Şimdi Ara

## MOZİLLA FİREFOX + EN İYİ EKLENTİLER ## Ana Konu ## (139. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.945
Cevap
54
Favori
325.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler Firefox'a yeni geçtim çok basit bir sorunum var , sayfaları açarken kült sayfalar harinç sayfa simgesi çıkmıyor.

Mesela Facebook açtığımda üst sayfa kutusunda simge var ama dh'yı açtığımda simgeyok. Bunu nasıl çözebilirim ?

İkinci sorunum ise ; sık kullandığım sayfaları ayrı bi' listeye arada lazım olan sayfaları ayrı bi' listeye yerleştirmek istiyorum ( Operadaki gibi) . Nasıl yapabilirim ?

Gözlük simgesi var basıyorum hata veriyor.

Win8

2 gb ram

Netbook kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zendo -- 24 Temmuz 2014; 23:51:54 >

• quote:

SpeedyFox, Firefox, Skype, Chrome, Chromium, Thunderbird programlarının ilk açılış ve sonrasındaki hızlarını 3 kata kadar artırmayı amaçlayan ücretsiz bir programdır. SpeedyFox ilgili programların profil veritabanlarında zamanla oluşan bölünmeleri (fragmantasyon) güvenli bir şekilde tekrar elden geçirerek (birleştirerek) çalışma performanslarını artırır.
  • i7'li, ssd'li dizüstü kullanmama rağmen hala yer yer donmalar yaşıyorum.
    firefox'nu tüm sürümlerini alfa,beta ve asıl kararlı sürümlerini ayrıca 64bit versiyonu olan cyberfox kullanmama rağmen yine yaşıyorum yine yaşıyorum.
    eklentilerin hepsini devredışı bırakarak kullandığım da oluyor ancak o zamanlarda bile donmalar yavaşlamalar oluyor.
    ben ki 1.5 sürümünden beri yılmadan usanmadan firefox kullanıyorum.
    yazık ediyorsun firefox, yazık...
    diğerlerinin ya yerimleri yönetimi ya da eklenti konusu sıkıntılı. bırakamıyorum da seni.
  • beyler mozilla thunderbird mail programı kuallnıyorum 60 adet mail adresim var ama sıralası karısık bunu nasıl alfabye gore sıralaabılrım ???
  • Arkadaşlar mozillada video izlerken arada teklemeler oluyor yani böyle arada görüntü bi saniyeliğine felan kitleniyor gibi bişey, diğer tarayıcılarda sorun yok, son sürümü kullanıyorum, sorun ne olabilir ?
  • Aynı sıkıntı bende de var yapılacak bir şey yok güncelleme bekliyorum
  • Arkadaşlar Firefox bende çok kasıyor. Bi ağırlık var sanki. Reklamları ad block ile kapattım.
    Mesela mackolik.com a giriyorum acaip kasıyor. chrome da gayet akıcı hiç donma yok bezdirdi bu firefox ama en iyisi olduğunu söylediğinize göre sıkıntı bende sanırım. Ne gibi çözümleri var yardımcı olur musunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bRs* -- 21 Ağustos 2014; 3:45:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bRs*

Arkadaşlar Firefox bende çok kasıyor. Bi ağırlık var sanki. Reklamları ad block ile kapattım.
    Mesela mackolik.com a giriyorum acaip kasıyor. chrome da gayet akıcı hiç donma yok bezdirdi bu firefox ama en iyisi olduğunu söylediğinize göre sıkıntı bende sanırım. Ne gibi çözümleri var yardımcı olur musunuz ?

Yapılacak bir şey yok bende de kasıyor güncelleme bekliyorum Chrome ile kıyaslama o aldı başını gitti zaten... Firefox a acilen güncelleme lazım çok hantal duruyor bunu Chrome kullananlar daha çok farkediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar anonymox'un bir alternatifi var mı?
    Zenmate gibi problemsiz çalışan bir uygulama yok mu mozilla için?
    Anonymox'ta bazı videolar izleyemiyorum,zenmatede bu problem hiç yoktu.
    Cocoon denedim onda da aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Worcestershire -- 21 Ağustos 2014; 14:57:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fireforge35

Arkadaşlar FF'nin 26 sürümüyle birlikte yeni bir sorun geldi; bilmiyorum diğer arkadaşlarda da oluyor mu? Sorun şu: Linki yeni sekmede açmak için orta tık yaptığımızda yeni sekmede açıyor ancak linki çift açıyor. Aynı link çift sekme olarak açılıyor. Benim bilgisayarda veya mouse de bi şey vardır diye umursamadım ama kardeşimin laptopta da denedik; onun laptopunda da çift açıyor.

Edit: (ekleme) yine açık bir sekmeyi kapatmak için orta tık yaptığımda sadece kapatıyor. Şayet mouse'de bir sorun olsaydı; sekmeyi hem kapatır, kapattığı yerde de tekrardan tık yaptığı için boş bir sekme açması gerekirdi; ancak böyle bir durum sekmeyi orta tıkla kapattığımda olmuyor.

Bununla birlikte bazı sekmeleri orta tıkla açtığımda normal bir şekilde açılıyor.

Sorunun bir çözümü var mı?

Bende de orta tuşla zor açıyor.
    Açtığında da 2tane açıyor çoğunlukla, çözdünüz mü problemi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: byJuck

quote:

Orijinalden alıntı: bRs*

Arkadaşlar Firefox bende çok kasıyor. Bi ağırlık var sanki. Reklamları ad block ile kapattım.

Yapılacak bir şey yok bende de kasıyor güncelleme bekliyorum Chrome ile kıyaslama o aldı başını gitti zaten... Firefox a acilen güncelleme lazım çok hantal duruyor bunu Chrome kullananlar daha çok farkediyor.

Aynen hocam aşırı hantal birde arada bir betiği durdur hatası alıyorum. Ben sürekli aynı anda 4 5 sekme kullanan birisiyim tek sekmede de kullansam kasıyor. Bu yüzden bi süre chrome kullanacağım teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WetDream

Hayır çözemedim. Faremin bozuk olduğunu söylediler ama sorun hâlâ devam ediyor. Çözümü bulursanız beni de bilgilendirir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fireforge35

quote:

Orijinalden alıntı: WetDream

Hayır çözemedim. Faremin bozuk olduğunu söylediler ama sorun hâlâ devam ediyor. Çözümü bulursanız beni de bilgilendirir misiniz?

Bi çözümü yok galiba hocam mozillanın güncellemesini beklemek zorundayız.
    Sadece mozillada oluyor değil mi bu durum?
  • Paylaşım için teşekkürler,
  • Bende orta tusta herhangi bir problem yok. Tikladigimda tek sekme açiyor ve açik sekme üstüne tikladigimda da sekmeyi kapatiyor. Sizde ff son sürüm mü acaba.

Edit: Bazi TR karakterlerde sorun oldu forumda problem var sanirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 22 Ağustos 2014; 12:20:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ege..

Bende orta tusta herhangi bir problem yok. Tikladigimda tek sekme açiyor ve açik sekme üstüne tikladigimda da sekmeyi kapatiyor. Sizde ff son sürüm mü acaba.

Edit: Bazi TR karakterlerde sorun oldu forumda problem var sanirim.

Son sürüm hocam ama
    Acaba orta tuşta mı problem var benim de?
  • Mouse u değiştirip bir deneyin bakalım, belki ondandır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ege..

Mouse u değiştirip bir deneyin bakalım, belki ondandır.

Hocam mouseta problem olduğunu düşünmüyorum, sert şekilde basılıyordu mozilladayken yazdığım zaman , 1 gündür yumuşak şekilde normal sol tıka basar gibi orta tuşa basıyorum ve bir kere açıyor.
    Sanırım güncelleme geldi ondan.

Anonymox'un bir alternatifi var mı?
    Zenmate gibi problemsiz çalışan bir uygulama yok mu mozilla için?
    Anonymox'ta bazı videolar izleyemiyorum,zenmatede bu problem hiç yoktu.
    Cocoon denedim onda da aynı.

Bi öneriniz var mı hocam?
  • Arkadaşlar FFyi silip yeniden kurucam,kayıtlı yerimlerini nasıl yedeklerim silip yeniden FFyi kurduğumda yerimlerini yüklüycem. önceden içe aktarma ve yedekleme kısmından yapmıştım ama becerememiş yer imlerim kayıp olmuştu anlaşılır bi şekilde anlatırsanız size dua ederim :D Eyvallah...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serkan_411

Arkadaşlar FFyi silip yeniden kurucam,kayıtlı yerimlerini nasıl yedeklerim silip yeniden FFyi kurduğumda yerimlerini yüklüycem. önceden içe aktarma ve yedekleme kısmından yapmıştım ama becerememiş yer imlerim kayıp olmuştu anlaşılır bi şekilde anlatırsanız size dua ederim :D Eyvallah...

http://www.bilisimzirve.com/firefoxta-yer-imi-yedekleme-ve-geri-yukleme.html
    şuraya bir bak...
  • 
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.