Şimdi Ara

ATi Radeon HD 5850 ve 5870'in fiyatları açıklandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
0
Favori
12.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Endüstrinin DirectX 11 destekli ilk ekran kartları olarak lans edilen Raden HD 5800 serisi için fiyat bilgileri de netleşiyor. 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan RV870 GPU'sunn güç vereceği Radeon HD 5850 ve 5870 modellerinde 1GB GDDR5 bellek kullanımının standart olacağı ancak Radeon HD 5870 modeli için firmanın 2GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip ikinci bir varyasyon daha tanıtacağı belirtiliyor.

Elimize ulaşan bilgilere göre resmi satışına 22 Eylül ile birlikte başlanacak DirectX 11 destekli yeni nesil ekran kartlarından Radeon HD 5870 modelinin 1GB GDDR5 bellekli versiyonunun 399$, 2GB GDDR5 belllekli versiyonun ise 449$ seviyesinden lanse edileceği, bir alt model olan Radeon HD 5850'nin ise en azından ilk etapta sadece 1GB GDDR5 bellek seçeneği ile 299$ seviyesinden satışa sunulacak.

• Nihayet hakkani fiyatlar. Nvidia'nın biraz burnu sürtülsün :)
  • fiyatların iyi olup olmadıgını performanstan sonra baksak daha iyi olurr
  • 5850 300 dolar gelene kadar 350 dolar yeni çıktı kazığıda eklenince 550 li,raya civarı oluyor ki ati nin f/p durumuna tamamen ters... 550 liraya al 2 ay sonra 300 liraya düşsün yeni kart alacakların kesinlikle nvidia yı bekelemsi lazım yoksa fena düdükleyecekler milleti...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

5850 300 dolar gelene kadar 350 dolar yeni çıktı kazığıda eklenince 550 li,raya civarı oluyor ki ati nin f/p durumuna tamamen ters... 550 liraya al 2 ay sonra 300 liraya düşsün yeni kart alacakların kesinlikle nvidia yı bekelemsi lazım yoksa fena düdükleyecekler milleti...

bu yoruma tamamen katılıyorum.nvidia kartlar piyasaya çıkıp bu kartları ucuzlatmadan kart alınmaz.
  • quote:

bu yoruma tamamen katılıyorum.nvidia kartlar piyasaya çıkıp bu kartları ucuzlatmadan kart alınmaz.

Peki ya nvidia performans olarak ATI'yi geçemezse. O zaman bu söyledikleriniz çöğe gider ;)
  • Nvidia ATI'yi geçemezse fiyatlar düşmez, hangi firma önde ise onun fiyatları yüksek oluyor, kural böyle.
    Yapacak birşey bekleyip göreceğiz.
  • Ya bunlar çıksında HD 4XXX serisi ve GTX leri her halükarda düşürecekler işte bence asıl güzellik eski kartlarda olacak şöyle 350 liray GTX 275 alsak yada 300 liraya HD 4890 daha ne isterim....

ATI yine fiyat olarak alışılmış politikasını bu nesildede sürdürdü, şaşırmadım fiyat beklentilerim zaten o civarda belki biraz daha üzerinde olabilirdi.. Kesinlikle NVIDIA eskisi gibi at koşturamyacak kamyonla para koparamayacak bilinçli kullanıcıdan....
  • quote:

eskiden oyun kartları fiyatları bu kadar astronomik fiyatlara satılmazdı

Komiksin. 8800 ultra ne kadardı ?????

Cevap: 1000usd!
  • 512MBlık HD5850 çıkacak mı acaba?Böyle bir bilgi var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TURK-ŞAD

Ya bunlar çıksında HD 4XXX serisi ve GTX leri her halükarda düşürecekler işte bence asıl güzellik eski kartlarda olacak şöyle 350 liray GTX 275 alsak yada 300 liraya HD 4890 daha ne isterim....

ATI yine fiyat olarak alışılmış politikasını bu nesildede sürdürdü, şaşırmadım fiyat beklentilerim zaten o civarda belki biraz daha üzerinde olabilirdi.. Kesinlikle NVIDIA eskisi gibi at koşturamyacak kamyonla para koparamayacak bilinçli kullanıcıdan....

350 liraya zaten GTX275 var
    http://www.deveyuku.com/Scripts/prodView.asp?idCategory=27394&idproduct=150464

• HD 5870 2GB 449$
    HD 5870 1GB 399$
    HD 5850 1GB 299$

GTX295 560$
    GTX285 390$ (en ucuz)
    GTX275 280$ (en ucuz)
    GTX260 188$ (en ucuz)

gorunen o ki, bu 5000 serisi ATI ekran kartlari ne performansina laf ettirecek kadar pahali, ne de fiyatina laf ettirecek kadar performansiz...

HD 4890 2GB 296$ diye dusunecek olursaniz, 5850'nin bu fiyattan devam ettigini gorursunuz...5850 ila 4890 yakin performans sergilerlerse iste o zaman ATI gercekten yapmis derim...
  • Bilgisayarda oyun oynamak anlamsız bir lüxe dönüştü.

bundan 12-13 sene önce bilgisayarını satıp ps1 almıştı arkadaşım. ne kadar doğru iş yaptığını 12 sene sonra anlıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

Bilgisayarda oyun oynamak anlamsız bir lüxe dönüştü.

bundan 12-13 sene önce bilgisayarını satıp ps1 almıştı arkadaşım. ne kadar doğru iş yaptığını 12 sene sonra anlıyorum.

bılgısayarda oyun oynamak anlamsız degıl..bunun bırcok nedenı var...kısaca sıralayayım...

1. mouse gerektıren oyunların hıcbırı ps te yok fps-tps-stratejı tutkunları ıcın bu onemlı detay
    2.grafık kalıtesı olarak pcler pslerın tamamından cok cok ustun durumda
    3.bılgısayar oyunları netten cekılebılıyo ama ps3 un bır oyunu 150 tl yanı vga parası

vs vs

kısaca hangı platformda olursa olsun oyun oynamak bır luks
  • Oyun sadece En üst kartlar ile mi oynanıyor arkadaşlar. Bu gün 4850 ile hangi oyunu oynayamıyorsunuz?
  • ben onu bunu bilmem oyun dediğim zaman aklıma xbox'lar geliyor hele şu yeni nesil leri yokmu bir araştırın süper olacak....hem bu kadar paraya ekran kartı mı alınır kafayı mı yediniz ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: Towarscke

HD 5870 2GB 449$
    HD 5870 1GB 399$
    HD 5850 1GB 299$

GTX295 560$
    GTX285 390$ (en ucuz)
    GTX275 280$ (en ucuz)
    GTX260 188$ (en ucuz)

gorunen o ki, bu 5000 serisi ATI ekran kartlari ne performansina laf ettirecek kadar pahali, ne de fiyatina laf ettirecek kadar performansiz...

HD 4890 2GB 296$ diye dusunecek olursaniz, 5850'nin bu fiyattan devam ettigini gorursunuz...5850 ila 4890 yakin performans sergilerlerse iste o zaman ATI gercekten yapmis derim...

5850 4890 performansı verirse felan geçelim bunları bu kartları mıllet dx11 diye alacak dx11 performansları onemlı yenı serı cıkarıp 4890 performansında 4890 fıyatında kart cıkarırlarsa yuzlerıne tukurmek lazım derim. herşey var performans testleri yok. hepimiz bılıyoruz kı su an ve 6 ay boyunca belkı daha fazla bu akrtlara kımsenın ıhtıyacı olmayacak. 4870-gtx260 lar her oyuna fazlasıyla yetıyor. bence bu akrtı gelır gelmez alan adamın ya parayı harcayacak yerı yoktur yada dunyadan haberı...

şu kartları fıyatları bırde cıkan oyunları gordukçe konsol alasım gelıyor. iş güç olmasa sırf oyun oynasam asla ekran kartımı değiştirmezdim orta halli bir kart alır 3-4 sene kullanırdım. piyasada oyun yok onlarca kart var.

ayrıca arkdaşın verdiği linke bakarsan gtx275 350 lira 280 dolar değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 10 Eylül 2009; 13:43:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hectorbulut

ben onu bunu bilmem oyun dediğim zaman aklıma xbox'lar geliyor hele şu yeni nesil leri yokmu bir araştırın süper olacak....hem bu kadar paraya ekran kartı mı alınır kafayı mı yediniz ???

Yedik var mı?
  • Ati de crossfire verim meselesinden dolayı kart 4870x2 den daha hızlı olacaktır. Fakat çıkış fiyatı yüksek. Anlaşılan dx11 in kaymağını Ati yemek istiyor ve fiyatları yüksek tutmuş.
  • ati fiyatlar konusunda beni hayal kırıklığına uğrattı.

şimdi gt300 ler 600 dolardan girer artık piyasaya
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.