde pazarlamada musteri memnuniyetine verilen onemin eskisine oranla cok artmasi ile, bunca zaman sonra bunlarda belki akillanmis ve huyunu degistirmistir biraz zannediyorsunuz. huylu huyundan can ciksa vazgecmiyormus, ben 3bin tl lik notebook ta ogrendim bunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Namessar -- 27 Ağustos 2012; 13:37:12 >
  • bende lapto alacağım ordan
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.