Şimdi Ara

## MOZİLLA FİREFOX + EN İYİ EKLENTİLER ## Ana Konu ## (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.945
Cevap
54
Favori
325.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar şu sorunum ile ilgili eklenti önerebilir misiniz?

## MOZİLLA FİREFOX + EN İYİ EKLENTİLER ## Ana Konu ##

Arkadaşlar sorunum şu; Ben yer imlerini kenar çubuğundan kullanmayı seven birisiyim ve gözümün önünde olmaları bana kolaylık sağlıyor, bazen buralara bakarak girmem gereken yerleri hatırlıyorum. Bookmarks menülerine aktarıp oralardan kullanmayı da denedim fakat oralardaki yoğunluğunda artmasıyla acaba kenar çubuğunu firefox ekranının sağ-sol veya alt kısmına ekstra bölme açarak buralara da yerleştirmeye olanak sağlayan firefox eklentisi var mıdır diye düşündüm biraz arama yaptım ama bulamadım. bilgisi olan arkadaşlardan önerilerini bekliyorum. Görülen yoğunluk çok daha fazlaydı fakat kategorilere ayırarak bir bakıma yer kaplamalarını azalttım fakat daha fazla kategorileştirmek, istediklerimi bulmamda sıkıntıya yol açtı. Burda gözüken yer imlerinin kat kat fazlası iç klasörlerde duruyor. İçerde herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. O kısım genelikle işle ilgili dökümanları kapsıyor. Dışarısı için yapabileceğiniz öneriler için şimdiden teşekkür ediyorum. Umarım sağ-sol-alt kısımların kullanılabilmesine olanak veren addons vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nirvanaLAB

Arkadaşlar şu sorunum ile ilgili eklenti önerebilir misiniz?

Arkadaşlar sorunum şu; Ben yer imlerini kenar çubuğundan kullanmayı seven birisiyim ve gözümün önünde olmaları bana kolaylık sağlıyor, bazen buralara bakarak girmem gereken yerleri hatırlıyorum. Bookmarks menülerine aktarıp oralardan kullanmayı da denedim fakat oralardaki yoğunluğunda artmasıyla acaba kenar çubuğunu firefox ekranının sağ-sol veya alt kısmına ekstra bölme açarak buralara da yerleştirmeye olanak sağlayan firefox eklentisi var mıdır diye düşündüm biraz arama yaptım ama bulamadım. bilgisi olan arkadaşlardan önerilerini bekliyorum. Görülen yoğunluk çok daha fazlaydı fakat kategorilere ayırarak bir bakıma yer kaplamalarını azalttım fakat daha fazla kategorileştirmek, istediklerimi bulmamda sıkıntıya yol açtı. Burda gözüken yer imlerinin kat kat fazlası iç klasörlerde duruyor. İçerde herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. O kısım genelikle işle ilgili dökümanları kapsıyor. Dışarısı için yapabileceğiniz öneriler için şimdiden teşekkür ediyorum. Umarım sağ-sol-alt kısımların kullanılabilmesine olanak veren addons vardır.

Ben de buna benzer şekilde kullanmayı seviyorum, sadece iconlarla.Ekran küçük olunca çok fazla yer kaplamış.Sadece arama için kullandıkların varsa onları sağ üstteki aramaya ekleyerek biraz daha küçültebilirsin.http://mycroft.mozdev.org/

Yerimlerini sağa, sola almayı Vertical Bookmarks Toolbar ya da all-in one sidebar ile yapabilirsin.Ben de sekmeleri tree style tabs ile solda kullanıyorum geniş ekranda çok kullanışlı oluyor.
  • @OnuR

Önerdiğiniz eklentilerle sorunu büyük oranda hallettim, teşekkür ediyorum. (küçük oran ise= monitörün küçüklüğünden kaynaklanıyor) Tekrar teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nirvanaLAB -- 25 Ocak 2010; 0:38:11 >
  • quote:

@OnuR

Önerdiğiniz eklentilerle sorunu büyük oranda hallettim, teşekkür ediyorum. (küçük oran ise= monitörün küçüklüğünden kaynaklanıyor) Tekrar teşekkürler...

Rica ederim.Menü çubuğunu da küçülterek alan kazanabilirsiniz ben de tek simge olarak en başta duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnuR -- 25 Ocak 2010; 0:49:25 >
  • Yer imlerini o eklenti gibi solda gösteren bir eklenti mevcut mu acaba? IE'de ki gibi olmasını istiyorum.
  • Bu temalar ve bazı eklentiler ne zaman 3.6 ya göre uyarlanacak acaba, daha önceki versiyon geçişlerinde bu şekilde bir durumla hiç karşılamadım, en azından bu kadar olmamıştı.
  • Fasterfox Lite

Az da olsa hızlanmaya yardımcı oluyor. Ayrıca ayarları resimdeki gibi yaparsanız sağ alt köşede sayfanın yüklenme süresi de yazıyor.

Download :https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/9148 (İnmiyorsa "Let me install this experimental add-on" tıklayarak indirin."
  • Visual Tab Switcher
    Firefox 3.6'da sekmeler arasında geçiş yapmamızı sağlayan güzel bir özellik varmış.Bildiğiniz gibi CTRL+Tab'a her bir bastığımızda sekmeler arasında dolaşıyoruz.Bu anlatacağım özellikle artık CTRL+Tab yaptığımızda sekmelerin resimli önizlemesini görebiliyoruz.
    Yapmamız gerekenler:
    Adres satırına ''about:config'' yazıp enter'a basıyoruz.Karşımıza gelen uyarı ekranında Söz veriyorum,dikkatli olacağım butonuna basıp ilerliyoruz.
    Açılan sayfanın en yukarısında Süzgeç arama bölümü var.Oradan browser.ctrlTab.previews aratıyoruz.Alta arattığımız öğenin ismini göreceksiniz.Bulduğumuz browser.ctrlTab.previews üzerine sağ tıklayıp Değerini değiştir diyoruz ve Firefox'u tekrar başlatıyoruz.Artık CTRL+Tab yaptığımızda önizleme ekranı gelecek.

http://www.youtube.com/watch?v=RaAGlIXW7eY
  • quote:

Arkadaşlar şu sorunum ile ilgili eklenti önerebilir misiniz?

quote:

Orijinalden alıntı: Scolerr®

Yer imlerini o eklenti gibi solda gösteren bir eklenti mevcut mu acaba? IE'de ki gibi olmasını istiyorum.

All-in-One Sidebar:https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1027
  • otomatik sayfayı yenıleyen program var mı ?
  • @XxTRxX
    Teşekkürler

quote:

Orijinalden alıntı: MODERNWAR 2

otomatik sayfayı yenıleyen program var mı ?

Reload Every

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheNightTerror -- 26 Ocak 2010; 15:55:31 >
  • onu yazıyom ama indirmiyo indirme hatası veriyo
  • Süper topic olmuş emeği geçen herkesin emeğine sağlık.
  • quote:

otomatik sayfayı yenıleyen program var mı ?

quote:

onu yazıyom ama indirmiyo indirme hatası veriyo

Tab Mix Plus'ı yükle.https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1122

Yükledikten sonra tarayıcıya reset at. Eklentilere gir. Tab Mix Plus'a tıkla seçeneklere gir. Üstteki "Menu" sekmesine tıkla, ordan "Main Context Menu" sekmesine tıkla. Orada "Reload Every" nin önüne tik at ve tamama bas çık. Bunu yaparsan sağ tık menüsüne "Reload Every" eklenecektir. (Tab Mix i yükleyince sağ tık menüsüne bak belki yüklendiğinde Reload Every direk geliyor olabilir, bunları yapmana gerek kalmaz.) Artık sağ tıktaki Reload Every menüsünden sayfayı kaç saniyede bir yenileyeceğini seçebilir, yenilemeyi aktif veya inaktif yapabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XxTRxX -- 26 Ocak 2010; 17:25:57 >
  • cok güzel bir konu olmuş hepinizin ellerine saglık.
  • 3.6ya ne zaman uymlu olacak bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: snapsy

3.6ya ne zaman uymlu olacak bu

Hangisi ?

Arkadaşlar ben 2 gündür mozilla.org mozilla.com sitelerini tam olarak açamıyorum.
    Meselahttp://www.mozilla-europe.org/tr/ açılmıyor. Nedenini bilen varmı, yoksa sadece bende mi var bu sorun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 27 Ocak 2010; 10:18:17 >
  • bende açamıyorum, zaten chrome'u silip mozilla yükledim.. baktım eklentiler çalışmıyor.. direk chrome'a geri döndüm...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Egé

quote:

Orijinalden alıntı: snapsy

3.6ya ne zaman uymlu olacak bu

Hangisi ?

Arkadaşlar ben 2 gündür mozilla.org mozilla.com sitelerini tam olarak açamıyorum.
    Meselahttp://www.mozilla-europe.org/tr/ açılmıyor. Nedenini bilen varmı, yoksa sadece bende mi var bu sorun..

Bende açılıyor.
  • Yeni konu açmıstım ama buraya da yazayım
    quote:

Ben format atmadan önce firefox profilimi yedeklediğimi sanıyordum oysa iki yerde profil varmıs C:\Users\Uqur-Mustafa\AppData bu dizinde hem local hemde roaming diye içinde mozilla bulunan 2 klasör var ben localdaki mozilla profilini yedeklemiştim ama bir işe yaramadı bunu düzeltmenin bir imkanı yokmu en azından yer imlerimi fln nasıl kurtarabilirim?
    İlla roamindeki profil mi lazım?
    Bunu düzeltmenin bi yolu varmıdır?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.