Şimdi Ara

DirectX 11 destekli dört yeni oyun yolda, işte detaylar!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
7.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DirectX 11 yarışında rakibi Nvidia'nın bir adım önünde olan ve Radeon HD 5800 serisi yeni nesil ekran kartlarını 22 Eylül ile birlikte pazara sunmaya hazırlanan AMD-ATi, bu avantajını DirectX 11 destekli oyunlar ile lehine kullanmanın planlarını yapıyor. Gelen bilgilere göre firma çok sayıda stüdyo ile DirectX 11 destekli yeni oyunlar için görüşme halinde. Yeni nesil ekran kartlarının tanıtım çalışmalarında özellikle Codemasters'ın Dirt 2 oyunu üzerinde duran firma, DirectX 11 destekli dört yeni oyunun yolda olduğunu belirtiyor.

Sene sonuna doğru lanse edilmesi beklenen DirectX 11 destekli Dirt 2 ile birilkte yeni Stalker, Alien versus Predator ve Battleforge oyunlarının DirectX 11 desteği sunacağı belirtiliyor.Ancak mevcut bilgilere göre Dirt 2 (herhangi bir gecikme yaşanmaz ise) haricindeki oyunların 2010'dan önce gelmesi beklenmiyor. 22 Ekim'de lanse edilecek Windows 7'nin en önemli yeniliklerinden birisi olarak lase edilecek DirectX 11 API'sinin sahip olduğu yeni teknolojilerlel oyun geliştiricilerine ciddi fırsatlar sunduğu ifade ediliyor.

Nvidia cephesinde ise DirectX 11 destekli yeni nesil ekran kartlarının Kasım'da önce gelmesi beklenmezken, firmanın GT300 GPU'su için tasarımda Tesla segmentini* temel aldığı ve yeni GPU'nun yüksek işlem gücüyle bilgi-işlem canavarı olacağı iddia ediliyor. "The Way Its Meant to Be Played" programı ile oyun stüdyoları ile doğrudan ilişki içerisinde olan Nvidia'nın sahip olduğu bu avantaja karşı AMD-ATi ise DirectX 11 destekli çözümleriyle stüdyoların DX11 çalışmalarında geliştirme platformu sağlayan ilk firma olmasına güveniyor.

* GT300 mimarisi için Tesla segmentinin öne çıkmasında Intel'in Larrabee tabanlı yeni nesil ekran kartlarıyla ilk etapta HPC ve GPU Computing olarak bilinen ve yüksek kâr marjlarının konuşulduğu GPU tabanlı bilgi-işlem segmentlerini hedef almasının etkili olduğu konuşuluyor.

• Dx11 vga'ların satılması için olmazsa olmazı tabiki oyunlar, yoksa (nvidia & ati) nerden ekmek yiyecek...
  • Ben daha 9 ile 10 arasında pek fark göremedim.
  • Billizard - ATİ anlaşması baglamında D3 bir ATİ kartıyla verilmesi ihtimali cok dusuk olsada var ,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artenis -- 12 Eylül 2009; 12:59:00 >
  • oyunlarda görüntü kalitesinin abartılmasından ziyade değişik mantıkla çalışan oyunların piyasaya çıkmasını istiyorum. bütün oyunlar aynı oldu. sıkıcı bir durum. alternatif yöntemler geliştirilmeli.
  • şaşırtıcı valla :) daha neler çıkıcak dur bakalım
  • dirt 2 çıktı diyordu bölüm sonu canavarında fx57 halen ortada yok oyun?
  • Ben daha dx10 u denemedim 11 i çıkıyor
  • Blizzard'a baskı yapıp, D3 ve SC2 DX11 destekli çıkarsa ATI çok güzel bir iş yapmış olur. Bu iki oyun sayesinde iyi satış yapar.
  • dx10 ile dx11 arasında fevkalede bi görüntü kalitesi yoq.
    fakat dx11 le açtıgında yaklaşık %30 ve üstü performans artıyo(dx10.1 de öyle olmuştu aynı kart dx10 la açtıgnda 30 fps dx10.1 ile açtımı 45-50 idi videoyu bulabilirsem ekliyeceğim).
    dx10.1deki gibi fps artışı olrsa yemişim görüntü kalitesini xD
    dx10 dakilerde gayet güzel
  • DX10 kullanıyorum. DX11'e de kapımız her zaman açık. Bekleyelim görelim.
  • @TÜRK@

Dirt 2 Xbox 360 ve PS3'e çıktı; daha PC'ye çıkmasına çok var...
  • g300 tesla altyapısıyla hazırlanıyorsa kasımı beklemek en iyisi olacak. teslanın gücü atrtışılmaz.
  • Dirt 2 yarış oyunlarında köklü bir değişiklik yapacağa benziyor. Codemaster Fuel oyununda her nekadar oyun sıkıcı olsada grafik show yapmış bana göre. dx11 kartıların %40 alınma sebebi dirt2 olabilir.
  • bir an önce çıksın artık,dirt2 mihenk taşı olacak gibi
  • walla biz daha dx10 a terfi edemedik 11 çıktı ne diyelim inşallah bize de nasip olur dx 11 li oyunlar oynamak.
  • dx 10.1 dediler kafamızı şişirdiler şimde de dx 11 enayi bol yolunn anasını satim..
  • diablo 3 yapımcıları da ATI ile birlikte çalışıyorlar o yüzden diablo 3 dx11 çıkarsa kimse şaşırmasın ve işte o zaman dx11e geçmek bizim için farz olur
  • hiç birşey olacağı yok. DX9 dan DX10 a da geçişi böyle aham şaham pazarladılar.

peki ne oldu?

hiç birşey olmadı, yıl 2009 ve oyunlar hala DX9 güncellemesi yapıyor kurulum esnasında.
    DX10 ve ya DX10.1 destekleyen oyunlar da makinaları kasmaktan başka birşey yaptıkları yok.

hani o bağıra çağıra vaat edilen grafik devrimi? palavra, yeniler çıktıkça eskileri özlüyoruz.
    ben bu yıl oyun forumunda 1 oyunun çıktığını hatırlamıyorum gerçekten "oha be nihayet DX10 fark yarattı" dedirtecek...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.