Şimdi Ara

## MOZİLLA FİREFOX + EN İYİ EKLENTİLER ## Ana Konu ## (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.945
Cevap
54
Favori
325.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gunship

Tema yerine Personas kullanıyorum tavsiye ederim.

## MOZİLLA FİREFOX + EN İYİ EKLENTİLER ## Ana Konu ##
    gTranslate
    Google çeviri hizmetini firefox'da daha rahat kullanılmasını sağlıyor.Eklentiyi kurduktan sonra ingilizce içerikli herhangibir metin ve ya kelimeyi seçip sağ tıklıyoruz.Açılan menüden en altta bulunan Translate'nin üzerine gelip seçtiğimiz metnin çevirimini görebiliriz.
    Not:İstersek çeviri dil ayarlarını yapabilirsiniz.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/918

Omnibar
    Benim favori eklentilerimden biri.Firefox'da bulunan arama motorunu adres çubuğuna entegre etmemizi sağlıyor.Ayrıca şu adrestenhttp://mycroft.mozdev.org/ sitelerin arama motorlarını bularak firefox ekleyebilmekteyiz.
    Örneğin eklediğimiz youtube'nin arama motorunu omnibarda kullanmak için öncelikle adres çubuğuna @youtube aranan kelime veya @y aranan kelime yazıp giriş yaptığımızda youtube'de yazdığımız kelimenin sonuçları karşımıza çıkar.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/8823

Personasta güzel evet ama sadece Default temada çalışmasını sevmedim.

gtranlate de Türkçe dili göremedim varmı? Bende ImTranslator eklentisini kullanıyorum çeviri için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByAdmin

quote:

Tema yerine Personas kullanıyorum tavsiye ederim.

gTranslate
    Google çeviri hizmetini firefox'da daha rahat kullanılmasını sağlıyor.Eklentiyi kurduktan sonra ingilizce içerikli herhangibir metin ve ya kelimeyi seçip sağ tıklıyoruz.Açılan menüden en altta bulunan Translate'nin üzerine gelip seçtiğimiz metnin çevirimini görebiliriz.
    Not:İstersek çeviri dil ayarlarını yapabilirsiniz.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/918

Omnibar
    Benim favori eklentilerimden biri.Firefox'da bulunan arama motorunu adres çubuğuna entegre etmemizi sağlıyor.Ayrıca şu adrestenhttp://mycroft.mozdev.org/ sitelerin arama motorlarını bularak firefox ekleyebilmekteyiz.
    Örneğin eklediğimiz youtube'nin arama motorunu omnibarda kullanmak için öncelikle adres çubuğuna @youtube aranan kelime veya @y aranan kelime yazıp giriş yaptığımızda youtube'de yazdığımız kelimenin sonuçları karşımıza çıkar.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/8823

Personasta güzel evet ama sadece Default temada çalışmasını sevmedim.

gtranlate de Türkçe dili göremedim varmı? Bende ImTranslator eklentisini kullanıyorum çeviri için.

Evet tek dezavantajı o umarım yakın zamanda diğer temalara uygun olur.
    Dil çevirimi için türkçe mevcut.Ama eklenti açıklamaları ingilizce malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByAdmin

Evet FF den bahsediyorum, Opera 10.50 son sayfasından ss eklediğim. İkiside mause orda iken alındı.

1.de forum.donanimhaber.com##TABLE#DHTEXT ekli iken sadece reklam olan yazının kırmızı olmasını gösteriyor ama reklamı göstermyor.

2.dede forum.donanimhaber.com##TABLE#DHTEXT ekli değilken kelime reklamları açık.

Ben diyorumki yazıyıda kırmızı göstermesin orda kelime reklamı olduğunu hiç görmeyelim, renkten anlaşılıyor bu şekilde reklam olduğu.

O yazılar kırmızı görünmesin derseniz benim yaptığımı yapabilirsiniz. Bildiğiniz gibi aşağıdaki 1. resimdeki ABP simgesinden Gizlenecek öğeyi seç e tıklayıp sonra ss nı verdiğiniz sayfadaki "araç" yazısının üstüne tıklarsınız. Şimdi 2. resimde görüldüğü gibi artık burada yazılı olan "araç" kelimesindeki reklam kaybolacak, kaybolacak ama yazının renginden başka kendisi de kayboluyor o başka tabii ki.

Bu 2. resimdeki gibi kelimeleri engellersek bu reklam kelimelerinden başka dh sayfa üst ve altlarında bulunan sayfa numaraları yazıları da kayboluyor. Bu nedenle ben bunları tam olarak engellemiyor sizin yazdığınız gibi sadece renkli görünüp reklamı göstermemesini tercih ediyorum.

/>

/>
  • Arkadaşlar sitelerdeki flashları engelliyorum fakat engellediğim flashların üstünde F harfi cıkıyor bunuda komple nasıl engellerim ??

• quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

Arkadaşlar sitelerdeki flashları engelliyorum fakat engellediğim flashların üstünde F harfi cıkıyor bunuda komple nasıl engellerim ??

Neyle engelliyorsunuz..
  • Arkadaşlar keyfe keder bir sorunum var. Aşağıdaki ss da göreceğiniz üzere pencerenin en altında sağ köşede 3 tane eklenti simgesi var.

1. Gmail Notifier
    2. Webmail Notifier
    3. QuickpageZoom

Bunların en sağ taraftan sola doğru 1, 2, 3 şeklinde sıralanmasını istiyorum ama gördüğünüz gibi bunlar 1, 3, 2 şeklinde yerleşiyorlar. Ne yaptıysam istediğim şekilde yerleştiremedim. Tek tek kaldırdım, hepsini kaldırdım tekrar kurdum ama sonuç alamadım. İşin garibi de başka bir pc de istediğim gibi sıralanmış durumda. Hatta bu pc den MozBackup la ff yedeği alıp bu pc ye yükledim sonuç yine değişmedi. Bu konuda yapabileceğim birşey var mı..

• quote:

Orijinalden alıntı: Egé

Arkadaşlar keyfe keder bir sorunum var. Aşağıdaki ss da göreceğiniz üzere pencerenin en altında sağ köşede 3 tane eklenti simgesi var.

1. Gmail Notifier
    2. Webmail Notifier
    3. QuickpageZoom

Bunların en sağ taraftan sola doğru 1, 2, 3 şeklinde sıralanmasını istiyorum ama gördüğünüz gibi bunlar 1, 3, 2 şeklinde yerleşiyorlar. Ne yaptıysam istediğim şekilde yerleştiremedim. Tek tek kaldırdım, hepsini kaldırdım tekrar kurdum ama sonuç alamadım. İşin garibi de başka bir pc de istediğim gibi sıralanmış durumda. Hatta bu pc den MozBackup la ff yedeği alıp bu pc ye yükledim sonuç yine değişmedi. Bu konuda yapabileceğim birşey var mı..

/>

Organize Status Bar
    https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1759
    Eklentiyi kurduktan sonra Araçlar>Eklentiler>Organize Status Bar ayarlarına giriyoruz.Açılan pencerede yanda bulunan durum çubuğunda mevcut simgelerin adları yazıyor.Herhangibirine tıklarsan seçtiğin simge sarı renk ile gösteriliyor.Simgeyi seçtikten sonra aşağı taşı veya yukarı taşı ile konumunu değiştirebilirsin.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar keyfe keder bir sorunum var. Aşağıdaki ss da göreceğiniz üzere pencerenin en altında sağ köşede 3 tane eklenti simgesi var.

1. Gmail Notifier
    2. Webmail Notifier
    3. QuickpageZoom

/>

Organize Status Bar
    Eklentiyi kurduktan sonra Araçlar>Eklentiler>Organize Status Bar ayarlarına giriyoruz.Açılan pencerede yanda bulunan durum çubuğunda mevcut simgelerin adları yazıyor.Herhangibirine tıklarsan seçtiğin simge sarı renk ile gösteriliyor.Simgeyi seçtikten sonra aşağı taşı veya yukarı taşı ile konumunu değiştirebilirsin.

İşte yine FF un güzelliği benimde bazen bu şekilde düzenlemeye gitmek istediğim oluyor bak yie eklentiyle çözüme kavuştuk
  • arkadaşlar.
    herşey iyi güzel de bu fırefox un ilk açılışta 30-40 saniye geç açılması sorununa bir çözüm öneriniz varmı.
    yıllardır fırefox kullanıyorum ama bir türlü hızlı açma için bir çözüm bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinoplu52

arkadaşlar.
    herşey iyi güzel de bu fırefox un ilk açılışta 30-40 saniye geç açılması sorununa bir çözüm öneriniz varmı.
    yıllardır fırefox kullanıyorum ama bir türlü hızlı açma için bir çözüm bulamadım.

Bir minik uygulama Windows'un başlangıcında Firefox için gerekli bileşenleri hafızaya alıyor ve bizi bu ilk açılış bekletmesinden kurtarıyor, dolayısıyla Firefox'umuz ilk açılışta hızlı açılmış oluyor.

Linkteki Firefox Preloader'i indirip kuruyosunuz, hiçbir ayar yapmadan artık firefox simgesine bastığınız an firefox açılıyor.

http://sourceforge.net/projects/ffpreloader/
  • quote:

Organize Status Bar

Çok teşekkürler, elinize sağlık. Firefox u firefox yapan işte bunlar. Bu eklentiyi ilk defa duyuyorum, gerçekten mükemmel..
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedman

@Egé
    **** plus ,greasemonkey ve stylish e bu kodları ekle

forum.donanimhaber.com##TABLE#Table11
    forum.donanimhaber.com##TABLE#backtable
    forum.donanimhaber.com##TR[valign="top"]:first-child
    forum.donanimhaber.com##TD[width="135"]
    forum.donanimhaber.com##*[width="125"][valign="top"][align="right"]
    forum.donanimhaber.com##TABLE#Table5

127.0.0.1 content.pop6.com
    127.0.0.1 banners.getiton.com
    127.0.0.1 reklam.softreklam.com
    127.0.0.1 d.reklamz.com
    127.0.0.1 pagead2.googlesyndication.com
    127.0.0.1www.reklam.im
    127.0.0.1www.gallendor.net
    127.0.0.1www.reklamstore.com
    127.0.0.1 adstest.reklamstore.com
    127.0.0.1 popup.softreklam.com
    127.0.0.1 inode.adtech.com.tr
    127.0.0.1 adserver.mynet.com
    127.0.0.1 ad.donanimhaber.com
    127.0.0.1 ad.reklamport.com
    127.0.0.1 gtr.softreklam.com
    127.0.0.1 js.softreklam.com
    127.0.0.1 kelimereklam.donanimhaber.com

arkadaşım cok teşekkür ederim ben bu kodları crome a yaptım oldu.. şimdi hic bir reklam görmüyorum..

kotalı kullanıcıyım dh ya girmeye bıle korkar olmuştum bu şekilde süper oldu..ekran genişledi filan:)) emeğine sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: <flame>

arkadaşım cok teşekkür ederim ben bu kodları crome a yaptım oldu.. şimdi hic bir reklam görmüyorum..

kotalı kullanıcıyım dh ya girmeye bıle korkar olmuştum bu şekilde süper oldu..ekran genişledi filan:)) emeğine sağlık

Evet Chrome de de a d b l o c k eklentisi olduğu için aynı sonuç alınabiliyor, daha önce de belirtmiştim.

quote:

Bende sadece A d B l o c k plus kurulu, verdiğiniz kodları buraya ekledim, oldu sanıyorum. Çok teşekkürler, elinize sağlık..

İlave; Bunlar Chrome a d b l o c k ta da aynı şekilde işe yarıyor, bir de bunun için olmak üzere tekrar teşekkür ediyorum..
  • quote:

quote:

Evet Chrome de de a d b l o c k eklentisi olduğu için aynı sonuç alınabiliyor, daha önce de belirtmiştim.

quote:

Bende sadece A d B l o c k plus kurulu, verdiğiniz kodları buraya ekledim, oldu sanıyorum. Çok teşekkürler, elinize sağlık..

İlave; Bunlar Chrome a d b l o c k ta da aynı şekilde işe yarıyor, bir de bunun için olmak üzere tekrar teşekkür ediyorum..

arkadaşım senin yorumu görmemişim

aynı eklenti crome da da olduğu için bi deneyim dedim oldu:))

sen belirtmişsin ilk tamam ama ben kendi kendime buldum napalım hıh
  • quote:

arkadaşım senin yorumu görmemişim

aynı eklenti crome da da olduğu için bi deneyim dedim oldu:))

sen belirtmişsin ilk tamam ama ben kendi kendime buldum napalım hıh

Sorun değil arkadaşım, ben de sizin dediğinizi teyit etmek için tekrar yazmıştım, amaç yararlanmak isteyenlere durumu belirtmek..

Bu arada yaş kaç.. ( )

Şaka şaka, kaç olursa olsun hepimizin amacı paylaşım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 11 Mart 2010; 16:08:03 >
  • Arkadaşlar Coral IE Tab eklentisinin yeni versionunda değişiklikler yapılmış. 1.80.20100224 ve 1.81.20100304 Version larında önceki bildiğimiz ve güncellenmediği için kullanamadığımız IE Tab eklentisi gibi çalışma özelliği eklenmiş. Aşağıdaki ss da göreceğiniz gibi Coral IE Tab Mode seçeneği eklenmiş. Burada Classic Mode işaretlerseniz aynı önceki IE Tab eklentisi gibi çalışıyor. Ben bu eklentiyi sadece Akbank internet şubesi için kullanıyordum ve IE Tab güncellenmediği için ie kullanmak zorunda kalıyordum. Bu Classic Mode ile her 2 versionda gerçekten ie tab gibi çalışıyor ve hiçbir sorun olmuyor, ilgilenen arkadaşlara tavsiye ederim..

Şu anda verilen resmi version 1.80.20100224 ;

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/10909

Son güncellenen ama resmi olarak verilmeyen deneme versionu 1.81.20100304 ;

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addons/versions/10909

• @Egé

Evet bende ie tabı akbank ve avea için kullanıyorum, o ayarı bende görmüştüm pek dikkat etmedim ama Advanced Mode kısmının yanındakilerden anladığım Ad block un burdada çalıştığı ve Cook leri kaydettiği bende onu işaretledim ama pek ad block işe yaramıyo ya ben yanlış anladım yada pek becerememişler.
  • ByAdmin

Coral IE Tab Akbank int. şubesinde aynen önceki ie tab gibi hiç sorunsuz çalışıyor. Avea " online işlemler" ise ff ile açılabiliyor ve işlem yapılabiliyor ama sanırım siz bayi vb işlemleri için kullanıyorsunuz.

Siz yanlış hatırlamıyorsam chrome topiğinde, chrome de sekmelerin adres çubuğunun altında açılıp açılmayacağını sormuştunuz.

Bende şimdi bu konuda bilgisi olan arkadaşlara tam tersi firefox da bir eklenti ile sekmelerin aşağıdaki ss da görüldüğü üzere chrome gibi en üst çubukta açılıp açılmayacağını soruyorum.

• quote:

ByAdmin

Coral IE Tab Akbank int. şubesinde aynen önceki ie tab gibi hiç sorunsuz çalışıyor. Avea " online işlemler" ise ff ile açılabiliyor ve işlem yapılabiliyor ama sanırım siz bayi vb işlemleri için kullanıyorsunuz.

Siz yanlış hatırlamıyorsam chrome topiğinde, chrome de sekmelerin adres çubuğunun altında açılıp açılmayacağını sormuştunuz.

Bende şimdi bu konuda bilgisi olan arkadaşlara tam tersi firefox da bir eklenti ile sekmelerin aşağıdaki ss da görüldüğü üzere chrome gibi en üst çubukta açılıp açılmayacağını soruyorum.

/>

Tabs On Top eklentisi ile yapılabiliyor.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/13091
  • 1-2 defa sıkıntı olmuştu Aveada (Online işlemler) ondan sonra ie de kullanmaya başladım deneyeyim bakalım.

Birde bu Online işlemler yada İnternet şubesi gibi bazı siteler yeni pencerede farklı bir şekilde açılıyor, bunun yeni sekme gibi açılmasını sağlayabilrmiyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByAdmin -- 12 Mart 2010; 14:06:03 >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.