- x
HDMI ve Optik Bağlantı kullanarak; WD TV, TV, Ses Sistemi, Uydu Receiveri bağlamak?
31 Cevap8368 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

257 Mesaj
10 Eylül 2009; 13:47:26 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Aynı soruyu Bluray/HD-DVD/DVD/Divx Oynatıcı bölümünde de sordum ama bir bakıma seslendirme ile de baya bir alakalı.
Elimde bulunan aygıtlar şunlar;

HD Player ; WD TV
Sinema Sistemi ; Sony Dav Dz680
TV ; 42PQ6000 Lg Plazma
Receiver ; HDMI çıkışa sahip bir receiver

Bu aygıtların giriş/çıkış görünüşleri ekteki dosyada mevcut.

0

Bu şekilde yapılan bir bağlantıda TV'nin diğer aygıtlardan gelen sesleri ses sistemine aktarması gerekli. Mesela Wd TV'de izlenen bir filmin dts kodlu sesleri tv'ye hdmi ile tv'den de ses sistemine optik ile ulaşması gerekir. Ancak burada tv'nin dts'i aktarabilip aktaramayacağı önemli. Ses sistemi dts çözüyor bu arada.

Velhasıl kelam resimdeki bağlantı şemasına göre oluşturulmuş bir sistemde tv'yi hangi kaynağa yönlendirirsek yönlendirelim her şekilde ses sisteminde o kaynağın seslerini almamız gerekiyor.

Bu konuda aksi, aynı yönde ya da daha iyi fikirleri olanlar paylaşırsa sevinirim.

Ford Fiesta Titanium X 1.6 TDCI
Renault Clio 3 HB 1.5 DCI

2803 Mesaj
10 Eylül 2009; 14:02:55 

Resmi göremiyorum ancak söylediğiniz şu şekilyle yanlış.

TV'nin diğer aygıtlardan gelen sesleri ses sistemine aktarması gerekli.

Doğru uygulama, görüntülerin TV/Ses sistemi/AVR ye aktarılması, Seslerin ise kaynaktan direkt olarak misal WD > Ses sistemi şeklinde yapılması.

Elinizdeki ses sisteminin görüntü aktaramadığı varsayımı ile.

WD den hdmi ile televizyona görüntüyü iletip, optik kablo ilede ses sistemine giriş yapmanız gerekiyor.

Elinizdeki ses sistemi görüntüyüde aktarabiliyor ise,

WD den ses sistemine hmdi kablo çıkış ile(hdmi hem ses hem görüntü aktarabiliyor, ses sisteminizde bu şekilde algılayabiliyorsa, ses sisteminden hdmi çıkış ile tv ye giriş)

Yok hdmi ile hem ses hem görüntü aktaramıyorsanız.

wd dan hdmi ile çıkış ses sistemine giriş, wd dan optik ile çıkış ses sistemine giriş, ses sisteminde hdmi ile tv ye çıkış.

Umarım karışık olmamıştır.

257 Mesaj
10 Eylül 2009; 14:11:15 

quote:

Orijinalden alıntı: altanpsx

Resmi göremiyorum

Resim direkt linki sisteme yükledim.

0

http://resim.donanimhab...2D7BEECBAD35607EC08.jpg

quote:

Orijinalden alıntı: altanpsx

WD den hdmi ile televizyona görüntüyü iletip, optik kablo ilede ses sistemine giriş yapmanız gerekiyor.

Ses sisteminin tek optik girişi olduğu için problem var. Evet WDTV'i bağlıyorum ancak bu sefer Receiver açıkta kalıyor. Tak çıkar mı yapmak durumunda kalırım bu şekilde? Ya da optik kablo çoklama? Bu durumda 3 adet optik kablonun birleşmesi gerekecek.

local://upfiles/393561/9304F9CC34D242D7BEECBAD35607EC08.jpg

Ayrıca başka bir konuda bu şekilde bir aktarımda dts çözülebilmiş bir arkadaş;

http://oyun.donanimhabe...1/key_//tm.htm#32228538

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zafer KURTULUŞ -- 10 Eylül 2009; 15:27:41 >

1201 Mesaj
10 Eylül 2009; 16:51:07 

Bu konuda haklısınız. TV'nin optik veya koaks ses çokışını tek bir kablo ile ses sistemine bağlanmasının amacı da zaten budur. Farklı cihazlar, HDMI ile TV'ye girecek, TV de hangi HDMI kanalındaki cihaz aktif ise, (HDMI1, HDMI2, HDMI3 gibi) o kanaldan gelen sesi kendi çıkışından ses sistemine gönderecek.

Buraya kadar güzel de, problem WD TV'den kaynaklanıyor. Çünkü WD TV HDMI üzerinden surround ses iletmiyor, optik çıkışından gönderiyor. Bu nedenle WD TV'yi optikten ses sistemine bağlamadıkça surround ses alamıyorsunuz.

257 Mesaj
10 Eylül 2009; 18:11:36 

quote:

Orijinalden alıntı: ocaklilar

Bu konuda haklısınız. TV'nin optik veya koaks ses çokışını tek bir kablo ile ses sistemine bağlanmasının amacı da zaten budur. Farklı cihazlar, HDMI ile TV'ye girecek, TV de hangi HDMI kanalındaki cihaz aktif ise, (HDMI1, HDMI2, HDMI3 gibi) o kanaldan gelen sesi kendi çıkışından ses sistemine gönderecek.

Buraya kadar güzel de, problem WD TV'den kaynaklanıyor. Çünkü WD TV HDMI üzerinden surround ses iletmiyor, optik çıkışından gönderiyor. Bu nedenle WD TV'yi optikten ses sistemine bağlamadıkça surround ses alamıyorsunuz.

Bunu bugün başka bir topic'de çözdük. Bir arkadaş WDTV'den HDMI ile DTS aktarabildiğini söyledi. Sonuçta HDMI da Optik de dijital ileten ortamlar.

Asıl sorun WDTV değil de TV kaynaklı oluyor en sonunda. Yani ulaştığımız nokta TV'nin pass thru özelliğinin olup olmaması. Herşey burada kilitlendi

1201 Mesaj
11 Eylül 2009; 8:56:38 

İkisinden birisi yanılıyor.

Ya, WDTV'den HDMI ile DTS aktarabildiğini söyleyen arkadaş yanılıyor, ya da; "WD TV, HDMI üzerinden surround ses aktarır mı?" sorusuna "The WD TV only supports 2.0 channel audio at this time." diye cevap veren Western Digital teknik destek elemanı yanılıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: Zafer KURTULUŞ

Bunu bugün başka bir topic'de çözdük. Bir arkadaş WDTV'den HDMI ile DTS aktarabildiğini söyledi. Sonuçta HDMI da Optik de dijital ileten ortamlar.

Asıl sorun WDTV değil de TV kaynaklı oluyor en sonunda. Yani ulaştığımız nokta TV'nin pass thru özelliğinin olup olmaması. Herşey burada kilitlendi

257 Mesaj
11 Eylül 2009; 11:24:58 

WDTV'den HDMI ile DTS aktarımında sorun olmayacağını ama TV'nin DTSi pass thru yapamayacağını varsayarak bir çözüm daha buldum sanırım bu soruna;

http://www.hdtvsupply.com/difiopttodic.html

Böylece WDTV için aşağıdaki bağlantıyı optik/coaxiel dönüştürücü kullarak yaptığımda ses sistemindeki optik girişi harcamamış onu diğer sistemlerde kullanmak üzere TV'ye ayırmış olurum.

Görüntü ; WDTV -> {HDMI} -> TV
Ses ; WDTV -> {Optik} - [Optik/Coaxiel] - {Coaxsiel} -> Ses Sistemi

Uydu ve benzeri diğer sistemler için;

Uydu -> {HDMI} -> TV
TV -> {Optik} -> Ses Sistemi

Sanırım benimle aynı durumda olanlara fikir vermişimdir

1201 Mesaj
11 Eylül 2009; 11:34:13 

Almak istediğiniz ürünü ben de denedim, bu amaç için kullanacaksanız sakın boş yere almayın. Denemek isterseniz size verebilirim.

Yapmak istediğiniz bağlantı mantıklı ama burada bir sorunla karşılaşacaksınız. Kullanmakta olsuğunuz sinema sisteminin iki dijital girişi var, biri koaksiyal diğeri optik. Sisteminizde eğer durum benim DZ-660 da oldığu gibi ise, koaks ile optik arasında seçim yapamıyorsunuz, seçimi hangi kanalın aktif olduğuna göre sistem yapıyor. Ve kullanım kılavuzunda koaksa öncelik tanırım diyor. WD TV ise, kapalı olsa bile dijital çıkışı kesmiyor hep aktif bırakıyor bu durumda ses sisteminiz, optik girişteki sei vermeye fırsat bulamıyor.

quote:

WDTV'den HDMI ile DTS aktarımında sorun olmayacağını ama TV'nin DTSi pass thru yapamayacağını varsayarak bir çözüm daha buldum sanırım bu soruna;

http://www.hdtvsupply.com/difiopttodic.html

Böylece WDTV için aşağıdaki bağlantıyı optik/coaxiel dönüştürücü kullarak yaptığımda ses sistemindeki optik girişi harcamamış onu diğer sistemlerde kullanmak üzere TV'ye ayırmış olurum.

Görüntü ; WDTV -> {HDMI} -> TV
Ses ; WDTV -> {Optik} - [Optik/Coaxiel] - {Coaxsiel} -> Ses Sistemi

Uydu ve benzeri diğer sistemler için;

Uydu -> {HDMI} -> TV
TV -> {Optik} -> Ses Sistemi

Sanırım benimle aynı durumda olanlara fikir vermişimdir

257 Mesaj
11 Eylül 2009; 11:45:51 

quote:

Almak istediğiniz ürünü ben de denedim, bu amaç için kullanacaksanız sakın boş yere almayın. Denemek isterseniz size verebilirim.

Yapmak istediğiniz bağlantı mantıklı ama burada bir sorunla karşılaşacaksınız. Kullanmakta olsuğunuz sinema sisteminin iki dijital girişi var, biri koaksiyal diğeri optik. Sisteminizde eğer durum benim DZ-660 da oldığu gibi ise, koaks ile optik arasında seçim yapamıyorsunuz, seçimi hangi kanalın aktif olduğuna göre sistem yapıyor. Ve kullanım kılavuzunda koaksa öncelik tanırım diyor. WD TV ise, kapalı olsa bile dijital çıkışı kesmiyor hep aktif bırakıyor bu durumda ses sisteminiz, optik girişteki sei vermeye fırsat bulamıyor.

Evet dediğiniz gibi koaksiyel optik üzerinde seçiciliğe sahip dz680'de de böyle. Dediğiniz gibi WD kapalı olduğunda otomatik olarak TV'den gelen optik bağlantıyı seçecektir diye düşündüm. WDTV'nin kapalı olmasından standby'ı kastediyorsunuz sanırım. Aksi taktirde tamamen kapalı olduğu halde eğer ses sistemi bağlı olan koaksiyeli seçiyorsa burada durum biraz garip oluyor. Umarım standby'dır da böylece WD'yi tamamen kapatıp TV'yi seçtirebilirim.

1201 Mesaj
11 Eylül 2009; 11:48:55 

Fişini çekmedikçe kapanmıyor bu garip alet.

Her seferinde fişini çekerek kapatacağınıza, bunun yerine optik switch kullanmanız daha mantıklı olur sanırım.

http://www.EgeRate-Store.com/Default.aspx?_Args=ProductImage,660,OdesisMc,735

quote:

Evet dediğiniz gibi koaksiyel optik üzerinde seçiciliğe sahip dz680'de de böyle. Dediğiniz gibi WD kapalı olduğunda otomatik olarak TV'den gelen optik bağlantıyı seçecektir diye düşündüm. WDTV'nin kapalı olmasından standby'ı kastediyorsunuz sanırım. Aksi taktirde tamamen kapalı olduğu halde eğer ses sistemi bağlı olan koaksiyeli seçiyorsa burada durum biraz garip oluyor. Umarım standby'dır da böylece WD'yi tamamen kapatıp TV'yi seçtirebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocaklilar -- 11 Eylül 2009; 12:06:40 >

257 Mesaj
11 Eylül 2009; 12:58:50 

quote:

Fişini çekmedikçe kapanmıyor bu garip alet.

Her seferinde fişini çekerek kapatacağınıza, bunun yerine optik switch kullanmanız daha mantıklı olur sanırım.

http://www.EgeRate-Store.com/Default.aspx?_Args=ProductImage,660,OdesisMc,735

Evet bunu da düşünüyorum ama ha aletin fişini çekmek için kalkmışım yerimden, ha bunun switchini değiştirmek için. Her şekilde yerimden kalkmak zorunda kalıyorum

Keşke TVyi almadan pass thru yapıp yapamayacağını öğrenmem gerektiği kafama dank etseydi

1201 Mesaj
11 Eylül 2009; 13:09:10 

Ben de her seferinde yerimden kalkmamak için sonunda sorunu uzaktan kumandalı bir optik switch kullanarak çözdüm. Yerinden kalkmamanın bedeli biraz tuzlu oldu ama.

quote:

Evet bunu da düşünüyorum ama ha aletin fişini çekmek için kalkmışım yerimden, ha bunun switchini değiştirmek için. Her şekilde yerimden kalkmak zorunda kalıyorum

Keşke TVyi almadan pass thru yapıp yapamayacağını öğrenmem gerektiği kafama dank etseydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocaklilar -- 11 Eylül 2009; 13:09:58 >

1201 Mesaj
16 Eylül 2009; 14:14:11 

quote:

Zafer bey, televizyonunuz Sony mi?

Benimki Sony. Ben, bu pass thru olayını Sony teknik destek servisine sordum.

Cevap şöyle: Televizyonunuz; o an aktif olan girişinde (AV1, AV3, AV3 ... gibi) ne tür bir ses var ise, (2.0, 2.1, DD, 5.1, 6.1, 7.1, DTS, sanal surround v.b) bu sese hiçbir müdahale yapmadan optik çıkışından verir.

257 Mesaj
16 Eylül 2009; 15:50:26 

quote:

Zafer bey, televizyonunuz Sony mi?

Benimki Sony. Ben, bu pass thru olayını Sony teknik destek servisine sordum.

Cevap şöyle: Televizyonunuz; o an aktif olan girişinde (AV1, AV3, AV3 ... gibi) ne tür bir ses var ise, (2.0, 2.1, DD, 5.1, 6.1, 7.1, DTS, sanal surround v.b) bu sese hiçbir müdahale yapmadan optik çıkışından verir.

Ne yazık ki değil. LG 42PQ6000 kodlu plazma tvye sahibim. Bizim teknik servisin böyle bir bilgisi yok ne yazık ki Buradaki arkadaşlara da başlığın altında sorum belki deneyebilen olur diye ama henüz onlardan da ses yok. Panel yeni nesil olduğu için bu özelliğe sahiptir diye düşünmekten başka çarem yok. Cihazı da ancak 2 ay sonra kurdurabileceğim. O zamana kadar merak için beklicem sanırım

Teşekkür ederim çabanız için.

1201 Mesaj
19 Eylül 2009; 13:52:02 

quote:

Panel yeni nesil olduğu için bu özelliğe sahiptir diye düşünmekten başka çarem yok. Cihazı da ancak 2 ay sonra kurdurabileceğim. O zamana kadar merak için beklicem sanırım

Televizyonumun teknik servisi her ne kadar "Televizyonunuz; o an aktif olan girişinde (AV1, AV3, AV3 ... gibi) ne tür bir ses var ise, (2.0, 2.1, DD, 5.1, 6.1, 7.1, DTS, sanal surround v.b) bu sese hiçbir müdahale yapmadan optik çıkışından verir. " demiş olsa da, yaptığım denemelerde bunun böyle olmadığını gördüm.

WD TV'nin, HDMI ile bir AV receiver'in HDMI girişine bağlandığında surround ses alınabilmesi de, Western Digital'in teknik desteğinden gelen "The WD TV only supports 2.0 channel audio at this time." cevabının doğru olmadığını gösterdi.

Bu konuda biraz daha araştırma yaptığımda, televizyonların pass thru yapamadıkları bilgisine ulaştım. Evet, televizyonlar, optik çıkışlarından surround ses verebiliyorlarmış ama bu ses eğer ki kendilerinin aldıkları yayınlardan, yani kendi tunerlerinden gelen sesler ise verebiliyorlar, HDMI üzerinden kendilerine gelen surround sesleri optik çıkışlarından surround olarak veremiyorlar. Bunun nedeni de; televizyonların teknik yetersizlikleri değil; bu gibi seslerin aktarılması konusundaki yasalarmış. Telif haklarına göre, bu sesler ancak bir kere aktarılabiliyorlarmış. Televiyonun bu sesi alıp kendi çıkışından aktarması, ikinci bir aktarım olarak kabul ediliyormuş ve bu aktarım için lisans ücreti ödemek zorunda kalıyorlarmış. Aktaran varsa da (ki, yok denecek kadar az olduğu söyleniyor) lisan ücreti ödenen modellermiş.

AVR yoksa, WD TV'nin optik çıkışını, ses sistemine bağlamaktan başka bir çözüm yokmuş gibi görünüyor.

257 Mesaj
24 Eylül 2009; 11:54:15 

Aslında bir bakıma mantıklı dediğiniz. Bir nevi köprü geçiş ücreti gibi birşey Ama bir bakıma da mantıksız, çünkü pass thru yapmak için illa sinyal ile gelen paketi analiz etmesine gerek yok tv'nin. Yani eğer tv'ye "sen sana gelen paketi bir incele, eğer çözebildiğin sinyal varsa çöz" gibi bir mantıkla gidiyorsa sinyal evet telif ücreti olması mantıklı, çünkü bu noktada tv sinyali incelerken bir yandan sinyal için bir işlem yapacak. Ama harici kaynaktan harici kaynağa giden bir sinyale TV mesela DD kodlarını çözüyor olsa bile (ki mesela benim TV, DD çözebiliyor) müdahale etmeden, çözemeye çalışmadan yollaması gerekir diye düşünüyorum. Açıkçası çok fazla içinde olmadığım bir konu, ancak basit bir anahtarlama yaparak bu sinyali iletmesi çok da zor değildir.

Bu arada forumlarda okuduğum kadarıyla pass thru yapabilen sistemler şu şekilde;

LG LH7000 serisi,
Samsung B650 serisi.

1201 Mesaj
24 Eylül 2009; 12:15:55 

Telif haklarına göre, bu sesler ancak bir kere aktarılabiliyorlarmış. Televizyonun bu sesi alıp kendi çıkışından aktarması, ikinci bir aktarım olarak kabul ediliyormuş ve bu aktarım için lisans ücreti ödemek zorunda kalıyorlarmış.

Bu bilgileri aldığım bazı kaynaklarda, bu kısıtlamanın sadece Avrupa ülkelerinde (dolayısıyla televizyonların Avrupa için üretilen modellerinde) olduğu söyleniyor ama doğruluğundan çok emin olamadım.

Bu arada, Western Digital'in teknik desteği ile yazışmalarım sürüyor, kendileri hala WD TV'nin, HDMI üzerinden surround ses iletmediğini inatla savunuyorlar.

Neyse, ben zaten işi optik bağlantıyla çoktan çözmüştüm ama yine de merak konusu oldu bu bende.

quote:

Aslında bir bakıma mantıklı dediğiniz. Bir nevi köprü geçiş ücreti gibi birşey Ama bir bakıma da mantıksız, çünkü pass thru yapmak için illa sinyal ile gelen paketi analiz etmesine gerek yok tv'nin. Yani eğer tv'ye "sen sana gelen paketi bir incele, eğer çözebildiğin sinyal varsa çöz" gibi bir mantıkla gidiyorsa sinyal evet telif ücreti olması mantıklı, çünkü bu noktada tv sinyali incelerken bir yandan sinyal için bir işlem yapacak. Ama harici kaynaktan harici kaynağa giden bir sinyale TV mesela DD kodlarını çözüyor olsa bile (ki mesela benim TV, DD çözebiliyor) müdahale etmeden, çözemeye çalışmadan yollaması gerekir diye düşünüyorum. Açıkçası çok fazla içinde olmadığım bir konu, ancak basit bir anahtarlama yaparak bu sinyali iletmesi çok da zor değildir.

Bu arada forumlarda okuduğum kadarıyla pass thru yapabilen sistemler şu şekilde;

LG LH7000 serisi,
Samsung B650 serisi.

257 Mesaj
24 Eylül 2009; 14:51:57 

quote:

Telif haklarına göre, bu sesler ancak bir kere aktarılabiliyorlarmış. Televizyonun bu sesi alıp kendi çıkışından aktarması, ikinci bir aktarım olarak kabul ediliyormuş ve bu aktarım için lisans ücreti ödemek zorunda kalıyorlarmış.

Bu bilgileri aldığım bazı kaynaklarda, bu kısıtlamanın sadece Avrupa ülkelerinde (dolayısıyla televizyonların Avrupa için üretilen modellerinde) olduğu söyleniyor ama doğruluğundan çok emin olamadım.

Bu arada, Western Digital'in teknik desteği ile yazışmalarım sürüyor, kendileri hala WD TV'nin, HDMI üzerinden surround ses iletmediğini inatla savunuyorlar.

Neyse, ben zaten işi optik bağlantıyla çoktan çözmüştüm ama yine de merak konusu oldu bu bende.

Benim TV Polonya menşeili, bu da demek oluyor ki pass thru konusunda problem yaşamam yüksek ihtimal.

WD neden bu konuda inat ediyor anlamış değilim, muhtemelen ortada bir yanlış anlama var, bahsettiğiniz şeyi ısrarla yanlış anlamakta diretiyorlar sanırım. HDMI girişli bir receiver WDTV'den DTS kodunu alıp çözebiliyorsa bu iş pratik anlamda bu iş bitmiş demektir. Siz de sanırım okumuştunuz bu tecrübeleri. Gerçekten garip bir durum, kendi cihazlarını tanımıyor olmaları pek de mantıklı değil.

Bu Sayfada da aynı konu konuşulmuş.

Deneme imkanım olsaydı denerdim ama benim ses sisteminde hdmi giriş yok ne yazık ki.

Bu arada az önce sizinle aynı dertten muzdarip olan birinin yazısını okudum. WD teknik servis bu olayı yapıyormuş genelde adamın söylediğine göre önce "hayır" diyorlarmış, ardından "ama biz denedik oldu" diyince onlar da "olabilir, biz test etmedik" diyorlarmış

Link

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zafer KURTULUŞ -- 24 Eylül 2009; 14:55:14 >

1201 Mesaj
25 Eylül 2009; 9:46:37 

quote:

Bu arada az önce sizinle aynı dertten muzdarip olan birinin yazısını okudum. WD teknik servis bu olayı yapıyormuş genelde adamın söylediğine göre önce "hayır" diyorlarmış, ardından "ama biz denedik oldu" diyince onlar da "olabilir, biz test etmedik" diyorlarmış

Link

Verdiğiniz linkteki june8 benim. Aynı konu orada da geçti.

12 Mesaj
7 Ekim 2009; 18:37:18 

Aynı sorun bende de vardı bende e-garete'ten "optik to coaxiyel" aldım.
WD nin optik çıkışını sony ses sistemi dz-860 a bağladım
Digirürk plusun optik cıkışını "optik to coaksiyele" bağladım.
Buradaki coaksiyel çıkışı sony ses dz-860 bağladım.
ve sorun çözüldü.
Çünkü Digitürk Plus standby da optik ses çıkışını kesiyor.
2 aydır bu sorun için uğraşıyordum
Tavsiye ederim.

17 Mesaj
12 Ekim 2009; 13:16:27 

WD TV DTS okumuyor sizce en uygun ses sistemi nedir?
Ses sistemi olsada coaxial bağlamak zorunda mıyız?

257 Mesaj
13 Ekim 2009; 10:08:08 

quote:

Orijinalden alıntı: aysalu

WD TV DTS okumuyor sizce en uygun ses sistemi nedir?
Ses sistemi olsada coaxial bağlamak zorunda mıyız?

WD TV Dts okumuyor demek yerine çözmüyor demek daha doğru bir tabir olur. En uygun ses sistemi de sizin kulağınıza en uygun sesi veren sistemdir. Elektronik marketlerde birçok sistem bulunuyor. DTS çözebilen, digital girişi bulunan tüm sistemler WD ile uyumlu. HDMI girişi olan bir ses sistemi ile de WD'den gelen DTSi çözebiliyorsunuz.

7 Mesaj
13 Ekim 2009; 19:18:33 

quote:

Ben de her seferinde yerimden kalkmamak için sonunda sorunu uzaktan kumandalı bir optik switch kullanarak çözdüm. Yerinden kalkmamanın bedeli biraz tuzlu oldu ama.

Sayın Ocaklılar,
Kullandığınız uzaktan kumandalı optik switch ile ilgili daha ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz?

1201 Mesaj
14 Ekim 2009; 8:43:19 

quote:

Orijinalden alıntı: decathlete
Sayın Ocaklılar,
Kullandığınız uzaktan kumandalı optik switch ile ilgili daha ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz?

http://amzn.to/rbZyJB

Amazon.com, Türkiye'ye elektronik ürün göndermiyor, bu nedenle ben oradan bir aracı ile getirtmek zorunda kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocaklilar -- 23 Eylül 2011; 14:10:20 >

7 Mesaj
14 Ekim 2009; 16:28:26 

quote:

http://tr.im/BJeH

Amazon.com, Türkiye'ye elektronik ürün göndermiyor, bu nedenle ben oradan bir aracı ile getirtmek zorunda kaldım.

Verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim.

1204 Mesaj
30 Ekim 2009; 11:47:42 

Merhabalar
Ben de WD TV sahibiyim. Yeni aldığım Denon AVR 1910 ile HDMı yoluyla bağladım WD'yi. Şimdi okuduklarımdan tereddüte düştüm, HDMI bağlantı yeter mi bana yoksa WD'nin optik çıkışından da AVR'nin optik girişine bağlantı mı yapmalıyım?
Tecrübeli arkadaşların değerli yardımlarını rica ediyorum, saygılarımla..

HTC One - HTC One X
Pioneer 428XD, Denon AVR-1910, Popcorn Hour C-200,
Wharfedale Crystal 2.40 Front, 2.10 Rear, 2 Centre,
Seagate FreeAgentXTreme 1.5 TB HDD, Seagate FreeAgentGo 320 GB HDD,
D-Smart Next 9900 CIS, Digiturk Plus HD, Logitech Harmony 785, HP Pavilion DV5000

1201 Mesaj
30 Ekim 2009; 11:56:29 

quote:

Orijinalden alıntı: blackice_serkan

Merhabalar
Ben de WD TV sahibiyim. Yeni aldığım Denon AVR 1910 ile HDMı yoluyla bağladım WD'yi. Şimdi okuduklarımdan tereddüte düştüm, HDMI bağlantı yeter mi bana yoksa WD'nin optik çıkışından da AVR'nin optik girişine bağlantı mı yapmalıyım?
Tecrübeli arkadaşların değerli yardımlarını rica ediyorum, saygılarımla..

WD TV'nin ses çıkışını Digital yapın, AVR'nizden DD ve DTS sesleri alabiliyorsanız başka bir bağlanyıya gerek yok demektir.

1204 Mesaj
30 Ekim 2009; 12:02:22 

Sn. ocaklilar
Aslında dün denediğim DTS sesli bir mkv'de WD'nin option tuşu ile 2.ses olarak sakladığım digital sesi seçtim. AVR'den ses alabildim böylece. Sizin kast ettiğiniz de WD'nin option tuşu ile seçmek midir, yoksa başka bir menüde digital ses seçeneği vardır? Veya AVR olmadan duyamadığım digital sesi şimdi duyuyorsam sorun otomatikman kalkmış mıdır?
Teşekkürler ilginiz için..

HTC One - HTC One X
Pioneer 428XD, Denon AVR-1910, Popcorn Hour C-200,
Wharfedale Crystal 2.40 Front, 2.10 Rear, 2 Centre,
Seagate FreeAgentXTreme 1.5 TB HDD, Seagate FreeAgentGo 320 GB HDD,
D-Smart Next 9900 CIS, Digiturk Plus HD, Logitech Harmony 785, HP Pavilion DV5000

1201 Mesaj
30 Ekim 2009; 12:11:57 

quote:

Orijinalden alıntı: blackice_serkan

Sn. ocaklilar
Aslında dün denediğim DTS sesli bir mkv'de WD'nin option tuşu ile 2.ses olarak sakladığım digital sesi seçtim. AVR'den ses alabildim böylece. Sizin kast ettiğiniz de WD'nin option tuşu ile seçmek midir, yoksa başka bir menüde digital ses seçeneği vardır? Veya AVR olmadan duyamadığım digital sesi şimdi duyuyorsam sorun otomatikman kalkmış mıdır?
Teşekkürler ilginiz için..

WD TV'nin ses ayarları bölümündeki ses çıkışı Digital olartak seçilmeli (Stereo değil). Sizinki muhtemelen Digital olarak seçilmiştir, ama yine de bir kontrol edin.

.mkv'den seçtiğiniz kanalın içeriği DD veya DTS ise ve siz bu sesi AVR'den dinlerken DD/DTS ses alabiliyorsanız sorun yok demektir. AVR'nin üzerinde Dolby Digital veya DTS ses verdiğine dair yanan ışıklı göstergeler varsa oradan da kontrol edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocaklilar -- 30 Ekim 2009; 12:13:02 >

2388 Mesaj
30 Ekim 2009; 15:46:34 

WD HD TV kendi içerisinde ses codec yok ise zaten avr bu işi çözeceğinden ekranında verdiği sesi gösterir.Eğer çözüyor ise o zaman ses ayarlarından(WD nin)bitstream ile avr ye çözdürülerek aynı sonuca gidilebilir.Ama HDMi HD sesleri dahi aktarabilen bir baglantı türü.Bu yüzden ilave baglantı lüzumsuz olur.He ama sesi optikden avr ye baglarsın görüntüyü pio ya işletirsin o zman hdmi avr den direk yv ye alıp,sesi optik ile avryi wd hd tv ye aktarırsın.

BF Serisi icin PSN :Waffen-SStaffel / Gran Turismo 5-6 icin PSN :DGRLI

1237 Mesaj
11 Temmuz 2011; 19:01:13 

wd tv live dan,mp3 lerinizi ses sisteminden nasıl dinliyorsunuz merak ediyorum? bende wd tivi 5+1 ses sistemine jazz marka decoder ile bağlı..ve normal divx il mp3 parçalarını 5+1 den alamıyor,sadece tv den alıyorum..bunun bi çözümü var mıdır?

oyunkopat
http://www.flickr.com/photos/enesemre/

28 Mesaj
29 Aralık 2011; 13:42:27 

Bugün test ettim.

HDMI ile; WD Live'dan çıkış alıp, Pio 921 amfiye bağlayarak bütün ses formatlarını ilettiğini gördüm.
Optik çıkış kullanmama gerek kalmadı. HDMI kablo bu transferi gerçekleştiriyor. Sadece Görüntü ve Ses ayarları menusunden HDMI ile sesin iletişlmesini seçip, formatları seçmek gerekir.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Ses Sistemleri » Ev Sinema Ses Sistemleri » HDMI ve Optik Bağlantı kullanarak; WD TV, TV, Ses Sistemi, Uydu Receiveri bağlamak?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.355