Şimdi Ara

Ve ATi Radeon HD 5870 gün ışığına çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
0
Favori
14.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD-ATi'nin kullanıcılar tarafından merakla beklenen DirectX 11 destekli yeni nesil ekran kartları için geri sayım sona eriyor. Bugün yapılacak uluslararası tanıtım etkinliği ile firma, 40nm üretim teknolojisiyle hazırladığı DirectX 11 destekli yeni modellerinin üzerindeki örtüyü kaldıracak. Düzenlenecek etkinlik kapsamında, Cypress kod adını taşıyan RV870 GPU'sunun kullanıldığı Radeon HD 5850 ve 5870 modellerinin tanıtılması beklenirken, resmi duyurudan önce Radeon HD 5870 modeline ait görseller de gün ışığına çıktı.

5GHz'de çalışan 1GB GDDR5 bellek ile geleceği belirtilen Radeon HD 5870, AMD-ATi'nin tek grafik işlemcili en uzun modellerinden birisi olacak gibi görünüyor. Mühendislik örneği olmasından dolayı tasarım anlamında oldukça sade bir yapıya sahip olan kart, zengin bağlantı özellikleriyle dikkat çekmeyi başarıyor zira kartın üzerinde iki adet DVI konnektörü ile birlikte DisplayPort ve HDMI ara birimlerine de destek sunuluyor. Yüksek hızlı bellek yongaları ve VRM biriminin soğutulması için arka plaka kullanılan mühendislik örneği model ayrıca Siyah renkli PCB kullanıyor.

AMD-ATi'nin performans segmentindeki yeni temsilcisi Radeon HD 5870'in bir alt model olan Radeon HD 5850 ile birlikte gün içerisinde tanıtılması bekleniyor.

• fx biraz geciktin
  • Fiyat konusunda kesin bir bilgi var mı acaba?
  • aa bugün 10 eylül di mi ? Valla 2 gr aklımda değildi, neyse fx57 sormak istediğim bişey var. Yapılan tanıtımı canlı veren kanal, site vs.. biliyor musunuz? (Türkiye saati ile kaçta olur)
  • Bakalım bekleneni verecekmi.Nasıl bir performans sergileyecek.Nvidia karşılık olarak üstüne çıkabilecekmi.Sonbahar ayı yine çetin geçecek
  • tabut gibi
  • Anaa Batmobil
  • @borneon

Valla helal olsun :) Süper bir benzetme, gülmekten öldüm :)))
  • Hakkaten uzunmuş kart 40nm ve bukadar büyük ne koydular bunun içine:) İnş. 384bit çıkar.
  • hakikatten alıştığımız ati görüntüsünden çok uzak inşallah performansı ile bu eksisini artıya çevirir
  • işte beklenilen haber buydu
    performans testlerini 4 gözle bekliyorum.
    fakat bişi dikatimi çekti...
    son resimde. sağ tarafta bişey kapatlmş gibi?(yoqsa piant ten kurcalama mı :S)
  • tekrar baktımda bi üsteki resme dikat etmememişim :D seri numarası kapatılmiş :P bilginize..
  • görüşünüşü karizma kaç aydır bugünü bekliyorum,inşallah ati yüzüne gözüne bulaştırmaz bu işi.Herkesi umutlandırdı gözlerinizie inanamayacaksınız diye
  • kütük gibi maşallah :D bakalım performansı nasıl?
  • tasarım çok kötü
  • Tasarımın iyi olmasını beklememek lazım. Zira mühendislik örneği, adamlar süslemeden soğutsun diye hazırlamışlar. Tasarım olarak nVidia'yı andırıyor gibi geldi bana. Sonraki zamanlarda daha farklı modeller de çıkacaktır.

Öte yandan arka kısmı da kapatıyor oluşu hoşuma gitti. 5GHz bellekler ise olması gereken idi. Son olarak da maşallah diyeyim boyuna. Benim kasaya sığmayacağı kesin gibi. Baht işte...
  • Ben hala merak içersindeyim, gözlerimize inanamayacağımız şey ne çıkacak acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolga*

aa bugün 10 eylül di mi ? Valla 2 gr aklımda değildi, neyse fx57 sormak istediğim bişey var. Yapılan tanıtımı canlı veren kanal, site vs.. biliyor musunuz? (Türkiye saati ile kaçta olur)

bir turlu emekli olamadigim icin almayi dusunmuyorum ama netten canli yayin yapan bir yer olsa izlemek isterdim dogrusu ancak oyle bir haber bilgi bulamadim.sitesinden vermesi lazim gemi kiralamayi akil ediyorlar bunu akil etmedilerse bisi diyemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: borneon

Anaa Batmobil

Kartın uzunluğundan dolayı olsa olsa Battalmobil olur bu.
    Şaka bir yana tüm detaylarını açıklasalarda öğrensek, sıkıldık artık magazin haberlerinden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FasTBoY -- 10 Eylül 2009; 2:32:51 >
  • Büyük gün.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.