Şimdi Ara

´´ Hiç mi benim gibi cezaya itiraz eden olmadı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
1
Favori
6.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ankara Valiliği Kızılcahamam İlçesi Emniyet Müdürlüğü
    Ceza Tutarı: 128

Plaka No: 59 PP xxx
    Cins: Wolswogen Minibüs
    Rengi: Beyaz

Fotoğraf falan yok. Fahri trafik müfettişinin makbuzuna istinaden yazılmış.

16/08/2009
    O tarihlerde Alanya'daydım.

Plaka bana ait ama tasvir edilen araç bana ait değil.
    Sahte plaka olayı mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömer -- 12 Eylül 2009; 4:46:49 >

• Sulh Ceza Mahkemesine başvuruda bulunmak mı gerekecek?
    Ne yapılabilir bu durumda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömer -- 10 Eylül 2009; 14:28:18 >
  • quote:

" Wolswogen "

bu bile yanlış yazılmış.
    Sitede bi yanlış olmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: MackaLi6161

quote:

" Wolswogen "

bu bile yanlış yazılmış.
    Sitede bi yanlış olmasın

Adıma tebliğ edildi, postaneden aldım.

• Bu da büyük fotoğrafı,

Fahri müfettişim benim ne yaptın sen? ;)

• İlgili yerlere mürecat etsen bile ; o tarihte ( tarihlerde diye geniş bir kavram kabul etmezler.) Alanya'da olduğunu bir şekilde ispatlamanı isteyeceklerdir.

Mesela benzin pompa fişi gibi, ( cezanı yendiği tarihe ait ) üzerinde tarih / saat açık ve net şekilde belli olan bir belge isteyeceklerdir. Başka türlü işin zor görünüyor.

Edit ; şimdi birkez daha okudum da, sanırım senin aracın marka ve modeli farklı imiş. O zaman trafik şube müdürlüğüne gidip derdini anlatırsan yardımcı olular mutlaka. En azından ilgili makama yönlendirirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dainesee -- 10 Eylül 2009; 15:40:23 >
  • geçmiş olsun Ömer Hocam,
  • sahte plakaysa olay vahim.
    derhal yetkili mercilere başvurun.

ama tahminimce yanlış yazımdan kaynaklanıyordur.
    harf & rakam hatası gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bacey

geçmiş olsun Ömer Hocam,
  • Teşekkür ederim arkadaşlar olmuş bir kere...
  • araç plakalarının sorgulandığı ekranda 59 PP XXX plakasına yakın olabilecek ww minibüs varsa müfettiş takdim tehir yapmış olabilir. Diğer seçenekse sahte plaka olma ihtimali. Her ikisinde de cezanızın iptal edilir diye düşünüyorum.
  • yabanci bir plakayi gorup turk plakasi sanmis olmasin mesela fransa plakasi :):)
  • quote:

Orijinalden alıntı: polotje

yabanci bir plakayi gorup turk plakasi sanmis olmasin mesela fransa plakasi :):)

Bu da olabilir. Alanya'da olduğunu gösteren bir belgeyle beraber trafik müdürlüğüne gidersen halledilir sanırım.

Ya da plakanın sonunu yanlış yazdılar. Plaka sorgulamadan benzer olma ihtimallerini sorgula derim hocam.
  • Yarın soracağım bakalım ne yapmam gerekiyormuş.
  • Fahri trafik müfettişlerinin yazdığı cezaların çoğunda foto olmadığından mahkeme iptal ediyor.Eğer size Alanya'da olduğunuzu ispatlayın derlerse fotoları isteyin bakalım ne olacak?Kolay gelsin
  • Sanırım ödeyeceğim cezayı.
    Şu an farklı bir nedenden ötürü devam etmekte olan bir tane davam var zaten.

Bugün gittim prosedürü sordum ama epey uzun süreçli bir olay. Çorlu, Ankara'ya yazacak, benim davam Ankara'da açılacak vs. vs. vs.

Nasıl olacak bilemiyorum. Zihnim karmakarışık zaten. Şu an düşünemiyorum bile...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömer -- 11 Eylül 2009; 16:37:40 >
  • fahri tarfik müfettişinden kanıt isteyeceksiniz.gösterebilirse paşa paşa ödersiniz:)

şaka bir yana fahri tarfik müfettişlerinin elinde fotğraf vs. kanıt yoksa cezaları hükümsüzdür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berat23

fahri tarfik müfettişinden kanıt isteyeceksiniz.gösterebilirse paşa paşa ödersiniz:)

şaka bir yana fahri tarfik müfettişlerinin elinde fotğraf vs. kanıt yoksa cezaları hükümsüzdür.

İki tane polis memurunun onayı var.
    Şahit olarak onların ifade vermesini isteyecektir kuvvetle muhtemel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berat23

fahri tarfik müfettişinden kanıt isteyeceksiniz.gösterebilirse paşa paşa ödersiniz:)

Kanıt istemek derken?
    Sulh Ceza Mahkemesine başvuruda bulunuyorsunuz, herhangi bir makamdan talebiniz olamıyor.
    Kendinizi savunmak zorundasınız.
  • Hiç mi benim gibi cezaya itiraz eden olmadı?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.