- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
3x3x3 rubik küpü formülsüz çözebilen
55 Cevap24967 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

3172 Mesaj
11 Eylül 2009; 21:05:33 

netteki formülleri kullanmadan kendi denklem kurup çözen var mı bir de ne kadar sürede çözüyorsunuz.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

60 Mesaj
12 Eylül 2009; 0:41:39 

dayım hiçbir formül kullanmadan uğraşarak 1 haftada bitirdiğini söyledi.yabancı ülkelerde oldukça popüler bu küpler.bu da wikipedia'dan;
Fransız Edouard Chambon, 24 - 25 Şubat 2007 günleri Belçika'da düzenlenen yarışmada 10.36 saniye ile rekoru elinde bulundurmaktadır.sanki youtube'da bi adam 6 küsür saniyede çözüyordu.ilginç.

1841 Mesaj
12 Eylül 2009; 2:13:59 

yarışmalara katılanlar zaten formülsüz çözüyor
ben formül kullanarak 4-5 dk.da çözüyordum
formül işi çok uzatıyor
yarışmalardakiler direk hesaplayıp yapıyor

benim tahminim bu işin çocukken öğretilmesi gerektiği
formülsüz öğreteceksin
önce 2x2 vereceksin eline çocuğun onu seninde çözüp örnek olman lazım tab
2x2 nin mantığını içselleşiren çocuk 3x3 ü kendiside formülsüz çözebilir duruma gelecektir

ülkem için devletlülerimizden isteğim tek şey daha çok demokrasi

8840 Mesaj
12 Eylül 2009; 2:59:16 

Ben hiçbir zaman yapamadım

3172 Mesaj
12 Eylül 2009; 3:56:05 

gerçekten 7-10 sn de yapanlara agzım açık bakıyorum.

tanıdık bir doktor var bir gün oturup denklem kurup çözdügünü söyledi o da 1dk da felan çözüyormuş(görmedim)

duruma göre çözüm yapmak en güzeli ama bende yapamıyorum.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3902 Mesaj
12 Eylül 2009; 9:04:18 

Küçükken uğraşırdım, hep 2 tarafını yapabiliyodum gerisi kalıyordu Senelerdir elime almadım bu küplerden, demek denklemi felan varmış.

2836 Mesaj
12 Eylül 2009; 11:15:03 

adam makineli tüfek kullanır gibi 6*6*6 yı çözüyür
http://www.youtube.com/..._fvCQl0&feature=channel

hatta 7*7*7 de çözüyor normal değil gibi bu durum kendimi çok kötü hissettim
http://www.youtube.com/...ByI5hJc&feature=channel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alikuşcu -- 12 Eylül 2009; 11:25:15 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Eylül 2009; 11:23:29 

Arkadaşlar vidyolara kesinlikle inanmayın.

Tekniğini söylüyorum : Zaten düzgün olan kübü bozuyorlar bunu montaj programalrıyla vidyoyu tersine çeviriyorlar(başını sonuna, sonunu başına) ve bu izleyen izleyiciye bozulmuş küp olağanüstü süreyle sanki düzeliyormuş gibi geliyor. O yüzden vidyolara inanmayın diyorum ben

Uzaklaştırılmış
12 Eylül 2009; 11:26:20 

Çinli 3 yaşındaki bir kız 2 dakikada çözüyordu.Hele o 6 saniyede yapan kişi nasıl bu kadar hızlı olabiliyor?

Uzaklaştırılmış
12 Eylül 2009; 11:32:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Fetih

Çinli 3 yaşındaki bir kız 2 dakikada çözüyordu.Hele o 6 saniyede yapan kişi nasıl bu kadar hızlı olabiliyor?

Yazdığım yöntem ile

Uzaklaştırılmış
12 Eylül 2009; 11:44:15 

Video başlangıcında turuncu yön sağda,sarı yön önde.dediğin gibi olsaydı video bitiminde de turuncu yön sağda,sarı yön önde olması gerekmezmiydi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fetih -- 12 Eylül 2009; 11:44:17 >

3172 Mesaj
12 Eylül 2009; 12:57:29 

hareketleri ezberleyipte yapabilir.

Uzaklaştırılmış
12 Eylül 2009; 13:39:34 

Geçen zabahın sekizinde bir umut bakkal açmıştır diye sigara kola almaya indim, apartmandan çıktım, önde çimenler otlar yeşillik vs var orda çimlerin üstünde bir tane rubik küp vardı 333 diyerek bana bakıyordu. Önce sinsice etrafı koloçan ettim, bakkal açmıştı, alacağımı aldım, dönerken seri bir hamle ile küpü aldım apartmana girdim, küpü piyanonun üstüne süs diye koydum, hala öle duruyor. Bunu sökücem ayırıcam parçalarını sonra renkleri uygun şekilde koyup birleştiricem, uğraşmadan tamamlanmış olucak Ama yinede "ben yaptım" diye yalan söylemem Formül olayı ilgilimi çekti nasıl oluyor? Detaylıca bir açıklasanıza..

1841 Mesaj
12 Eylül 2009; 17:37:53 

quote:

Orijinalden alıntı: metete

Yazdığım yöntem ile

3x3x3 ler 10-15 saniye arasında çözülebiliyor dünya rekoru bu aralarda
şu çinli çocukta gerçek video
yetenek yarışmasına çıkarırıyorlar orda çözüyor

formül öğrenmek isteyen arkadaşlar
google rubik küp nasıl çözülür gibisinden aratın bulursunuz şimdi adı aklımda değil ama runbik forum felanda vardı
tamamen türkçe videolarla yapımını anlatıyorlar
birkaç küçük yönergeyle 5 dk.da çözüyorsunuz

Uzaklaştırılmış
12 Eylül 2009; 19:12:32 

Netten bir program indirdim, elinizdeki küpün renklerini giriyorsunuz o çözüp sonrada aşamaları teker teker gösteriyor. Benim küpü girdim ve al eline tornavida sök dedi Yani yukardaki mesajımda şakayla karışık sökücem derken doğru diyomuşum..

0

2 kere kontrol ettim, renkleri doğru giriyorum..

Küpü sokaktan bulduğum için bir komplo teorisi geliştirdim; Beni delirtip tahtıma oturmak isteyen dış güçler tarafından yapılan bir komplo bu. Beni izliyip uygun bir anda (zabah 8 de kimseler yokken bakkala indiğim an) bu çözülemez küpü bulacağım bir yere (apartmandan çıkar çıkmaz yeşil çimlerin üstünde sırıtıyordu) koydular. Böylece bunu çözmeye çalışıp çözemeyecem ve balatayı sıyırıcaktım.. Ama işe yaramadı, buyrun gelsinler tahtıma otursunlar ama ben kalkmadan.. Ayrıca deli tekrar delirmez..

3172 Mesaj
12 Eylül 2009; 19:32:09 

merak edenlere 3 bölümde formüllü çözüm:

1.kısım:

2.kısım:

3.kısım:

3172 Mesaj
12 Eylül 2009; 19:36:33 

çözüm için güzel bir program renkleri giriyorsunuz çözüm geliyor.

http://www.wrongway.org/cube/solve.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şoray uzun yolda -- 12 Eylül 2009; 19:50:16 >

Uzaklaştırılmış
12 Eylül 2009; 19:51:47 

Küpü demin yaptım, tekrar yerine koydum. Tornavidaya gerek yok, çekince çıkıyor, komple dağıttım sonra renklere göre tekrar topladım. Bu iş bile baya uğraştırdı ama oldu. ~30 dakika sürdü bu işlem. İlk defa rubik küp eline alan biri olarak 30 dakikada yaptım yani hehehe

1841 Mesaj
12 Eylül 2009; 20:01:15 

quote:

Orijinalden alıntı: PAXMAHNHOB

Küpü demin yaptım, tekrar yerine koydum. Tornavidaya gerek yok, çekince çıkıyor, komple dağıttım sonra renklere göre tekrar topladım. Bu iş bile baya uğraştırdı ama oldu. ~30 dakika sürdü bu işlem. İlk defa rubik küp eline alan biri olarak 30 dakikada yaptım yani hehehe

eğer küpü daha önce biri söküpte düzeltmeden karışık birşekilde yerleştirmişse bir daha çözülmüyor
size böyle bir komplo kurmuş olabilirler
tornavida kullanmadan küpü sökmek aletin tırnaklarına zarar veriyor tekrar kullandığınızda çevirirken takılmaya başlıyor
küpüne zarar vermek istemeyen çekerek sökmesin

ayrıca o proğram çözümü versede ona bakarak çözmeyi öğrenmek mümkün değil
o proğramı daha önce incelemiştim
nette araştıran biri olayı rahatça öğrenebileceği yerler bulabilir
ama formül ezberleyip çözmek insana pek birşey kazandırmıyor ayrıca çözüm kısa sürmüyor

ama ben zeki adamım ayakları yapmak için ezberlenip ortalık yerde çözüp hava atmak mümkün
zira çoğu kişi işin formülü olduğunu bilmiyor

336 Mesaj
12 Eylül 2009; 20:38:40 

algoritmala yapmak daha zor en iyisi algoritmasız

1045 Mesaj
15 Eylül 2009; 18:47:42 

normalde 1-1.5dk içinde yapıyorum
rekorum 50sn
fakat son zamanlarda pek vakit bulamıyorum,birazda fazla oynamaktan hırpalandı
kaçıncı küp hatırlamıyorum ,orjinal bir tane almam lazım, nette satış yapan biryer biliyorsanız rica edeyim,
hatta bilyalı olanlarını satan varsa çok makbule geçer

Namaz Kılmak Bedava, Kumar Oynamak ParayLa... Oruç Tutmak Bedava, İçki İçmek ParayLa... ALLAH'a İman Bedava, Haram Yemek ParayLa.. Kısacası Cennet Bedava , Cehennem ParayLa...

91 Mesaj
6 Şubat 2010; 23:50:01 

Kendi çalışmam: Algoritmalı anlatım ile. Ama daha basit.
http://rapidshare.com/f...170/Rubik_Zeka_Kupu.xls

skydiver

71 Mesaj
7 Şubat 2010; 12:09:15 

formülleri bildikten sonra şu robottan farkımız ne olur arkadaşlar?
bence akıl yürüterek çözmeliyiz ki ben de üstten 2. satıra kadar yapabildim ancak..

1 Mesaj
5 Ocak 2011; 22:40:55 

ya ben 3x3x3 rübikte mavi karede 1 tane kaldı program nasıl kullanılıyor onu da açıklarsanız sevinirim bunu yapıp herkese hava atmam lazımm

1880 Mesaj
8 Ocak 2011; 3:44:01 

quote:

Orijinalden alıntı: Darkness

Küçükken uğraşırdım, hep 2 tarafını yapabiliyodum gerisi kalıyordu Senelerdir elime almadım bu küplerden, demek denklemi felan varmış.

aynı şekilde ben de küçükken ilkokul 2-3 e giderken 2 yüzünü çözebiliyordum. şimdi formulsuz tek yüzü çözebiliyorum. benim zekam gerilemiş diyorum ne zaman rubik küp görsem bu aklıma geliyor

i5-750'''p55 us3l'''his 5770'''2x2 hyperx 1333mhz cl7'''hd103sj'''dark falcon
https://www.facebook.com/TasarimHobi

143 Mesaj
8 Ocak 2011; 13:55:22 

rekorum şu an 2.30 dk
aslında daha hızlı yapabilirim ama küpüm orjinal değil hiç bir yerde bulamıyorum
yardımcı olursanız sevinirim

76 Mesaj
8 Ocak 2011; 20:59:55 

beyler 4x4x4 için formül arıyorum lütfen yardım.

244 Mesaj
7 Şubat 2011; 20:50:40 

Ben de 4x4x4 için Türkçe video arıyorum. Nette birsürü video var ama İngilizce. Detayları tam yakalayamıyorum. Gerçi bu gün aldım elima ama yine de hemen çözmek istiyor insan.

Bu arda kaynağını hatırlayamadığım bir yazıda küpü tasarlayan amcanın(Enro Rubik) küpü ilk olarak 1 ayda çözebildiğini yazıyordu. Hiç bir formüle bakmadan 1 haftada çözümünü kendi keşfedenlere hayret ediyorum.

Bu arada 2010 verilerine göre 3x3x3 için resmi dünya rekoru 6,77 sn dir.

2002 kartal 1.6i.e

244 Mesaj
15 Şubat 2011; 21:05:33 

Arkadaşlar, biraz zor oldu ama 4x4x4'ü çözmeyi başardım. Tüm algoritmaları aşağıda. İlk 4 algoritmadan sonrakilerin tamamı(-PARITY ALGORITHMS-
) en üst katmanda olası ters durumlar için kullanılıyor. Yani şansınız yerinde giderse sadece ilk 4 algoritmayla bilie küpü tamamlayabilirsiniz.

Kolay gelsin.

-NON-PARITY ALGORITHMS-

1) L'*, 2U, L*

2) R*, 2U, R'*

3) L', R, U, F, U', L

4) D*, R, F', U, R', F, D'*

-PARITY ALGORITHMS-

1) 2U*, 2L*, 2U, 2l, 2U, 2L*, 2U*, R, U', L, 2U, R', U, R, L', U', L, 2U, R', U, L', U

2) 2R*, 2B, 2U, L*, 2U, R'*, 2U, R*, 2U, 2F, R*, 2F, L'*, 2B, 2R*

3) 2r, 2U, 2r, 2U*, 2r, 2u

4) 2U*, 2L*, 2U, 2l, 2U, 2L*, 2U* F', U', F, U, F, R', 2F, U, F, U, F', U', F, R

5) 2r, 2U, 2r, 2U*, 2r, 2u

2002 kartal 1.6i.e

Uzaklaştırılmış
15 Şubat 2011; 21:30:29 

quote:

Orijinalden alıntı: metete

Arkadaşlar vidyolara kesinlikle inanmayın.

Tekniğini söylüyorum : Zaten düzgün olan kübü bozuyorlar bunu montaj programalrıyla vidyoyu tersine çeviriyorlar(başını sonuna, sonunu başına) ve bu izleyen izleyiciye bozulmuş küp olağanüstü süreyle sanki düzeliyormuş gibi geliyor. O yüzden vidyolara inanmayın diyorum ben

Altı saniye de yapıyor diyorlar? Yok abi imkansız yaa , hadi 1 dk deseler yine inanacağım.

377 Mesaj
16 Şubat 2011; 0:27:28 

fabrikası bile 6 saniyede yapamıyordur belki :P şaka bir yana mümkündür. insanoğlu garip bir mahluk...

www.shkibaba.com Neşeli Alışveriş.

188 Mesaj
20 Şubat 2011; 14:08:51 

geçen yeteneksizsiniz de bir adam ezberlemiş, 1,5 dakika sürmeden çözüyordu

emertcaN..!

244 Mesaj
23 Şubat 2011; 22:36:22 

Nette herhangi bir karıştırılmış küpü gözleri kapalı çözen onlarca insanın videosu var. Hatta 4x4x4'ü bile gözleri kapalı çözenler var. Yeteneksizsiniz'deki amca sadece kendi bozduğu ve ezberlediği küpü gözleri kapalı yapıyor. Benim bahsettiğim abiler /ablalar bozuk küpe bir kaç dakika baktıktan sonra çözümü HAFIZAYA ATIP GEREKENİ YAPIYORLAR. :))

2002 kartal 1.6i.e

71 Mesaj
26 Şubat 2011; 0:30:46 

Buna kafam basmıyor , o kadar salak da değilim heralde ama bunu yapmak ayrı bir yetenek , yada bununla ilgilenmek diyeyim ...

Buralar önceden hep kavaklıktı böyle alabildiğine...

network marketing , evden ek gelir

3172 Mesaj
26 Şubat 2011; 11:17:17 

arkadaşlar formülsüz çözmeyi başardım ama her seferinde olmuyor.
bazen 20 dk da bile çözemiyorum bazende 2 dk da çözülüyor.

3836 Mesaj
26 Şubat 2011; 20:52:14 

quote:

Orijinalden alıntı: trueblueee

Arkadaşlar, biraz zor oldu ama 4x4x4'ü çözmeyi başardım. Tüm algoritmaları aşağıda. İlk 4 algoritmadan sonrakilerin tamamı(-PARITY ALGORITHMS-
) en üst katmanda olası ters durumlar için kullanılıyor. Yani şansınız yerinde giderse sadece ilk 4 algoritmayla bilie küpü tamamlayabilirsiniz.

Kolay gelsin.

-NON-PARITY ALGORITHMS-

1) L'*, 2U, L*

2) R*, 2U, R'*

3) L', R, U, F, U', L

4) D*, R, F', U, R', F, D'*

-PARITY ALGORITHMS-

1) 2U*, 2L*, 2U, 2l, 2U, 2L*, 2U*, R, U', L, 2U, R', U, R, L', U', L, 2U, R', U, L', U

2) 2R*, 2B, 2U, L*, 2U, R'*, 2U, R*, 2U, 2F, R*, 2F, L'*, 2B, 2R*

3) 2r, 2U, 2r, 2U*, 2r, 2u

4) 2U*, 2L*, 2U, 2l, 2U, 2L*, 2U* F', U', F, U, F, R', 2F, U, F, U, F', U', F, R

5) 2r, 2U, 2r, 2U*, 2r, 2u

kardeş ilk başta ortaları nasıl ayarlıyorsun?

244 Mesaj
27 Şubat 2011; 13:48:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Hadron

kardeş ilk başta ortaları nasıl ayarlıyorsun?

Bunu metin olarak anlatmak biraz zor. Küpü çözerken faydalandığım videonun ilk bölümü aşağıdaki linkte. Burada görsel olarak da izleyip ne yapman gerektiğini keşfedebilirsin. Aslında belirli küpleri belirli diziler haline getirmenin haricindeki çözüm mantığı 3x3x3 ile tamamen aynı.

http://www.youtube.com/watch?v=5o8Vdn0LeGo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trueblueee -- 27 Şubat 2011; 13:53:14 >

2002 kartal 1.6i.e

1 Mesaj
7 Mart 2012; 16:54:18 

arkadaşlar 4x4x4 rubik küp çözümlerini kendimce ingilizceden çevirdim.. bir kısmını çevirdim henüz gerçi. ilgilenenler girip bakabilir. satın alırken yanlışlıkla 4x4x4 küp almışım çözümlerine bakarken türkçesi yoktu ben çeviriyim dedim.

http://www.iristil.com/...msg832;topicseen#msg832

178 Mesaj
8 Mart 2012; 18:01:13 

http://speedcubingtr.com bu siteden bir çok şeyi bulabilirsiniz.

1582 Mesaj
9 Mart 2012; 19:39:08 

Denklemi nasıl oluyor

SAMSUNG GALAXY S III
4.8" Super AMOLED 720p HD Gorilla Glass 2 Ekran | Exynos 4412 Quad Chipset | Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 İşlemci | Mali-400MP GPU | 16/32/64 GB Depolama | 64 GB kadar MicroSD ile Arttırılabilir Hafıza | 1 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 pixels, Autofocus, LED Flash Kamera | 1080p HD Video Kayıt | TV - Out MHL | Android OS, v4.1.2 (Jelly Bean) İşletim Sistemi

6256 Mesaj
9 Mart 2012; 21:23:22 

Formülü ezberlemiştim ve 5 dakikada yapabiliyorum ama ikinci kattan sonrasının mantığını anlamadım sırf ezbere gidiyoruz yani...
Yukarıda ki videoları biraz izleyin anlayınca aşağıda nasıl yazdığım formülleri daha rahat kavrarsınız

örnek:üst sağ-------üst parçayı sağa çevir
sol iler----sol parçayı ileri ittir
üst sol ----- üst parçayı sola çevir gibi...

Önce ilk kat ve tek yüz

İkinci kat-----
Sol için

üst sağ
sol iler
üst sol
sol geri
üst sol
ön sağ
üst sağa
ön sol

Sağ için

Üst sol
Sağ ileri
Üst sağ
Sağ geri
Üst sağ
Ön sol
Üst sol
Ön sağ

Yukarda + oluşturma

Ön sağ
Sağ ileri
Üst sol
Sağ geri
Üst sağ
Ön sol

Orta renkleri oturtma

Sağ İleri
Üst sol
Sağ geri
Üst sol
Sağ ileri
Üst sol-sol
Sağ geri

Köşeleri Oturtma

Üst sol
Sağ ileri
Üst sağ
Sol ileri
Üst sol
Sağ geri
Üst sağ
Sol geri

Köşeleri doğru rengine getirme

Sağ geri
Alt sol
Sağ ileri
Alt sağ

140 Mesaj
25 Mayıs 2012; 19:57:20 

quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

çözüm için güzel bir program renkleri giriyorsunuz çözüm geliyor.

http://www.wrongway.org/cube/solve.html

Daha karışık hale getirdi küpümü

Not:Birkaç işlemi yanlış yapmışım,,sorun bendeymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çamşeytanı -- 25 Mayıs 2012; 20:14:39 >

1242 Mesaj
31 Mayıs 2012; 17:10:31 

Bende de var evde bir tane şuan TV sehpasının üstünde biblo niyetine duruyor.

355. KDY Antalya/3. Piyade

"Yine dene. Yine başarısız ol... Daha iyi başarısız ol."

Samuel Beckett

200 Mesaj
18 Eylül 2012; 2:06:27 

quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

merak edenlere 3 bölümde formüllü çözüm:
3.kısım:

üçüncü bölümün başındaki mavi artıyı beceremiyorum bir türlü. o kısımı anlayamadım. hangi yüzden hangi koşul var iken formülü uygulamam lazım

Öğrenci evinde yaptığımız yemekler
Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği
Yurt dışına çıkma hikayem
Kendi doğrularını kendine sakla.

29 Mesaj
5 Şubat 2013; 14:58:59 

Aslında formullerle çok kolay. Ama 10 saniye gibi rekorlar yapamıyorsun .

Benim rekorum 2.44 dakika

524 Mesaj
6 Şubat 2013; 14:39:54 

ben 1 dakika 7 saniye rekorum ama formüllerden.formüllerden diyorum da onları kısaltarak yapabiliyorum.çok fazla küp var elimde.bazı kısımları artık formülsüz de çözebiliyorum.Ama katetmem gereken yol daha çoktur.

144 Mesaj
9 Şubat 2013; 7:40:35 

Arkadaşlar görünce ağzım acık kaldı inanılır gibi degil.Rubi kup yanında hic kalır.Sizce bir insan dakikada kac kelime okur.videoyu seyredin inanamayacaksınız.

http://www.trthaber.com...-rekoru-kirdi-1562.html

YA O HİÇ GELMESEYDİ (S.A.V)

524 Mesaj
9 Şubat 2013; 18:08:59 

quote:

Orijinalden alıntı: kartalmutu

rekorum şu an 2.30 dk
aslında daha hızlı yapabilirim ama küpüm orjinal değil hiç bir yerde bulamıyorum
yardımcı olursanız sevinirim

ben dayan zhanchi kullanıyorum kesinlikle en iyisidir bu sakın rubic alma çok pişman olursun.dian sheng de olabilir.

524 Mesaj
9 Şubat 2013; 18:11:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Miralge

normalde 1-1.5dk içinde yapıyorum
rekorum 50sn
fakat son zamanlarda pek vakit bulamıyorum,birazda fazla oynamaktan hırpalandı
kaçıncı küp hatırlamıyorum ,orjinal bir tane almam lazım, nette satış yapan biryer biliyorsanız rica edeyim,
hatta bilyalı olanlarını satan varsa çok makbule geçer

ikinci defa alıntı yapıyorum ama başkasına yaptığım için sen görmeyeceksin çok fazla küp kullandım.en iyi dayan zhanchi kesinlikle bunun üstüne tanımam.rubic sakın alma denemek için dian sheng alabilirsin

524 Mesaj
9 Şubat 2013; 18:13:43 

quote:

Orijinalden alıntı: sinkro

Arkadaşlar görünce ağzım acık kaldı inanılır gibi degil.Rubi kup yanında hic kalır.Sizce bir insan dakikada kac kelime okur.videoyu seyredin inanamayacaksınız.

http://www.trthaber.com...-rekoru-kirdi-1562.html

abi bu nedir ya maşallah diyelim ne diyelim :D biz soru bankası aldığımız zaman böyle bakardık kitaba :D

1 Mesaj
4 Mart 2013; 23:58:33 

Arkadaşlar ben 1.5 aydır küple uğraşıyorum ortalama sürelerim 38-40 saniye bu küp konusunda ilerlemek istiyorsanız Türkçe olarak forum sitesi var ordan istediğiniz yöntemleri öğrenebilirsiniz türkçeye çevrilmiş halde videolu anlatım yapılı uğraş gerektiren bi iş.

Site linki : http://www.speedcubingtr.com

girdikten sonra methodları öğreneblirsiniz ayrıca foruma üye olup katkıda bulunabilirsiniz

4026 Mesaj
28 Mart 2013; 21:08:01 

Rekorum 34saniye. Onemli olan en kisa surede yapmak degil, daha buyuk kupleri cozebilmek...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1881-193∞
İnsanlar Mezara Girdiklerinde Değil Unutuldukları Zaman Ölürler...

1336 Mesaj
29 Mart 2013; 10:58:57 

Yetenek işi olduğunu kabul etmek lazım. Adam 5.56 saniyede çözerken ben daha 1 saatin altında çözmeyi başarabilmiş değilim. Bu arada okumak isteyenler için Rubik küpü ile ilgili ilginç bilgiler.

Rubik Küpü

Tarih, yorulmadan araştırıp muhakeme yapabileceklerin işidir; her duyduğunu gerçek sanıp hezeyana kapılanların değil

540 Mesaj
29 Mart 2013; 13:32:05 

Zamanında uğraşmıştım ama bir türlü tamamlayamamıştım

1045 Mesaj
8 Nisan 2013; 23:38:02 

quote:

Orijinalden alıntı: lightyeaR

ikinci defa alıntı yapıyorum ama başkasına yaptığım için sen görmeyeceksin çok fazla küp kullandım.en iyi dayan zhanchi kesinlikle bunun üstüne tanımam.rubic sakın alma denemek için dian sheng alabilirsin

Teşekkürler , TR.de bulabileceğimiz adres biliyormusunuz ?
zhanchi veya diğeri için

375 Mesaj
11 Nisan 2013; 17:20:22 

Rekorum 6.71 sn