Şimdi Ara

PES 2009 ORJİNALSİZ HAMACHİDEN ONLİNE OYNAMA (full ayarlar yepyeni anlatım)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
19.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ÖNCELİKLE HAMACHİDEN PES 2009 OYNAMANIZ İÇİN OYUNUN ORJİNALİNDEN KOPYASI FULL VERSİYONU YAKLLAŞIK 7.42GB OLMASI GEREKİR VE ÜZERİNDE HERHANGİBİR YAMA OLMAMASI DA GEREKMEKTEDİR AKSİ TAKTİRDE ONLİNE OYNAMA AYARLARINDA HATA MESSAJLARI ALABİLİRSİNİZ.OYUNUN PCNİZDE OTOMATİK KURULUMLA SERİALLE KURULMASI GEREKMEKTE. EĞER OYLEYSE OYUN C:\Program Files\KONAMI ŞEKLİNDE PC NİZDE DURUR. OYUNUN FUUL VERSİYONUNU BULMAKTA ZORLUK ÇEKİYORSANIZ PM ATABİLİRSİNİZ. OYUN PC NİZ DE C:\Program Files\KONAMI BU ŞEKİLDE YÜKLÜYSE HAMACHİDEN ONLİNE OYNAMADA YAPILMASI GEREKENLERİ SIRASIYLA YAZIYORUM. BU AYARLAR SIFIRDAN BAŞLANMIŞ OLARAK BAŞARILI OLUR. DAHA ÖNCE PC DE DENEMİŞ VE BAŞARILI OLAMADIYSANIZ AYARLAR GEÇERLİ OLMAYABİLİR. AKSİ TAKTİRDE BU AYARLARA BAŞLAMAK İÇİN PC YE FORMAT ATMANIZ GEREKEBİLİR.ŞİMDİ BAŞLAYABİLİRİZ.

1. PORT AÇACAĞINIZ İÇİN YEREL AĞ BAĞLANTISINDAKİ İP NOSUNU, PCNİN İP NOSUNU YAZARAK SABİTLEMENİZ GEREKİR. PC NİN İP NOSUNU öğrenmek için BAŞLAT ÇALIŞTIRA cmd yazın tamam veya enter tuşuna basın. siyah bir ekran çıkacak orayada ipconfig /all yazıp tekrar enter tuşuna basın. (ipconfig ve /all arasında bir boşluk var)

2.ENTER TUŞUNA BASTIKTAN SONRA ÇEŞİTLİ BİLGİLERİN OLDUĞU AŞAĞDAKİ GİBİ SİYAH PENCERE KARŞINIZA ÇIKAR.(bu pencereyi iyi inceleyin bütün nolar yazar) PC İP NO NUZUN YAZDIĞI BÖLÜM VARDIR.İPV4 ADRESİ (TERCİH EDİLEN) DİYE BELİRTİLİYOR.BU PC NİZİN İP NOSUDUR. BU NOYU MODEMDE PORT AÇARKENDE KULLANACAĞIZ. HEMEN ALTINDA ALT AĞ MASKESİ Bİ ALTINDA VARSAYILAN AĞ GEÇİDİ BU MODEMİN İP NOSODUR VE DNS SUNUCUSU. BÜTÜN NOLAR SİZİN FARKLIDIR. BU PENCEREYİ KAPATMADAN

3. AĞ BAĞLANTILARINDAKİ YEREL AĞ BAĞLANTISINA SAĞ TIKALYIP ÖZELİKLER DİYORUZ ÇIKAN PENCEREDE XP DE İNTERNET İLETİŞİM KURALLARI VİSTADA İNTERNET PROTOKOLU SÜRÜM 4 DE ÇİFT TIKLIYORUZ. VE AŞAĞDA RESİMDEKİ BÖLÜM ÇIKAR. ÇIKAN EKRANDA AŞAĞDAKİ İP ADRESİ KULLAN KUTUCUĞUNU İŞARETLEYİP. BİR ÖNCE Kİ SİYAH EKRANDAKİ PC NİZİN İP NOSUNU(İPV4 ADRESİ) VARSAYILAN AĞ MASKESİ NOSUNU VARSAYILAN AĞ MASKESİ NOSUNU GİRMELİSİNİZ. DNS OLARAKTA İSTERSENİZ AŞĞDAKİ DNS SUNCUSU ADRESLERİNİ KULLAN KUTUSUNU İŞARETLEYİP. 208.67.222.222 VE 208.67.220.220. ADRESLERİNİ KULLANABİLİRSİNİZ. OPEN DNS NOLARDIR VE PROBLEMSİZDİR.HAMACHİYİDE BOZMAZ. TÜM YASAKLI SİTELeRE DE GİRER. GEREKLİ NOLARI GİRDİKTEN SONRA TAMAM DEYİN. BUNU YAPTIKTAN SONRA NET BAĞLANTINIZ GİDİP TEKRAR GELEBİLİR. siyah pencereyide kapatabilirsiniz artık.

4. PORT AÇMDAN ÖNCE AŞAĞDAKİ RESİMDE OLDUĞU GİBİ GÜVENLİK DUVARINI DEVRE DIŞI BIRAKMALISINIZ. VARSA ANTVİVÜRÜS PROGRAMINI DEVERE DIŞI BIRAKIN. ONLİNE OYNARKEN BU İKİ UYGULAMA KESİNLİKLE KAPALI OLMASI GEREKİR. ONLİNE OYNAMAZKEN TEKRAR GÜVENLİK DUVARI VE VİRÜS PROGRAMINI ETKİN KONUMUNA GETİREBİLİRSİNİZ.GÜVENLİK DUVARINI DENETİM MASASINDA GÖREBİLİRSİNİZ AYARLARINA GİRİP.KAPALI SEÇENEĞİNİ SEÇİP UYGULA TAMAM DEYİN.

5.ŞİMDİ SIRA GELDİ PORT AÇMAYA BU ADRESETEhttp://www.emuleturk.com/portacma_net/Uygulamalar/PES2009/PES2009.shtml?uygulamalar=oyun&C=Uygulamalar%2FPES2009%2FPES2009.shtml GEREKLİ BÖLÜMLERE PC NİZİN İP NOSUNU VE MODEM MARKANIZI GİRDİKTEN SONRA ŞİMDİ PORT AÇALIM SEÇENEĞİNE TIKLADIĞINIZDA PORTLARI KULANDIĞINIZ MODEME GÖRE NASIL AÇMANIZ GEREKTİĞİ RESİMLERLE BELİRTİLİYOR. BU BİLGİLERLE MODEMDE PORTLARINIZI AÇIYORSUNUZ.(AÇILACAK PORTLAR TCP 20010 , 20020 , 20030 , 20085 UDP 5730 , 5739)

6.PORTLARINIZI AÇTIĞINIZA EMİM OLUNhttp://www.emuleturk.com/portacma_net/PortTest/PortTest.html ADRESE GİRİN. PF Port Checker PROGRAMINI KURUN.İNDRİME LİNKİhttp://www.portforward.com/store/PFPortChecker1.0.28.exe TCP 20010 , 20020 , 20030 , 20085 UDP 5730 , 5739 PORTLARINI AŞAĞDAKİ RESİMDEKİ GİBİ BİRER BİRER TEST EDİN. GEREKLİ NOLARI GİRİP CHECK ME ye tıkladığınızda. yeşil yanarsa açılmış demektir. (resim2) kırmızı yanarsa açamamızsınız demektir.(resim3)

resim 1

resim 2 AÇIK

resim 3 KAPALI

7.ŞİMDİ SIRA OYUNA 1.40 PATCH YÜKELMEDE. BURDANhttp://pes2009dl.konamionline.com/pes09/patch/91ff0cd628759869b5a4827b42ed7c97/PES2009Patch140.zip
    İNDİRİYORUZ. RAR DOSYASINI AÇIYORUZ İÇİNDE 1.40 PATCH EXE YE SAĞ TIKLA BELİRTİLEN KLASORE ÇIKAR DİYORUZ. (MAÜSTÜNÜ SEÇEBİLİRSİNİZ ) ÇIKARTIĞINIZ 1.40 PATCH EXE Ye sağ tıkla kes diyoruz OYUNUN KURULDUĞU C:\Program Files\KONAMI\Pro Evolution Soccer 2009 TEKİ BÖLÜME (SETTİNG, PES 2009exe, İMJ dosyalarının olduğu bölüm) yapıstırıyoruz. sonra 1.40 patch exe dosyasına çift tıklıyoruz çıkan ekranda update ye tıklıyoruz. (yükleme hemen başlamayabilir biraz bekleyin) yükleme bittikten sonra finish diyoruz. 1.40 patch yüklenmiş olur.

8.ŞİMDİ OYUNU AÇACAĞIZ VE DOWNLOAD YAPARAK VERSİYONU YÜKSELTECEĞİZ. (DOWNLOAD YAPMAK transferleri ve lisansı alınmış daha fazla takımları ekler.)
    http://kickload.com/file/160483/pes2009_exe.rar BURDAN PES 2009 EXE DOSYASINI İNDİRİYORUZ. BU DOSYA ONLİNE OYNAMAK İÇİN 1.40 PATCHE UYUMLUDUR. YAPMANIZDA FAYDA VAR.RAR DOSYASINI AÇIYORORUZ PES 2009 EXE YE SAĞ TIKLAYIP BELİRTİLEN KLASÖRE ÇIKAR DİYORUZ. ÇIKARDIĞIMIZ PES 2009 EXE DOSYASINA SAĞ TIKLAYIP KOPYALA DİYORUZ VE OYUNU KURULDUĞU C:\Program Files\KONAMI\Pro Evolution Soccer 2009 (SETTİNG, PES 2009exe, İMJ dosyalarının olduğu bölüm) BÖLÜME YAPIŞTIR DİYORUZ KOPYALA VE DEĞİŞTİR DİYORUZ. EVET DEDİKTEN SONRA İŞLEM TAMAM.ARTIK OYUNA GİREBİLİRİZ. SONRA YAPIŞTIRDIĞIMIZ PES 2009 EXE DOYASINA SAĞ TIKLAYIP OYUNA KOLAY YOLDAN GİRMEK İÇİN KISAYOL OLUŞTURABİLİRSİNİZ.. BU PES 2009 EXE DOSYASINA ÇİFT TIKLAYIP OYUNA GİRİYORUZ.SONRA SİSTEM SETTİNG (resim 1) ARDINDAN EN ALTTA DOWNLOADA (resim 2)GİRiYORUZ. OK DİYORUZ. VE DOWNLOAD BAŞLAR. yüzde bir iki üç diye ilerler ve bittince tekrrar ana menuye döner. download btince OYUNDAN ÇIKIN.

resim 1

resim 2

9.sıra hamachi kurulumunda .http://files.hamachi.cc/HamachiSetup-1.0.3.0-tr.exe burdan indiriyoruz. Şimdi indirdiğiniz HamachiSetup-1.0.3.0-tr'i bilgisayarımıza kuruyoruz.http://www.hamachiturk.com/hamachi-nedir-ve-nasil-kurulur-resimli-anlatim-t4731.html burda resimli anlatım var.Hamachi rakiplerinizle bizim aramızda sanal ağ kurmamızı sağlayacak olan programdır ve kullanımı çok basittir. (kurulumu yaptıktan sonra yerel ağ bağlantısındaki dns ayarlarıyla kesinlikle oynamayın.) ağlara girmeden önce pes magazin luncher kurulumunu ve ayarlarını aşağdaki şekilde yapın. sonra oyuncuların olduğu pes 2009 hamachi ağlarından herhangibir birene girebilirsiniz.

10.pes magazine launcher kurulumu ve kullanımı.http://kickload.com/file/160484/Pesmagazine_Launcher_2009.rar burdan programı indirin. rar dosyasını açın Pesmagazine Launcher 2009.exe ye sağ tıklayın belirtilen klasöre çıkar deyin. çıkardığınız Pesmagazine Launcher 2009.exe ye sağ tıklayın kes deyip oyunun kurulduğu C:\Program Files\KONAMI\Pro Evolution Soccer 2009 BÖLÜME(SETTİNG, PES 2009exe, İMJ dosyalarının olduğu bölüm) yapıştırın. sonra çift tıklayarak çalıştırın.Pes magazine oyunun kurulu olduğu bölümde kendi dosyalarını ekleyecek. ve aşağdaki pencere açılacak. hamachi açıksa select your ip yazan yerde sizin hamachi ip nosu yazması lazım. online oynamak içinde select your ip yazan yerde hamachi ip nonuzun yazdığına emin olun. ağşağdaki resimde benim ip no yazıyor.

11.şimdi pes magazine programından sertifika yükleme ve oyun setting ayarlarını yapcağız. once pcnin saat ve tarih kısmındaki yılı 2010 yerine 2009 yapın. online oynarken 2009 olması gerekir aksi halde sertifika hatası alırsınız. oynamazken 2010 diye tekrar düzeltin yoksa msn ve facebook girmeyebilir. şimdi sırasıyla programda wizard yazan yerin altındaki dede ye tıklıyoruz.resim 1 çıkar orda install certificcate kutucuğuna tıklıyoruz resim 2 çıkar (vistalarda sağda bir sayfa açılır aldırmayın kapatın) en alltta sertifka yükle ye tıklayın ileri deyin resim 3 çıkar burda tüm sertifikları aşağdaki depolama alanına yerleştir işaretleyip gözat diyoruz. resim 4 çıkar orda güvenilen kök sertifkaltını yetkilileri (tek tıklayın) seçip tamam deyin ileri ve son deyin. güvenlik uyarısı peneceresi çıkacak evet deyin. alma başarılı çıkacak tamam deyin. böylelikle serifikayı yüklemiş olduk. tekrar resim 1 deki bu sefer fix settins exe tıklayın. resim 5 çıkar açılan pencereye tamam deyin ardından o pencerede online yazan yere girin ve işaretli kutular(auto ve enable upnp) varsa işareti kaldırın. ardından aynı pencerede dısplaya grin. ve resim 6 daki gibi ayarlayın. benim monitor widescrean olduğu için 16:9 u işaretledim. sizin monitor kare ekransa 4:3 ü işaretleyip ardından tamam deyin. bu ekran ayarları oyunda lag olayını azaltır. girilmesi zorunlu değil. ama girerseniz az hatalarla temiz maç oynayabilirsiniz.

RESİM 1

RESİM 2

RESİM 3

RESİM 4

RESİM 5

RESİM 6

12.SIRA GELDİ ONLİNE MAÇ YAPMAYA. SERVER VE CLİENT OLMAK. (oyundan çıktığınızda pes magazazin programında reset seçeneğini kullanıp. tekrardan server ve clinent olabilirsiniz. reset attıktan sonra program hosts dosyasını otomatik kendi yeniler. pes magazini açarken konaminin içinde 1.67(1.63) mb olanını çalştırın.(masaüstüne kısayol oluşturmayın)

server olmak için Server seçeneğini seçip Launch PES 2009 yazısının altındaki ufak boyutlu PES2009 resmine tıklıyoruz ve oyunumuzun açılmasını bekliyoruz. "PES 2009 Ana Menü - NETWORK - OK - YES - Login (Bu aşamada bir game id ve game id şifresi sallayın) - Next - Enter - Enter - Match Room - Create Room - Friendly Match ı ayarlayıp cerate room enter dedikten sonra bir oda kuruyoruz. hamachi ağıdan rakibimize mesaj yollayarak oyunu kurduğumuzu söylüyoruz .CLİENT OLMAK. Rakibimiz ise Client seçeniğini seçiyor ve aşağısında yer alan Server IP bölümündeki kutucuğa Server olan kişinin Hamachi IP nosunu yazıyor daha sonra da PES2009 logosuna tıklayıp o da oyuna giriyor. "PES 2009 Ana Menü - NETWORK - OK - YES - Login (Bu aşamada bir game id ve game id şifresi sallayın) - Next - Enter - Enter - Match Room - Search for a match room - Friendly Match - Search" adımlarını izleyerek kurulan odaya bağlanıyor ve Ready'e basıyor.Server da Start Match diyor ve gerekli maç ayarlarını (saha seçimi, maç süresi vs)yapıyor, sonra takımlarımızı seçip, taktik ayarlarımızı yapıp maça giriyoruz.

PROBLEMSİZ OYNAMANIZ İÇİN ÖNEMLİ NOTLAR:

1. vista kulananlar client olup odaya girdiklerinde ilkinde hata veriyor. bunun pratik bir yontemi var. oyuna girdiklerinde server miş gibi oyunu kursunlar. ready bassınlar oyun hata verip ana menuye döner. ikincide ise olması gerektiği gibi yani NETWORK - OK - YES - Login - Next - Enter - Enter - Match Room - Search for a match room - Friendly Match - Search" adımlarını izleyerek girerseniz hata almazdan oyuna başlayabilirsiniz.
    2. client olacak kişi karşıdaki oyunu kurduğuna emin olunca oyuna grimesi gerekir. daha önce oyuna girerse maça başlayamaz.
    3. Spyware Doctor gibi sisteme yük bindiren Tüm programları Kapatın.Bunun için windows görev yöneticisini kullanın.
    4. Msn'i Kapatın ve Kullandığınız Web Browser'ı Kapatın
    5. kulandığınız virüs programı ve güvenlik duvarını kapatın.
    6. modem ve pc yi sık aralıklarla olmasa bile restart yapın.
    7. oyuna girmeden önce Hamachinizi ON-OFF yapın. oyuna başlarken hamachi mesajlaşmayı kapatın önerilir.
    8. Maçlarda kopma ve donmalar yaşayan AMD çift çekirdekli işlemci kullanıcılarının dahttp://www.amd.com/us-en/assets/content_type/utilities/DCO_1.1.4.zip kurması gerekmektedir.

ANLATIMI ANLAŞILIR BİÇİMDE YAPMAYA ÇALIŞTIM. SIRASIYLA ACELE ETMEDEN YAPARSANIZ BAŞARILI OLURSUNUZ. KOLAY GELSİN .

hamachi oyun ağı :

ağ adı: PES 09 EURO şifre:123

AĞ GÜNCELDİR YERLİ YABANCI OYUNCULAR OLACAKTIR. 7/24 online

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deta53 -- 21 Ekim 2010; 15:36:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oyunmaynağı

yeni haberim oldu orjinal olmayan pes'de online oynama . sağol okumadım ama şimdi 2010 çıkacak.. 2009 da neyse 2010 da da öyle olur değil mi .. yani 2010 u da online oynuyabilecez ??

orjinalsiz pes 2010 hamachiden online oynama ocak şubat aylarını bulur. bu yüzden o zamana kadar. pes 2009 u online oynayarak zaman geçeçirebilirsinniz.
  • teşekkürler
  • ohoo bi dünya iş. saol yinede.
  • kARDEş iyi anlatmışsın da... çok uzun iş. sabredip yapana helal olsun. ama ben şahsen kankalarla buluşup kızılaydaki ps3 cafelerde oynamayı yeğlerim
  • arkadaşlar full ayarlarla detay anlatım olduğu için uzun gibi gözüküyor. göründüğü gibi değil.
  • Eline saağlık güzel anlatmışşın
  • güzel anlatmışsın kardeşim
  • zaman bulduğum zaman deneyecem.teşekkürler
  • Böyle bir konu vardı anlattıklarının çğu orda da var ama püf noktalarını anlattığın iyi olmuş saol yine de konu burda :http://forum.donanimhaber.com/m_29256599/tm.htm

Ben bu dediklerinin hepsini yaptım ama galiba oyun ripliydi bu yüzden olmadı şimdi normal oyunu kursamda dosyalardan dolayı maça girerken hata veriyor bu yüzden format attıktan sonra bir daha denerim
  • Ben bir ara bunu yapmıştım ama mavi ekran verip oyundan atıyordu... Sonra bıraktım. Çözümü bilen var mı?
  • Pro Evolution Socceri online oynamak istiyenler aşağıdaki ağa katılarak oynıyabilirler..

Ağımız 3 yıldır açık ve kralların ağıdır.. En güncel Pes Serisi serveridir.. en iyi pescileri bekliyoruz...

---------
    ağ adı: PES TURKEY

şifresi: 123
    ---------

Kendine güvenen iyi pescileri ağa bekliyoruz.. türkiyenin en büyük hamachi serveri hemen ağa katılın...

• eyw. saoL
  • afedersinde kim uğraşacak bu kadar işle kardeş..garantiside yok... bunun yerine orjinali alır online a akarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaandagduran

afedersinde kim uğraşacak bu kadar işle kardeş..garantiside yok... bunun yerine orjinali alır online a akarım

ilk oynayan bi çok kişi zorluk çekitği için detay anlatımdır bilgiler de var konunun içinde göründüğü gibi çok zor ve uzun değil aslında.ayarları yapanlar bilir. ama ilk deneyenler için a dan z ye en ince detayına kadar anlattım.çok meşagatli uzun bi iş değil. sadece modemlerde port açma olayı modemden modeme değiştiği için biraz karışık. modemde gerekli portları açanlar direk hamachi ağlarına gelirlerse ordan yardımcı olurum. 5dk sürmez. orjinal oyuna gelince pes 2009 alanlara bi sor sorunsuz bir maç bile yapabilmişlermi. hamachide online maçlar çok temiz sorunsuz oynanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deta53 -- 18 Kasım 2009; 2:28:19 >

• oynama ayarlarında zorluk çekenler hamachi ağlarına giriş yapsınlar ordan yardımcı olabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deta53 -- 4 Aralık 2009; 16:56:09 >
  • eskidi o oyun :) artik 2010 var ama yolu yok .
  • yakında pes2010 hamachiden online oynama bizlerle olacak. forumu takip edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deta53 -- 13 Aralık 2009; 2:11:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deta53

yakında pes2010 hamachiden online oynama bizlerle olacak. forumu takip edin.

Israrla bayiinizden isteyiniz diyorsun yani.
  • Arkadaşlar benim bir sorunum var tüm ayarları yapmıştım güzel bi şekildede online oynuyordum fakat ne olduysa anlamadım artık login kısmında " An error occurred during verification " yazısı çıkıyor ve oyuna giremiyorum acaba ne yapmam lazım.portlarımı kontrol ettim acık lütfen yardımcı olursanız sevinirim...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.