Bosch Buzdolabı Ses Problemi
96 Cevap23205 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

15 Mesaj
11 Eylül 2009; 11:44:12 

Merhaba Arkadaşlar
5 yıl önce aldığım no frost bosch buzdolabı birkaç saatte bir çok yüksek ses yapıyor, sanki birşeyler kırılıyormuş gibi, birkaç kişiye sorduğumda bu sesin buzdolabının buz kırma işlemi olduğunu söylediler, bana biraz kent efsanesi gibi geldi, çünkü buzdolabımda bu yıla kadar bir kere bile buz olmadı.
Bahsettiğim ses kapağı kapattığımızda vakum çektiği için içerideki plastik duvarların esneyip çıkardığı ses değil, bu konu hakkında bilgisi olan var mıdır acaba?

753 Mesaj
11 Eylül 2009; 12:58:35 

Ben 2 ay önce aldım bosch no-frost
aynı sesi bendede yapıyor.
bayiye sordum buz kırma işlemi sesi dediler
ama bende genelde gece yapıyor

17546 Mesaj
11 Eylül 2009; 17:01:30 

Ben BOSCH KGNP71NE kombi no frost' u 1 aydır kullanıyorum. Henüz buz kırma sesi işitmedim.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

37 Mesaj
13 Eylül 2009; 20:19:34 

aynı sıkıntı siemens 40nx70ne model buzdolabımda da var. Özellikle geceleri bu sesi çıkartıyor. İçerde birşeyler kırılıyormuş gibi. İşin komiği budolabıyla gelen katalogta bu seslerin normal olduğu belirtilmiş! Candoğan demişti, yerli üretimlerde bu ses çıkarma olayı oluyor diye...

11522 Mesaj
14 Eylül 2009; 0:44:35 

No-frost buzdolaplarında soğutucu kısım dondurucu ile soğutucu kısmın ortasındadır. Adı evaporatör'dür. Bu kısım zamanla buzlanır ve belirli aralıklarla rezistans yardımı ile ısıtılarak üzerindeki buzlar eritilir. Eriyen sular buzdolabının tabanında görmediğiniz tepside toplanır ve buharlaşır. Buz kırma sesi de orta kısımdan gelir. Bosch yerli buzdolaplarının ortak sorunudur. Tasarımı böyle olduğundan çözümü de yok.

5423 Mesaj
14 Eylül 2009; 0:57:56 

buzun kırılması ?enteresan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onderdemirel -- 14 Eylül 2009; 0:59:57 >

11522 Mesaj
15 Eylül 2009; 0:12:51 

quote:

Orijinalden alıntı: onderdemirel

buzun kırılması ?enteresan

Kırılma derken, ısıtılması sırasındaki çatlama sesi.

743 Mesaj
15 Eylül 2009; 9:07:57 

arkadaşlar iki güne bosch buzdolabı alıcam 40x73ne modeli 1500 tl. peşin. nasıl sorun varmıdır,tavsiye edermisiniz

2298 Mesaj
15 Eylül 2009; 17:02:16 

o modeli tavsiye etmiyorum. onun yerine samsung rt58 veya rt62 alın benzer fiyata daha iyi bir ürün almış olursunuz.

this is an age of darkness and world of fear

- 2013 SEAT LEON 1.4 TSİ 140HP FR - PLUS PAKET- KIRMIZI

4541 Mesaj
16 Eylül 2009; 0:30:18 

Benim boschda da var ama alıştık biz rahatsız etmiyor artık.

37 Mesaj
16 Eylül 2009; 13:05:10 

o kadar para verince alışmak zorunda kalıyoruz artık :)

ilk büyük sorununda değiştireceğim sanırım.

2927 Mesaj
22 Eylül 2009; 18:58:58 

bende bosch buzdolabı aldım pişmanım. sesten rahatsız olanlar bosch almasın. koskoca firma bi buzdolabı üretemiyor. yazık!!!

1723 Mesaj
25 Eylül 2009; 20:44:29 

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Ben BOSCH KGNP71NE kombi no frost' u 1 aydır kullanıyorum. Henüz buz kırma sesi işitmedim.

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

... Buz kırma sesi de orta kısımdan gelir. Bosch yerli buzdolaplarının ortak sorunudur. Tasarımı böyle olduğundan çözümü de yok.

Dostlarımda Bosch almış misafir olduğumuzda anladım ki gece o sesi farketmemek olanaksız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Einstein -- 25 Eylül 2009; 20:45:54 >

17546 Mesaj
27 Eylül 2009; 7:26:26 

Bu ses sanırım taş zemine birşey düşmüş gibi oluyor.
Eğer öyleyse Benim dolapta da çıktı ama günde 1 defa tek seferde yapıyor. Ama rahatsızlık verecek kadar değil.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

2 Mesaj
11 Aralık 2009; 14:47:07 

çok komik..

sadece bizim buzdolabinda oluyor sanmıştım..

ama Bosch makinalarda oluyormuş demek ki..

geceleri içeride hırsız varmış gibi , Trank Trunk Pat KÜT diye ses gelmesi enteresan bi durum!!! Ama oluyor valla..
şaşırtıcı!!!

17546 Mesaj
11 Aralık 2009; 18:14:28 

Dolabun çalışma yoğunluğuna göre o ses artıyor.
Ama gündüz mü dikkatimizi çekmiyor anlamadım ama programlanmış gibi hep gece kırıyor buzları.

1502 Mesaj
11 Aralık 2009; 18:19:14 

bendeki siemenste de var. bir firma yıllarca nasıl aynı hatalı üretime devam eder hayret.
gerçi rahatsız olacak kadar değil bendeki ses, sadece gece duyulabiliyor, o da mutfaktaysan.

.:Pioneer 427XA:PopcornHour:97 Volvo V40 Otomatik (Satılık):.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Aralık 2009; 19:47:53 

insanlar marka ismine güvenerek hata yapıyorlar, her markanın başarılı oldugu alanlar var eger bir marka herşeyi yapıyorum diyorsa o markaya dikkatli yaklaşmak lazım.

17546 Mesaj
11 Aralık 2009; 23:48:00 

Benin Bosch markasında tek şikayetim yetersiz servis hizmeti, yoksa bugüne kadar aldığım onca Bosch ürünü mağdur etmedi beni.

1723 Mesaj
12 Aralık 2009; 14:34:47 

Bütün buzdolaplarında olan ve daha çok gece duyulan buz kırma sesi ile;

Özellikle gündüzde gece de devam eden yüksek düzeyli çalışma sesi asıl problem bence...

2 Mesaj
9 Mart 2010; 23:40:39 

bende siemens buzdolabı aldım ses cok fena
normal dedi servis aldıgıma cok pişman oldum...

159 Mesaj
31 Mart 2010; 18:24:46 

bendede boshc marka buzdolabı var yaklaşık 10 yıllık,
resmen kamyon gibi çalışıyor, evde bir uçtan bir uca sesi rahatsız ediyor.

6461 Mesaj
31 Mart 2010; 18:28:37 

bizdeki arçelik 5056 nf de öyle malesef;tak tuk sesler çıkartıyor.servis buz kırılıp düştüğü için bu sesi çıkardığını söylemişti.

1723 Mesaj
31 Mart 2010; 18:35:21 

Arkadaşlar Buz Kırma sesi yukarda da yazdığım gibi neredeyse bütün No-Frostlarda var...

Fakat Sürekli Çalışma Sesi ölümcül bişey, Bosch Siemens grubunun buzdolapları hakkında forumumuza yeni katılan tüketicileri bilinlendiriyoruz fakat şikayet eden sayısı az olduğunu düşünüp bildiklerini okuyabiliyorlar...

Hatta "Bosch gibi dev markanın bütün Buzdolapları mı bozukmuş canım..." şeklinde yorumlar iletiyolar bana. Bu bozukluk değil, iç aksam tercihi/kalitesi nedeniyle çıkan rutin bir ses, Bosch bunu tercih ediyor ve satıyor...

2400 Mesaj
7 Nisan 2010; 13:49:35 

V & X serisi sogutucalarımızın, rezistans sistemi aynıdır bu serilerde, ses seviyesi yüksektir, fakat A & P gibi üst model serilerdeki rezistanslar daha kaliteli olduğu için bu seslerle karşılasmanız pek görülmez. saygılarımla.

Her canlı bir gün cansız olacaktır... Bu yüzden Bugünün Tadını Çıkar ;))Unutmayın LimitSizsinizZ...FREEDOM!
[S & ID: 2005.07-71379]
HomeHaber & HepSigorta

35 Mesaj
7 Nisan 2010; 13:59:09 

bende de arçelik NF 5094 var bende de aynı ses oluyor demek bundanmış komik ya buz kırma

115 Mesaj
24 Mayıs 2010; 18:15:26 

Arkadaşlar ben de yeni bosch KDN40A03NE marka no frost buzdolabı aldım.Görünüşte son derece kulanışlı ve teknolojik özellikli görünüyordu.Lakin herseyi kullanmaya başlayınca anlıyorsunuz.Buz kırma işlemi sırasında duvarlar çatlıyormuşcasına ses yapıyor.Bunu serviste dahil boch genel merkez de dahil heryere ilettim ama ilgisiz kaldılar hatta merkezden bir bayan çalışıyorsa sorun yok bile dedi.Yaptığım araştırmalarda bu sorun bütün bosch no frostlarda varmış özellikle yerli üretimlerde.SİZ SİZ OLUN SAKIN BOSCH MARKA BUZDOLABI ALMAYIN.Ses okdar şiddetliki bu kesinlikle ürünü geri iade etme sebebi. Anlayacağınız soyulduk resmen..Resmen adi yerli üretimlerle Türk insanını enayi yerine koyuyorlar..Elektronik eşya alırken sadece markaya da güvenmeyin...

803 Mesaj
24 Mayıs 2010; 20:07:53 

Arkadaşlar size tavsiyem 15 gün öncesi Samsung RT62 KAMT model buzdolabı aldık servis ve bayi tavsiye etti özellikle ve oldukça memnunuz oldukça sessiz ve buz kırma sesi kesinlikle yok bazen kulak dayıyoruz acaba çalışıyor mu diye isterseniz inceleme linki burada
http://forum.donanimhab...mpage_1/f_/key_//tm.htm

Arsen Lüpen (Arsène Lupin), Fransız roman karakteridir. Yazarı Maurice Leblanc, bu karakteri oluştururken ünlü Fransız anarşist ve akıllı bir hırsız olan Marius Jacob'dan esinlenmiştir. Onun için, hırsızların piri denilebilinir. Her zaman esprili ve kibardır. Kandan nefret eder, olabildiğince silah kullanmaz, Jiu Jitsu bilir, iyi rol yapar, iyi nişancıdır. Her zaman istediğini elde eder. Kadınları kendine âşık etmekte üzerine yoktur fakat her zaman onları bir şekilde kaybeder.

115 Mesaj
24 Mayıs 2010; 23:08:49 

DAha önce buralarda araştırma yapmamam büyük hataymış.Bosch elimde patladı desem yeridir.Bole bir ses savaş meydanlarında olur ancak..Satsan satılmaz kırsan kırılmaz..Tek yapacağımız sık sık milleti uyarmak bu firmayı bu hatadan döndürmek.Ayrıca whirpool çok methediliyor pahalı diyorlar..Ortalama kullanıcılar için samsunguda öneriliyor ama çin malıysa oturup düşünmek lazım..

quote:

Orijinalden alıntı: pruventa

Arkadaşlar ben de yeni bosch KDN40A03NE marka no frost buzdolabı aldım.Görünüşte son derece kulanışlı ve teknolojik özellikli görünüyordu.Lakin herseyi kullanmaya başlayınca anlıyorsunuz.Buz kırma işlemi sırasında duvarlar çatlıyormuşcasına ses yapıyor.Bunu serviste dahil boch genel merkez de dahil heryere ilettim ama ilgisiz kaldılar hatta merkezden bir bayan çalışıyorsa sorun yok bile dedi.Yaptığım araştırmalarda bu sorun bütün bosch no frostlarda varmış özellikle yerli üretimlerde.SİZ SİZ OLUN SAKIN BOSCH MARKA BUZDOLABI ALMAYIN.Ses okdar şiddetliki bu kesinlikle ürünü geri iade etme sebebi. Anlayacağınız soyulduk resmen..Resmen adi yerli üretimlerle Türk insanını enayi yerine koyuyorlar..Elektronik eşya alırken sadece markaya da güvenmeyin...

803 Mesaj
25 Mayıs 2010; 0:22:49 

Sayın Pruventa Kore veya Avrupa yada farklı bir ülke üretimli yada markalı ürünlerin %100 yakını artık tamamıyla Çin kökenli üretim veya montaja dayanmaktadır.Sadece bir marka üzerinde Çin üretimi diyerek kesip atmamanızı istedğim için bu açıklamayı yapıyorum.Samsung tamam Kore kokenli ama gerek servis gerek Samsungun Satış müdürü dürüst bir açıklama yaparak bizim ürünlerimiz Kore kökenli ama maalesef montaj ve diğer ana parcalar haricindeki yan parçalar Çin üretimli bu açıklamaya karşılık siz karşınızdaki kişiye ve markaya da hala güven duymuyorsanız bu sizin tercihiniz olur.Biz açıkcası bu kadar kaliteli ve mükemmel derecede sessiz çalışma performansı sergileyen uzun süreli sebzeleri taze koruma özelliği olan ve koku sorunu çıkarttırmayan dolapla maalesef ki tanışamadık Samsung hariç bu markayı almadan önce tabi ki Sharp bakıyorduk ama yer sorunu diye Samsungu tercih ettik:Bosch ve Siemens te muadilleri 2500-3000 TL aralarındadır herzaman o da nedendir Sharp 555 litre ve diğer üstün özellikleri ile Samsung RT 62 KAMT benzerlik taşımadadır.Şimdi daha uygun fiyatlısı ve üstün özellikleri mevcutsa niye hala Bosch ve Siemens dedikleri oluyo

Arsen Lüpen (Arsène Lupin), Fransız roman karakteridir. Yazarı Maurice Leblanc, bu karakteri oluştururken ünlü Fransız anarşist ve akıllı bir hırsız olan Marius Jacob'dan esinlenmiştir. Onun için, hırsızların piri denilebilinir. Her zaman esprili ve kibardır. Kandan nefret eder, olabildiğince silah kullanmaz, Jiu Jitsu bilir, iyi rol yapar, iyi nişancıdır. Her zaman istediğini elde eder. Kadınları kendine âşık etmekte üzerine yoktur fakat her zaman onları bir şekilde kaybeder.

245 Mesaj
29 Mayıs 2010; 1:51:20 

arkadaşlar bendede KDN 40ANE00 modeli var 2 sene önce almıştım. sizlerin bahsettiği birkaç saniyelik bir tıtkırtı buz kırma işlemi o illaki olacak normal diye düşünüyorum. asıl ses dolap kapağını açıp kapattığında takır takır takır diye uazayıp giden yaklaşık 10-15 saniye süren bir ses ki çok rahatsız edici bir ses ve aldığımın ikinci günüydü servis çağırdım ilk servis anlamadı gitti ustasını çağırdı o da zor anladı dolabın tam ortasında içerden ulaşılabilen bir mekanizma var beyin gibi bir şey mekanik ve elektronik bir kutu sesi o kutu arızalı olduğu için yapıyormuş komple değişti ve ses kesildi parçanın üzerinde made in china yazısı vardı koskocaman bosch çin malı kullanıyordu parçaları gerisini siz düşünün onun için buz kırma işlemini normal olması gereken bir olay olduğunu düşünüyorum esas sesin bu takırtı sesi olduğunu düşünüyorum belki içinizde bu takırtı sesinin (tıkırtı demiyorum) buz kırma işlemi olduğunu sananlar vardır içinizde bilginiz olsun

chevrolet 2006 kalos 1.4 16V sx hb otomatik

115 Mesaj
17 Haziran 2010; 22:43:08 

Buz kırma işlemi 3-4 sn sürüp bitiyor..Devamlı olan bir gürültü değil yalnız siz oturken birden bire duvarlar çatlıyormuşcasına korkunç bir ses duymak ve irkilmek nasıl bir duygu tahmin edemezsiniz.Bir dünya para verip günümüz teknolojisinde bir buzdolabından bole bir ses duymak firmaca kandırıldığım hissi uyandıRDI bende..Yeni buzdolabı alacak arkadaşlar SAKIN BOCH MARKA BUZDOLABI ALMAYIN.SİEMENSLERE DE DİKKAT EDİN AYNI FABRİKA ÇIKIŞLI OLABİLİR.Burdan sık sık bu konuyu dile getirmek lazım ki millet markaya aldanmasın...

quote:

Orijinalden alıntı: tecrübeli

arkadaşlar bendede KDN 40ANE00 modeli var 2 sene önce almıştım. sizlerin bahsettiği birkaç saniyelik bir tıtkırtı buz kırma işlemi o illaki olacak normal diye düşünüyorum. asıl ses dolap kapağını açıp kapattığında takır takır takır diye uazayıp giden yaklaşık 10-15 saniye süren bir ses ki çok rahatsız edici bir ses ve aldığımın ikinci günüydü servis çağırdım ilk servis anlamadı gitti ustasını çağırdı o da zor anladı dolabın tam ortasında içerden ulaşılabilen bir mekanizma var beyin gibi bir şey mekanik ve elektronik bir kutu sesi o kutu arızalı olduğu için yapıyormuş komple değişti ve ses kesildi parçanın üzerinde made in china yazısı vardı koskocaman bosch çin malı kullanıyordu parçaları gerisini siz düşünün onun için buz kırma işlemini normal olması gereken bir olay olduğunu düşünüyorum esas sesin bu takırtı sesi olduğunu düşünüyorum belki içinizde bu takırtı sesinin (tıkırtı demiyorum) buz kırma işlemi olduğunu sananlar vardır içinizde bilginiz olsun

115 Mesaj
13 Temmuz 2010; 0:55:47 

Benim bosch buzdolabı kafayı kırdı iice..Gece okdar anormal buz kırma sesi yapıyor ki irkilerek uyandığım oluyor..Ayrıca kapağını açıp kapattığımda 5-10 saniye süren bir pat pat pat sesi de çıkmaya başladı..Verdiğim paralara haram olsun..Ama bunun peşini bırakmamak gerek....

439 Mesaj
13 Temmuz 2010; 10:44:00 

Abartılacak kadar olmuyor arkadaşlar, tam 2 yıldır kullanıyorum ve sadece bir kaç kere denk gelmiştir. Çalışma sesi çok az, bence Bosch'tan vazgeçmeyin. İçiniz rahat olsun, uzun yıllar sorunsuzca kullanabilirsiniz.

CaGDaSCa
http://cagdasca.blogspot.com/

115 Mesaj
23 Temmuz 2010; 16:02:08 

cagdas birader heralde bosch bayin var..Burda tüketiciyi aldatmayalım..Bosch nofrost buzdolaplarından uzak durulması gerektiği bu sitede defalarca tekrar edildi.çamaşır makinalarından da şilkayet geliyor.Abim son model bosch çamaşır makinası aldı az su tüketimli ama az suyla çamaşır iyi yıkanmıyor..Türkiyde su çok pahalı değil bu az su tüketim olaylarına kanmamak lazım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pruventa -- 23 Temmuz 2010; 16:02:55 >

4 Mesaj
27 Temmuz 2010; 14:49:05 

bosch no frost buzdolapları bosch un yüz karası bana göre.Yakınım aldı ve gerçekten çok kötü.Yeni aldığı içinde başka bi tane alamıyor.Bu nedenle bende çok ama çok araştırmalarım sonucu anneme ariston aldım.Ve mükemmel muhafaza ve mükemmel soğutma yapıyor.Spottan almıştım 520 litrelikti sanırım.Krom 1800 tl civarıydı..

pruventa arkadaşıma katılıyorum.Bu forumda defalarca bu dile getirildi. cagdascac hocam belki no frost haricinde kullanmadığın için farkı anlamıyorsun.

O ses belki soğutucu motorun fanından gelebilir.Daha önce profilo no frost vardı bizdede yapıyordu.

2251 Mesaj
3 Ağustos 2010; 0:15:24 

BOSCH kdn40a03ne

Arkadaşlar bu ürünün fiyatı 2100 den 1350 ye kdar düşmüş.malum eylülde düğünüm var.

Acaba ne yapayım yorumların birçoğu muazzam ses sıkıntısının olduğunu gösteriyor.

1100-1400 tl arası ne tavsiye edersiniz

Osmanlı ve Türk Tarihi Kulübü
Türk Tarihinin En Büyük Kumandanı Fatih Sultan Mehmet Han

5793 Mesaj
3 Ağustos 2010; 0:51:47 

quote:

Orijinalden alıntı: KIZILÖTESİİ

BOSCH kdn40a03ne

Arkadaşlar bu ürünün fiyatı 2100 den 1350 ye kdar düşmüş.malum eylülde düğünüm var.

Acaba ne yapayım yorumların birçoğu muazzam ses sıkıntısının olduğunu gösteriyor.

illa bosch alacaksan aynısının siemensi var .

biraz daha ucuz.

hatta aynısının profilosuda var.

üçünden hangisi ucuzsa onu al.

bende bu dolabı inceliyorum.

görünen sorun ses sorunu, aa soğutmasından vb şikayet eden yok.

bir de lg var 68 cm genişlikte.

yerin genişse 3-5 daha ekle sharp al.

değilse araştıracak çok model yok.

ya siemens-bosch -profilo yada lg m492

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
2006 MİTSUBİSHİ COLT 1.3 İNVİTE 6 İLERİ AMT 95 HP

2251 Mesaj
3 Ağustos 2010; 18:09:03 

BOSCH kdn40a04ne MODELİ VAR

835 Mesaj
3 Ağustos 2010; 18:33:59 

Bosch - Siemens markaları tercihleriniz arasındaysa tabii ki seçenek olarak bir kaç model daha var ancak bu markalar tavsiye edilmiyor, kullanan arkadaşların şikayetlerini görüyorsunuz, ama yinede almak isterseniz kimse bişey diyemez tabii ki

2251 Mesaj
5 Ağustos 2010; 22:11:33 

O ZMAN BOSCH VE SIEMENS BUKADAR SORUNLUYSA
1100-1400 ARASI TAVSİYELERİNİZ

1872 Mesaj
6 Ağustos 2010; 7:20:58 

quote:

O ZMAN BOSCH VE SIEMENS BUKADAR SORUNLUYSA
1100-1400 ARASI TAVSİYELERİNİZ

Bu dolabı da inceleyin derim: LG

http://www.tekzen.com.t...92yvq_nf_buzdolabi.aspx

115 Mesaj
6 Ağustos 2010; 19:06:56 

Size yazarken bile benim bosch KDN40A03NE dolap evde kıyametleri koparıyor inanın..Hiç yoktan soğutuyor ii diyorduk ama yazın bu özelliğinin de zayıf olduğunu anladık..2100 den 1350 ye düşmesi sahtekarca bir yalan..Buzdolabının değeri ancak 1000 tl eder o da sümüklü karıları bosch buzdolabım var diye kandırmak için..Sevgili arkadaşım ve arkdaşlarım marka bağımlısı olmayın bosch siemens nofrostlardan uzak durun..Evlenceksiniz biraz paraya kıyın..whirlpool sharp miele gibi markalara bakın....markadan ziyade bu ses olayının garantisini isteyin..

quote:

BOSCH kdn40a03ne

2251 Mesaj
8 Ağustos 2010; 16:34:13 

4 Mesaj
26 Ağustos 2010; 14:38:28 

kesinlikle yüzde 100 kalıyorum. ariston alabilrisin sharp alabilirsin ben krom kapak almıştım 1800 e beyaz boyalı olanlar 1300 civarıydı ve 520 litre en büyüğünün biraz küçüğü.

quote:

Orijinalden alıntı: pruventa

Size yazarken bile benim bosch KDN40A03NE dolap evde kıyametleri koparıyor inanın..Hiç yoktan soğutuyor ii diyorduk ama yazın bu özelliğinin de zayıf olduğunu anladık..2100 den 1350 ye düşmesi sahtekarca bir yalan..Buzdolabının değeri ancak 1000 tl eder o da sümüklü karıları bosch buzdolabım var diye kandırmak için..Sevgili arkadaşım ve arkdaşlarım marka bağımlısı olmayın bosch siemens nofrostlardan uzak durun..Evlenceksiniz biraz paraya kıyın..whirlpool sharp miele gibi markalara bakın....markadan ziyade bu ses olayının garantisini isteyin..

quote:

BOSCH kdn40a03ne

1072 Mesaj
26 Ağustos 2010; 15:41:51 

Arkadaşlar BSH Çerkezköy imalatı buzdolaplarından (Bosch, Siemens, Profilo) uzak durun.

Alman malı veya Kore imalatı bulabilirseniz, bu söylediklerim onlar için geçerli değil.

_-Pinokyo'yu yapan Gepetto Usta değilim ki, her odunu adam edeyim...-_

<<<===Panasonic TX-P50G10E===>>> incelemesi için buraya tıkla...

5423 Mesaj
26 Ağustos 2010; 16:01:34 

(candogan62) forumda uzmanlığını kabul ettirmiş bir dostumuzdur ,tavsiyelerini değerlendirebilirsiniz.

2251 Mesaj
26 Ağustos 2010; 16:21:19 

BOSCH kdn40a04ne modeli galiba biraz gelişmiş, bu modeli kullanan varmı acaba

Elektrik tasarrufu iyimiş galiba,ses olayı fazla yokkk

11522 Mesaj
26 Ağustos 2010; 16:28:38 

quote:

BOSCH kdn40a04ne modeli galiba biraz gelişmiş, bu modeli kullanan varmı acaba

Elektrik tasarrufu iyimiş galiba,ses olayı fazla yokkk

Kalitede değişen bir şey yok ki. Enerji tüketimi düşürülmüş sadece. Bosch-Siemens ve Profilo'nun buzdolapları yıllardır 42dB, motor sesi rahatsız edici değildir ama yüksek seviyede buz kırma sesi yapar. Bloklanma arızaları sık görülür, fazla yüklemede kapı menteşesi sarkma yapar, Danfoss marka kompresörü olan modellerde kitlenme problemi de sık görülür. 04 serisinde hangi marka kompresör kullanıldığına bakmadım gerçi. Demek istediğim tamamen yeni bi kasa tipine geçilene kadar bu seri dolapları düşünmeyin. Yeriniz 70cm ise ve 1000TL bütçeniz varsa statik modelleri almanız daha doğru olur. Üzerinde Embraco marka kompresör var, ses sesviyesi 39dB ve kronik problem çıkaracak parçası yok.

2251 Mesaj
26 Ağustos 2010; 22:35:07 

candogan62 yorumların içi teşekkürler

başka bir yerde AEG Elektrolux 75438 KG Modelini yazmışsınız.bu ürünü araştırsığımda gayet memnun olanlar var.

fakat fiyat araştırması yaptığımda 2200 tl yazan yer var 1600 tl yazan yer var.bunu nerden temin edebiliriz.internetten almak daha iyi olurmu

saygılar sevgiler

11522 Mesaj
27 Ağustos 2010; 0:38:14 

quote:

candogan62 yorumların içi teşekkürler

başka bir yerde AEG Elektrolux 75438 KG Modelini yazmışsınız.bu ürünü araştırsığımda gayet memnun olanlar var.

fakat fiyat araştırması yaptığımda 2200 tl yazan yer var 1600 tl yazan yer var.bunu nerden temin edebiliriz.internetten almak daha iyi olurmu

saygılar sevgiler

Bu ürün ve muadili olan Electrolux Darty ve Mediamarkt gibi mağazalarda hem kampanyalı olarak 1700-1900TL arasına satılıyor, oradan temin edebilirsiniz. Bunun yanında internetten güvendiğiniz yerden de ambalajlı ve faturalı olduğu sürece sorunsuz almanız mümkün. Tekcarsi, beyazesyam gibi siteler güvenilir örneğin.

2251 Mesaj
27 Ağustos 2010; 10:41:28 

candogan62
AEG Elektrolux 75438 KG şuan bakıyorum tekçarşı ve beyazeşyam sitelerinde yok.

İnternetten bakıyorum gene yok

234 Mesaj
2 Eylül 2010; 21:23:41 

Arkadaşlar ben de yeni bosch buzdolabı aldım hatta modeli kgn57p72ne. Size bir sorum olacak dolap normalde sessiz ama kapağı açıp kapattığımda ya da çalışırken bazen böyle karın guruldaması gibi tiz bir ses çıkartıyor. En fazla 4sn sürüyor bu ses nedir bilen var mı acaba? Normal midiri yoksa problemmidir. Daha alalı 1 hafta oldu bilginizi almak istedim?

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

16 Mesaj
21 Eylül 2010; 12:10:13 

quote:

Orijinalden alıntı: Zabe

Arkadaşlar ben de yeni bosch buzdolabı aldım hatta modeli kgn57p72ne. Size bir sorum olacak dolap normalde sessiz ama kapağı açıp kapattığımda ya da çalışırken bazen böyle karın guruldaması gibi tiz bir ses çıkartıyor. En fazla 4sn sürüyor bu ses nedir bilen var mı acaba? Normal midiri yoksa problemmidir. Daha alalı 1 hafta oldu bilginizi almak istedim?

Sayın Zabe,

bu yeni modelde malum bizleri çok rahatsız eden buz kırma sesi giderilmiş olabilir diye düşünüyorum..
sizden ricam akşamları (yani yemek vb. bitip dolap kapağının açılma kapanmaları bittikten 2-3 saat sonra) mutfağa kulak vermeniz. çok şiddetli bir kırılma sesi geliyor mu diye????

bahsettiğiniz guruldama bir hava klapesinin sesi.. yine bu konuda bahseden arkadaşlar olmuş. 1-2 ay içinde ses iyice artar ise servis değiştiriyor. ama o da bozulacak. ben bu hafta 3. değişim için servis çağırıcam :(

245 Mesaj
21 Eylül 2010; 22:27:01 

arkadaşlar geçen sene bosch kdn 40 A 00 NE modeli buzdolabı aldım ben size buz kırma sesinden bahsetmiyeceğim o normal bir olay asıl rahatsızlık veren kapağı açıp kapattığınızda tırtırtırtır diye gelen ses rahatsız verici ve hatalı bir üretim. servisi çağırdım iki kere geldi anlamadan gitti sonra işibilen bir ustası geldi ve soğutucunun kapağını açtığınızda tam karşınızda orta tarafta plastik duvarın arkasında motorlu bir modül var onu değiştirdi ve ses kesildi tabiki takarken baktım modül made in china yazıyordu çinlilerden ne beklersinizki kalitesiz bir modül bir sene sonra şimdi gene kapağı açıp kapattıktan sonra gene yavaş yavaş gelmeye başladı demekki bu böyle katlanacağız yada varsa alman malı modül taktıracağız.

chevrolet 2006 kalos 1.4 16V sx hb otomatik

1072 Mesaj
22 Eylül 2010; 9:24:55 

quote:

Orijinalden alıntı: tecrübeli

arkadaşlar geçen sene bosch kdn 40 A 00 NE modeli buzdolabı aldım ben size buz kırma sesinden bahsetmiyeceğim o normal bir olay asıl rahatsızlık veren kapağı açıp kapattığınızda tırtırtırtır diye gelen ses rahatsız verici ve hatalı bir üretim. servisi çağırdım iki kere geldi anlamadan gitti sonra işibilen bir ustası geldi ve soğutucunun kapağını açtığınızda tam karşınızda orta tarafta plastik duvarın arkasında motorlu bir modül var onu değiştirdi ve ses kesildi tabiki takarken baktım modül made in china yazıyordu çinlilerden ne beklersinizki kalitesiz bir modül bir sene sonra şimdi gene kapağı açıp kapattıktan sonra gene yavaş yavaş gelmeye başladı demekki bu böyle katlanacağız yada varsa alman malı modül taktıracağız.

Alman malı/Alman teknolojisi diye aldığınız ürünlerin "made in China" parçalardan oluşması can sıkıcı, sizi çok iyi anlıyorum.

Ama en azından sorununuz servis tarafından gideriliyor, geçici de olsa. Bosch konusunda en büyük sıkıntılar hep servis konusunda oluyor, özellikle de garantisi dolduktan sonra istenilen aşırı yüksek tamir ve parça değişim bedelleri.

_-Pinokyo'yu yapan Gepetto Usta değilim ki, her odunu adam edeyim...-_

<<<===Panasonic TX-P50G10E===>>> incelemesi için buraya tıkla...

130 Mesaj
14 Ekim 2010; 10:47:09 

sayın zabe

bende ayın 23 ünde aldım aynı model 57p72 den. nakit 2100 + 65 tl 7 yıl garanti yaptırdım.
buz dolabımdan çok can sıkıcı tiz bir sinysal sessi geliyor. o çalıştığı sürece şiddetli bir şekilde kulağım çınlıyormuş gibi. servis çağırdım
arkadaş bu çınlama sesinin normal olduğunu söyledi ayrıca buz kırma sesininde normal olduğunu söyledi
kapağı kapatınca bahsettiğin ses bende de var oda normalmiş.kuzenimin aldığı 57p72 de bu sesler yok. bende sessizliğine hayran kalıp almıştım hayal kırıklığı oldu.
bosch türkiyeyi aradım servis normal dediyse normaldir diyor.sorunumla kimse ilgilenmiyor. küçük bir ilçedeyim servis elemanının burda bu dolaptan gördüğüne bile inanmıyorum.bu ses bana 1o günlük dolabı spotta 600 e sattıracak.merak ettiğim bu ses sendede varmı. dolap çaloştığı andan itibaren başlıyor ve durana kadar dewam ediyor. cevap yazarsan sevinirim.

Teknosa mağdurumusun...

1693 Mesaj
18 Ekim 2010; 17:58:21 

bndede siemens var aynı sorun onda da var 2 sene önce almıştım. ilk yattığım gece eve hırsız girdi zannettim inanılmaz bir ses bende servis çağırsam mı diye düşünüyordum ki olağan bir sesmiş meğersem...

Bayrakları bayrak yapan üzerindeki kandır, Toprak; uğranda ölen varsa Vatandır...

16 Mesaj
22 Kasım 2010; 16:52:59 

arkadaşlar ben buz kırma sesi yapan buzdolabımı iade ettim ve paramı geri aldım..

arayın çağrı merkezini biraz bağırın çağırın...

artık geceleri korkudan zıplamıyoruz.. darısı başınıza...